Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
Myslíš cigánske getá ? Ale šak veď nesranduj na tak neskorý večer.

Ty si čo zažila ? Nejaký prepad, niečo horšie ? Pochybujem...

Fínsko ?
Fíni tvoria 93% obyvateľov, 6% švédov, malé menšiny Laponcov a Rómov.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
pohotovost mi možno dnes hrozí...vrrr
decko ma rano budí,že ma kakajku...ok zober si čierne uhlie....prvá pomoc.....neskor píše z roboty...že žaludok pali......tak ja,že čo požrala včera.....neskor píše ,že grcá.....vrr.....došla cca. okolo 16h...došli ju skorej vymeniť.....do 20h v kuse na wc "produkcia" aj z hora aj.....
ked som sa jej opýtala prečo nešla lekarke ked ešte ordinovala kukala na mna ako puk...
teraz spí..
..ano takýto a ked je to moje decko nech si kešnú pohotovosť....
Veď dve eurá sú ešte v pohode, či nie? Nebude trpieť.
Ako 10 r. na prázdninách na strednom Slovensku, mama - daj si čerstvo nadojené mlieko od gazdu. 10 dňový katar, nikdy na neho nezabudnem. Posteľ, vedro, posteľ vedro, ... nikdy viac. Skoro som zomrela. Že ma vtedy nestrčil lekár do nemocnice, dnes nechápem. Bezpečne som bola dehydratovaná, total zlikvidovaná. To na okraj, čo ti pojedla.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Ale za ten stav je niekto zodpovedný. Fíni to zvládli za 30 rokov, tu zostali takmer 30 rokov napospas. Zdá sa to niekomu normálne?
Páči sa mi pojem - odhadovaný - najmä v dnešnej dobe pokroku. To má byť výsmech, či čo?
Stačí v obci, v meste pár ich ulíc, kto zažil, vie svoje. Spomínam si z detstva na poriadne getá aj v Bratislave.
Napr. mestská časť Vrakuňa v období starostovania Lackovej po revolúcii, vyhrala voľby viackrát za sebou, dovolila si nepodpísať žiadnu výmenu bytu s príchodom cigáňov. Nemali tam nikoho. Neviem, aká je situácia dnes, a netuším, ako jej to prechádzalo a či sa to udržalo podnes. A prečo je tak tomu aj v tom Hamuliakove.
Myslíš cigánske getá ? Ale šak veď nesranduj na tak neskorý večer.

Ty si čo zažila ? Nejaký prepad, niečo horšie ? Pochybujem...

Fínsko ?
Fíni tvoria 93% obyvateľov, 6% švédov, malé menšiny Laponcov a Rómov.
Môžem ťa uistiť, že tu boli také getá ako sú na východe. Nie priamo v meste. Po perifériách. Neviem kde všade a ako ich vysťahovali. Ak ti niečo hovorí trachóm, trachoma, celoživotná dg s hrozbou oslepnutia, to by mohlo možno stačiť na výstrahu. Preto tam dodržujte max. hygienu pri kúpaní v miestnych jazerách, verejnej doprave, v obchodoch, pretože neverím, že by bola táto dg na SK úplne vykántrená.
Ešte v 20. st. vysoký výskyt aj v CZ. Možno ešte vyšší.
To ti je oveľa horšie ako prepad. Ako sa tam robia preventívky? Myslím, že pomaly nijako alebo slabo. Veď sa nedokáže urobiť ani ich presná evidencia.
A že aj to k nám prichádza teraz aj z iných oblastí, je jasné.
Nájdi si fínsky program, iba 2% nedokončia povinnú školskú dochádzku. Predtým situácia ako u nás, čo to neguješ?
Priložila som ho tu aj s vyhodnotením pred pár rokmi. Ale im do toho vtedy ešte nekafrali mimovládky.
0 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už som to tuším na poradu dávno písala, dve sestry šli na dedinu k rodine pomôcť ku senu, spali na jednej posteli v drevenici. No spali...jedna spala ako drevo, druhá nezažmúrila oči, druhý deň utiekla domov, celá doštípaná od ploštíc.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

2e pre fajčára...čo pojedla vie ona....rano het večer dom...neprezradila
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ak by to bola reakcia na to moje mlieko, bolo od susedov, nebola som zvyknutá na nové baktérie, domáci áno, tak si to podnes vysvetľujem, pretože som niesla dôsledky iba ja z rodiny. Mama ani tatko nie. Oni každý v detstve žili na domácich čerstvo nadojených mliekach.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Ak by to bola reakcia na to moje mlieko, bolo od susedov, nebola som zvyknutá na nové baktérie, domáci áno, tak si to podnes vysvetľujem, pretože som niesla dôsledky iba ja z rodiny. Mama ani tatko nie. Oni každý v detstve žili na domácich čerstvo nadojených mliekach.
Nemuselo to byť mlieko....mohla to byť i šálka. Stačilo, aby tam na moment sadla mucha a z toho črevná katastrofa, obzvlášť, ak sa to udialo v lete. Ja som takto podobne dopadla s tanierom....až neskôr som si premietla okolnosti prudkej reakcie, kde som vylúčila závadnosť jedla, ale spomenula som si na nevinnú mušku. Odvtedy taniere vyťahujem na poslednú chvíľu, hlavne v lete.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už to nezistím, nevylučujem, doma máme všade sieťky odjakživa.
Som si teraz urobila špenát po rokoch. Taký ľahký. Na dobrú noc. :-)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

A uz chyba len Mrazik .. Vychod obdareny neurekom.
ZIMA.jpg  
7 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Pozerám správy (očkom ) - tam o bratislavskom vodičovi záchranky, ako reagoval na vodiča, ktorý mu "nevedel" uvoľniť cestu (záchranka so zvukovými a svetelnými znameniami) - mnohí si myslia, že to nemal povedať, ale na druhej strane - on má rýchlo a bezpečne doviezť pacienta na ošetrenie a má zo zákona prednosť. Ale pako akosi to pochopiť nevedel, zmätkoval..
A ja so vodičovi záchranky ani nečudujem - má niečo urobiť, možno niekomu ide o minúty a nejaký oný ho zablokuje - tak mu to slovne dá patrične najavo.... nervy pracujú....
http://www.tvnoviny.sk/domace/185459...zamestnavatela
Jaaaaj a Ty co ? SI sa vratil ( zase ) zo zahrobia?
Ja som vedel , ze nevydrzis
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Bol by som "pod vodou" i dlhšie, ale jeden "expert" sa začal navážať do ostatných.... on bol ten "najmúdrejší" a ostatní boli s IQ -40.... tak poletel. Ja som mu to sľuboval...a aj splnil.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft
Bol by som "pod vodou" i dlhšie, ale jeden "expert" sa začal navážať do ostatných.... on bol ten "najmúdrejší" a ostatní boli s IQ -40.... tak poletel. Ja som mu to sľuboval...a aj splnil.
prosím ta...snád sa nenecháš znechutiť od anonymu na nete...čo ani nemá odvahu sa k tomu priznať...

čo si nejaká 15 r, roštenka ?
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

alaya1
A uz chyba len Mrazik .. Vychod obdareny neurekom.
takouto cestičkou som včera išla domov.. cestári nestíhali upravovať cesty, nieto ešte chodniky.. chodci si ich museli prešľapať sami..
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Tak toto pobavilo.... vraj "15 r. roštenka"......... skôr dobre uležané, červíkmi prelezené laby z grizlyho.....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

niekto čítal winnetou-a
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

No jóó..... od Karla Maya.... klasika. I film... nie ten nový - starý.....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima...zor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
aké bludy píšu..
Sadni do auta a hajde skontrolovať...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Žabinka
aké bludy píšu..
http://m.topky.sk/cl/10/1602063/Zima...zor-na-cestach
Slovenská správa ciest na svojej internetovej stránke informuje, že na cestách v okrese Zvolen sa tvoria snehové jazyky a záveje.
a pritom od doobedia vonku svieti slnko, a je bezvetrie..
radšej nech napíšu takýto blud a viacerí "polovodiči až izolantu" budú doma prdeť do perín, ako by mali niekde na 10 metrovom jazyku zavadzať alebo spravia nehodu.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
aké bludy píšu..
Sadni do auta a hajde skontrolovať...
odvolávajú sa na údaje ssc, a keď si kliknem na stránku ssc, tak cesty v mojom okrese sú vlhké..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať