Zavrieť

Porady

Daň z prechodu nehnuteľnosti od r. 2005

Programátor, obchodný zástupca konzultant a implementačný partner pre ľudské zdroje, ekonomiku a logistiku ...viac
Dnes som počul, že vraj od 1.1.2005 sa zruší daň z prechodu nehnuteľnosti. Viete o tom niečo, či je to pravda? Teraz chcem kúpiť dom, a ak by to bola pravda, tak by som mohol dojednať nižšiu kúpnu cenu.
Usporiadat
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Príjem z predaja rozostavanej stavby domu (+ pozemku) by u občana malo byť predmetom zdanenia po znížení o preukázateľné výdavky vynaložené na obstaranie rozostavanej stavby (+pozemok).
jedna sa tiez o rodinny dom- aj v pripade, ze vlastnim pozemok viac ako 5 rokov a stav. povolenie je vydane viac ako 5 rokov, aj vtedy je to predmetom dane z prijmu?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Predmetom dane z príjmu je to určite. Pátraš po tom, či príjem z predaja nehnuteľnosti bude oslobodený od dane z príjmu ? Ešte doplň - predávajúci je občan ( nepodnikateľ) ?
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Presne tak, patram po tom ci je to predmet dane- predavajuci je obcan Pripominam, ze je to rozostavana stavba, rodinny dom.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Myslím, že tu by sa dalo využiť oslobodenie od dane podľa § 9 ods.1 písm. b Zákona o dani z príjmov. Tu sa skúma splnenie podmienky pre oslobodenie - 5 rokov odo dňa nadobudnutia nehnuteľnosti. Je to ustanovenie pre nehnuteľnosti, v ktorých daňovník nemal trvalý pobyt.
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Johanka - ved v to dufam aj ja. Musim nabehnut na DU, dufam, ze mi tam daju odpoved.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Hanka Pozri príspevok
Johanka - ved v to dufam aj ja. Musim nabehnut na DU, dufam, ze mi tam daju odpoved.
Zaujímalo by ma, ako si dopadla na DÚ, aj keď od predmetnej témy uplynula už dosť dlhá doba.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať