Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Este som zabudla aj podrsenky som si cez net ale svoju celozivotnu zn.,teraz zase skusat....lebo v obchode mi to dajako neda bez ale to v at....lebo tu nevedia co od dobroty....
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nákup cez net, v e-shopoch..... to mi pripomenulo švagra... pred pár rokmi, keď ešopy začínali vo veľkom vyliezať. A tiež predaj na základe tých oných - letáčikov (nerozum takto nakupovať).
Švagor našiel nejaký letáčik a tam "motorový čln nafukovací s pohoným elektromotorom - cena 300 Sk (akumulátory nie sú v cene)...."
Vraví si - jáj - kúpime, budeme mať na dovolenku, budeme sa voziť na vode - i objednal.

O týždeň na pošte mal balík - zaplatil 300Sk a vydali mu balík o rozmeroch 10x10x10cm!!!!!
A v balíku bol nafukovací motorový čln s elektropohonom .... lenže HRAČKA! Ono totiž nikde nebol uvedený rozmer, nikde nebolo spomenuté, že je to hračka.
A tak mal za 300Sk "nádhernú hračku" (ktorá v skutočnosti možno stála 30Sk) a navyše.... keď ju nafúkal (reku si to aspoň vo vani bude púšťať, aby pochopil, že aký je *o*o*) - tak to sfúklo - Teda nejaký šmejd.

Keď mi toto povedal a ukázal - na krabici som potom pekne v roku písmom 3mm vysokým našiel Made in China.

Od tej doby švagor už nič nekupoval z tých šopov.....
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Ja rada nakupujem, cez net, ale sú veci, ktoré najprv pozriem, omakám a tak objednám. Hlavne do záhrady...vysávač na lístie, elektrické nožnice a veľa iných vecí. Sú lacnejšie. Bazén, ale to som presne taký chcela a v kamenných nemali.
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zabudla som na našu šelmu..Pelechy, domček, škrabadlo, hračky, papaníčko
3 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Schopnost porozumenia citaneho textu je zakladnym predpokladom akejkolvek debaty.
korela
buchač
Kávu, chlast, čaj, lieky cez net ? Ale šak neblázni...
Ty si nechávaš tieto produkty z Tesca doviesť až domov.
Ja sa prejdem do obchodu a kúpim vtedy, keď sa to oplatí...nevraviac už aj o tom, že sa prejdem.
V Tescu kupujem iba základné potraviny, aby bolo raz a prevždy jasno. A na sume tovaru, dopravy a času tiež ušetrím. Ak by sa to zmenilo, zmením svoju nákupnú taktiku aj ja. Zatiaľ nie je dôvod.
EŠTE RAZ !!!

Diskusia bola sprvoti vedená v duchu nakupovania väčších spotrebičov.
Nie ja som začal spomínať následne Lidl a iné...a nie plienky, decké onačinky a už vôbec nie kávu alebo čaj.
Tvoje pocity - moje pocity...jésus máriška
Ja predsa nikomu nediktujem jeho nakupovanie (to Tesco si nie raz Ty spomenula a nie ja)...to mám úplne na háku.
Vlastným deckám sa nemonutujem do domácnosti, tých druhých neriešim už vôbec.
Že sa ale nemontujem, to ešte neznamená, že sa nečudujem.
----------------------
lujza.j
Buchi....moje mesto je plne obchodnych centier....
Ked nemusim...nebudem tu behat po obchodoch ako druzica ak ma v tom niekto pasiu ok..jeho vec
...tiež je tu tých centier dosť.
Lui...ono je to asi aj tak.
Chce sa mi alebo sa mi nechce...dá sa povedať, že ja tak trochu aj musím.
Ono na diabetes je najlepší liek ten pohyb. Keďže v meste ho nejak inak nemám, tak v rámci prechádzky idem na nákup.
Ty cvičíš inak, mne sa to nechce...a ani si veľa dovoliť nemôžem.


P.S.:
Družica sa z Teba stáva, keď si v Rakúsku...čoooo ?
-------------------------
POZNÁMKA :
Každý tu vraví sám za seba...no nejak opomenul, že ja vravím celú dobu vo všeobecnosti. Takže teraz som šiel konkrétne na svoju osobu.
Vedel by som aj viac a konkrétnejšie v súvislosti s mojou osobou...ALE má význam ?
Dlabať na takú debatu...končím na henten "big problém".
Idem si radšej objednať nejaké vecičky cez net, zo zahraničia. Lebo tí slovenskí "podnikatelia" (čítaj priekupníci = zmrdi) už nevedia, čo od rozkoše so sebou robiť.
Naposledy upravil buchač : 25.01.17 at 16:43
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Buchačiskó v at to tiez neznašam....potraviny "musim"....ostatok sa musim naladit....ze dam si tam makovy praclik s bielou cokoladou ....minuly patek som musela...chlap si tam isiel kupit nejake serepeticky na noze a brusny kamen......neser má
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
......neser má
Lebo budeš
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ale veď na nás nekričia, pán generál! MP si objednala z cudziny módne hodinky, väčšie jak "pabjédy" tesne pred sviatkami. Stihli, len remienok inej farby. Aj napriek tomu bola veľmi spokojná. Poďakovala, pochválila. O pár dní zas poďakovala potešená firma a poslala grátis ešte jedny hodinky. Ja už len preberám, ani nepýtam čo a skade.
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

kukučka
Ale veď na nás nekričia, pán generál! MP si objednala z cudziny módne hodinky, väčšie jak "pabjédy" tesne pred sviatkami. Stihli, len remienok inej farby. Aj napriek tomu bola veľmi spokojná. Poďakovala, pochválila. O pár dní zas poďakovala potešená firma a poslala grátis ešte jedny hodinky. Ja už len preberám, ani nepýtam čo a skade.
kukuč..
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Tak,najväčší problém s východeuropanmi majú holandania a belgičania arabského pôvodu.Možno preto,že vychdoeuropania si s nimi väčšinou poradia ked začnú robiť bordel na rozdiel od kultivovaného západu.Ked začnú utočiť,tak odpoved znie,my sme europania čo sa o Vás ani v treťom pokolení nedá povedať.A slováci nie sú rasisti,ale patrioti,tak ako oni.To zaberá.
Tu sa mylis, predsudky voci vychodoeuropanom maju povodni holandania.
PS: Nepochopil som tie zmienky o utokoch, odpovediach, europanoch, rasistoch a patriotoch. V NL som nezazil ani nepocul o ziadnom strete, ci konfrontacii vychodoeuropanov a arabov.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami
Tak,najväčší problém s východeuropanmi majú holandania a belgičania arabského pôvodu.Možno preto,že vychdoeuropania si s nimi väčšinou poradia ked začnú robiť bordel na rozdiel od kultivovaného západu.Ked začnú utočiť,tak odpoved znie,my sme europania čo sa o Vás ani v treťom pokolení nedá povedať.A slováci nie sú rasisti,ale patrioti,tak ako oni.To zaberá.
Pekný článok...a keby bol čo len na 50% pravdivý, veľa napovedá.

http://www.chelemendik.sk/docpreco.php?d=00000047
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Rozosmialo,

Holandskym kolegom tak Frndzalica zachutila, ze som "musel" 12 flias objednat
Aj Pacha som im ukazal
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://x.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...tu--Nie-je-fer
Na ich mieste... by som tiez chcela aby len cudzinci kešovali....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

lujza.j
http://x.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...tu--Nie-je-fer
Na ich mieste... by som tiez chcela aby len cudzinci kešovali....
ja by som to chcel radšej u nás
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko
BXLmiami
Tak,najväčší problém s východeuropanmi majú holandania a belgičania arabského pôvodu.Možno preto,že vychdoeuropania si s nimi väčšinou poradia ked začnú robiť bordel na rozdiel od kultivovaného západu.Ked začnú utočiť,tak odpoved znie,my sme europania čo sa o Vás ani v treťom pokolení nedá povedať.A slováci nie sú rasisti,ale patrioti,tak ako oni.To zaberá.
Tu sa mylis, predsudky voci vychodoeuropanom maju povodni holandania.
PS: Nepochopil som tie zmienky o utokoch, odpovediach, europanoch, rasistoch a patriotoch. V NL som nezazil ani nepocul o ziadnom strete, ci konfrontacii vychodoeuropanov a arabov.
Pôvodní Holandania sú top vlastenci,oni nie sú ochotní ani akceptovať angličtinu,či francuzštinu v lietadle.Na dovolenke s holandskou spoločnosť neboli ani ochotní hovoriť inak než Holandsky,francuzsky nevedeli či nechceli,dali sa nahovoriť len na zlú angličtinu,čomu som nerozumela,že tie sprievodkyne tvrdili že nevedia.
A zrejme nežiješ uplne v ich komunite a berú ťa ako cudzinca.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bjuty smis
lujza.j
http://x.podkapotou.zoznam.sk/cl/100...tu--Nie-je-fer
Na ich mieste... by som tiez chcela aby len cudzinci kešovali....
ja by som to chcel radšej u nás
U nas su dialniceim predsa nejde len o tych co prechadzaju ako turísti....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

A ak nemajú na nohách toto


tak to nie sú Holanďania
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
BXLmiami
Tak,najväčší problém s východeuropanmi majú holandania a belgičania arabského pôvodu.Možno preto,že vychdoeuropania si s nimi väčšinou poradia ked začnú robiť bordel na rozdiel od kultivovaného západu.Ked začnú utočiť,tak odpoved znie,my sme europania čo sa o Vás ani v treťom pokolení nedá povedať.A slováci nie sú rasisti,ale patrioti,tak ako oni.To zaberá.
Tu sa mylis, predsudky voci vychodoeuropanom maju povodni holandania.
PS: Nepochopil som tie zmienky o utokoch, odpovediach, europanoch, rasistoch a patriotoch. V NL som nezazil ani nepocul o ziadnom strete, ci konfrontacii vychodoeuropanov a arabov.
Pôvodní Holandania sú top vlastenci,oni nie sú ochotní ani akceptovať angličtinu,či francuzštinu v lietadle.Na dovolenke s holandskou spoločnosť neboli ani ochotní hovoriť inak než Holandsky,francuzsky nevedeli či nechceli,dali sa nahovoriť len na zlú angličtinu,čomu som nerozumela,že tie sprievodkyne tvrdili že nevedia.
A zrejme nežiješ uplne v ich komunite a berú ťa ako cudzinca.
momentlane pracujem v KPN, co je cisto NL firma a za susedov mam 90% povodnych Holandanov. Ty si v NL niekedy zila ak sa smiem opytat ?
Okrem toho, ako vsade, mas aj v NL rozne skupiny obyvatelov. Mozem sa opytat, kde bola ta dovolenka a ako sa volala ta holandska spolocnost ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Žeby ďalší zo škandálov? https://www.cas.sk/clanok/503042/sok...ednej-plienke/
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Dnes ma velmi potesilo, dala som si tu namahu a vela som pochopila, vlastne vsetko, co som doteraz nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať