Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
Veď ja som napísala to isté. Že si mohli zamestnanci počas nedieľ a sviatkov dohnať legálne vyššiu mzdu. A vnímam stratu ich nadčasov ako ujmu ešte aj v dôchodku.
Ja mám sociálne cítenie možno najväčšie z vás. Aj keď sa to niekomu nemusí zdať.
Aj preto sa čudujem, čo mi napísala afrikánka k dôchodku (síce sa spamätala a zmazala o pár hodín), však nežijem na Slovensku sama, vnímam aj ostatných, a tých ostatných je väčšina. Ja tiež neskáčem odzemok od prebytku. Plus mínus až na nejaké rezorty sme na tom približne rovnako.
Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)
No fasa.......takže už nebudeme ani len diskutovať.
...a to proskám pekne, ani nenadávam na tých súkromníkov, aj keby som mohol.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
Určite. :-) No ak ma niekto oslovuje v príspevku v 2.os. j.č., tak to vnímam ako adresovanie mojej osobe. Len sa nevykrúcaj.
Radšej nerozoberaj moje cítenie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
BXLmiami
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))
Dôchodok ? ? ?
Ale z čoho sa bude žiť na tom eee dôchodku
Hlavne, že si pár dní predtým napísala takýto vtipný príspevok.
A že snáď vyžijem, už toho veľa nepotrebujem, a zomrieť musí každý.
Ďakujem za odporúčanie.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
BXLmiami
:-)) no ako napísali v Pravde-ked nedáte pokoj ideme na dôchodok...:-))
Dôchodok ? ? ?
Ale z čoho sa bude žiť na tom eee dôchodku
Hlavne, že si pár dní predtým napísala takýto vtipný príspevok.
A že snáď vyžijem, už toho veľa nepotrebujem, a zomrieť musí každý.
Ďakujem za odporúčanie.
Korela, ale ten príspevok sa týkal len a len súkromných lekárov.....ktorých čaká minimálny dôchodok
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
afrikánka
korela, zmazala som, aby si nepociťovala osobne, ale týkalo sa to všeobecne všetkých dôchodcov.
Sociálne cítenie a sociálne cítenie má rôzne podoby.
1. Myšlienkami súcitím
2. Skutkami pomáham
Určite. :-) No ak ma niekto oslovuje v príspevku v 2.os. j.č., tak to vnímam ako adresovanie mojej osobe. Len sa nevykrúcaj.
Radšej nerozoberaj moje cítenie.
korela, nebuď prosím vzťahovačná, bod 2, nie je adresovaný tebe osobne. Osobne sa chytáš iba ty a predovšetkým toho, aby si mohla oponovať.
Nerozoberám tvoje cítenie....ty sama si sa menovala na 1.miesto s najväčším socialnym cítením. Neviem, ako si došla k takémuto hodnoteniu....
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Prilozim to aj tu, cita tuto temu viac ludi.
Kto ma zaujem osvojit si cistokrveho psika s rodokmenom.
Argo je špringeršpaniel z chovnej stanice ktorý sa ku nám dostal náhodou keď sa našiel na ulici. Psíka majiteľ už nechce z rod. dôvodov a preto sme sa dohodli že mu nájdeme trvalý domov.
Argo bude mať 6 rokov a je to neskutočné zlatíčko ktorý si vyžaduje pozornosť a škrabkanie.
Je kámoš aj so psíkmi a môže ísť kľudne aj ku deťom.
Je to havko naučený žiť celoročne vonku v teplej búdke ale veľmi rýchlo by si zvykol aj na izbové podmienky.
Je očkovaný, čipovaný a bude kastrovaný.
Je v Prešove.
0948015944

0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchi kto nezazije nevie najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

buchač
veronikasad
Juraj, nesúhlasím s tebou, aj pre súkromníka platí Zákonník práce a veľa záleží aj od mzdarky, ktorá mu mzdy spracováva. Viem o čom píšem, robím mzdy súkromníkom viac ako 20 rokov.
Príplatok za SO,NE už nie je nárokovatelny. Patrí len zamestnancom, ktorí to majú dohodnuté v kolektívnej zmluve. Platové tabuľky neexistujú ale dohodnutý plat sa zväčša nadčasov netyka
Veronka...trochu poopravím, OKI ?

Aj pre súkromníka BY MAL platiť ZP, lež nie raz neplatí.
Takže tí zamestnanci, ktorí nemajú KZ, tak si môžu pískať.
Nadčasy ale musíš v podstate robiť, ale platiť už nie.

No fasa...
Nadčasy platiť musia, vrátane nadčasového príplatku, ak im za ne neurčia čerpanie náhradného voľna ( neplatí len pre vedúcich pracovníkov, ktorí to majú dohodnuté v pracovnej zmluve), len na príplatok za sobotu a nedeľu zákonný nárok nemajú.
Práca vo sviatok je nevýhodná pre zamestnancov s mesačnou mzdou, za odpracovaný sviatok im patrí len mzdové zvýhodnenie ...
Naposledy upravil veronikasad : 15.01.17 at 14:07
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
veronikasad
Práca ...
lujza.j
Buchi kto nezazije nevie:
[QUOTE="korela"]
buchač
Furt musíš do niečoho vŕtať, daj si pohov, je nedeľa. :-)
Som na pohovke, je nedeľa...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
Buchi kto nezazije nevie najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
Lujza, nechce sa mi veriť že takto to funguje v Bratislave, kde je práce podstatne viac ako niekde v hladových dolinách. Skôr mám pocit, že zamestnanci neovládajú ani základy Zákonníka práce a nevedia sa brániť. Napr.co sa týka tej dovolenky, ak im ju zamestnávateľ nenariadil do 30.6. nasledujúce.kal.roka, tak si nástup jednoducho určia sami ... Nepotrebujú súhlas zamestnávateľa.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
willma
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
grratulujem tebe aj ostatným podobne zmýšľajúcim.
keďže po schválení tohoto zákona prídem nielen o cca 450eur za rok,ale zníži sa mi aj priemer na dovolenku a Pn....
kompenzovať mi to môžete priamym vkladom na účet......
keď prídeš odpracovať tak budem kešovať
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
korela
Niekomu to ani nepríde, že nižší zárobok sa dá nejako legálne trochu dohnať.
Myslíš ??? Vždy, všade a za každých okolností.


Myslíš tým u súkromníka, ktorý dá zamestnancovi len a len základnú mzdu...a je úplne jedno, koľko hodín odrobíš a kedy ich odrobíš ?
Nejaké príplatky za sviatky, sobota a nedeľa ani len nechyrovať.

Tak mi nejak nevrav o legálnom dohnaní zárobku....čo mne (na mňa kašli), ale vysvetli to tým zamestnancom.
Lebo u súkromníka nejestvujú platobné tabuľky...tam ide o dohodnutý plat.
To kde v riti žiješ?
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
Buchi kto nezazije nevie najhorsie je,ze vzdy z toho hrozneho moze byt este horsie....ja "cely"pracovny zivot v "sterilnej bubline"ale moji uz v realite
ono obabru ta aj cudzine oni aj svojich vlastnych ked nevedia naco maju narok...cudzinca duplom.....ak vies jazyk a vies co ti patri.....lebo tam su z uradov pokakani.....ale tu...kam sa pojdes stazovat....v robote ti povedia cau ..
..ziadna zaplatena PN alebo dov...to je normalne
Lujza, nechce sa mi veriť že takto to funguje v Bratislave, kde je práce podstatne viac ako niekde v hladových dolinách. Skôr mám pocit, že zamestnanci neovládajú ani základy Zákonníka práce a nevedia sa brániť. Napr.co sa týka tej dovolenky, ak im ju zamestnávateľ nenariadil do 30.6. nasledujúce.kal.roka, tak si nástup jednoducho určia sami ... Nepotrebujú súhlas zamestnávateľa.
takto si tu "žijeme"....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Lui, ako kde. Ale zasa taký horor tu nie je, aspoň v zmysle príspevku veronikasad. S miestami je to rôzne, záleží od typu odboru človeka, ale v každom prípade to bolo lepšie pred 2009. Najlepšie sú platení za hranicami, u nás korporátnici, IT je klasika a tak.
Ľudia nemajú mzdy, aké by im právom patrili.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zatiaľ je to len návrh a ak dobre rozumiem, jedná sa o sviatky a dni pokoja, nie nedele, tak sa nehádajte. Uvidíme, aký zákon naši populisti nakoniec schvália. Ja ho nepotrebujem a ani sa mi nepáči.
Niekedy sme tu zvykli písať: ak sa mýlim, opravte ma.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka, nemaž po sebe príspevky, alebo si ich ulož, nebudeš musieť vysvetľovať. myslím, že mi pamäť ešte slúži celkom dobre.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Ja by som nerobil odbornú prácu za menej ako nemecká minimálka JEDNA EU, v tej istej nadnárodnej firme MUSÍ byť v rámci EU rovnaká mzda. Ak nie, ste tu gastarbeitri vo vlastnej(ak je tu ešte niečo vlastne slovenské) zemi .
Ty sa domnievaš, že Siemens vypláca svojich z-ov všade rovnako? Ako príkl.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať