Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

moj sused detto, vie presne, kedy sa syn vratil v noci domov zo zaletov, a nie je babka vekom
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Skús ju prevychovať, nikdy nie je neskoro, trpíš takú osobu vo svojej blízkosti? Videla som, ako svokra zatočila s ich domovníčkou, ja so svojou východniarskou susedou, začala ohovárať našich predchádzajúcich bývajúcich, viac náš pozemok neprekročila. Mohla byť rada, že som ju zdravila. Celý koniec ulice jej sa podarilo rozoštvať. Toto nepodporujem, ak nebudú mať poslucháčov, nebudú mať komu referovať pitomosti.
Ak som doma, zdržujem sa vzadu, pre mňa ulica neexistuje.
0 3
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Jaj palino....uz som tu nie raz....decko som si pekne na zltacku sama kešla....lebo nie som ine etnikum....fetak osetreny....aj bez karty poistenca.....
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

no a potom pôjde okecávať do čakárne ...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

korela
Skús ju prevychovať, nikdy nie je neskoro, trpíš takú osobu vo svojej blízkosti? Videla som, ako svokra zatočila s ich domovníčkou, ja so svojou východniarskou susedou, začala ohovárať našich predchádzajúcich bývajúcich, viac náš pozemok viac neprekročila. Mohla byť rada, že som ju zdravila. Celý koniec ulice jej podarilo rozoštvať. Toto nepodporujem, ak nebudú mať poslucháčov, nebudú mať komu referovať pitomosti.
Ak som doma, zdržujem sa vzadu, pre mňa ulica neexistuje.
Korela, co mam ja riesit? Ze niekto smiruje? A nie je svojpravny? Je. Je za seba zodpovedny. Ved ludia nesmiruju len z okna, smiruju na nete, v robote, donasaju, ohovaraju
kazdy by sa mal starat o seba .
4 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

BXLmiami
no a potom pôjde okecávať do čakárne ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Byt "keliška" je dnes trendy....kamarat od vedla.....mlady chalan...ked zacne prehlad o kazdom....este aj ,ze chlapci mali pod schodami "riťťierske suboje"este aj kolko mali rokov..neviem ci im bol kuk OP?! Moj chlap ked fajci na balkóne...detto
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom....
Asi fungujú siločiary.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
no a dôležitá súčasť kecania v čakárni - kto má aké lieky, kto je "chorejší", lebo má drahšie lieky. Alebo viac druhov....


Povedal mi dnes lekár, že ľudia si u nás odvykli byť zodpovední sami za seba. Furt čakajú, že to "niekto" vyrieši. Čokoľvek, vrátane zdravia. A na margo sleidiacich babičiek - ukázal mi video svojej babky, ktorá už mala dobre po 90 - každý deň posilovala s malymi pet fľaškami, robila skoro drepy pri stoličke, chodila po schodoch.... Dožila sa stovky.... Ale spoliehala sa na seba...
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
Pokiaľ som v čakárni dokázala stáť na vlastných a niekto sa začal "kontaktovať", našla som si iné miesto. Ak sa mi niekto prihovorí, v okamihu sa vzďaľujem.
Keď už idem k lekárovi, tak moje obavy spočívajú v tom, že sa bojím jeho reakcie, kde som tak dlho bola.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
BXLmiami
no a potom pôjde okecávať do čakárne ...
Ak ho tam niekto bude počúvať. :-) Všetko je o prístupe. Moje hranice, tvoje hranice.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
lujza.j
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
Pokiaľ som v čakárni dokázala stáť na vlastných a niekto sa začal "kontaktovať", našla som si iné miesto. Ak sa mi niekto prihovorí, v okamihu sa vzďaľujem.
Keď už idem k lekárovi, tak moje obavy spočívajú v tom, že sa bojím jeho reakcie, kde som tak dlho bola.
ako povedali mne - sú dva druhy pacientov, jeden typ chodi, aj ked nemusí. A tí druhí prídu, keď už je neskoro problém je, že potom občas považujú aj tých z druhej skupiny za simulantov a neveria im....
2 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
Ja myslím, že by nás to aj mohlo zaujímať, koľko niekde stoja lekárske zákroky...aspoň by sme toľko nehundrali.
Napr. v USA, ak chce niekto platiť zdravotné poistenie, musí prejsť previerkou - dotazníky s mnohými otázkami, údajmi, nakoniec je "šťastný", že je vôbec prijatý...inak v prípade vážneho ochorenia sa predávajú nehnuteľnosti, rodina sa zadlžuje hypotékami.
To Európa je pre američana hotový raj, keď ide o sociálne vymoženosti.
Ale to by si potom musela porovnávať všetko a nie iba jeden segment. Slováka to vôbec nemusí zaujímať a zaťažovať svoj mozog zbytočnými údajmi. Tie nech si pozisťuje aj s ostatnými potrebnými údajmi, ak sa tam bude chcieť vysťahovať. Vtedy by to malo pre neho zmysel. A ešte možno vtedy, keď začnú američania vyplakávať nad našimi platmi, ale oni nevedia, ani kde sa nachádzame.
Pretože aj na základe tohto princípu sa tu realizovala bezhlavo privatizácia, každá oblasť podľa tej-ktorej krajiny, hlavne rýchlo a zbesilo bez hlbších analýz. Amatéri, podnes preto trpíme a budeme trpieť.
USA som uviedla iba ako príklad....okrem Európy a zopár iných štátov celosvetovo, sú takéto podmienky v zdravotníctve úplné bežné a samozrejmé.
Psychohygienu si každý určuje sám, na to netreba osvetu, stačí zopár ľudových múdrostí a bájok. Ja za seba nikdy nenariekam nad tým, kde je čo lepšie, ale sa poohliadnem tam, kde je horšie.....počnúc mojím okolím, končiac celosvetovou situáciou. Výsledok takéhoto okukávania ma zaradí do skupiny relatívne spokojných a usmiatych.
Vždy ma pobaví jeden z mojích susedov, keď seniorské mudrovanie o súčasnej politickej situácii ukončí: "Nech sa už deje čokoľvek, len aby mala SP z čoho vyplácať dôchodky a deti ma mali za čo pochovať".
A nakoniec i trochu humoru... možno by nebolo od veci nedať dôchodcom do rúk volebné preukazy, lebo stále sa vo výsledkoch odzrkadľujú názory povojnovej generácie, rozmaznanej totalitnou vládou. Ako to tak vidím, najväčšiu nespokojnosť všade a so všetkým prejavujú práve oni. U lekára v čakárni, v hypermarketoch pri pokladni, v hromadnej doprave.....všade.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
lujza.j
Je skupina ludi....bavi ich chodit po dochtoroch.....pokecat si v cakarni...potom s lekarom a proste iba tak "zavadzat" aj ked proste mu nic nie je.....hobby,zabijanie casu....
no a dôležitá súčasť kecania v čakárni - kto má aké lieky, kto je "chorejší", lebo má drahšie lieky. Alebo viac druhov....


Povedal mi dnes lekár, že ľudia si u nás odvykli byť zodpovední sami za seba. Furt čakajú, že to "niekto" vyrieši. Čokoľvek, vrátane zdravia. A na margo sleidiacich babičiek - ukázal mi video svojej babky, ktorá už mala dobre po 90 - každý deň posilovala s malymi pet fľaškami, robila skoro drepy pri stoličke, chodila po schodoch.... Dožila sa stovky.... Ale spoliehala sa na seba...
A takéto rady treba rozdávať okolo seba. Ak to videjko tvoj lekár bude ukazovať aktuálne svojim pacientom, veľmi prínosné pre všetkých. Povzbudí, stojí ho to trochu času a úsmevu. Keby sa toho chytil každý neviemkoľký, tak je dobre.
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
A takéto rady treba rozdávať okolo seba. Ak to videjko tvoj lekár bude ukazovať aktuálne svojim pacientom, veľmi prínosné pre všetkých. Povzbudí, stojí ho to trochu času a úsmevu. Keby sa toho chytil každý neviemkoľký, tak je dobre.
On je presne ten typ, čo to svojim pacientom púšťa A predpisuje aj alternatívu, keď má podľa neho opodstatnenie.
2 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lujza.j
Moji byv.susedia cigosi...vzdy vedeli kedy idem dom....
no čo museli odsledovať, kedy sa majú začať chovať menej hlučne aby si im nenarobila dierky do kožuchov
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
ako povedali mne - sú dva druhy pacientov, jeden typ chodi, aj ked nemusí. A tí druhí prídu, keď už je neskoro problém je, že potom občas považujú aj tých z druhej skupiny za simulantov a neveria im....
Ja sa to snažím istiť z inej strany a verím, že raz na to nedoplatím. Ale je to moja slobodná voľba. Už sa práve chystám na preventívku. Aj som to lekárovi povedala pri liekoch, že v januári určite prídem. Tak dúfam, že dovtedy dožijem, nechávam na prozreteľnosť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1

Korela, co mam ja riesit? Ze niekto smiruje? A nie je svojpravny? Je. Je za seba zodpovedny. Ved ludia nesmiruju len z okna, smiruju na nete, v robote, donasaju, ohovaraju
kazdy by sa mal starat o seba .
Správne. Ale ak to nemá niekto vštepené z rodiny, tak ho treba posunúť, pre niečo sa s každým človekom v živote stretneme. :-) Pre teba by to nemal byť problém. Vysvetli si to iba v pozitívnom zmysle.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som zodpovednost zobrala do vlastnych ruk...ci dobre..zle?!"dobehlo"ma to teraz...den po vianociach ..ze musim ist na zakrok ak je vsetko ok..jednodnova chira....ale zakrok v celkovej narkoze....predoperacne vys.,lieky na tlak som uplne vysadila v lete....na alergiu zodac tiez..spreje na astmu nefukam....do proste parada...a este dosiel na mna kasel...co nie choroba...ale zužene pajsle-asi zima...krv,moc,rtg pluc ok.,internista.....poznam roky aj moja mama...svojsky.....tak priznavam farbu..ze lieky na tlak nejem....uz len ksicht jeho..obocie zdvihnute...nekukol na mna....ci si kontrolujem nie....odmeral tlak...bol v poradku....len dodal...nemusite ich jest....a bola som spoko....lebo ked mi u neho...bude okale u anesteziologicky...vystreleny uz....v dotazniku som zaskrkla astmu....kedy ste bola u plucnej...fuha...netusim....cau..spirometria...ta dopadla,ze som ok....
Po zakroku...hodina na preberacej izbe...kazdych 10min...mi masina merala tlak......vsetky merania ok....
Takze som celkom spoko ja a moje pravidelne uzivanie liekov......
On juna intenzivne sportujem...uz by som asi "zdochla" keby mi chybali...
6 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
K tomu snáď iba toľko, že toto sme fakt nepotrebovali. Podľa mňa hrôza. To sa vedelo už počas prvých dní, ako to tu dopadne. Žiaľ, nie všetci si to uvedomovali.

? ? ?
Naposledy upravil afrikánka : 12.01.17 at 17:51
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať