Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
ahojte, taká som strašne nahnevaná, u pracovníka mi bola nahlásená všeobecná zdravotná poisťovňa, tak som ho tam prihlásila, posielala od apríla výkazy a zrazu zisťujem, že on je v spoločnej zdravotnej, čo sa s tým dá robiť?
Chápem Ťa, že si naštvaná. Opravné výkazy - nezávidím Ti. Odhlásiť zo VśZP, prihlasiť do spoločnej.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Bez papiera-respektíve odfotenej kartičky poistenca neurobím nič, lebo potom som ja za blbca. Je na to nejaké tlačivo? budem rada keď mi poradíte, lebo takéto niečo sa mi ešte nestalo.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Už sa nám to kedysi stalo tiež. Ako píše drobeceva: prihlásiť do spoločnej, odhlásiť vo všeobecnej a v obidvoch opravné výkazy
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no a ešte väčší problém je, že zaplatil preddavky za zamestnanca do zlej ZP.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

sybila3 Pozri príspevok
Bez papiera-respektíve odfotenej kartičky poistenca neurobím nič, lebo potom som ja za blbca. Je na to nejaké tlačivo? budem rada keď mi poradíte, lebo takéto niečo sa mi ešte nestalo.
jasné-pri nástupe si stále ofoť kartičku poistenca
teraz urob prihlášku, odhlásku, tak ako som písala, zisti, koľko bolo zaplatené na ZP za z-ca, z-ľa a urob opravné výkazy
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sybila3 Pozri príspevok
Bez papiera-respektíve odfotenej kartičky poistenca neurobím nič, lebo potom som ja za blbca. Je na to nejaké tlačivo? budem rada keď mi poradíte, lebo takéto niečo sa mi ešte nestalo.
Na aké tlačivo sa pýtaš ?
Do VšZP treba napísať žiadosť o vrátenie peňazí. Kým preplatok vrátia, bude to "chvíľku" trvať. Do spoločnej znovu uhradiť, aby ti nerástli penále - čím skôr.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem pôjdem sa s tým potrápiť, potom sa ozvem. Ešte by ste mi mohli poradiť, koľko si zarátať za takýto kiks, keď to nie je moja chyba a bude s tým kopec papierovačky.
0 0
jaanna jaanna

jaanna je offline (nepripojený) jaanna

dobrý deň, chcem sa opýtať, či pri nástupe zamestnanca mám žiadať zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

jaanna Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa opýtať, či pri nástupe zamestnanca mám žiadať zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa.
áno, máš tam ukončenie PP a odpracované roky. Nie však každý z-ľ napočítava roky, väčšinou dáva len odprac.dobu za seba.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jaanna Pozri príspevok
dobrý deň, chcem sa opýtať, či pri nástupe zamestnanca mám žiadať zápočtový list od predchádzajúceho zamestnávateľa.
Nemusíš žiadať, predloženie je v záujme zamestnanca, už z dôvodu započítania nároku na dovolenku.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže k môjim predchádzajúcim trampotám: spravila som prihlášku zamestnávateľa do spoloč.zdravotnej, oznámenie zamestnávateľa o poistencoch s tým, že som napísala sprievodný list, že zasielame s oneskorením, nakoľko omylom bol pracovník priholásený do všeob. zdravot. poisťovne. K tomu priložím výkazy preddavkov za apríl, máj, jún a rýchlo uhradiť preddavky. Je to tak dobre. To je s prihlásením.
Teraz idem riešiť odhlášku zo všeobecnej, kde bol prihlásený omylom.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
K tomu oneskorenému prihláseniu by som ešte priložila pre Spoločnú aj kópiu tej prihlášky na Všeobecnú zdravotnú poisťovňu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Dobre a prikladám aj kópiu ŽL, lebo na prihláške ho žiadajú.
Ale teraz neviem vo všeobecnej ako urobiť: dám odhlášku alebo čo, keď tam nemal byť prihlásený?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
Dobre a prikladám aj kópiu ŽL, lebo na prihláške ho žiadajú.
Ale teraz neviem vo všeobecnej ako urobiť: dám odhlášku alebo čo, keď tam nemal byť prihlásený?
Daj storno prihlášky, veď oni ani toho poistenca vo VšZP nemajú.
Naposledy upravil mzdarka renca : 27.07.09 at 07:34
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

medzitým vyplňujem štvrťročný prehľad, takže keď zrážková daň február ,marec -stlpce bola uhradená 9.6. uvediem ju v stlpci 3-jún a v r. 11 spočítanú za dva mesiace jednou sumou?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

sybila3 Pozri príspevok
medzitým vyplňujem štvrťročný prehľad, takže keď zrážková daň február ,marec -stlpce bola uhradená 9.6. uvediem ju v stlpci 3-jún a v r. 11 spočítanú za dva mesiace jednou sumou?
Keď bola uhradená za dva mesiace 9.6., tak v r. 11 dáš celú sumu úhrady.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

uvádzam v stlpci 6-jún. dátum 9.6. a celú sumu. ďakujem už mám vyplnené.
len by ma zaujímalo pri negatívnom tlačive, treba tam písať tie nuly, hore je napísané, že nevyplnené riadky sa ponechávajú prázdne. A zo softu mi tlačí bez núl, neviem ich tam nijako dostať, preto vždy prepisujem na drsr. Môžete mi napísať svoje názory?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Ja nepíšem nuly. Nevyplnené riadky zostávajú prázdne, dľa poučenia.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže odovzdávaš prázdne tlačivo a vyplnená je len predná strana. Mne to tak robí soft, ale niekde som sa dočítala, že je treba písať nuly.
Takže vrátim sam k tomu omylu. Do tej spoločnej to mám všetko hotové, dátum vzniku som dala kedy mal byť príhlasený 1.4.- s tým listom ako som písala vyššie a ako ste mi poradili, prikladám kopiu prihlášky do všeobecnej ZP. Spravím príkaz k úhrade nech sa to hned čo najskôr uhradí.
A idem k tej všeobecnej.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ešte by ma zaujímalo, či tie výkazy apríl, máj, čo som omylom zaslala do všeobecnej, zašlem tie pôvodné, aj z dátumami, len zmením logo poisťovne?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať