Zavrieť

Porady

Prijatie nového zamestnanca.

Na čo nemôžem zabudnúť pri prijatí nové zamestnanca.A ako je to pri výpovedi.Čo všetko treba urobiť? Zatiaľ ďakujem.
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Ešte ma napadlo, že vo všeobecnej máme jednu pracovníčku, takže budem musieť asi zaslať opravné výkazy len za tú pracovníčku, lebo tam bol zarátaný aj ten omylom. Moje nervy.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sybila3 Pozri príspevok
Ešte ma napadlo, že vo všeobecnej máme jednu pracovníčku, takže budem musieť asi zaslať opravné výkazy len za tú pracovníčku, lebo tam bol zarátaný aj ten omylom. Moje nervy.
Musíš urobiť opravné výkazy aj s prílohami do oboch poisťovní, nedá sa nič robiť.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

Takže idem riešiť tú všeobecnú. Mám pred sebou tlačivo oznámenie zamestnávateľa, odhlasovať ho nebudem, lebo tam máme jednu zamestnankyňu. Takže len oznámenie, len neviem teraz mesiac dám júl, údaje o zamestnávateľovi zostávajú, poistenca nahodím, kod 2, platnosť dám storno? dátum zmeny dám 1.4. mal byť prihlásený alebo dnešný?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

PORADíTE MI ako to urobiť, nech to mám z krku, napíšem tiež do všeob.zdr.p. sprievodný list a zároveň požiadam o vrátenie preddavkov.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradíte mi s tým storno tlačivom-oznámenie zamestnávateľqa- platnosť zmeny dám X-storno, ale dátum aký? už píšem ten list, žiadosť o vrátenie preddavkov, treba to tam aj vyčísliť, alebo nie?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo mám pýtať pri prijatí od nového zamestnanca:
-pýtam aj ofotenú kartičku poistenca a OP
-zápočtový list
-potvrdenie o príjme od predch.zam.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

sybila3 Pozri príspevok
čo mám pýtať pri prijatí od nového zamestnanca:
-pýtam aj ofotenú kartičku poistenca a OP
-zápočtový list
-potvrdenie o príjme od predch.zam.

v prvom rade je to OP a kartička poistenca, ktoré si ofotím na Súhlas na spracovanie osobných údajov,
tiež je dobré zistiť či si bude uplatňovať NČ, daňový bonus, koľko rokov má odpracovaných ..... ,či nepoberá invalidný dôchodok ...... doklady o vzdelaní ....
Naposledy upravil Timka1 : 22.02.10 at 10:38 Dôvod: doplnenie
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako má vyzerať súhlas na spracovanie osobných údajov?
Nezdan. č. uplatňuje každý kto mi podpíše vyhlásenie. Daňový bonus to tiež zisťujem. Odpracované roky sú v zápočtovom liste ale len od predch.zam.
Treba aj doklady o vzdelaní? Keď niektorí nie sú schopní mi priniesť ani zápočtový list.
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

Zdravim,
ja by som sa este chcel opytat. V pripade aj sa prijme novy zamestnanec na pracovnu zmluvu, aka povinnost voci danovemu uradu firme (sro) vznika?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak firma nie je prihlásená na dú za platiteľa dane zo závislej činnosti, tak je to potrebné urobiť.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maartin Pozri príspevok
Zdravim,
ja by som sa este chcel opytat. V pripade aj sa prijme novy zamestnanec na pracovnu zmluvu, aka povinnost voci danovemu uradu firme (sro) vznika?
Ak je to prvý zamestnanec, zaregistrovať sa ako platitel dane zo závislej činnosti, zasielať stvrťročné prehľady a do konca marca nasl. kal. roku ročné hlásenie.
3 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

dakujem pekne, to som potreboval vediet. Este ak sa mozem opytat, to je nutne urobit do tych 15 dni od vzniku tejto povinnosti?
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

este sa predsa opytam, lebo to robim prvykrat, tak aby som na urade nesaskoval:

minimalne den pred popdpisom pracovnej zmluvy zamestnanca musim evidovat do SP do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia na tomto formulary?
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708

Teda aby som mal vybavene nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti plus urazove a garancne poistenie.

Dakujem velmi pekne!
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

maartin Pozri príspevok
este sa predsa opytam, lebo to robim prvykrat, tak aby som na urade nesaskoval:

minimalne den pred popdpisom pracovnej zmluvy zamestnanca musim evidovat do SP do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia na tomto formulary?
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708

Teda aby som mal vybavene nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti plus urazove a garancne poistenie.

Dakujem velmi pekne!
áno, vyplníš RL FO na soc. poisťovňu + pošleš prihlášku na zdravotné poistenie, ale to isto vieš
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

maartin Pozri príspevok
este sa predsa opytam, lebo to robim prvykrat, tak aby som na urade nesaskoval:

minimalne den pred popdpisom pracovnej zmluvy zamestnanca musim evidovat do SP do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia na tomto formulary?
http://www.socpoist.sk/616/1567s?prm2=20708

Teda aby som mal vybavene nemocenské poistenie, dôchodkové poistenie a poistenie v nezamestnanosti plus urazove a garancne poistenie.

Dakujem velmi pekne!
Upresním to - v zákone nie je napísané, že treba prihlasovať deň pred vznikom prac. pomeru, resp. "dohody", ale pred začatím vykonávania práce:

§ 231 Povinnosti zamestnávateľa
(1) Zamestnávateľ je povinný
b) prihlásiť do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia
1. zamestnanca podľa § 4 ods. 1 na nemocenské poistenie, na dôchodkové poistenie a na poistenie v nezamestnanosti pred vznikom týchto poistení najneskôr pred začatím výkonu činnosti zamestnanca, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 1 najneskôr v deň nasledujúci po zániku týchto poistení, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak poistný vzťah podľa § 20 nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) až c),
2. zamestnanca podľa § 4 ods. 2 na účely úrazového poistenia, garančného poistenia a na účely osobitného predpisu100b) pred vznikom pracovnoprávneho vzťahu najneskôr pred začatím výkonu práce, odhlásiť zamestnanca podľa § 4 ods. 2 z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia najneskôr v deň nasledujúci po skončení pracovnoprávneho vzťahu, zrušiť prihlásenie do registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia, ak pracovnoprávny vzťah podľa osobitného predpisu69) nevznikol, a oznámiť zmeny v údajoch uvedených v § 232 ods. 2 písm. a) a b),

(písm. a = zamestnanec, písm. b = dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (tzv. dohodári)

Takže ak napr. zamestnanec nastúpi do práce 11.10.2010 o 8.00 a ty ho prihlásiš 11.10.2010 o 7:55, stále je povinnosť splnená podľa zákona.
6 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

dakujem velmi pekne, a to tlacivo je dobre?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
maartin Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, a to tlacivo je dobre?
Myslíš, ten RLFO, ktorý si priložil?
Tak to tlačivo je správne.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maartin Pozri príspevok
dakujem velmi pekne, a to tlacivo je dobre?
Ak je to prvý zamestnanec, spolu s ním musíš urobiť aj registráciu zamestnávatela na Registračnom liste zamestnávatela. (+kopia živ.listu)
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

velmi ste mi pomohli, dakujem krasne!
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

Ahojte poradaci,
este jedna malickost, neviem si rady s Odielom 4 v Registracnom liste zamestnavatela, konkretne s kolonkou SK NACE a Druh vlast. Neviete mi mi poradit?

SK NACE predpokladam, ze to bude asi OKEC, nie su to tieto nahodou tieto cisla:
http://www.statistics.sk/pls/wregis/ciselniky?kc=5205

a Druh vlast. to neviem vobec co tam dat, sme s.r.o.

dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať