Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

alaya1
lujza.j
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....
Na Makarskej za Biokovom dole pri mori je to ojedinele. Prave je zber citronov a mandariniek.
u zadru ništa...
dubrovnik ma tiež sneh....
neviem či ako prvé nekvitnú teraz mandle-bajame
údolie neretvy biele...hmmm...musí to byť zaujímave...
viem,že teraz je zber...."naši"okolo vianoc zbierali kiwi....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
alaya1
lujza.j
Mne je to tam take smiesne....lebo ked u nich snijeg....oni fotky so snehuliakom....
Na Makarskej za Biokovom dole pri mori je to ojedinele. Prave je zber citronov a mandariniek.
u zadru ništa...
dubrovnik ma tiež sneh....
neviem či ako prvé nekvitnú teraz mandle-bajame
údolie neretvy biele...hmmm...musí to byť zaujímave...
viem,že teraz je zber...."naši"okolo vianoc zbierali kiwi....
Hej mandarinky su uz v bednickach, teraz su citrony. Snad nepomrznu. No, tu nie kazdy ma topenie v baraku . takze idu na elektriku statocne
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

nedávno sme s mužom rozoberali, že v budúcom domčeku v aténach nebudeme musieť kúriť, keď sa tam vyberieme zohriať v zime.. no asi budeme musieť uvažovať aj o zimnej verzii pri výstavbe.. veď aj tam napadol sneh, a teploty boli mínusové..
Naposledy upravil Žabinka : 11.01.17 at 14:50
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

naši predchádzajúci domaci....tiež naťahovali rurky dodatočne....
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
korela
Janiela
Tiež som pár vecí na svojom otcovi doslova neznášala.
Robím presne to isté. I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí. A najlepšie je, že to isté vidím na svojom synovi.
V mojom prípade nie "Aká matka taká Katka", ale "Jablko nepadá ďaleko od stromu".
Ak si ich doslova neznášala, a nechceš ich mať, nedokážeš ich sama odstrániť, nie je problém na sebe zapracovať.
Veď vyššie píšem - I keď sa snažím potláčať to, nie vždy sa mi to podarí.
t.z.: pracujem na sebe, či???
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Janiela, blahoželám. Snahu ocení najmä tvoje okolie. :-)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Práve som prišla domov, mala som možnosť tento mesiac už po druhýkrát obdivovať jednu krásnu vianočnú jedľu, dnes som si na ňu vymedzila čas, skvostná, jednoduchá, jednofarebná výzdoba, jej výraz určil jeden motív výzdoby. Nádhera.
Normálne mi dobila baterky.
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Práve som prišla domov, mala som možnosť tento mesiac už po druhýkrát obdivovať jednu krásnu vianočnú jedľu, dnes som si na ňu vymedzila čas, skvostná, jednoduchá, jednofarebná výzdoba, jej výraz určil jeden motív výzdoby. Nádhera.
Normálne mi dobila baterky.
Foto si neporiadila?
Prilož, alebo aspoň slovne priblíž motív výzdoby....lebo tá moja jedlička ma už nudí, hľadám novú inšpiráciu na zmenu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja si niekolko rokov robim handemande....slamene vecicky,hackovane vlocky a site ozdoby..srdiecka,zvonceky,rybky,andelickovia....te n mam v spalni
Chlapovi som tento rok v obyvke....hackovane vlocky,dve sklenene vlocky a gulky....farba vzlastna..taka ako keby starecka patina..nie strieborne...
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
Ja si niekolko rokov robim handemande....slamene vecicky,hackovane vlocky a site ozdoby..srdiecka,zvonceky,rybky,andelickovia....te n mam v spalni
Chlapovi som tento rok v obyvke....hackovane vlocky,dve sklenene vlocky a gulky....farba vzlastna..taka ako keby starecka patina..nie strieborne...
Za tých mnoho rokov, čo robievam vianočnú výzdobu som prešla takmer všetkými farbami a rôznymi štýlmi. Aj slamené bolo, aj drevené, aj domáca svojpomoc.....
Posledné 3-4 roky stojím na vintage smotano-šampáňo, anjelici, mini košíčky, sem tam frcnuté patina zlato.
Posledné roky ma láka dať iba veľa žižiek a finiš, ale nevydržím a vždy tam niečo zavesím. Moja chyba, že vždy sa mi páčia skoro všetky, ktoré vidím, samozrejme okrem toho môjho.
Ešte som nemala snehobiely so striebornou. Za najnemožnejší v mojej kariére zdobenia pokladám modrý-ťažký, ponurý.....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja stromcek az tak neprezivam.....mam tam veci ktore robili konkretne osobky.....a to sa mi paci...asi najviac....ma to pre mna take srdco
Na sashe.sk su pekne vianocne ozdoby...
3 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tentoraz máme darček, striebornú jedličku, vrcholec z väčšieho stromu zrezaný v záhrade tesne pred sviatkami. Prvé dni vypil veľmi veľa vody a napriek tomu, že stojí pri radiátore a krbe, stále je rovnako krásny, vzpriamené konáre, som zvedavá, dokedy vydrží. Ozdoby tradičné slovenské, od známych aj neznámych majstrov. Prvé z ÚĽUVU majú už štyridsať rokov a stále sú krásne.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
Kukučka, ja si zasa neviem predstaviť pacienta, ktorý by so somarinou obťažoval lekára, hlavne na pohotovosti. Už si to tam iba v noci vysedieť je ďalšia ujma na zdraví.
Domov ma chodil v detstve ošetrovať náš obvodný lekár po zavolaní, určite to nebolo v kategórii pohotovosti. Nedokázala som prehltnúť pilulky, tak mi chodil denne pichať injekcie. Prijal to normálne, a aj rodičia reagovali adekvátne.
Pomoc lekárov ľuďom je ich údel.
Stačí si pozrieť TN na Markize a ich reportáž-matka sa rozčuľovala že čakali 4 hodiny so zdravým dieťaťom len pre recept.Prvý raz som počula hovorkynu do telky povedať,že len 30% ošetrení bolo oprávnených,
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom ) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
Všetko je o jedincovi.

Nie jeden bežne ochorie v ten piatoko danej hodine...a u detí je to v pohode aj pravidlo. Neustrážiš, neovplyvníš.

Tie lieky je trochu iná vec...stane sa. Aj mne sa stalo. Lieky došli, alebo dôjdu.
No ja na pohotovosti by som veľa vody nenamútil...poslali by ma asi od dverí ku dverám, takú "turistiku" veru nemusím.
Mám to ošetrené trochu inak. Proste prídem do mojej lekárne a zarúbem sekeru. Vezmem lentilky a ta het. Recept dodám neskôr.
Je samozrejmé, že klientom lekárne som už roky, poznajú ma. Takže sa dá povedať, že ja pochodím, no ten druhý nemusí. Ale ako som si všimol, nie som sám, kde takto vyjde daná lekáreň v ústrety.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
ludia bežne zostanú chorí v momente v piatok o 15h...alebo o 15.15h zistia,že dosli lieky....a dobehnu o obvodákovi......takže pre mňa áno ....ako píše bxl....
Tento obvodak.....ano aj v patek do 15.30h
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom ) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
asi pre desiatimi rokmi medializované : obvodák predpísal neuveriteľné množstvo určitého lieku na osobu a tie lieky boli aj vyzdvihnuté v lekárni.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja sa stotožňujem s buchačom, ak mi dochádza liek, v lekárni na zálohu dostanem, neviem však, či sa dajú takto vydávať všetky lieky na predpis. Môžem si po zálohu prísť s receptom do jedného mesiaca.
Inak mám takýto pohľad na pohotovosti. Radšej nech človek príde na ňu aj s hocijakou hlúposťou, ako by to mal neskôr oľutovať. Niekedy môžu byť zdanlivé maličkosti fatálne.
Nerozumiem, ako niekto môže niekoho odsudzovať, že tam príde iba pre recept. Odpovedzte si sami, či sa nemôže takáto situácia objektívne vyskytnúť. Nemá každý vo svojom bydlisku rodinu, ktorá by postrážila dieťa, niekedy sa nedá odísť zo zamestnania, neočakávané nadčasy, tých možných príčin je veľa. Nech situáciu vyhodnotí pohotovosť a vyrúbi za návštevu poplatok podľa kategórie.
Najviac sa mi páčia pripomienky od zdravých ľudí alebo tých, čo ju ešte v živote nemuseli využiť. Možno raz pochopia.

Na našej nočnej pohotovosti má človek takmer 100 perc. istotu, že tam zažije aspoň jeden príchod zakrvaveného človeka po bitke v sprievode policajtov, vždy majú títo ľudia prednosť pred ostatnými. V každom prípade žiadne terno.

Včera som niekde čítala, že vytiahnutie kliešťa v USA stojí na pohotovosti údajne 1 200 dolárov. Prečo by nás to malo zaujímať?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami

Stačí si pozrieť TN na Markize a ich reportáž-matka sa rozčuľovala že čakali 4 hodiny so zdravým dieťaťom len pre recept.Prvý raz som počula hovorkynu do telky povedať,že len 30% ošetrení bolo oprávnených,
Každý človek si môže reportáž vyhodnotiť inak. Či zdravotník, návštevník, alebo aj bez skúseností.
Oslovia a zostrihajú ako im to vyhovuje. A k hovorkyni, malo by to byť objektívne, ale jeden čas som bývala aj ja jej častou návštevníčkou, nezažila som nikoho, čo by tam prišiel na kávičku z automatu, pretože k väčšine prípadov sa privolávali odborní lekári, posielali sa ľudia na röntgeny, nechávali sa na pozorovanie, pichali infúzie a pod.
Osobne neverím tejto štatistike, ako aj mnohým iným.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať