Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Naposledy upravil taiko : 09.02.17 at 07:34 Dôvod: preklep zla/zly
3 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
2 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
hmm, neviem, ci je to zavist. Napisem tak politicky korektne . Mozno to je len nepochopenie z dovodu absencie vlastnej skusenosti.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.

Aký názor by bol prijateľný? Predovšetkým objektívny.


Trochu si zrazu zjednodušujete veci okolo Slovenska a aj podstaty článku. Ja jej predsa nemám čo závidieť v mojom veku, to po prvé, a tiež mám deti vonku asi v jej veku. Tak snáď si môžem dovoliť hodnotiť prístup k žitiu vonku, automatickému sa prispôsobeniu domácim a byť rád, že tam môže Slovák pracovať a nezavádzať tam svoju kultúru zo Slovenska. Ak, tak sa angažovať v krajanských spolkoch, ak sa tam nachádzajú a spĺňajú podmienky.

Keby tu bolo okrem krás Slovenska všetko v poriadku, bola tu vyrovnaná politická situácia, bola by tu životná úroveň ako v krajinách, kam ľudia chodia za prácou po niekoľko generácií, zrejme by neexistovalo ani Siedme nebo, kopa nešťastných ľudí hádzajúcich sa pod vlak a z poschodí s deťmi v náručiach. Že sa vie Slovák uskromniť, je dávno každému jasné. Ale všetko má svoje hranice, aj rozkrádanie na každom kroku.
Musím sa však pousmiať nad použitím najlacnejšieho a najprimitívnejšieho argumentu, keď už človek nevie kam z konopí, použiť klasiku, že ide o závisť a dobroprajnosť. Nemám na to slov.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
Dáška...ale šak len čítaj aj medzi riadkami.

Závisť ?
Ani veľmi nie...dlabať na tie nejaké schránky alebo nátury.
Predsa nemusíme ani do zahraničia chodiť, stačí naše Slovensko...presnejšie rozdiely medzi Východom a Západom. Nik ma nepresvedčí o opaku.
Iné je trochu zaujímavé...skús si prelustrovať net o danej osôbke. Lebo ja to zvyčajne robím a až tak zaujmem stanovisko.

Takže ...poznáš pozadie ?
Vieš, kde robila, čo robila ? Vieš, kde robí, a čo robí teraz ?
Keď vycestovala, išla na hotový flek. Keď sa vrátila, detto.
Hm...keby išla do zahraničia do neznáma, bez kontaktov...len na blint ? Asi by niečo iné vravela.
Hm...keby prišla zo zahraničia (kde sa mala fasácky, dobré zamestnanie, atď) , kde by ju nečakalo nič pozitívne, žiadne zamestnanie, deti na krku, manžel na podpore ? Inú by spievala ....
Chceš konkrétnejšie....radšej nechci.

Holt ale z teplej Floridy do teplej kancelárie slniečkárskeho plátku s kresťanským zameraním je trochu iný level....a ide tu niečo rozprávať (mudrovať) o depresiách ?
Ja Ti tak milujem také reči, jak koza nôž.

Ak by som sa mal vrátiť k danému plátku ? Nuž z trochu iného súdka....šak čítaj.

https://www.postoj.sk/6471/v-predzah...pedicia-europa

https://blog.postoj.sk/9555/na-zlode...at-vzduchovkou
3 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, dobrý to strelec!!!!
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)
5 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)
prepac, nie som zbehly v poezii, ci metaforach. Mozes vysvetlit ?
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Dáša_
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
tak niečo podobné aj mne napadlo, ke´d som včera čítala tú spŕšku kritiky

No čo sa dá robiť..... Fakt sme okrem iného dobroprajní....

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.

Aký názor by bol prijateľný? Predovšetkým objektívny.


Trochu si zrazu zjednodušujete veci okolo Slovenska a aj podstaty článku. Ja jej predsa nemám čo závidieť v mojom veku, to po prvé, a tiež mám deti vonku asi v jej veku. Tak snáď si môžem dovoliť hodnotiť prístup k žitiu vonku, automatickému sa prispôsobeniu domácim a byť rád, že tam môže Slovák pracovať a nezavádzať tam svoju kultúru zo Slovenska. Ak, tak sa angažovať v krajanských spolkoch, ak sa tam nachádzajú a spĺňajú podmienky.

Keby tu bolo okrem krás Slovenska všetko v poriadku, bola tu vyrovnaná politická situácia, bola by tu životná úroveň ako v krajinách, kam ľudia chodia za prácou po niekoľko generácií, zrejme by neexistovalo ani Siedme nebo, kopa nešťastných ľudí hádzajúcich sa pod vlak a z poschodí s deťmi v náručiach. Že sa vie Slovák uskromniť, je dávno každému jasné. Ale všetko má svoje hranice, aj rozkrádanie na každom kroku.
Musím sa však pousmiať nad použitím najlacnejšieho a najprimitívnejšieho argumentu, keď už človek nevie kam z konopí, použiť klasiku, že ide o závisť a dobroprajnosť. Nemám na to slov.
korela, nik nevravi, ani ta pani nie, ze je na Slovensku vsetko v poriadku.

A v principe ani neslo tak ani o jej hodnotenie situacie vonku a dnuka. Skor o to, ako takeho hodnotenie vnima nazvime to bezny clovek na Slovensku. Islo o to, ze niekto, ak niekto hodnoti veci s ineho pohladu/nadhladu, povedzme pod vplyvom inej skusenosti, nam sa take hodnotenie nepaci a je preto z Marsu.

K jej pohladom na nejake skutocnosti vonku a k Tvojmu "nechapem, ze nechape".
Jasne, vsade su veci zariadene, podavane a vnimane rozdielne. Ty tie rozdiely vnimas, s niektorymi sa ztotoznis, niektore si vies svojimi skusenostami vysvetlit, ine nechapes. Co je na tom divne. Tu som sa rozpraval s 89 rocnou americankou, ca tu prisla po Normandii. Vydala sa tu za holandana a ani po 60 rokoch v NL niektore veci aspekty spravania sa holandanov nechapala. Sak na tom nic nie je.

Ale este raz neslo podla mna primarne o jej hodnotenie ale o hodnotenie jej hodnotenia.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
inac podla mna dobry comment v diskusii pod onym clankom:
"
Depresia je tu vysoko infekčná, treba si strážiť imunitu presne takto - začať od seba. Sebareflexia, spytovanie svedomia, pokora, ochota priznať si svoje chyby, meniť seba k lepšiemu s Božou pomocou...My sme tu experti na chyby druhých, na hriechy druhých, a rozumieme robote tých druhých, vieme ako by to mali robiť lepšie...a keď vidíme toľko zla všade okolo s ktorým nič nevieme urobiť, a stretáme ľudí, ktorí tiež vidia všade toľko zla...je to nákazlivé.
Dobrý antidepresívny návod je aj v starej klasike W.Matušku : Co děláš, to dělej rád.
Ale je to zrejme aj "in", mať tieto depresívne nálady zo Slovenska, je to pohodlnejšie ako niečo robiť...
"
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
Meteor na ceste ku hviezdam
Nezbadal, že vlastne padá
Kompasy už dávno postrácal
Za drobné predal svoj radar...
(Prorock)
Very fasa good...veľmi, VEĽMI dobré !!!
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly...58-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_

nejak mi stále len jedno slovíčko behalo po rozume - závisť. Preto, lebo sa odhodlali a vycestovali. A aj preto, lebo našli silu a vrátili sa. Inak to asi neviem pomenovať.
Musím sa vrátiť ku tvojim nevhodným domnienkam.
Ak ti ešte nedošlo, Slovák má zakódované po toľkých generáciách hľadať riešenie nedostatku práce v zahraničí. Otcov otec v Amerike šesť rokov, mamina mama desať.
Napadlo mi, či si náhodou nebola aj ty jednou z tých, čo za ich vynaložené úsilie a dlhoročné odlúčenie od rodín neprosperovala po 48. r. aj vďaka týmto a inému množstvu ľudí, ktorí sa navrátili do svojej vlasti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
...
S tou pokorou to nepreháňaj,
Reagovať ? Veď to nemá význam.
Trochu ? Pridaj...pridaj.
Pokora ? Fujtajbl...veď ani nevie, čo to je. Hlavne, že moralizuje.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pokora a aj viera v Boha sa častokrát u mnohých nadobúda až v nemocnici na smrteľnej posteli :-)))
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Ten článok som si prečítal hneď, ako si naň poukázal. Vzbudil len ľahký úsmev, že čo ťa dokáže nadchnúť. Slovenka s dobrou finančnou situáciou sa vrátila na Slovensko. Vraj nechápeme, ako dobre si tu nažívame a čo všetko tu máme.
Tak ako napísal buchač, veľmi málo chápeš a nevnímaš to nenapísané.
Tým však nechcem vyvolať dojem, že si myslím, že buchač číta medzi riadkami to správne.
-----------------------------
Pisatelka má naozaj pravdu, že sa tu nežije celkom zle, len zabudla spomenúť komu. Tak to spomeniem za ňu. Fajn sa majú ľudia, ktorí môžu mesačne minúť dva až tri tisíc Euro. Tí už nemusia hľadieť na nejakú tú dvacku, ale to len za predpokladu, že to míňajú zo mzdy.
Za druhé, misia žiť medzi ľuďmi podobného postavenia, teda medzi ľuďmi, ktorí sú na tom rovnako, ako oni. Jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.
------------------------------------
Inak celé to jej vyjadrenie je číra tendenčná lož. A naviac si myslím, že nie nevedomá. Ta ženička si musí jasne uvedomovať, že neskonale tára a aj to, za čo tára a že jej to stojí za to.
3 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Žabinka
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..
Nuž s tým asi nič nenarobíš.
Ak si prečítaš zákon 251, zistíš, že páni poslanci svojich občanov nijako nepodceňujú a veria v ich schopnosti.
---------------------------
To si musíš prečítať zmluvu o pripojení (aj tie maličké písmenká) a k tomu aj zákony na ktoré sa tvoj "obchodný partner" odvoláva, k tomu troška prelúskať aj vyhlášku na ktorú sa odvolávajú, samozrejme aj nejakú tú prílohu a vysvetlivky pod čiarou a budeš v caichu.
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mne sa najviac páčilo, že meniť seba k lepšimu s božou pomocou... A bez tej božej sa k lepšiemu meniť nemôžem?
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Žabinka
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..
šak o to ide, aby sa v tom hneď nedalo vyznať a treba si nad to sadnúť, čo mnohých odradí a nechajú tak, založia do kalendára alebo kde
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať