Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

afrikánka
Darina1234
a vykonavaju pracovnici kontrolu, ale najviac ked pride udanie napriklad od suseda a podobne
Naozaj? Na udanie sa chodí premeriavať?
Takže musím byť naokolo milá ku všetkým a všetci zase ku mne. Na najbližšej susedskej párty to asi zverejním
A z vodární prídu kontrolovať všetkých účastníkov na párty......
Stáva sa aj pri iných zdrojoch energie - znížená spotreba plynu? Prišiel pracovník plynární... paradoxom bolo, že aj kontrolovaný bol zamestnancom plynární... Len sa preorientoval na iný zdroj tepla... takže jeho nízka spotreba bola hneď podozrivá...

Voda je asi jediné, čo nám zadarmo padá z neba... Namiesto toho, aby sme draho platili za jej odvod do mestskej kanalizácie a potom platili za mestskú vodu na polievanie záhrady /koľkí to tak robia/, využívame ju na zavlažovanie záhrady /okrem studne/, ak jej spadne o niečo viac, poslúžia trativody...
Pri výmene strechy totiž môj muž dal predvídavo urobiť zvody tak, aby boli orientované do záhrady a plnili túto užitočnú úlohu... Vtedy som nebola dvakrát nadšená, dnes to oceňujem...

Raz som videla dokument o hľadaní vody v púšti... Bol to príbeh o skúsenej starej žene, ktorá zaúčala do tohto "remesla" asi 12 ročné dievčatko a spolu s karavánou takto putovali, kým nenašli životodarnú vodu... Spravidla si na to spomeniem, keď moje deti púšťajú z vodovodného kohútika vodu "širinu-marinu"... bez ohľadu na to, či umývajú nejaký riad alebo seba... A vždy im pripomeniem, že to vôbec nie je samozrejmosť... Ich reakcie si viete predstaviť... Od prevrátených očí až po "ááále mami..." Možno ich raz presvedčí až faktúra za vodu, ktorú budú musieť platiť - sami... Rýchlejšie by asi bolo posadiť ich na jednu z tých tiav...

PS: Aby som im nekrivdila... Existenciu teplej vody už syn ocenil... Stačili mu na to 4 dni stanovačky v divočine a potok so studenou... s odtlačkami medvedích láb a medvedím trusom grátis...
Naposledy upravil Oliwa : 17.01.17 at 10:49
4 0
Lucia270 Lucia270

Lucia270 je offline (nepripojený) Lucia270

začínajúca účtovníčka
Mna rozčúlila faktúra od SSE. Sme malá firma a za minulý rok sme platili preddavky za elektrinu 80 Eur/ročne. Keďže od 1.1.2017 zvyšovali sadzby za ističe na rok 2017 nam vychádza preddavok vo výške 984 Eur/rok. Elektriny toľko za rok neminiem - nakoľko tam mame len malý sklad.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nandrolon
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Ale za "vodomer" budú platiť obaja, takže "spravodlivosť" predsa existuje...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aj za "zníženie za plyn" http://www.topky.sk/cl/10/1602305/Ce...-Slovakom-dych
:-))))))))))))))))))))))))))))
2 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

čo sa čudujete......fico pochopil, že ked mu prešiel kaliňák, prejde mu všetko....
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

.
predseda-uradu-pre-regulaciu.jpg  
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

veronikasad
Nandrolon
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
Ja to čítam dobre, len hovorím o konkrétnom prípade. Koľko % ľudí má na slovensku "minimálny dôchodok? obávam sa, že veľmi veľa, keďže po odrobených 41 rokoch ako predavačka s 3 deťmi je to "normálka"...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
veronikasad
Nandrolon
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Nandrolon, čítaj pozornejšie Mihalov článok. Ak ten tvoj prvý dôchodca má riadny starobný dochodok 310€, bude mať rovnaké zvýšenie ako ten druhý čo poberá 500€.

Zvýšenie sa nedotkne dôchodcov, ktorým bol vypočítaný SD upravený na minimálny dôchodok. Suma zvýšenia sa totiž pripočíta a k SD a ak je suma po zvýšení nižšia, vypláca sa minimálny dôchodok v nezmenenej výške, lebo životné minimum sa nezvyšovali.
Ja to čítam dobre, len hovorím o konkrétnom prípade. Koľko % ľudí má na slovensku "minimálny dôchodok? obávam sa, že veľmi veľa, keďže po odrobených 41 rokoch ako predavačka s 3 deťmi je to "normálka"...
Ten tvoj konkrétny príklad má svoj starobný dôchodok nižší ako minimálny a SP mu dopláca do minimalneho? Ak áno, v tom prípade je zvýšenie naozaj 0€.

Ak maminka bývala s deťmi častejšie na OCR alebo pracovala na kratší pracovný úväzok, OMB za jednotlivé roky bude naozaj nízky...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Myslím, že tam bolo zvýšenie okolo 1-2 eur. Pracovala bez PN, OCR, na normálny plný pracovný úväzok, na materskej tiež bola krátko /o deti bolo postarané/...
Tú bravčovú hlavu by mal niekto prederaviť, lebo čo sa už toto deje nie je normálne.
Dnes som počul, že sociálka plná ľudí v ruke s papiermi, úradníčky už nervózne zvyšujú hlas, ľudia sa hrnú a hrnú...
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon
V týchto dňoch chodia výmery dôchodcom, presne ako v tomto príklade.

http://blogy.hnonline.sk/jozef-mihal...viac-ako-8-eur

Nech rozmýšľam ako rozmýšľam, ale ak majú dvaja dôchodcovia odpracovaný rovnaký "plný počet rokov" za celý život a jeden má 310 eur/mesačne, druhý 500 eur/mesačne, tak ten prvý dostane zvýšenie o 0 eur a ten druhý o približne 8 eur.

Za takúto "odbornosť" by mali zodpovední vykapať od večera do rána!
Chápal by som, ak by to bolo naopak, ale fakt nemám slov.
Na rozdiel od Teba to chápem. Ten 310 Eurový je vypočítaný umelo a bol napr. 210 a tú 100-vku im prihodili len z toho dôvodu aby nemuseli doplácať cez sociálne dávky. Otázne je čo tí ľudia 30+ rokov robili a koľko zarábali/odvádzali že im vyšlo len 210. Inak podľa mňa by tá 100-vka mala byť vyplácaná zo sociálneho a nie z dôchodkového účtu ( aj keď je to v podstate jedno). Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové a šťbácke dôchodky.
2 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žiadna stovka v tomto prípade neexistuje. A práca? Klasika, predavačka. Keďže z tých 40+ rokov bola viac ako polovica v komunizme, tak ani tie platy neboli až tak rozdielne.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tri strany dozadu.
Keď pred vás postavia štamprlík s ortuťou, lupnete si?
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Žiadna stovka v tomto prípade neexistuje. A práca? Klasika, predavačka. Keďže z tých 40+ rokov bola viac ako polovica v komunizme, tak ani tie platy neboli až tak rozdielne.
Nandrolon, naštuduj si podmienky vyplácania minimálneho dôchodku, ak o ňom sa bavíme. Je to tak ako pise lubko6394. A prever, či tvoja známa má 310€ riadny starobný dôchodok, alebo poberá minimálny. Potom môžeme písať o konkrétnej valorizácii za rok 2017.

Rozhodnutie SP o zvýšení SD som ešte nedostala, je tiež dosť možné, že zaúradoval nejaký škriatok na ústredí, preto toľko nespokojných ľudí na pobočkách
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Na druhej strane som rád, lebo prasačia hlava pomaly píli pod svojim opičiakom konár...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
Na druhej strane som rád, lebo prasačia hlava pomaly píli pod svojim opičiakom konár...
Uľavilo sa ti? (Nie som volič Smeru)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

... Mám dojem, že sa jej dorovnávalo kedysi v roku 2015 do min. dôchodku či ako to v tej komunistickej SP funguje, ale nejakých 5-6 eur a nie 100 ako písal odborník vyššie. Človek, ktorý v plnom úväzku bez PNiek a rôznych ulievačiek odpracuje 41 rokov nemôže mať nikdy 210 eur, ak sa mýlim tak ma oprav.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nandrolon
... Mám dojem, že sa jej dorovnávalo kedysi v roku 2015 do min. dôchodku či ako to v tej komunistickej SP funguje, ale nejakých 5-6 eur a nie 100 ako písal odborník vyššie. Človek, ktorý v plnom úväzku bez PNiek a rôznych ulievačiek odpracuje 41 rokov nemôže mať nikdy 210 eur, ak sa mýlim tak ma oprav.
Lubko uviedol 100€ ako príklad, tých 100€ je rozdiel medzi skutočným SD vypočítaný zo skutočných príjmov poistenca a minimálnym dôchodkom. Čím je skutočný SD vyšší ( ale stale nižší ako minimálny), tým je doplatok menší
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Tak som to aj pochopil a tak to aj sedí. Preto to uvádzam ako príklad vrcholnej nekompetentnosti a debilizmu.
Predsa keď už sa X krát chvália v TV tak mohli pridať aj tým ostatným, ktorí ho častokrát majú nie svojou vinou /teda nie lenivosťou že nepracovali/ a pochopiteľne že tým, že ho majú na hranici chudoby, alebo pod ňou, tak tie peniaze potrebujú viac ako ten, čo má 3 x toľko...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať