Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

alaya1
Mila123
alaya1
Oliwa
Mila123
to Vám napíšem, mám šťastie.......aj mne VSE zvýšila viac ako o 200% elektrinu na chalúpke, hajzli sú
a ten s kockatou hlavou či ako mu nadávajú hlásil, že máme faktúry roztrhať!!!!! ak nezaplatím preddavky k 15 02 2017 (vyúčtovanie mávame urobené stále v januári, vtedy neplatíme preddavky, ale dnes už prišlo SIPO kde sú preddavky čierne na bielom napísané) k 28 02 2017 budem mať vypnutú elektrinu aj v byte, pretože mám 2 odberné miesta, idem im napísať štipľavý email.....
Jeho excelencii Ficovi?
My mame viac, ako o 330% na chalupe. A ako ti mozu vypmut aj v byte, platis to spolu v jednej sume?
áno, tým, že to mám v jednom meste tak platím ich jednou sumou, resp. chalupa je za mestom kde máme byt, - bývame tam
Tak my to neplatime spolu, aspon ze to. Jedno je na moje a druhe na muzove meno.Ja som tam volala vecer, chudak ten pan na ich linke, ten si musi za den vypocut.
Ktovie, či ešte vôbec počúval... Automat s jedným typom odpovede "zaplaťte" by bol asi lepší...
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú všetky miesta
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Oliwa - My sme to asi vyhrali

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.

Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
Ja nie. Iba triedna, češtinárka, mi dala tri týždne na vyjadrovanie v škole v CZ. Preukázala mi v podstate iba dobrú službu, pretože som nerozoznávala pri čítaní naše jazyky a nebol to problém. Ale decká nedokázali z periodík v tej dobe prečítať žiadny slovenský text. A to sledovali slov. TV.
Dobré preklady kníh, ktoré nevyšli v CZ si nechávali ľudia posielať po známych zo Slovenska.
Brat slúžil v CZ, nesťažoval sa. Iné poznatky však majú ľudia z miest, kde sa rozhodovalo o financiách, nikdy sa pomer nedodržal, rovnako sa sťažovali aj Moraváci.
O ekonomických praktikách za 1. ČSR písal Tkáč v Národe bez peňazí. Dosť poučné. Ešte aj Maďari boli k nám zhovievavejší.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...
Mám dve odberné miesta - jeden dodávateľ..obe sú na moje meno.
Lenže vyúčtovanie jedného je v novembri a druhého vo februári (akurát včera ma volal maník kvôli odpočtu).

Myslím si (netvrdím) teda, že v tomto prípade by dodávateľ odpojil nezákonne.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Myslím, že to ešte len bude čoro-moro...
Jeden radil čihy, druhý hota...
Alebo žeby už exekútori nemali do čoho pichnúť?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

buchač
Oliwa
Ale aby sme sa vrátili k meritu veci, to akože máme tomu rozumieť tak, že:
- jeden občan, jedno odberné miesto v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest v jednej platbe v jednom meste - nezaplatí, vypnú
- jeden občan, viac odberných miest vo viacerých mestách - to budú zisťovať podľa r. č. a podľa krajov či ako? A kto by tie databázy u nás porovnával a tých ľudí platil? To nie je ako v seriáli o FBI...
Mám dve odberné miesta - jeden dodávateľ..obe sú na moje meno.
Lenže vyúčtovanie jedného je v novembri a druhého vo februári (akurát včera ma volal maník kvôli odpočtu).

Myslím si (netvrdím) teda, že v tomto prípade by dodávateľ odpojil nezákonne.
Myslieť si môžeš. Neplatíš? Nedostaneš tovar.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž..... už sa to aj reálne potvrdzuje - i tu u poraďákov....
Takže - šup-šup urobiť kópie a poslať to rovno premiérovi s poznámkou, že klamár zostane klamárom a že to čo povedal verejne, sú len jalové reči.
A nech vás hoci aj žaluje...... kopa právnikov sa bude byť o to, aby vás zastupovali....pretože dôkazy budú jasné a vyhlásenia Hranatého boli verejne prístupné a dokazovali jeho klamstvá.....
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Sieť # sa roztrhala, rozsypala. Ak kapitán odmietne niesť osobnú zodpovednosť za Holienčíkove činy, elektrinu budeme mať až z Číny, tam majú všetko lacné.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nepotesilo
Prisla mi pokuta od holandskej policie, ze prekrocenie rychlosti v Nemecku. Takze uz ziadne vyhovorky a a mrtve chrobaky Pekne to uz maju prepojene paskudy
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
sito
Sieť # sa roztrhala, rozsypala. Ak kapitán odmietne niesť osobnú zodpovednosť za Holienčíkove činy, elektrinu budeme mať až z Číny, tam majú všetko lacné.
a budeme ju vozit po sirokorozchodnej, spolu s ocelou
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
Oliwa - My sme to asi vyhrali

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
a co cakas, ze sa stane ak to nezaplatis ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
Kraus sa môže poďakovať za nadmerný počet vzhliadnutí textu o Slovákoch, ako sa im to aj často stáva. Autorom prinesú slávu oveľa skôr, ako keby písali o vlastných. Funguje to.
trosku nadhladu korela. Ved to bolo vtipne. To ze to jar88 "zneuzil" to je iina vec. Okrem toho podobna historka sa stala aj mne. Ked mi kamarat po jednej zime na Kordikoch pri Bystrici, kde je naozaj krasne, zahlasil ze nenavidi bielu farbu
Akýže nadhľad mi v tomto prípade podľa teba chýba? To si ako pochopil môj príspevok? Trochu nechápem, z čoho si vychádzal. Pretože ja z faktov. A to samé video o Kysuciach som tu tiež priložila pred niekoľkými rokmi, pretože ma pobavilo. Som zvedavá, za akého hosťa alebo príspevok sa podarí Krausovi v tejto jeho reláciii prekročiť hranicu 2,6 mil. pozretí. Tak zavčasu to asi nebude.
Sledujem jednu českú blogerku pár rokov, mala svojich priaznivcov, ale až min. rok ju vyniesol jeden článok medzi top. O Slovensku. Kniha v ten rok vydaná sa v okamihu kvôli tomu rozpredala, a dotlačila sa. Takže o SK sa u ich naozaj oplatí písať, najmä ak sa šťastne zvolí téma, ktorá vie osloviť.
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
A keď som tu aj niekedy spomenula nejaké historické fakty, tak som zacitovala oficiálny zdroj. Keby mali Slováci iba trochu z ich nátury, neuškodilo by nám. Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.
tak vyzera, ze som Ta naozaj zle pochopil. Ospravedlnujem sa. Ale nejak som citil z Tvojich slov (ale aj z inych predtym) nejaku zast voci Cechom. A suhlasim, ze nieco z Cechov by sa Slovakom zislo. A to nijako nechcem Slovakov hanit
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
afrikánka
buchač
korela
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.

Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravím sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
alaya1
Oliwa - My sme to asi vyhrali

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
Nechcem Ti kaziť radosť, ale ak je to elektrina tak nezabudni na výpalné pre RTVS. Ak je na jednom mieste odberateľom manžel a na druhom manželka a môžu mať aj BSM tak podľa zástrčkového zákona majú platiť 2 x. Výpalníci určite pracujú na tom aby dali dokopy databázu majiteľov odberných miest a databázu platiteľov výpalného RTVS. Spočítajú, poveria exekútora ... a budeme mať novú tému na Porade.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

taiko
alaya1
Oliwa - My sme to asi vyhrali

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
a co cakas, ze sa stane ak to nezaplatis ?
Pockam, co spravi moj muz, chata je pisana na neho
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

lubko6394
alaya1
Oliwa - My sme to asi vyhrali

Dvaja obcania na 2 odberne miesta . Takze nas vypnu asi len na tom jednom. Aspon dufam, lebo sa to nechystam zaplatit.
Nechcem Ti kaziť radosť, ale ak je to elektrina tak nezabudni na výpalné pre RTVS. Ak je na jednom mieste odberateľom manžel a na druhom manželka a môžu mať aj BSM tak podľa zástrčkového zákona majú platiť 2 x. Výpalníci určite pracujú na tom aby dali dokopy databázu majiteľov odberných miest a databázu platiteľov výpalného RTVS. Spočítajú, poveria exekútora ... a budeme mať novú tému na Porade.
Ver, ze sa z toho netesim...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

žeby sme sa poskladali?
:-))
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
afrikánka
buchač
korela
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.

Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravím sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal
Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
1 4
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nááááááá.... a je to tu..... definitívne..... Holjenčík mal vysvetľovať..... nevysvetlí, lebo radšej zbabelo sa funkcie vzdal..... a tajomstvo, kto mu to nariadil, zostane zachované......

A ako som skôr písal - východniari - reklamujte, reklamácia bude zamietnutá, lebo ceny platia......ako určené bolo.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

buchač
taiko
afrikánka
buchač
korela
Tie ich zlaté ručičky nie sú iba fascinujúce, ale afirmatívne. Nedopustia na seba.

Majú aj iné "fascinujúce"... Hlavne to jedno.

" Dejte mi lidi...já to udělám. "
----------------------------------
Nemám proti Čechom nič, naopak, veľa mi CZ dalo.
Hm...aj mne.
Tam som sa stretol prvý krát s nacionalizmom, povýšenectvom, aroganciou...
Netreba si zamieňať hrdosť na svoj pôvod, históriu a kultúru, že ide o nacionalizmus.
.
Povýšenectvo nezamieňať nad zdravým sebavedomím z vyššieho vzdelania, slušného správania a všeobecného rozhľadu.

Ak niekto prejaví nespokojnosť nad "južanským verbálnym prejavom" na ulici, v spoločnosti, v kolektíve a ešte pod vplyvom alkoholu nenazývajme to aroganciou.
sam by som to lepsie nenapisal
Platí jedno..."Kto nezažil, nepochopí !"

Ak ste nezažili (nie raz) ponižovanie Slováka na verejnosti, tak radšej držte huby ... obaja !!!
buchač, tvoj posledný príspevok je názornou ukážkou, začo si niekto zaslúži "ponižovanie" na verejnosti.....
5 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať