Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
korela
Prvú Francúzi postavili 1,5km od nemeckých hraníc.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/...vu-elektraren/
Nuž - ako sa to vezme..... MVE (Malé Vodné Elektrárne) je síce pekná myšlienka - energia z obnoviteľných zdrojov, ale.... Ale!
Aké sú to projekty? Že zvieratá by neprichádzali o život? Si si 100% istá, že neprídu? Rozmýšľaj!
Postavením MVE na nejakom toku sa prehradí prípadná migračná trasa vodných živočíchov (rýb) na neresiská = menšia populácia týchto živočíchov = vymieranie niektorých druhov rýb. Vznikne väčšia vodná plocha, často na miestach, kadiaľ i suchozemské zvieratá migrovali (presúvali sa) a je táto trasa prerušená - zvieratá sú nútené hľadať inú trasu a často cez miesta, kde prídu o život (diaľnice, cesty, obývané miesta) = znižovanie počtu zveri = postupné vymieranie niektorých druhov.
A za ďalšie - i taká MVE vo svojom okolí zmení klimatické podmienky (tzv mikroklíma)...
Takže s ohľadom na "neodbornosť príspevku" s tvojim názorom nesúhlasím (a dávam mínus).
však pozeraj televízor pri sviečkach, ak nechceš používať elektrinu. Mojich starých rodičov to netrápilo, mali petrolejku a tí čo mali dobytok v maštali mali prídel petroleja na každého koňa a každú kravu . Hovorieval som ak rupne vodná priehrada a všetko pod ňou sa utopí nie je problém za pol roka sa život obnoví, ale keď rupne atomová elektráreň tam sa ani o tisíc rokov neobnoví život (po dvesto rokoch sa udalosť pretransformuje na rozprávku o zakliatej krajine lebo nebude pamätníka a údaje na diskete už nikto neprečíta) Aké by to bolo krásne keby nebola elektrina zvesti a správy by sa šírili len slovom a mečom. Elektrinu treba primárne pre výrobu(znečisťovateľov životného prostredia), cesty, dialnice a železnice treba primárne pre výrobu (alebo hromadné presuny). Keby nebolo treba energiu pre výrobu tak by mali voľne žijúce živočíchy lepšie podmienky pre život (Kde sú tie kŕdle letného vtáctva?) A ešte by bolo treba bojovať aj proti inštalácii elektrických vedení na ktorých hynú vtáky, elektrinu treba na výrobu chémie jej používaním hynie viac divej zvere ako na štyroch priehradách
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Kraus sa môže poďakovať za nadmerný počet vzhliadnutí textu o Slovákoch, ako sa im to aj často stáva. Autorom prinesú slávu oveľa skôr, ako keby písali o vlastných. Funguje to.
trosku nadhladu korela. Ved to bolo vtipne. To ze to jar88 "zneuzil" to je iina vec. Okrem toho podobna historka sa stala aj mne. Ked mi kamarat po jednej zime na Kordikoch pri Bystrici, kde je naozaj krasne, zahlasil ze nenavidi bielu farbu
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pali - si nepochopil, ale čo už..... Minulého roku dávali reportáž o istom "podnikateľovi", ktorý postavil malé vodné dielo... mal povolenia, schválené, ale čo urobil za škody popri tom.....

Pozri sa na projekty MVE niekde na strednom Slovensku, ako to riešili - bez ohľadu na obyvateľstvo, bez ohľadu na dopad pre prírodu, bez ohľadu na migračné ťahy.... jednoducho zbúchali a hotovo - veď čo ma po nejakých obyvateľoch, čo ma po nejakej vodnej a lesnej hávedi.... hlavne, že mi štát za dodanú elektriku platí vysoké prachy (omyl - nie štát - my všetci tými novmi fixpoplatkami).
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
willma
misoft
Parlament schválil "jasličkový zákon"
Dušan celý zákon nie je zlý aj keď uznávam, že drvivá časť áno. Jediné logické tam vidím, že do jasličiek len deti pracujúcich a študujúcich - nevidím jeden jediný rozumný dôvod na jasličky v prípade keď je žena doma. škodí to v prvom rade tomu krpcovi.
No práve!
Matka musí makať - teda logicky dieťa do jasličiek, škôlky.... Matka sa musí vzdelávať .... detto. Ale matka na materskej ..... dieťa nesmie do predškolského zariadenia... a to je choré.
Zákonom netrestajú matky, ale deti .... označujú ich zákonom ako z inej kasty, z iného sveta. To decko (i to krpaté mini...) totiž sa snaží komunikovať.. a nie len s matkou, s každým... teda aj s rovesníkmi. Socializuje sa. A týmto zákonom tieto deti "odstavili" od socializovania sa - odstavili ich na okraj detskej spoločnosti, označili ich ako nechcené.... a toto je na zákone zlé.
no ja neviem, ale nevznikli "statne" jasle za sociku prave preto aby rodicia mohli pracovat ? Ved maminka, co nepracuje ma moznost socializovat svoje dieta aj inde nez v samospravou platenych jasliach. Mozno fakt chceli len eliminovat pripady, ked mamicka kavickuje a prechadza sa s kamaratkami po Auparku, zatialco o dietatko sa stara stat.
Na druhej strane sa to da chapat ako diskriminacia, kedze niekomu platiacemu dane je odopreta ista sluzba statu. Takych diskriminacii je milion.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... Minulého roku dávali reportáž o istom "podnikateľovi", ktorý postavil malé vodné dielo... mal povolenia, schválené, ale čo urobil za škody popri tom.....

Pozri sa na projekty MVE niekde na strednom Slovensku, ako to riešili - bez ohľadu na obyvateľstvo, bez ohľadu na dopad pre prírodu, bez ohľadu na migračné ťahy.... jednoducho zbúchali a hotovo - veď čo ma po nejakých obyvateľoch, čo ma po nejakej vodnej a lesnej hávedi.... hlavne, že mi štát za dodanú elektriku platí vysoké prachy (omyl - nie štát - my všetci tými novmi fixpoplatkami).
ale to je len mozno jeden z prikladov, ked sa dobry napad prekrutil a implementovany bol nemoralnym ignorantom.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... ale čo urobil za škody popri tom.....
...ja nechápem iné.

Tie čerpadlá na vodu, ktorými sa polievajú 26 hodín denne polia s uhorkami, paradičkami, paprikou...atď.....tie idú na zdroj zo sviečok alebo petrolejok ?
Tú chémiu na postrek kto používa ? Normálny pestovateľ postrekuje cez deň a biopestovateľ zasa v noci.

Kuwa...porovnávať dobu spred 100 rokmi s dnešnou ???
Tak hajde polievať ručne a s krhlami....pestovateľ bude IN vo všetkých oblastiach.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... Minulého roku dávali reportáž o istom "podnikateľovi", ktorý postavil malé vodné dielo... mal povolenia, schválené, ale čo urobil za škody popri tom.....

Pozri sa na projekty MVE niekde na strednom Slovensku, ako to riešili - bez ohľadu na obyvateľstvo, bez ohľadu na dopad pre prírodu, bez ohľadu na migračné ťahy.... jednoducho zbúchali a hotovo - veď čo ma po nejakých obyvateľoch, čo ma po nejakej vodnej a lesnej hávedi.... hlavne, že mi štát za dodanú elektriku platí vysoké prachy (omyl - nie štát - my všetci tými novmi fixpoplatkami).
Za to môže debilný projektant alebo elektrina? Takže úradníkov treba nakopať do zadkov lebo "i tak ša dá i tak ša dá" . Však načo zemplínska šírava keď sa z nej stala stoka a záchyt plastových odpadov(za to kto môže?)? Ale to že vďaka zemplínskej šírave sa zúrodnila značná časť východoslovenskej nížiny aby sa mohli vyrábať vtedy potraviny sme zabudli ( ktoré dnes z prebytku vyhadzujeme) A koľko biotopu sa obmedzilo? a vďaka produkcii VSŽ tiež nie je najčistejšie životné prostredie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
a vďaka produkcii VSŽ tiež nie je najčistejšie životné prostredie.
No hej...ale problém majú maďari....
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
taiko
misoft
willma
misoft
Parlament schválil "jasličkový zákon"
Dušan celý zákon nie je zlý aj keď uznávam, že drvivá časť áno. Jediné logické tam vidím, že do jasličiek len deti pracujúcich a študujúcich - nevidím jeden jediný rozumný dôvod na jasličky v prípade keď je žena doma. škodí to v prvom rade tomu krpcovi.
No práve!
Matka musí makať - teda logicky dieťa do jasličiek, škôlky.... Matka sa musí vzdelávať .... detto. Ale matka na materskej ..... dieťa nesmie do predškolského zariadenia... a to je choré.
Zákonom netrestajú matky, ale deti .... označujú ich zákonom ako z inej kasty, z iného sveta. To decko (i to krpaté mini...) totiž sa snaží komunikovať.. a nie len s matkou, s každým... teda aj s rovesníkmi. Socializuje sa. A týmto zákonom tieto deti "odstavili" od socializovania sa - odstavili ich na okraj detskej spoločnosti, označili ich ako nechcené.... a toto je na zákone zlé.
no ja neviem, ale nevznikli "statne" jasle za sociku prave preto aby rodicia mohli pracovat ? Ved maminka, co nepracuje ma moznost socializovat svoje dieta aj inde nez v samospravou platenych jasliach. Mozno fakt chceli len eliminovat pripady, ked mamicka kavickuje a prechadza sa s kamaratkami po Auparku, zatialco o dietatko sa stara stat.
Na druhej strane sa to da chapat ako diskriminacia, kedze niekomu platiacemu dane je odopreta ista sluzba statu. Takych diskriminacii je milion.
No a včera v TV tuším Zmajkovičová na plnú hubu povedala, že to nie je problém a že mamička si môže doniesť lajstro tuším napr.o navštevovaní nejakého kurzu a je vymaľované. Krásne zákony keď ešte pred ich platnosťou je jasné ako sa dá zákon obísť. Načo je takýto zákon vôbec prijímaný ? Stále mi totiž vychádza že tie zákony dodržuje len blbec ktorý o kľučke nevie resp. nepočká na novelizáciu ktorá to zas otočí naruby. Registratúra, pracovná zdravotná služba, obaly, štátne mailové schránky...
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... ale čo urobil za škody popri tom.....
...ja nechápem iné.

Tie čerpadlá na vodu, ktorými sa polievajú 26 hodín denne polia s uhorkami, paradičkami, paprikou...atď.....tie idú na zdroj zo sviečok alebo petrolejok ?
Tú chémiu na postrek kto používa ? Normálny pestovateľ postrekuje cez deň a biopestovateľ zasa v noci.

Kuwa...porovnávať dobu spred 100 rokmi s dnešnou ???
Tak hajde polievať ručne a s krhlami....pestovateľ bude IN vo všetkých oblastiach.
To ako ja pestujem je moja vec Ukáž jedného biopestovaťeľa čo postrekuje v noci inak si to čím si ochotný každého častovať, Ak zaplatíte, tak sedliak nemusí používať elektrinu ak ju nepoužívali jeho predkovia od dôb čo sa pestuje zelenina ale keď sa dovezie za 1.5 mld ročne potravín je to len preto že dnešný sedliak nie je sprostý a radšej predá pôdu a ide do zahraničia možno pestovať aj zeleninu ale tam nie je na očiach debilov . Takže sedliak potrebuje elektrinu na uľahčenie práce, ale vy bez nej ani veľkú potrebu nevykonáte
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... ale čo urobil za škody popri tom.....
...ja nechápem iné.

Tie čerpadlá na vodu, ktorými sa polievajú 26 hodín denne polia s uhorkami, paradičkami, paprikou...atď.....tie idú na zdroj zo sviečok alebo petrolejok ?
Tú chémiu na postrek kto používa ? Normálny pestovateľ postrekuje cez deň a biopestovateľ zasa v noci.

Kuwa...porovnávať dobu spred 100 rokmi s dnešnou ???
Tak hajde polievať ručne a s krhlami....pestovateľ bude IN vo všetkých oblastiach.
Inak ak máš vedomie že niekto vedome privádza do rizika konzumentov potravín tým že ich uvádza do omylu kryješ trestný čin Tak na rovinu ktorý biopestovateľ tak koná lebo ja som tiež biopestovateľ a budem to považovať za krivé obvinenie a to je už starosť môjho právnika a orgánov činných v trestnom konaní ODTÁL POTÁL Buď sa tu verejne ospravedlníš alebo uvidíš. moju česť TU NIKTO NEBUDE OSIERAŤ
0 3
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
afrikánka
Taiko, mne sa čosi marí..... pred časom si spomínal, že mínusky ťa nezaujímajú
Možnože aj áno, ale len tie cudzie
no vsak vravim, ze to je jedno a ze minusky ma nezujimaju, ani moje ani cudzie. NIekedy sa len pozastavim nad motivaciou onych nestastnych clenov porady, ktori minuskuju "lebo nick"
1 3
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lubko6394
taiko
misoft
willma
misoft
Parlament schválil "jasličkový zákon"
Dušan celý zákon nie je zlý aj keď uznávam, že drvivá časť áno. Jediné logické tam vidím, že do jasličiek len deti pracujúcich a študujúcich - nevidím jeden jediný rozumný dôvod na jasličky v prípade keď je žena doma. škodí to v prvom rade tomu krpcovi.
No práve!
Matka musí makať - teda logicky dieťa do jasličiek, škôlky.... Matka sa musí vzdelávať .... detto. Ale matka na materskej ..... dieťa nesmie do predškolského zariadenia... a to je choré.
Zákonom netrestajú matky, ale deti .... označujú ich zákonom ako z inej kasty, z iného sveta. To decko (i to krpaté mini...) totiž sa snaží komunikovať.. a nie len s matkou, s každým... teda aj s rovesníkmi. Socializuje sa. A týmto zákonom tieto deti "odstavili" od socializovania sa - odstavili ich na okraj detskej spoločnosti, označili ich ako nechcené.... a toto je na zákone zlé.
no ja neviem, ale nevznikli "statne" jasle za sociku prave preto aby rodicia mohli pracovat ? Ved maminka, co nepracuje ma moznost socializovat svoje dieta aj inde nez v samospravou platenych jasliach. Mozno fakt chceli len eliminovat pripady, ked mamicka kavickuje a prechadza sa s kamaratkami po Auparku, zatialco o dietatko sa stara stat.
Na druhej strane sa to da chapat ako diskriminacia, kedze niekomu platiacemu dane je odopreta ista sluzba statu. Takych diskriminacii je milion.
No a včera v TV tuším Zmajkovičová na plnú hubu povedala, že to nie je problém a že mamička si môže doniesť lajstro tuším napr.o navštevovaní nejakého kurzu a je vymaľované. Krásne zákony keď ešte pred ich platnosťou je jasné ako sa dá zákon obísť. Načo je takýto zákon vôbec prijímaný ? Stále mi totiž vychádza že tie zákony dodržuje len blbec ktorý o kľučke nevie resp. nepočká na novelizáciu ktorá to zas otočí naruby. Registratúra, pracovná zdravotná služba, obaly, štátne mailové schránky...
no ved vsak o to islo. Ak studujes, tak si tam dieta dat mozes. To nie je klucka, tak to bolo koncipovane. Zase sme pri tom, ze zneuzivat zas budu len hajzlicu a hajzlice bez morlaky a etiky. Ako stale. Uz ma to ani nebavi opakovat
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
buchač
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... ale čo urobil za škody popri tom.....
...ja nechápem iné.

Tie čerpadlá na vodu, ktorými sa polievajú 26 hodín denne polia s uhorkami, paradičkami, paprikou...atď.....tie idú na zdroj zo sviečok alebo petrolejok ?
Tú chémiu na postrek kto používa ? Normálny pestovateľ postrekuje cez deň a biopestovateľ zasa v noci.

Kuwa...porovnávať dobu spred 100 rokmi s dnešnou ???
Tak hajde polievať ručne a s krhlami....pestovateľ bude IN vo všetkých oblastiach.
Inak ak máš vedomie že niekto vedome privádza do rizika konzumentov potravín tým že ich uvádza do omylu kryješ trestný čin Tak na rovinu ktorý biopestovateľ tak koná lebo ja som tiež biopestovateľ a budem to považovať za krivé obvinenie a to je už starosť môjho právnika a orgánov činných v trestnom konaní ODTÁL POTÁL Buď sa tu verejne ospravedlníš alebo uvidíš. moju česť TU NIKTO NEBUDE OSIERAŤ
Hm....

1. Vidíš niekde, že menujem Teba ?
2. Ak by som aj menoval Teba = pavol54 ... to neznamená osočenie osoby pod reálnym menom Pavol X. , nakoľko Ťa nepoznám.
3. Že si to vzal na seba a to vzťahovačne, tak to nie je môj problém...
4. Ako vravím...len čítať je vedieť potrebné...nič iné, len čítať.
Tí Tvoji právnici Ťa iste poučia a vyvedú z omylu...

Takže by sa dalo povedať, že NIE JE SA ZA ČO OSPRAVEDLNIŤ...
Mimochodom...keby som Ťa chcel nejak osierať, tak by to inak vyzeralo...zatiaľ si nedal dôvod, tak nie je potrebné.
...ALE ak by si mal záujem, som plne k službám...
1 2
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kontrolou svojho účtu v poisťovni som práve zistila,že jedna doktorka si na mňa vykázala 40návštev...bola som u nej asi 3-4krát
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Takže nie Zmajkovičová ale Vaľová ( škrata ako škrata ) v Správy RTVS 31.01.2017 o 19 hod. Záznam 11:15 Prepisujem:
Nikde nie je v zákone napísané že matka musí mať pracovný pomer, že musí preukázať pracovný pomer. Čiže môže preukázať nejaké školenie, nejakú dohodu alebo respektívne nejaké zvyšovanie kvalifikácie a podobne. Čiže dá sa to aj individuálne posúdiť.

Takže hurá na kurzy počítačov v osadách a ešte to úrad práce môže zacvakať.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

kopretinka
kontrolou svojho účtu v poisťovni som práve zistila,že jedna doktorka si na mňa vykázala 40návštev...bola som u nej asi 3-4krát
Možno bola ona u Teba... len Ťa nezastihla doma...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
buchač
misoft
Pali - si nepochopil, ale čo už..... ale čo urobil za škody popri tom.....
...ja nechápem iné.

Tie čerpadlá na vodu, ktorými sa polievajú 26 hodín denne polia s uhorkami, paradičkami, paprikou...atď.....tie idú na zdroj zo sviečok alebo petrolejok ?
Tú chémiu na postrek kto používa ? Normálny pestovateľ postrekuje cez deň a biopestovateľ zasa v noci.

Kuwa...porovnávať dobu spred 100 rokmi s dnešnou ???
Tak hajde polievať ručne a s krhlami....pestovateľ bude IN vo všetkých oblastiach.
Inak ak máš vedomie že niekto vedome privádza do rizika konzumentov potravín tým že ich uvádza do omylu kryješ trestný čin Tak na rovinu ktorý biopestovateľ tak koná lebo ja som tiež biopestovateľ a budem to považovať za krivé obvinenie a to je už starosť môjho právnika a orgánov činných v trestnom konaní ODTÁL POTÁL Buď sa tu verejne ospravedlníš alebo uvidíš. moju česť TU NIKTO NEBUDE OSIERAŤ
Ajajaj..... Palinko, Palinko....... a keď sa tu niektorí obúvali do výsluhových dôchodcov, že akí sú darmožráči, že majú dôchodky za sedenie na riti a podobne.... na koho sme my mali poslať svojich právnikov? A čo česť tých dôchodcov, ktorí si svoj dôchodok vydobili za 20-25-30-35 rokov služby?
Za toto odo mňa máš mínus.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

aj mne senecký chirurg liečil zlomené zápestie, len o tom nič neviem....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
kontrolou svojho účtu v poisťovni som práve zistila,že jedna doktorka si na mňa vykázala 40návštev...bola som u nej asi 3-4krát
Kvietoček - a čo takto nenápadný bonz na ÚDZS? A tiež aj poisťovni? A klepnú jej po paľčokoch..... a ty si budeš hľadať lepšiu doktorku....
0 2
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať