Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pru Pozri príspevok
ahojte, prosím Vás, čo mám všetko vytlačiť a z dokladov odovzdať pracovníčke, ktorá ukončila prac.? dík
Rozviazanie pracovného pomeru, zápočtový list, potvrdenie o zdaniteľnej mzde za r. 2009. Odhlasuješ zo sociálky, zo zdravotnej poisť. a zasielaš na sociálku EL DP.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

-zápočtový list
- potvrdenie o príjme zo závislej činnosti

- na SP odošleš ELDP
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Odhlásenú ju už mám.
No to budem mať asi problém, ja som jej výplatu robila asi rok, ale vo firme pracovala 7 rokov. Takže to budem musieť nejako ručne narátavať?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
Odhlásenú ju už mám.
No to budem mať asi problém, ja som jej výplatu robila asi rok, ale vo firme pracovala 7 rokov. Takže to budem musieť nejako ručne narátavať?
Ak myslíš ELDP, tak si zober jej mzdové listy od roku 2004 (do 31.12.03 museli byť všetky ELDZ odoslané - ale over si to) a podľa nich ELDP vyplň.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Zdravím Vás poraďáci.
Ideme prijať nového zamestnanca,avšak on časť mesiaca pracoval u iného zamestnávateľa a časť mesiaca u nás.Môžeme to spraviť tak,že keď u nás nastúpi 11.5,za máj mu spravíme zrážkovú daň,resp.preddavkovú (bude to dohodár)
a za jún,od 1.6.09 nám podpíše vyhlásenie,takže za jún mu už uplatníme odpočitateľnú položku,mesačnú,na daňovníka.
Môže to takto byť?Ďakujem Vám
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tibor1000 Pozri príspevok
Zdravím Vás poraďáci.
Ideme prijať nového zamestnanca,avšak on časť mesiaca pracoval u iného zamestnávateľa a časť mesiaca u nás.Môžeme to spraviť tak,že keď u nás nastúpi 11.5,za máj mu spravíme zrážkovú daň,resp.preddavkovú (bude to dohodár)
a za jún,od 1.6.09 nám podpíše vyhlásenie,takže za jún mu už uplatníme odpočitateľnú položku,mesačnú,na daňovníka.
Môže to takto byť?Ďakujem Vám
áno, presne tak
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Do kedy treba odovzdať ten ELDZ?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Pru Pozri príspevok
Do kedy treba odovzdať ten ELDZ?
po vypočítaní poslednej výplaty. Nezabudni na sprievodný list.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Pru Pozri príspevok
Do kedy treba odovzdať ten ELDZ?
Iba chcem podotknúť, že to nie je ELDZ, ale ELDP
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Iba chcem podotknúť, že to nie je ELDZ, ale ELDP
áno, od 1.1.2004. do 31.12.2003 to bol ELDZ
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, no idem si vypítať všetky výplatné pasky od roku 2002 a pustiť sa do toho.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

už mám aj pracovnú zmluvu a je tam uvedené, že neoddeliteľnou súčasťou prac.zmluvy je platový dekrét, už dlhšie čítam, čo by mal taký dekrét obsahovať? aké paragrafy? Môže mať predavačka minimálnu mzdu? díky moc.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

neviete mi nikto poradiť ako by mal vyzerať ten platový dekrét.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
http://www.porada.sk/t4230-platovy-dekret.html
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem, opisujem aj z toho a ešte jeden som našla. Môže mať predavačka min. mzdu?
Stačí keď napíšem mesačná mzda, alebo Hrubá mesačná mzda?
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Podla toho, co povazujes za "minimalnu mzdu". Predavacka moze mat "minimalnu mzdu" pri dodrzani koeficientov podla § 120 Zakonnika prace, tu: http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...009-a.html#120. Vid. aj Príloha č. 1 k zákonu č. 311/2001 Z.z. CHARAKTERISTIKY STUPŇOV NÁROČNOSTI PRACOVNÝCH MIEST.
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Pru Pozri príspevok
ďakujem, no idem si vypítať všetky výplatné pasky od roku 2002 a pustiť sa do toho.
to ti radšej odporúčam mzdové listy
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

no vôbec nie som si istá, či budú mať aj výplatné pásky. No uvidím, mzdové listy by boli lepšie.
Teraz robím dohodu o hmotnej zodpovednosti, je tam kolonka, že hodnoty, ktoré prevzal na základe inventúry dňa, to znamená, že by k 30.4. mala byť spravená inventúra, ktorú by podpísala stará predavačka-ktorá končila a nová, ktorá od 1,5, začína?
0 0
gabriela2579 gabriela2579

gabriela2579 je offline (nepripojený) gabriela2579

Pru Pozri príspevok
no vôbec nie som si istá, či budú mať aj výplatné pásky. No uvidím, mzdové listy by boli lepšie.
Teraz robím dohodu o hmotnej zodpovednosti, je tam kolonka, že hodnoty, ktoré prevzal na základe inventúry dňa, to znamená, že by k 30.4. mala byť spravená inventúra, ktorú by podpísala stará predavačka-ktorá končila a nová, ktorá od 1,5, začína? ÁNO
a nerobili ste inventúru?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

nerobili inventúru, ja im len spracovávam účto, a všetko im musím lopatisticky hovoriť, čo by mali vedieť. takže idem oznámiť, aby rýchlo urobili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať