Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

dnes ju v kurze video s Kemkom
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Mohol si, ale v prípade prevratu by aj s milíciami stáli pri nich. To hádam pripustíš.
Ak nie všetci, tak väčšina hercov bola režimu poplatná. Podnes z toho staršie ročníky ťažia, resp. žijú.
Dnes sa to s hercami aj s niektorými spevákmi opakuje. Pokladám herecké povolanie ako každé iné. A vyjadrovať sa k veciam verejným iba preto, že sú na obraze, ich ešte k tomu neoprávňuje.
Už niekto videl nejakého filharmonika pred mikrofónom? No, prečo asi nie.
Nuž.... ako ťa čítam, ty si sa asi ešte neprehúpla cez 1989....
Armáda NIE JE určená na udržiavanie vnútorného poriadku - na to je polícia.
Milície tu už dávno nie sú.... a tie neboli zriadené armádou, ale straníckymi orgánmi, dokonca ani pod políciu nepatrili.
Úlohou armády je brániť zvrchovanosť a celistvosť štátu, odvracať následky živelných pohrôm, ak bude o to požiadaná a vrchným veliteľom je prezident. Takže ani Robko jej nevelí! A teda, pokiaľ by prezident nevydal rozkaz, vojsko by si len zabezpečilo svoje priestory a nikam by nešli.
Opäť si capa strelila......
A v prípade nežnej revolúcie - kde si tam videla (ak si teda pozerala) nejaké vojenské jednotky?

A doplním - v čase revolúcie som nemal žiadnu pohotovosť, sedel som si pekne doma, nikoho nepovolávali, akurát sa kládol dôraz na dozornú a strážnu službu. Nič viac, nič menej....
Naposledy upravil misoft : 17.01.17 at 17:43 Dôvod: doplnenie
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lubko6394
buchač
lubko6394
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.
Dôvod ???
Racionálny dôvod daj !

...a už vopred Ti oznamujem, že mi zo Sociálky zvýšili dôchodok o 8,20.
Ergo, aby bolo už na totál jasné...beriem 2 (slovom DVA) dôchodky.

P.S.:
...a teraz hybaj do mňa.
Dám, čo by nie. V socializme si každý mohol vybrať prácu podľa svojich predstáv a potrieb, teda pokiaľ chcel. A Ty si si zvolil farbu zelenú, ktorá sa mne nikdy nepáčila a preto som aj skončil ako vojak vo výslužbe bez frčiek. Hry na modrých a červených ma nikdy nebavili, druhých a teda aj Teba asi áno, ale tak sme sa obaja rozhodli. Z jednej strany síce chápem že lampasák okrem buzerácie nie je na nič vhodný, ale dokladať v Tescu by mohol - rovnako ako ten šofér... Ak už by som akosi prižmúril oko nad Terazkými, tak tie štbácke sa prehliadnuť nedajú.

Ideš síce osobne, nevadí.
Ja som podpísal v neskoršom veku...po odrobení cca 7 rokov v civile. Keďže plat bol nejaký o ničom, k tomu ešte riaditeľ bol hajzel (dal som ho na súd = vyhral som), tak som šiel za lepším.
Toto lampasákovanie sa mi ale nepáči. Ešte je to v tých jednotlivcoch...stále žijú v predstavách filmov a ´la "Černí Baroni" a podobne. Lenže to bolo v 50tych rokoch.
Už počas mojej ZVS boli na funkciach VR vzdelaní ľudia.
------------------
Tá buzerácia ???
Nuž ono je to ten systém padajúceho hovna. Aj veliteľom (všetkým) išlo o peniaze, presnejšie o odmeny. Ak sa nesplnili výsledky cvičení a podobne, tak utrum.
Nefunguje to aj dnes v tých firmách ?
Nie sú výsledky, nie sú odmeny.
-------------------
Ten šikan ?
To je stále len a len v jednotlivcovi. Ver alebo nie...zažil som si ho teda poriadny za ten jeden rok. No to ešte neznamenalo, že som ho robil aj ja....bol som najobľúbenejší mazák.
Ako je to dnes s tou šikanou ?
Malé deti v škôlkach sa vraj už šikanujú ? Na ZŠ bežný jav.
Na pracoviskách firiem ? Dnes sa tomu vraví mobbing. Ide ale skôr o prenasledovanie. Zamestnanci makajú o dušu, aj tak to nestačí. Nie jeden skončí u psychoša....
-------------------
Zamestnanie vyslúžilca ?
Ja som teda makal. Ale dane som som platil jak černej...lebo poberateľ výsluhy nemá nárok na odpočítateľnú položku z dane.
Mne to robilo oproti kolegom mínus cca 4.000 Sk pri odpracovaní rovnakého počtu hodín.
Ten dokladač v Tescu by nezarobil ani na slanú vodu.
-------------------
misoft
A za posledné - výsluhové dôchodky idú zo štátneho rozpočtu tak isto ako normálne, lenže SP dostáva na to peniaze zo štátneho rozpočtu, dostáva odvody od pracujúcich. MO dostane svoj diel zo štátneho rozpočtu a Z TOHO platí výsluhové dôchodky - teda na ne nie sú žiadne odvody.
Nie je to celková informácia.
Aj ozbrojené zložky odvádzali určitú časť (nie malú) daní aj do sociálneho systému štátu, teda do Sociálnej poisťovne !!!
Nie iba do toho VUSZ, odkiaľ sa vyplácajú vojenské dôchodky
Roky rokúce to ale štát tajil, ergo nevyplácal výsluhovým dôchodcom všetky náležitosti...a to išli do dôchodku v stanovený vek, čiže v tej 60-ke.
-----------------
Dám iný pohľad na vec.
Ak by Slovensko šlo podľa štandartov NATO, to by bolo len pindania medzi národom.
Je bežné, že vojak v zahraničí má okamžite bývanie...aj so základným zariadením. Preložia ho ? Zbalí pakšamenty a hajde do nového bytu, domu.
Plat je asi taký, ako majú u nás generáli.
Odíde do výsluhy, do dôchodku ? Na účet mu nebehne taká suma, že môže okamžite začať podnikať alebo má vystarané do smrti...ešte aj deťom ostane.
------------------
Záver :
“Boh, policajt a vojak majú jedno spoločné.
Nikto ich nepotrebuje, keď mu je dobre”.
Naposledy upravil buchač : 17.01.17 at 18:04
4 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft, ja som nepísala o r. 89, to dúfam každému vyplynulo z textu. To bol zachvátený už celý blok. Úplne iná situácia.
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

S červeným citátom sa dá súhlasiť. Ale ľudí v dnešnej dobe predsa len niečo bolí. A nejde iba o tie dva rezorty.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
niekedy zájdem na topky
škoda, že sa o tom málo hovorí

http://www.topky.sk/cl/10/1602705/Ak...-inde-netrufnu
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a ja že sa karas vrátil keď to červené vidím
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
misoft, .........................................
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
Bral som to v rovine vysvetľovania. Ale z vlastnej skúsenosti - často som bol označovaný (aj tu tiež istou osobou, ale tá je už OUT ) za príživníka, ktorý za "nič" dostával "veľa".
A pritom tie persóny, ktoré sa obúvali do výsluhových dôchodcov, často ani nevedeli, čo to obnáša slúžiť.
Ak v priebehu 12-tich mesiacov ste s rodinou (po zrátaní) 2 mesiace - tak tie persóny to akosi zabudnú uznať.
Ale je to už pasé...... teraz sa môžem na tomto len uškrnúť..... Svoje som si odkrútil, mnoho nocí, sviatkov, víkendov nebol s rodinou - takže ja si myslím - patrí mi to (dôchodok) a basta!
Naposledy upravil misoft : 18.01.17 at 09:31
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="buchač"]
lubko6394
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.
Ešte k tomu vyššie uvedenému.

Nie raz som pindal na podnikateľskú sféru a iné.
Dostalo sa mi odpovede..."Šak podnikaj tiež.".
Myslím si, že tie výsluhové dôchdky sú malina proti tomu, ako okrádajú štát podnikatelia...na daniach, na osobných výhodách, na blá, blá.

Je toto v poriadku ?
Je v poriadku, ak aj na tomto portály jedna (nemenovaná ) verejne známa osoba svojho
času doslova dala návod na to alebo ono, čo nebolo teda vcelku kóšer.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
korela
Mohol si, ale v prípade prevratu by aj s milíciami stáli pri nich. To hádam pripustíš.
Ak nie všetci, tak väčšina hercov bola režimu poplatná. Podnes z toho staršie ročníky ťažia, resp. žijú.
Dnes sa to s hercami aj s niektorými spevákmi opakuje. Pokladám herecké povolanie ako každé iné. A vyjadrovať sa k veciam verejným iba preto, že sú na obraze, ich ešte k tomu neoprávňuje.
Už niekto videl nejakého filharmonika pred mikrofónom? No, prečo asi nie.
Nuž.... ako ťa čítam, ty si sa asi ešte neprehúpla cez 1989....
Armáda NIE JE určená na udržiavanie vnútorného poriadku - na to je polícia.
Milície tu už dávno nie sú.... a tie neboli zriadené armádou, ale straníckymi orgánmi, dokonca ani pod políciu nepatrili.
Úlohou armády je brániť zvrchovanosť a celistvosť štátu, odvracať následky živelných pohrôm, ak bude o to požiadaná a vrchným veliteľom je prezident. Takže ani Robko jej nevelí! A teda, pokiaľ by prezident nevydal rozkaz, vojsko by si len zabezpečilo svoje priestory a nikam by nešli.
Opäť si capa strelila......
A v prípade nežnej revolúcie - kde si tam videla (ak si teda pozerala) nejaké vojenské jednotky?

A doplním - v čase revolúcie som nemal žiadnu pohotovosť, sedel som si pekne doma, nikoho nepovolávali, akurát sa kládol dôraz na dozornú a strážnu službu. Nič viac, nič menej....


V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.
Nechci vedieť, čoho a koho sme sa my (na mojom pracovisku) vtedy obávali...čo a aké opatrenia sa robili.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

tiež nám tu jeden vŕtal dierky do nosa, že podnikať môže každý, potom zakladal volebné témy...mráz mi behá po chrbte, keď sa odvážim prečítať na FB statusy čo píše Danila
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
alaya1
V tom case moj brat sluzil v Martine- bol vodicom "vyprostovacieho" tanku. No, vieme, co im bolo prizvukovane, coho sa zakladaci obavali, ze budu musiet posluchnut. Bohu vdaka za to, ze to robit nemuseli.
Nechci vedieť, čoho a koho sme sa my (na mojom pracovisku) vtedy obávali...čo a aké opatrenia sa robili.
Pravda. Ďakovať. Nikto nevedel.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Eeej veru nepotesilo. To neustale tendencne demonizovanie Kotlebu. Bojim sa, ze novinari robia nasincovi medvediu sluzbu
http://domov.sme.sk/c/20434788/nove-...riminovat.html
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Potesilo. Nuz keby toto vyslo.....
http://komentare.sme.sk/c/20435453/l...?ref=av-center
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Zakopane
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Zakopane
cool, kolko malo staci, ked sa chce
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
misoft
korela
misoft, .........................................
Ale som rada, že ste to nepoňali osobne, ale celkom racionálne, pretože ak sa tu iná daná profesia iba spomenie, už to nick vzťahuje v okamihu na seba a ak by mohol, hnal by ma na súd pre nič.
Bral som to v rovine vysvetľovania. Ale z vlastnej skúsenosti - často som bol označovaný (aj tu tiež istou osobou, ale tá je už OUT ) za príživníka, ktorý za "nič" dostával "veľa".
A pritom tie persóny, ktor sa obúvali do výsluhových dôchodcov, často ani nevedeli, čo to obnáša slúžiť.
Ak v priebehu 12-ti mesiacov ste s rodinou (po zrátaní) 2 mesiace - tak tie persóny to akosi zabudnú uznať.
Ale je to už pasé...... teraz sa môžem na tomto len uškrnúť..... Svoje som si odkrútil, mnoho nocí, sviatkov, víkendov nebol s rodinou - takže ja si myslím - patrí mi to (dôchodok) a basta!
Čo to obnášalo ale niektorí vieme. Však ja som Vám nezávidel tie lampasácke platy, lebo som vedel čo všetko by som bol povinný trpieť a konať. Vy ste za to dostali svoj plat, omnoho väčší ako môj a bolo to v poriadku. Teda pre mňa. Problém je ten výsluhový. Že má niekto vyšší dôchodok lebo platil viac tak to ma neškrie - tak či tak by ste starobný mali vyšší ako bežný civil. Problém je ten bonus - výsluhový. A že si myslíš že Ti za Tvoje trápenie v zelenom patrí chápem tiež - kto by bol proti ak by mu štát prihodil k dôchodku ešte jeden ako vreckové. Neprotestoval by určite ani ten šofér,hutník...
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
[QUOTE="buchač"]
buchač
lubko6394
Mňa skôr rozhadzujú tie výsluhové dôchodky.
Ešte k tomu vyššie uvedenému.

Nie raz som pindal na podnikateľskú sféru a iné.
Dostalo sa mi odpovede..."Šak podnikaj tiež.".
Myslím si, že tie výsluhové dôchdky sú malina proti tomu, ako okrádajú štát podnikatelia...na daniach, na osobných výhodách, na blá, blá.

Je toto v poriadku ?
Je v poriadku, ak aj na tomto portály jedna (nemenovaná ) verejne známa osoba svojho
času doslova dala návod na to alebo ono, čo nebolo teda vcelku kóšer.
Myslíš že podnikanie je o okrádaní štátu, osobných výhodách... ? Sú aj takí a aj Široký aj Bašternák. Ale väčšina je niekde inde. Kto chce podnikať obvykle nezačína s voľnými peniazmi. Dnes ako tak úspešná firma začínala tak že si prenajala priestory, na mašiny úver získala založením vlastných bytov v banke a všetci makali od nevidím do nevidím a zháňali ľudí, materiál, zákazníkov... To trvalo minimálne 5 rokov a začali byť v zisku. Pokúpili si Audiny, Nissany a aj nové byty si postavili. Dnes sú rozídení, pôvodnú firmu má už len jeden z nich - ostatných musel vyplatiť. Myslíš že im tie byty a autá závidím ? Nie, lebo viem za akú cenu k tomu prišli a ako sa zmenili ich charaktery a aj rodiny. Ja som také veľké oči a snahu nemal, ale byt som si nezaložil. A tiež som prešiel od 5 spoločníkov k jedinému. A nemakám od nevidím do nevidím lebo rodina a zdravie je mi viac ako vila s bazénom.

K tomu Mihálovi čo si nemenoval: Tiež sa mi to nezdalo ako kóšer, ale na druhú stranu to vtedy tuším Tomanovej vysvetľoval, upozorňoval... a odpoveď bola v zmysle že ona je chytrá a akýsi odkundes nebude im radiť ako by to mali upraviť. A odkundes poradil túto medzeru druhej strane. Problémom nie je Mihál, ale bohorovnosť smerákov. Konieckoncov stále dookola hádžu nové polená pod nohy a keď je kritika tak stanovisko je také že to za pol roka prehodnotia a potom sa uvidí. Pracovná zdravotná služba, registratívny poriadok, povinné schránky a obaly naposledy... Ešte dnes vidím ako Birkom útočil na Zajaca pre 20-korunáčky že aké je to zverstvo a hrdinsky ich potláčal a aj zakázal. A dnes nás presvedčuje aké dobré je zavedenie 5-euráčiek po slovensky 150-korunáčiek a teda 7,5 násobok tých hnusných Zajacoviek. A chváli sa ako robí všetko pre ľudí - akurát ich zabudne vymenovať...
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať