Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pre východ http://www.teraz.sk/ekonomika/vvs-od...65-clanok.html
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

jar88
Žabinka
práve mi bol doručený nový výmer preddavkových platieb sse.. takže nebudem platiť 247/mesiac ako bol prvý výmer, ale 58/mesiac ako som platila v r. 2016.. ale hľadím do toho ako puk, a porovnávam časť s názvom Skladba ceny, a nevyzná sa v tom ani divá sviňa.. v novom výmere sú úplne iné položky ako boli v tom drahom..
Nuž s tým asi nič nenarobíš.
Ak si prečítaš zákon 251, zistíš, že páni poslanci svojich občanov nijako nepodceňujú a veria v ich schopnosti.
---------------------------
To si musíš prečítať zmluvu o pripojení (aj tie maličké písmenká) a k tomu aj zákony na ktoré sa tvoj "obchodný partner" odvoláva, k tomu troška prelúskať aj vyhlášku na ktorú sa odvolávajú, samozrejme aj nejakú tú prílohu a vysvetlivky pod čiarou a budeš v caichu.
to študovanie si určite nenechám ujsť.. na to som ja ako stvorená.. vždy chcem vedieť, za čo platím..
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko, nereagovala som na pár tvojich príspevkov, nechcem priamo napísať, že si mimo reality dnešných dní Slovenska, tak to iba upravím na trochu miernejšie, že zdá sa mi, že si trochu mimo reality.
Dosť sa ma dotklo, a ešte stále mi to prichádza na um, že nedokážeš rozlíšiť medzi zbavením sa nepotrebnej veci a darovaním. Asi fakt nevieš, že sú niektorí ľudia tak veľmi chudobní a bezradní, že si nevedia prísť ani pre tie "darované" veci, ani nemajú koho vo svojom okolí osloviť, jedno z akého dôvodu. Buď nikoho nemajú, alebo každý už od nich z nejakej príčiny bočí. To netreba riešiť.
Pár profesií má šťastie, že môžu nájsť uplatnenie po celom svete, a IT budú žiadaní ešte veľmi dlho. V rodine máme troch, nik z nich tu nie, patríš k nim, tak si to užívaj v najväčšej spokojnosti. Aj na lodiach boli, na kapitánskom mostíku, a rôzne. Kolega z práce nevidel biele denné svetlo pol roka, ale si išiel zarobiť na kapitál. Vydreté peniaze, rozbehol sa.

S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"?
Keď prišlo náhle z masívnemu zdražovaniu cien potravín na SK po 89 pri vysokej nezamestnanosti, na farách sa prehýbali stoly pod jedlom. Viem, videla som, zažila som, nielen stoly, ale aj prístup ku svojim ovečkám. Hlavne aby mali hlasy. A nielen tam.

Keby si bol žurnalista, tak zaradíš ten "veľavravný" text aj s otázkami do bulváru. Tendenčný.

Toto by bolo treba riešiť, do neba volajúcu skutočnosť, a to nejde iba o túto vec, ale je to čerstvé, tak posúvam. A nejde iba o Slovensko, samozrejme.
http://www.teraz.sk/ekonomika/minuly...58-clanok.html
Vlani bolo v daňových rajoch historicky najviac slovenských firiem
TASR, dnes 10:52
Jednotkou v daňových rajoch medzi Slovákmi je stále Holandsko.
1. hmmm a ja som myslel, ze sa bavime o pani a o hodnoteni jej hodnotenia a nie o mne.
2. Nerozumiem vete " S tou pokorou to nepreháňaj, koľko generácií ešte bude skláňať chrbát pred "vrchnosťou"? "
3. Ako suvisi s celou diskusiou, ze Holandsko je danovym rajom ?
4. Mna jemne vyrusuje, ze uz aj Ty reagujes na pisatela a nie na to co pisatel pise.
Naposledy upravil taiko : 09.02.17 at 13:57
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
Mne sa najviac páčilo, že meniť seba k lepšimu s božou pomocou... A bez tej božej sa k lepšiemu meniť nemôžem?
Mozes aj bez bozej pomoci, kazdy ako vie. Pani z citatu s bozou pomocou, Ty a ja vlastnym pricinenim
1 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
Ma napadlo ohladne tej pani, co sa vratila na Slovensko.

Ked Slovenka zvonka vravi ze na Slovensku nie je tak zle a ze ludia su zbytocne depresivni, tak je z Marsu a je " zla ".
Ked Slovenka zvonka vravi, ze na Slovensku veci nefunguju, tak uz mudruje.

Zaujimalo by ma, aky nazor Slovenky zvonka by bol prijatelny.
Ten článok som si prečítal hneď, ako si naň poukázal. Vzbudil len ľahký úsmev, že čo ťa dokáže nadchnúť. Slovenka s dobrou finančnou situáciou sa vrátila na Slovensko. Vraj nechápeme, ako dobre si tu nažívame a čo všetko tu máme.
Tak ako napísal buchač, veľmi málo chápeš a nevnímaš to nenapísané.
Tým však nechcem vyvolať dojem, že si myslím, že buchač číta medzi riadkami to správne.
-----------------------------
Pisatelka má naozaj pravdu, že sa tu nežije celkom zle, len zabudla spomenúť komu. Tak to spomeniem za ňu. Fajn sa majú ľudia, ktorí môžu mesačne minúť dva až tri tisíc Euro. Tí už nemusia hľadieť na nejakú tú dvacku, ale to len za predpokladu, že to míňajú zo mzdy.
Za druhé, misia žiť medzi ľuďmi podobného postavenia, teda medzi ľuďmi, ktorí sú na tom rovnako, ako oni. Jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.
------------------------------------
Inak celé to jej vyjadrenie je číra tendenčná lož. A naviac si myslím, že nie nevedomá. Ta ženička si musí jasne uvedomovať, že neskonale tára a aj to, za čo tára a že jej to stojí za to.
nadsenie je trosku silne slovo, ale ano, clanok sa mi pacil.

Ale pozor. Ona nepisala, ze slovaci nechapu ako sa maju dobre, ona pisala, ze nevidi Slovensko tak depresivne ako mnohi Slovaci. A tak isto pisala, a s tym tiez suhlasim, ze mnohe veci na SK su ovela lepsie ako v zahranici. Napr. ona spominana gynekologia a porodnictvo.

Pre mna pointa jej prispevku spociva v nasledovnom :

"Ja tak depresívne Slovensko vôbec nevnímam. Rozumiem mladým ľuďom, že chcú ísť von, a všetkým to aj odporúčam, lebo sa im rozšíria obzory. Zistia, čo je dôležité, navyše, skúsenosti sú potrebné. Ale je to podobné, ako keď sa človek vráti z dovolenky. Tiež príde plný optimizmu, že chce si vyhrnúť rukávy a veci meniť.
Ale tiež platí, že ľudia, ktorí si tu žijú u nás v zabehaných koľajach, takisto nevidia realitu v zahraničí celkom objektívne.

Človek, ktorý príde po rokoch zvonka, vie oceniť lepšie aj to, čo tu reálne funguje a je dobré."

Neviem, si pomoct, ale pre mna je to pozitivne a fakt na tom nevidim nic zle.

Mozes napisat, v com pani tendencne klame? Ja som v jej vyjadreniach loz nepostrehol. Prosim napis, kde klamala.
4 2
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako čítam.... aj citáciu "počasia" - zaujala ma jedna veta od neho.....
jar88
jednoducho povedané, nesmú žiť v susedstve ľudí, ktorí nemajú na lekára, alebo na lieky a podobne, ale ani v susedstve ľudí, ako som napríklad ja. To by ich zaručene dostalo do depky.
Asi jediné, čo napísal jasne a zreteľne a pravdivo....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nasrdilo a nie len mna....zavreli mi sekač na sidlisku....ze tam ludia aj z dubravky chodili....druhy konec mesta...
Potesilo...kupila som si na sashe krasne rucne malovane trickokrasne aj natur....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
V Európe platí dvojaký meter na potraviny
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-na-potraviny/

Niečo, čo malo byť už dávno zavedené, len teraz začali riešiť ?????

V súčasnosti v rámci únie platí, že výrobky majú byť v prvom rade bezpečné, ich zloženie sa v jednotlivých štátoch neporovnáva. Výrobcovia sa však môžu prispôsobovať stravovacím, chuťovým návykom, ale aj peňaženkám spotrebiteľov krajín EÚ a podľa toho meniť zloženie aj obsah. V praxi to znamená, že výrobky tých istých značiek môžu u nás chutiť inak ako napríklad u našich rakúskych susedov.
sú nie raz drahšie na Slovensku ako v zahraničí.
Teda v konečnom dôsledku našinec platí za menej kvalitný tovar (nie raz odpad) viac ako ten nemec alebo rakúšan.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

K tym cenam napr.v at....ako co tam je lacnejsie....alebo aj nie....lidl napr. maslo 1,75e,mozarela 0,65e...kg kurata 3,99e....
Nestazujem sa....ale bolo lacnejsie....
Nemecky lidl ma mensie ceny ako at lidl.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
V Európe platí dvojaký meter na potraviny
http://spravy.pravda.sk/domace/clano...-na-potraviny/

Niečo, čo malo byť už dávno zavedené, len teraz začali riešiť ?????

V súčasnosti v rámci únie platí, že výrobky majú byť v prvom rade bezpečné, ich zloženie sa v jednotlivých štátoch neporovnáva. Výrobcovia sa však môžu prispôsobovať stravovacím, chuťovým návykom, ale aj peňaženkám spotrebiteľov krajín EÚ a podľa toho meniť zloženie aj obsah. V praxi to znamená, že výrobky tých istých značiek môžu u nás chutiť inak ako napríklad u našich rakúskych susedov.
sú nie raz drahšie na Slovensku ako v zahraničí.
Teda v konečnom dôsledku našinec platí za menej kvalitný tovar (nie raz odpad) viac ako ten nemec alebo rakúšan.
A ty veríš, že sa niečo zmení?
Nebuď už tak naivný.
Keby sa aj niečo také zaviedlo, ľahko to výrobca obíde a jednoducho zavedie na trh ďalší názov produktu.
Napríklad pica restorante so šunkou - verzia pre Slovensko a verzia pre Nemecko. Na jednu dá 50 gr. a na druhú 200 gramov šunky a bude vymaľované.
Dôležitý je zákazník a nie zákon.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Nebuď už tak naivný.
Ale trt som naivný...
Ja som dokonca tak skeptický, že sa hento nedostane ani len na prejednanie v tých slávnych (čítaj drbnutých) komisiách EU...viď počet hlasov v linku.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pobavilo.
Vcera medzi 23:54 - 23:56 t.j. za 2 sekundy som dostal 7 nesuhlasnych.
Onen nestastny tvor si tie prispevky ani nemohol stihnut precitat
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Asi za 2 minúty, či?
Dotyčný asi nevstával ráno do práce :-))
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
@jar88
1. Ja by som sa este raz chcel opytat, kde pani vracajuca sa na Slovenbsko tendencne klamala
2. a chcel by som Ta poprosit, ako si myslel to, ze pri vyrobku predavanom pod tym istym nazvom, avsak rozdielnej kvality je dolezity zakaznik a nie zakon. Napise, ako to vnimam ja.
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre. Resp moze to mat ine parametre ale nemalo by to mat pre jeden trh apriori horsie parametre.
Ako to vidis Ty? Skusme prosim bez zosmiesnovania, bez invektiv, bez prisudzovania cudzich myslienok.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Asi za 2 minúty, či?
Dotyčný asi nevstával ráno do práce :-))
pardon, za dve minute minuty. Pomylil som sa. Tak je vsetko v poriadku. Za dve minutty sa to da Beriem spat toho nestastneho tvora a ospravdlnujem a mu tymto.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešila ma výkonnosť jedného zmiešaného fondu, ktorý urobil od 01.01.2016 do 31.12.2016 17,05% p.a.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
Nechápeš, že nechápe ?
Nuž nechápem, ako nevieš pochopiť pochopiteľné. Pochopiteľne, že sa to dá aj inak pochopiť.
Chápeš ?

Ale ak nie, kľudne vysvetlím ...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
taiko
Podla mna ak niekto predava pod tym istym nazvom, malo by to mat tie iste parametre.
Malo by mat, ale na ukazku - Ford predava Focusy v Europe aj Amerike a su to uplne ine vozidla.
Ked zakaznik nie je spokojny s vyrobkom, tak nekupit.
Moze nejaka komisia predpisat % zlozenie, ale vyrobca bonbony premenuje na napr. Hniezdo+.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Taiko, myslel som, že si sa preklepol, lebo nechápem, ako ti môže "mozog pustiť do éteru", že by niekto klikol na tvoje príspevky za 2 sekundy 7 x.
Je to totiž technicky nemožné a určite tu nie je nikto, kto by to dokázal.
Nerozoberajme, pomylil som sa, priznal chybu a ospravedlnil sa. Uz hadam netreba nic riest, ci ano ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať