Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.
3 2
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Korela,zaujímať cena by ťa mala preto,lebo ju platíš,priamo alebo nepriamo.A čo sa týka predpisu,ide o to,že urgent jednoducho je urgent,patria tam podľa definície ľudia,ktorým sa za posledných 24 hodín náhle a závažne zmenil zdravotný stav.Je to pre ľudí ktorí potrebujú urgentnú zdrav.starostlivosť,čo určite nie je predpísanie pravideľného rp zdravému dieťaťu alebo liekov pre istotu,lebo sme sa nečakane rozhodli isť na dovolenku.
7 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Dáša_
hmm, vratila som sa od lekára. Už som to niekde zachytila, že lekári budú mať limit na lieky na pacienta. A už zase sa stanem rukojemníkom ja ako pacient. Potrebujem lieky pravidelne ( skúšala som bez nich, po 10 rokoch som skončila s infarktom ) Zhruba raz za mesiac, dva potrebujem doplniť, lebo proste lieky su v rôznych baleniach. A kto mi teraz bude ten liek predpisovať, keď bude limit. Obvoďák alebo odborný? Nebudú si ma prehadzovať ako horúci zemiak? Len preto, lebo im zaťažím liekové konto?

Jasne, len raz sa to stane, začnem sa sťažovať.

Z princípu je niekde chyba. Ano, je pravda, že sa predpisuje veľmi veľa liekov. Mnohokrát aj zbytočne, lebo keď niekto na raňajky, obed aj večeru prehltne po 10 tabliet, tak nech mi nikto nehovorí, že tie lieky majú taký účinok, ako sa povodne predpokladal. vznikajú tam rôzne mixy a kombinácie.
Na druhú stranu - dostanú všetci to, čo potrebujú?
Určite si ťa prehadzovať budú,pretože prekročenie limitu liekov je v praxi to,že lekár tie Tvoje lieky zaplatí a to určite nebude chcieť.A dúfam,že sťažovať sa budeš na poistovne,nie na lekára,ktorý nechce platiť Tvoje lieky.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.
Ale to by si potom musela porovnávať všetko a nie iba jeden segment. Slováka to vôbec nemusí zaujímať a zaťažovať svoj mozog zbytočnými údajmi. Tie nech si pozisťuje aj s ostatnými potrebnými údajmi, ak sa tam bude chcieť vysťahovať. Vtedy by to malo pre neho zmysel. A ešte možno vtedy, keď začnú američania vyplakávať nad našimi platmi, ale oni nevedia, ani kde sa nachádzame.
Pretože aj na základe tohto princípu sa tu realizovala bezhlavo privatizácia, každá oblasť podľa tej-ktorej krajiny, hlavne rýchlo a zbesilo bez hlbších analýz. Amatéri, podnes preto trpíme a budeme trpieť.
1 1
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte k tým predajom nehnuteľností. Aj za hlbokého socíku sa predávali kvôli operáciám (ak nemal v pančuche) aj drahé autá, samozrejme, kto ich mal. Kto nemal, netuším, ako to riešil, resp. ako sa to riešilo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
No veru, to nie je v každom prípade normálne.
Vieš, ja mám na to aj trochu iný pohľad, ty vidíš dobre do zdravotníctva, pretože v ňom pôsobíš.
Ale treba situáciu vyhodnotiť ako celok. Aj zdravotníkov by mohli zaujímať iné rezorty. Celý systém je chorý od začiatku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
Korela,zaujímať cena by ťa mala preto,lebo ju platíš,priamo alebo nepriamo.A čo sa týka predpisu,ide o to,že urgent jednoducho je urgent,patria tam podľa definície ľudia,ktorým sa za posledných 24 hodín náhle a závažne zmenil zdravotný stav.Je to pre ľudí ktorí potrebujú urgentnú zdrav.starostlivosť,čo určite nie je predpísanie pravideľného rp zdravému dieťaťu alebo liekov pre istotu,lebo sme sa nečakane rozhodli isť na dovolenku.
Neviem, čo k tomu povedať, zrejme majú ľudia nejakú príčinu, že si tam idú pre predpis, tak ako som spomínala, nech ho predpíšu s danou taxou. A nastaviť jej vyššiu latku. Kto by systém zneužíval, tak by si rozmyslel takýto prístup.
Celá spoločnosť je prepojená, nikto nežijeme vo vákuu, ale stačilo mi poznať jednu samoživiteľku s tromi deťmi, žijúcu so svojou matkou, veľmi starou, a jej by som sa napr. nečudovala, keby chodila pre predpis v nočných hodinách, nakoľko na matku bola sama, chodievala denne veľmi neskoro z práce, nikdy žiadne padla a pod., ak si chcela miesto udržať. Preto sa prikláňam hodnotiť celý systém, nie iba jednotlivo.
Na čo slúži urgent, vieme asi všetci. Stačí jeho jedna návšteva, aby pochopil, o čo ide.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Novinka od Podaj dalej



2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

čo sme nepotrebovali?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Výrok prakticky verejný otca jednej niekoľkoročnej aktuálnej celebrity:
Ak by malo prísť k prevratu, som ochotný dať 90% svojho majetku na jeho potlačenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
Ja keď zabudnem zaplatiť povinné zdravotné poistenie som na verejnej listine hanby, a naviac zaplatím živobytie exekútorovi. Ale ako riešia poisťovne tých čo zneužijú systém solidarity "spravia si zo zdravotníctva prestretý stôl ako píšeš" čo si po bitke nechajú zavolať záchranku a je im poskytnutá bezplatná starostlivosť alebo tých čo kašlú na hygienu a potom sú liečení na žltačky a pod z našich solidárnych príspevkov kde je o nich verejná listina? Skrátka ja musím, lekár musí a je kategória čo všetko môže a nehovor že nemáš také prípady
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
čo sme nepotrebovali?
Nejde len o tie handry, aký majú pohľad zdravotníci na stravu obyvateľov, dennú psychohygienu atď.?
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.
0 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
BXLmiami
čo sme nepotrebovali?
Nejde len o tie handry, aký majú pohľad zdravotníci na stravu obyvateľov, dennú psychohygienu atď.?
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.
Korela, ty si to nepochopila? Ved tu islo o to, ze u nas babky vyzeraju a klebetia !. Nehladaj za tym nic ine....A preco by som to nemohla prilozit, ved to bolo vtipne pre ludi, ktori nie su vztahovacni. Ja mam taku susedu, len otvorim branu a hned mi referuje, aj ked ju nepocuvam prikyvujem a ona je spokojna, ake pikosky mi za den nazbierala.



Kazdy si riadi zivot sam, seniori maju mnoho moznosti vyzitia sa aj vo svojom veku. denne stacionare, kluby, kamaratky. je to myslim o nature cloveka, co uprednostni.
2 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

neviem, ci kazdy bude mat sancu byt babkou v okne, nezabudajte na to, vsetci starneme,
4 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Alaya1 včera priložila do srandičiek vraj humorný obrázok so starenami v oknách. Čudujem sa, že ho priložila práve ona, ide de facto o dokumentárne foto doby.
Začala som hľadať jeden starý článok na blogu sme, myslela som, že bol od Burgera, možno aj bol, ale spred 2010 určite, nenašla som ho. Presne popísal údel starých žien v oknách. Ten to vystihol, a neišlo určite o humor, ale o realitu.
Tu je jeden z príkladov, ktorý som včera popísal o Tvojom chápaní humoru.
Skoro celé Slovensko sa na tej fotke pobaví, no pár jedincov (vrátane Teba) sa začne nad tým pohoršovať a riešiť.

Ale veď je to ešte stále pravda....či ?
Babky demokratky sú stále v okne alebo za záclonami, prípadne na priedomí a robia fakticky doslovnú špionáž.
Jeden sa niekedy nestačí čudovať, čo sa prípadne o sebe dozvie.
-----------------
...a ten údel starých žien ?
Nuž niektoré sedia na špiónskej postriežke a tie iné sa vedia inak realizovať.
Tie špiónky si by sa dali asi akým slovom charakterizovať ?
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

pavol54
BXLmiami
Korela,ved tak to aj vyzerá ked si Slovák 20 rokov nezaťažuje hlavu cenami a číslami a robí si zo zdravotníctva prestretý stôl :-)).A tí čo sú chorí sa nedostanú.
Ja keď zabudnem zaplatiť povinné zdravotné poistenie som na verejnej listine hanby, a naviac zaplatím živobytie exekútorovi. Ale ako riešia poisťovne tých čo zneužijú systém solidarity "spravia si zo zdravotníctva prestretý stôl ako píšeš" čo si po bitke nechajú zavolať záchranku a je im poskytnutá bezplatná starostlivosť alebo tých čo kašlú na hygienu a potom sú liečení na žltačky a pod z našich solidárnych príspevkov kde je o nich verejná listina? Skrátka ja musím, lekár musí a je kategória čo všetko môže a nehovor že nemáš také prípady
Nijako,nemajú na to legislatívu.Alkoholové väčšinou vymáhajú a na pranieri sú ked si dávajú zaplatiť urazy detí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Byt "keliška" je dnes trendy....kamarat od vedla.....mlady chalan...ked zacne prehlad o kazdom....este aj ,ze chlapci mali pod schodami "riťťierske suboje"este aj kolko mali rokov..neviem ci im bol kuk OP?! Moj chlap ked fajci na balkóne...detto
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ako vravím,každý z nás má také prípady a aj o nich čítaš aj tu sú témy...jednoducho cíti sa zle a nápln jeho života je isť minimálne 3x týždenne k doktorovi.Ak ku mne príde každý deň v týždni s nejakou blbosťou tak čo ja s tým...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať