Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
buchač
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/druck...#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
Máš pravdu, ale doplatia na to tí, čo majú doma zo 4 deti a naozaj budú veľmi choré práve večer alebo budú mať nejaký úraz a budú musieť zaplatiť viac a príjem majú veľmi nízky. Nesmieme zabúdať, že takých rodín je veľa, priemerný plat je vypočítaný za všetky kategórie, preto je tak vysoký..... Tým ostatným to bude jedno, zaplatia viac, ani ich to nenaštve.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozerám správy (očkom ) - tam o bratislavskom vodičovi záchranky, ako reagoval na vodiča, ktorý mu "nevedel" uvoľniť cestu (záchranka so zvukovými a svetelnými znameniami) - mnohí si myslia, že to nemal povedať, ale na druhej strane - on má rýchlo a bezpečne doviezť pacienta na ošetrenie a má zo zákona prednosť. Ale pako akosi to pochopiť nevedel, zmätkoval..
A ja so vodičovi záchranky ani nečudujem - má niečo urobiť, možno niekomu ide o minúty a nejaký oný ho zablokuje - tak mu to slovne dá patrične najavo.... nervy pracujú....
http://www.tvnoviny.sk/domace/185459...zamestnavatela
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
terezamaria
buchač
Drucker zvažuje zvýšenie poplatkov za urgent a pohotovosť

Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20431922/druck...#ixzz4VfFzpFdI

S veľkou pravdepodobnosťou si nie jeden o mne pomyslí, že nie som normálny (a kto je ?), no ja s týmto veru súhlasím.
Lebo som toho názoru, že to zneužívanie pohotovosti nie je normálne.
Máš pravdu, ale doplatia na to tí, čo majú doma zo 4 deti a naozaj budú veľmi choré práve večer alebo budú mať nejaký úraz a budú musieť zaplatiť viac a príjem majú veľmi nízky. Nesmieme zabúdať, že takých rodín je veľa, priemerný plat je vypočítaný za všetky kategórie, preto je tak vysoký..... Tým ostatným to bude jedno, zaplatia viac, ani ich to nenaštve.
Jasné, beriem...spravodlivosť má dva konce.

No nemyslím si, že naraz dostanú všetky deti chrípku v piatok večer. Tak isto si všetky deti v rodine nepolámu končatiny naraz.
...a keby aj, nuž jednorázová položka ešte nemusí (no môže) smerovať do nebetyčných problémov.

Ale je normálne, ak si určití jedinci bežne zavolajú sanitku ? ...včera som čítal jeden blog (neviem ho najsť) nejakého lekára, kde to pekne rozpísal.

Moja nebožka švekra bola vylepená (meno a adresa) na nástenke u RZP. Lebo si v pohode zavolala večer (aj tri krát do týždňa sa stalo) sanitku, ktorá ju odviezla do špitáľa. Tam jej urvali injekcijku a hajde domov.
Naposledy upravil buchač : 13.01.17 at 20:00
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď sa volá na 112, tak situáciu poriadne vyhodnotia, aby sa presvedčili, či je to nutné a koho pošlú, či posádku s lekárom, či bez. Preto si myslím, že si sami robia selekciu, ku komu skutočne prísť a koho pustiť k vode.
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo. Ak s nimi majú individuálny problém, nech sa to rieši, ale nezahŕňa do spoločnej štatistiky.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo.
Blavák (poväčšinou) nemôže pochopiť situáciu okolo cigánov...nemá šancu.

To je niečo podobné, ako lízanie zmrzliny cez sklo a vravieť, že aká je fasa.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač

Ale je normálne, ak si určití jedinci bežne zavolajú sanitku ? ...včera som čítal jeden blog (neviem ho najsť) nejakého lekára, kde to pekne rozpísal.

Moja nebožka švekra bola vylepená (meno a adresa) na nástenke u RZP. Lebo si v pohode zavolala večer (aj tri krát do týždňa sa stalo) sanitku, ktorá ju odviezla do špitáľa. Tam jej urvali injekcijku a hajde domov.
A potrebovala ju? Ak jej ju dali, tak asi áno. Zrejme jej to pomohlo. Ak sa to často opakovalo, po vyhodnotení mala pokračovať v nejakej liečbe ambulantne na liekoch. Tak to vidím ja. Nemuseli ju vyvesovať, komu to pomohlo?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Vždy sa pri tejto príležitosti vynoria príklady s cigáňmi ako s neužívačmi, trochu nechápem prečo.
Blavák (poväčšinou) nemôže pochopiť situáciu okolo cigánov...nemá šancu.

To je niečo podobné, ako lízanie zmrzliny cez sklo a vravieť, že aká je fasa.
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.
1 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
korela
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.
Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
Máme - nemáme...
Kukni na foto a potom niečo vrav.

Nasekám Ti toľko linkov, že do rána budeš mať čo čítať...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Z okolitých obcí nemá údajne iba Hamuliakovo žiadneho, preto viem, kto má najväčší záujem tam stavať, inak sú všade, z juhu, severu, jedno je.
A vôbec, dišputa okolo nových usadlíkoch na Žitnom ostrove by bola dosť zaujímavá.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No korela, mozno , ze sa ti "nasi ", vydaju na zapad, nielen ludia za pracou
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
buchač
korela
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.
Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
...a tým to skončilo...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Kde berieš tú istotu? Opýtaj sa Lujzy.
Ty žiješ v domnení, že ich tu nemáme? Na Hradnom kopci určite nie, to je fakt. :-)
Máme - nemáme...
Kukni na foto a potom niečo vrav.

Nasekám Ti toľko linkov, že do rána budeš mať čo čítať...
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pohotovost mi možno dnes hrozí...vrrr
decko ma rano budí,že ma kakajku...ok zober si čierne uhlie....prvá pomoc.....neskor píše z roboty...že žaludok pali......tak ja,že čo požrala včera.....neskor píše ,že grcá.....vrr.....došla cca. okolo 16h...došli ju skorej vymeniť.....do 20h v kuse na wc "produkcia" aj z hora aj.....
ked som sa jej opýtala prečo nešla lekarke ked ešte ordinovala kukala na mna ako puk...
teraz spí..
..ano takýto a ked je to moje decko nech si kešnú pohotovosť....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

som v tom najsevernejšom, z každej strany
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

alaya1
buchač
korela
A potrebovala ju?
Ani nie...skôr išlo o placebo a psychopodporu.
Zvyšok nechajme tak...moja švekra bola aká bola....a o mřtvych len dobre, aj keď si na nič nejak nespomínam.
Nic dobreho? Ved ti porodila manzelku.
Dala si perfekt komentár, oceňujem......
ale vždy, keď nájdem u teba rozporuplné komentáre dám ti mínusku, aj keď to bude z roku 2008 a pošlem ti k tomu aj poznámku, nikdy sa neuchýlim k anonymnému mínuskovaniu, tento štýl je proste pre mňa neprístojný a podlý.
Veď každý sme nejaký....a ja iná už nebudem. Ostatní nech hodnotia podľa svojho vlastného uváženia, aj anonymne, je to na ich vôli.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

lui, daj pokoj, možno si myslela, že prejde ak už nebude čo...našťastie toto v rodine nemáme, ja tu tiež trpím, po vyše dvadsiatich rokoch sa mi opakuje jeden problém, u doktora som bola
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
No korela, mozno , ze sa ti "nasi ", vydaju na zapad, nielen ludia za pracou
Možné je všetko. Stačilo by, ak by ich niekto zorganizoval. Možno by to krajine v konečnom dôsledku prospelo, zviditeľnili sa, a začali sa znova zaškolovať ako kedysi. Všetci, čo bývajú v našom okolí pracujú, ale tie rodiny majú návyky z predchádzajúcej doby.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kukuč..to som si aj ja....ja nie som ten...čo hned lekarovi.....ale ked už videla,že je zle tak ja som bola zla...že riešim čo jedla.....a pritom je tolko viróz.....to ma nasrdilo....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať