Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Skočí? Prevencia! Namazať sa olejom, namastiť vazelínou.... až skočí - zošmykne sa.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Sa mazem pravidelne....ci si mal ....ze oné....paľénku
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Lui..... pfuj - metla....metál....metyl..... blééé
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lujza.j
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Je to pravda, mali sme. Slivovicku treba na preventivu
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
lujza.j
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Je to pravda, mali sme. Slivovicku treba na preventivu
Najlepšie od 52% vyššie a čím staršiu....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mam furt schovanu v nocnom stoliku...este ostala 2006 z mirabeliek....chlap ma kalvados z duboveho suda....vecer asi dam za dva...do kazdej nohy
Decko to malo iba par hodin...ale sedela na wc s lavorom na kolenach....to co je fras?!
Dnes uz v robote...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

willma
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft


Ten lavór sa teda mal.... sedieť niekomu na kolenách......
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
Mam furt schovanu v nocnom stoliku...este ostala 2006 z mirabeliek....chlap ma kalvados z duboveho suda....vecer asi dam za dva...do kazdej nohy
Decko to malo iba par hodin...ale sedela na wc s lavorom na kolenach....to co je fras?!
Dnes uz v robote...
tento rok našťastie zatiaľ klopem na drevo,že nič,ale minulý mi to trvalo skoro týždeň,neudržala som v sebe ani čistú vodu...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Možno vyskáču na jej kolegov, nie na vás. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
willma
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
Asi aj výšku dôchodku, nie? Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
lujza.j
Potesilo..ze decko negrcka a nekaka....nepotesilo,ze vraj o tyzden to skoci aj na ostatnych ucastnikov rodiny....tak uvidim...
Možno vyskáču na jej kolegov, nie na vás. :-)
....čo by bol vcelku dobrý prípad..... aspoň by v robotovni bol kľud.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

lujza.j
Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...

prepáč, akosi som sa neubránila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ale iba tak normal "isiel okolo"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Ona sama....jedine na toho co hu strieda vecer....na ňu to skocilo od majitela...
Tak potom je na rade on. :-) Robíme si "vtípky", práve som prišla dnu, som rada, že som celá. Síce odmäk, ale v tieni ľad.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
korela
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
Veronka...trochu poopravím, OKI ?

Aj pre súkromníka BY MAL platiť ZP, lež nie raz neplatí.
Takže tí zamestnanci, ktorí nemajú KZ, tak si môžu pískať.
Nadčasy ale musíš v podstate robiť, ale platiť už nie.

No fasa...
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať