Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
misoft

http://www.dsl.sk/article.php?article=19328
Žeby nový "tunel"?
20 vagónov vybaviť novými routermi, každý "len ta 20400€!!!!! Bez DPH, bez montáže.
A tu https://www.alibaba.com/product-deta...583098989.html je ich cena 200-3000US$ (186-2792€).
Zase niekto sa chce riadne nabaliť.
Alebo si snáď myslia, že ovčania si nevšimnú, koľko stojí jeden router?
Vacsina ovcanov nevie co je router, polovica z tych co vedia si nejaky nakup nevsimne a druhej polovici je to jedno.
Navyse sa zda, ze ovcania stale nevidia priamu suvislost medzi rozkradanim a svojou zivotnou urovnou, lebo si mysia, ze aj ked sa nahodou niekto obohatil, tak to bolo na ukor statu a nie ich.
a načo by som potreboval vedieť čo je aký router a koľko stojí. inak čo si predstavíš pod pojmom "auto". Niekto si predstaví forda mustanga iný vlajkovú loď KIA, iný zase Volvo za to nemusí byť blbý ovčan. Napríklad taká policajné fabie boli nakúpené za 80 000 eur je to veľa či málo, alebo tie rôzne nákupy CT Rozhodujúce je, kto je nákupca pre firmu a kto je jeho kontrolór . Niekedy to nákupca úmyselne tak zašmodrchá(kvôli osobnému benefitu) že ani tucet právnikov nevie ako z takej zmluvy von.
To nebolo myslene ako vysmech tych, co sa nevyznaju. To bol moj subjektivny vyklad skutocnosti. Na druhej strane si myslim, ze by stale mala existovat nejaka skupina ludi, ktora by vedela nejake fakty posudit a zhodnotit. Niekto routre, niekto auta, niekto CT. Na hradnom vrsku si ale nejak mysia, alebo dokonca pocitaju s tym, ze su vsetci tupi. Alebo im je to v ich aroganicii jedno a uz sa svoje kradnutie ani nesnazia zakryvat.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft

http://www.dsl.sk/article.php?article=19328
Žeby nový "tunel"?
20 vagónov vybaviť novými routermi, každý "len ta 20400€!!!!! Bez DPH, bez montáže.
A tu https://www.alibaba.com/product-deta...583098989.html je ich cena 200-3000US$ (186-2792€).
Zase niekto sa chce riadne nabaliť.
Alebo si snáď myslia, že ovčania si nevšimnú, koľko stojí jeden router?
Ten aliba produkt je cena kde? Lebo minule som našiel v ponuke nejaký výrobok cena 2 - 200usd kontaktovali sme a zrazu že plus doprava 435usd. spravidla je cena ex works a k tomu sa nabaľujú položky oblasti F,D ktoré môžu byť vyššie ako cena na rampe výrobcu
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ing. Ľubomír Janoška
taiko
misoft

http://www.dsl.sk/article.php?article=19328
Žeby nový "tunel"?
20 vagónov vybaviť novými routermi, každý "len ta 20400€!!!!! Bez DPH, bez montáže.
A tu https://www.alibaba.com/product-deta...583098989.html je ich cena 200-3000US$ (186-2792€).
Zase niekto sa chce riadne nabaliť.
Alebo si snáď myslia, že ovčania si nevšimnú, koľko stojí jeden router?
Vacsina ovcanov nevie co je router, polovica z tych co vedia si nejaky nakup nevsimne a druhej polovici je to jedno.
Navyse sa zda, ze ovcania stale nevidia priamu suvislost medzi rozkradanim a svojou zivotnou urovnou, lebo si mysia, ze aj ked sa nahodou niekto obohatil, tak to bolo na ukor statu a nie ich.
"lebo si mysia, ze aj ked sa nahodou niekto obohatil, tak to bolo na ukor statu a nie ich"
zlatým písmom
Na Slovensku skor do komina ciernou kriedou
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Ja nič, ja muzikant...ALE bavili sme sa o veľkých ELEKTRO spotrebičoch a ich objednávanie cez net.
Postupne sa to zvrhlo na kúpu hobby náradia z Lidla...
Teraz idete porovnávať handry pre kojencov s takými mašinami.

Internetové nakupovanie je podľa mňa o ničom...nie jeden už na tento doplatil.

Už len čakám, kedy sa zjaví optimista, ktorý bude predávať ( NOVÉ) autá cez eshop, ktoré kuriér dovezie zákazníkovi pred barák...
...a určite by sa našiel debo, ktorý by si mašinku takýmto spôsobom aj objednal a aj zaplatil....ba dokonca aj vopred, ako je nie raz v obchodných podmienkach uvedené.
1 2
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
misoft

http://www.dsl.sk/article.php?article=19328
Žeby nový "tunel"?
20 vagónov vybaviť novými routermi, každý "len ta 20400€!!!!! Bez DPH, bez montáže.
A tu https://www.alibaba.com/product-deta...583098989.html je ich cena 200-3000US$ (186-2792€).
Zase niekto sa chce riadne nabaliť.
Alebo si snáď myslia, že ovčania si nevšimnú, koľko stojí jeden router?
Vacsina ovcanov nevie co je router, polovica z tych co vedia si nejaky nakup nevsimne a druhej polovici je to jedno.
Navyse sa zda, ze ovcania stale nevidia priamu suvislost medzi rozkradanim a svojou zivotnou urovnou, lebo si mysia, ze aj ked sa nahodou niekto obohatil, tak to bolo na ukor statu a nie ich.
a načo by som potreboval vedieť čo je aký router a koľko stojí. inak čo si predstavíš pod pojmom "auto". Niekto si predstaví forda mustanga iný vlajkovú loď KIA, iný zase Volvo za to nemusí byť blbý ovčan. Napríklad taká policajné fabie boli nakúpené za 80 000 eur je to veľa či málo, alebo tie rôzne nákupy CT Rozhodujúce je, kto je nákupca pre firmu a kto je jeho kontrolór . Niekedy to nákupca úmyselne tak zašmodrchá(kvôli osobnému benefitu) že ani tucet právnikov nevie ako z takej zmluvy von.
To nebolo myslene ako vysmech tych, co sa nevyznaju. To bol moj subjektivny vyklad skutocnosti. Na druhej strane si myslim, ze by stale mala existovat nejaka skupina ludi, ktora by vedela nejake fakty posudit a zhodnotit. Niekto routre, niekto auta, niekto CT. Na hradnom vrsku si ale nejak mysia, alebo dokonca pocitaju s tym, ze su vsetci tupi. Alebo im je to v ich aroganicii jedno a uz sa svoje kradnutie ani nesnazia zakryvat.
Po revolúcii som pracoval v jednom podniku ako vedúci, nevediac o tom som obsadil miesto jednému, čo mal naň zálusk ale mal na starosti nákupy. po veľtrhu prišiel že našiel predajcu nejakého prístroja ktorý sa nám hodil, dostal pokyn doviedol obchodníka napísala sa zmluva, Pred dodaním tovaru som sa náhodou zastavil v konkurenčnej firme a zrazu vidím taký istý výrobok za asi štvrtinovú cenu tak som kontaktoval obchodníka (buď bude iná cena alebo nič) a ten kápol božskú že nákupca navrhol a trval na ich cene spred dvoch rokov. Po prevzatí tovaru by sme sa mohli už len (potom som sa dozvedel že ma chcel nákupca utopiť - i tak še dá) letel na hodinu, ale nebyť tej náhody letím ja
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
To nebolo myslene ako vysmech tych, co sa nevyznaju. To bol moj subjektivny vyklad skutocnosti. Na druhej strane si myslim, ze by stale mala existovat nejaka skupina ludi, ktora by vedela nejake fakty posudit a zhodnotit. Niekto routre, niekto auta, niekto CT. Na hradnom vrsku si ale nejak mysia, alebo dokonca pocitaju s tym, ze su vsetci tupi. Alebo im je to v ich aroganicii jedno a uz sa svoje kradnutie ani nesnazia zakryvat.
Po revolúcii som pracoval v jednom podniku ako vedúci, nevediac o tom som obsadil miesto jednému, čo mal naň zálusk ale mal na starosti nákupy. po veľtrhu prišiel že našiel predajcu nejakého prístroja ktorý sa nám hodil, dostal pokyn doviedol obchodníka napísala sa zmluva, Pred dodaním tovaru som sa náhodou zastavil v konkurenčnej firme a zrazu vidím taký istý výrobok za asi štvrtinovú cenu tak som kontaktoval obchodníka (buď bude iná cena alebo nič) a ten kápol božskú že nákupca navrhol a trval na ich cene spred dvoch rokov. Po prevzatí tovaru by sme sa mohli už len (potom som sa dozvedel že ma chcel nákupca utopiť - i tak še dá) letel na hodinu, ale nebyť tej náhody letím ja
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Prevelice sa mi paci
Cognitive_Bias_Codex.jpg  
1 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
Ja mám stále pocit, že sme riadne bohatá krajina, ked sa tolko a tak dlho kradne. A stále je z čoho....
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
taiko
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
Ja mám stále pocit, že sme riadne bohatá krajina, ked sa tolko a tak dlho kradne. A stále je z čoho....
Krajina uz ani nie, len ludia si nechavaju stale zo svojho ukrajovat. Srandovne je, ze ked Janovi Novemu sused '"ukradne" 5cm pozemku pri stavbe plota, tak ho ide aj zabit, ale ked milemu Jankovi niekto roky berie z jeho tazko zarobenych penazi, tak ani okom nemihne a v mnohych pripadoch zlodeja mily Janko este obhajuje
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
dodatocne pobavilo, ako si kapitan Danko sam sebe svojou neomalenostou a bohorovnostou vazy lame
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Ja nič, ja muzikant...ALE bavili sme sa o veľkých ELEKTRO spotrebičoch a ich objednávanie cez net.
Postupne sa to zvrhlo na kúpu hobby náradia z Lidla...
Teraz idete porovnávať handry pre kojencov s takými mašinami.

Internetové nakupovanie je podľa mňa o ničom...nie jeden už na tento doplatil.


Už len čakám, kedy sa zjaví optimista, ktorý bude predávať ( NOVÉ) autá cez eshop, ktoré kuriér dovezie zákazníkovi pred barák...
...a určite by sa našiel debo, ktorý by si mašinku takýmto spôsobom aj objednal a aj zaplatil....ba dokonca aj vopred, ako je nie raz v obchodných podmienkach uvedené.

Čo ťa zasa trápi? Čo sa zvrhlo?
Nech si každý nakupuje, kde sa mu len páči. Niekto chodí za handrami do NY, niekto do Milána, AT, PL, niekomu stačia eshopy.
"Tento trend ostatně potvrzuje i výzkum ČSÚ z loňského podzimu. Podle něj až 57 procent obyvatel Česka nakupuje oblečení a obuv přes internet. Nejvíce důvěřují módním e-shopům Češi ve věku mezi 25 a 34 lety."
Zdroj: http://byznys.lidovky.cz/satnik-uz-n...je-penize_pave
"
"Srovnání evropských šatníků je pro Čechy velmi nelichotivé. Podle internetového prodejce Zoot patří český trh v odvětví módy mezi nejhorší ve střední a východní Evropě. „V porovnání s okolními národy utrácíme za módu nejméně ze svých příjmů – okolo 2,8 procenta, zatímco Rumuni téměř pět procent, Slováci a Poláci lehce nad čtyři procenta,“ řekla LN mluvčí e-shopu Zoot Andrea Burgerová."

3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Dáša_
taiko
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
Ja mám stále pocit, že sme riadne bohatá krajina, ked sa tolko a tak dlho kradne. A stále je z čoho....
Krajina uz ani nie, len ludia si nechavaju stale zo svojho ukrajovat. Srandovne je, ze ked Janovi Novemu sused '"ukradne" 5cm pozemku pri stavbe plota, tak ho ide aj zabit, ale ked milemu Jankovi niekto roky berie z jeho tazko zarobenych penazi, tak ani okom nemihne a v mnohych pripadoch zlodeja mily Janko este obhajuje
1. pretože je to očividné
2. dostala by som mínusky za pravdu (s Dasa_ sa dá iba súhlasiť. Sme, resp. boli sme, ale ešte stále môžeme byť i viac, ak budeme chcieť.)
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Odkedy zrusili FD a stilago....cez net handy,boty a ine....malo....ceny nezaujimave...teda pre mna....ked viem,ze boli ine ...priaznivejsie....ak mam naladu handy rada "recyklujem"-kupim v sekaci....viem,ze svet sitia handier matkami co im male dieta spi "pod nohami" na deke tym nezmenim....ze h&m a ine pojde dalej aj bez mojej keš.......ale...
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
taiko
To nebolo myslene ako vysmech tych, co sa nevyznaju. To bol moj subjektivny vyklad skutocnosti. Na druhej strane si myslim, ze by stale mala existovat nejaka skupina ludi, ktora by vedela nejake fakty posudit a zhodnotit. Niekto routre, niekto auta, niekto CT. Na hradnom vrsku si ale nejak mysia, alebo dokonca pocitaju s tym, ze su vsetci tupi. Alebo im je to v ich aroganicii jedno a uz sa svoje kradnutie ani nesnazia zakryvat.
Po revolúcii som pracoval v jednom podniku ako vedúci, nevediac o tom som obsadil miesto jednému, čo mal naň zálusk ale mal na starosti nákupy. po veľtrhu prišiel že našiel predajcu nejakého prístroja ktorý sa nám hodil, dostal pokyn doviedol obchodníka napísala sa zmluva, Pred dodaním tovaru som sa náhodou zastavil v konkurenčnej firme a zrazu vidím taký istý výrobok za asi štvrtinovú cenu tak som kontaktoval obchodníka (buď bude iná cena alebo nič) a ten kápol božskú že nákupca navrhol a trval na ich cene spred dvoch rokov. Po prevzatí tovaru by sme sa mohli už len (potom som sa dozvedel že ma chcel nákupca utopiť - i tak še dá) letel na hodinu, ale nebyť tej náhody letím ja
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
Myslíš že to bolo bez podpory? Len argumentačne to už nešlo
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Juraj chladnička z roku 2012 zatiaľ stále fachčí bez poruchy - takže osobne som v tomto prípade spokojná aj napriek peripetiám s výberom cez e-schop.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
Prevelice sa mi paci
A čo tak toto?
brain.jpg  
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
willma
Juraj chladnička z roku 2012 zatiaľ stále fachčí bez poruchy - takže osobne som v tomto prípade spokojná aj napriek peripetiám s výberom cez e-schop.
Ale ja Ťa chápem a aj akceptujem.
Zároveň vidím, že si pochopila, o čo mi išlo v predchádzajúcich príspevkoch.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Ja na eshopoch nakupujem často a to najrôznejšie potrebné do domácnosti.....okrem televízorov. Tam sa bojím, či by sa predsa len nepoškodili. So všetkým som úplne spokojná, rozhodne som zaplatila podstatne menej, ako v kamenných obchodoch. Rada využijem i možnosť objednať si z CZ. Poštovné síce vyššie, ale ceny oveľa lepšie, ako na SK za rovnaké produkty.
A dovoz pred dom......to sa mi páči.
1 0
Soňa K Soňa K

Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

Ja mám televízor z e-shopu, kúpený v r. 2008, bez jedinej poruchy funguje. Dúfam, že mu to ešte zopár rokov vydrží.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
taiko
hmmm, hajzlik jeden . To bola ale akcia jednotlivca, zjavne bez podpory zhora. Na SK sa ale podla mna jedna o systematicke ozobracovanie ludi. Hadam este horsie, ako komunisticka danova reforma.
Ja mám stále pocit, že sme riadne bohatá krajina, ked sa tolko a tak dlho kradne. A stále je z čoho....
Nuž.... v krajine ešte dačo zostalo.... hlavne tu zostali občania.... takže furt je z čoho (alebo lepšie od koho) kradnúť.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať