Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko Pozri príspevok
1. Mat zisk je podvod ?
2. Misoft ved v cene vsetkeho su zahrnute aj naklady

Dam zase priklad z NIKE. NIKE svojim odberatelom dodava tovar, ktoreho dodacia cena je 50% z odporucanej predajnej ceny. Uplne oficialne a legalne. A to vratane retailovej siete NIKE. A robia tak aj ine velke firmy.
Pozri sa naprv aj na ceny v krcme, ci v restauracii, aka ja dodacia cena vodky a za kolko sa predava ? Co su vsetci krcmari podvodnici ?

prepac, ale to, co pises je velmi blizke retorike birmovaneho precedu.
Čo tu furt pletieš to NIKE? Zrejme ste jedna z rodin NIKE pozitivnych.... Alebo ako ADIDAS positive - čím viac prúžkov, tým viac adidas.....

NIKE ak by zajtra zaniklo, tak chvála bohu, hnusné tenisky a topánky - ani nehovorím by aspoň zmizli...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Preco by u nich nemal figurovat?
Je to ako pracovat v supermarkete s najlacnejsimi rozkami a chodit ich kupovat do vzdialeneho mesta, kde su najdrahsie.
Ak ma aj nejaku firmu registrovanu u nas, urcite si bude vsetok zisk exportovat do svojej firmy v NL. Dnes je to moderne.
Len potom moralne pravo kritizovat cokolvek co ide z verejnych zdrojov je na bode mrazu...
Tvoje dohady a z nich vyplyvajuce zavery su usmevne. Podla mna by si mal podat na mna podnet na Financnu spravu pre podozrenie z danoveho podvodu a mozno aj z prania spinavych penazi
Taiko, ty to robíš legálne, o tom nepochybujem.
Ide mi o to, že takí "vyvážači" sú najväčším kritikom používania verejných financií...
Naposledy upravil Nandrolon : 13.02.17 at 07:06 Dôvod: oprava pravopisu
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko Pozri príspevok
1. Mat zisk je podvod ?
2. Misoft ved v cene vsetkeho su zahrnute aj naklady

Dam zase priklad z NIKE. NIKE svojim odberatelom dodava tovar, ktoreho dodacia cena je 50% z odporucanej predajnej ceny. Uplne oficialne a legalne. A to vratane retailovej siete NIKE. A robia tak aj ine velke firmy.
Pozri sa naprv aj na ceny v krcme, ci v restauracii, aka ja dodacia cena vodky a za kolko sa predava ? Co su vsetci krcmari podvodnici ?

prepac, ale to, co pises je velmi blizke retorike birmovaneho precedu.
Čo tu furt pletieš to NIKE? Zrejme ste jedna z rodin NIKE pozitivnych.... Alebo ako ADIDAS positive - čím viac prúžkov, tým viac adidas.....

NIKE ak by zajtra zaniklo, tak chvála bohu, hnusné tenisky a topánky - ani nehovorím by aspoň zmizli...
NIKE spominam, lebo mam informacie zvnutra, ergo nie dohady, ale fakty
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Takze ty alebo zena robi v NIKE?
Lebo ak nie, tak si klamar. Nakolko aj ja mam informacii z vnutra, od niektorych lekarov... Zrejme fakt neprogramujes, ale ako nasi vypoctari iba *****š nad urcitymi skutocnostami...
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

taiko
Darina1234
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
Aby som vedel na com sme, pre Teba je podvodom predavat nakupeny tovar za ucelom zisku ?
definicia predavat tovar za ucelom zisku nie je definicia podvodu, odpovedam, bo mam pocit, že skusas vedomosti diskutujucej
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Takze ty alebo zena robi v NIKE?
Lebo ak nie, tak si klamar. Nakolko aj ja mam informacii z vnutra, od niektorych lekarov... Zrejme fakt neprogramujes, ale ako nasi vypoctari iba *****š nad urcitymi skutocnostami...
kokso, Ty fakt nevies vystupit zo svojho tiena. Furt len dohady a predpoklady.
1. Ja nerobim v NIKE, ale zena robila donedavna.
2. To co robim ja, je pre diskusiu bezpredmetne
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://majchutova.blog.sme.sk/c/446...lnej-mzdy.html
" Ak by ste náhodou nevedeli, minimálna mzda na Slovenku je 435 eur v hrubom, čo v čistom predstavuje čiastku 374 eur."

Ešte mohla spomenúť výšku dôchodkov, pretože dôchodca si už do smrti nič nemusí v domácnosti obnoviť, ani sa občas aj zaodieť, lieky budú iba pribúdať, riešiť zubára a lekárov, uhradenie poplatkov za bývanie, výpalné od štátu za rtvs, obdarovávanie vnúčat ani nespomínam.
Naposledy upravil korela : 12.02.17 at 14:33
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Darina1234
taiko
Darina1234
kazdy mame svoj pohlad na podvod? tu mi nieco nesedi
Aby som vedel na com sme, pre Teba je podvodom predavat nakupeny tovar za ucelom zisku ?
definicia predavat tovar za ucelom zisku nie je definicia podvodu, odpovedam, bo mam pocit, že skusas vedomosti diskutujucej
1. Som rad ze sa s tou definiciu podvodu zhodujeme
2. neskusam Tvoje vedomosti, lebo predmet diskusie nie je otazkou vedomosti, ale skor nahladu na svet
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

je rozdiel ako sa k tovaru predavajuci dostane
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
korela
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
Účtovníka je "hovno po tom" čo robí subjekt. Ak dostane odmenu, ktorú má zmluvne dohodnutú, tak o ostatné sa nemá čo zaujímať a pochopiteľne ani nemá ako prísť k tým informáciám.
Ak k ním príjde a sa mu nepáčia, nech napíše na SOI a podpíše sa pod to celým meno a priezviskom...
PS: "Srať" ho to môže, ale urobiť nemôže nič...
Môj príspevok reagoval na vyjadrenie od Dáša_, ako účtovníka obchodu. Účtovník vidí predložené papiere, nie však realitu dňa v obchode. Samozrejme, nech si urobí svoju prácu, je za to platený, ale nech nevychádza iba z oficiálneho účtovníctva, pretože nemá ako vidieť položky, ktoré by mali byť tiež zaúčtované. Zavedenie RP ešte všetko nevyriešilo.
To vidia predovšetkým zákazníci.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Nandrolon
korela
Mne na tom prekáža práve to, že najchudobnejšia vrstva je ošklbávaná ako zhora, tak zdola. Taký malý paradox tejto doby. :-)
Tiež máme v okolí malý obchodík, bola som svedkom ako v našom najbližšom reťazci nakupuje v zľave mliečne výrobky. Nejde o večierku, tak nechápem, prečo predávajú tovar v okolí najdrahšie.
Účtovník nie je schopný z dokladov vidieť a postrehnúť ostatné ťahy účtovaného obchodu. Predsa sa majiteľ nebude chváliť roztrhanými objednávkami a faktúrami na konci mesiaca od svojich dodávateľov.
Pevné ceny platia iba pri knihách. Tam sa nedá lavírovať vôbec s ničím. Jedine dávať dobrovoľne zľavu na tovar, ale nikdy nie zvýšiť ceny.
Účtovníka je "hovno po tom" čo robí subjekt. Ak dostane odmenu, ktorú má zmluvne dohodnutú, tak o ostatné sa nemá čo zaujímať a pochopiteľne ani nemá ako prísť k tým informáciám.
Ak k ním príjde a sa mu nepáčia, nech napíše na SOI a podpíše sa pod to celým meno a priezviskom...
PS: "Srať" ho to môže, ale urobiť nemôže nič...
Môj príspevok reagoval na vyjadrenie od Dáša_, ako účtovníka obchodu. Účtovník vidí predložené papiere, nie však realitu dňa v obchode. Samozrejme, nech si urobí svoju prácu, je za to platený, ale nech nevychádza iba z oficiálneho účtovníctva, pretože nemá ako vidieť položky, ktoré by mali byť tiež zaúčtované. Zavedenie RP ešte všetko nevyriešilo.
To vidia predovšetkým zákazníci.
no vieš, nie vždy je to tak, že účtovník vidí iba oficiálne papiere.... ke´d sa tým budeš živiť viac ako 20 rokov, tak potom budeš hovoriť trochu inak. Nie všetci podnikatelia sú podvnodníci. To niektorí ťažko prijímajú.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

To netvrdím, ale je ich požehnane, hlavne v službách a obchodoch.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Dáša_
tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.
chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
korela
Dáša_
tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.
chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.
K+ toto presne musime s carnicou dookola vysvetlovat rodicom, Ze nam nemusia nic davat, ze nechceme nic dedit, ze nam uz dali dost, ze ani to co nam uz dali im mozno nikdy nesplatime atd atd
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_

a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.
No nič... nepochopila si...... že predá drahšie - prosím.... ak ľudia kúpia.... ale ide o iné..... neodvedenie toho, čo by mal. Takže nielen že sa nabalil na zákazníkovi, ale i na štáte.... a ty tvrdíš, že to nie je podvod?
Dášenka - kde to žiješ?
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Dáša_

a prečo by mal byť podvod, že lacnejšie nakúpia a drahšie predajú. Či je predpísané, že môžu pridať iba 10 centov na kilo? Skús si spočítať, koľko tej múky by museli predať, aby zarobili 100€. A porovnaj si to s počtom obyvateľov na tej ktorej dedine. A reťazcom je nakoniec jedno, komu to predajú. Dokonca, keď im to kúpi jeden zákazník, tak nemusia obslúžiť 20 drobných...A sú fakt dediny, kde sú radi, že im niekto prinesie to základne blízko. Nie od všade chodí autobus denne, nie všetci majú autá. A nakoniec, pre kilo cukru, soli, múky a liter oleja sa im ani neoplatí isť do mesta. Lebo okrem iného by minuli oveľa viac.... Nie každý tam chodí denne.
No nič... nepochopila si...... že predá drahšie - prosím.... ak ľudia kúpia.... ale ide o iné..... neodvedenie toho, čo by mal. Takže nielen že sa nabalil na zákazníkovi, ale i na štáte.... a ty tvrdíš, že to nie je podvod?
Dášenka - kde to žiješ?
trestný zákon 300/2005 § 221 a nasl. definuje podvod Inak ak vieš o spáchanom trestnom čine máš konať. inak táraš a gágaš
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
Dáša_
tak najviac ma asi pobavilo toto " ísť si sadnúť na koláč a limonádu, a spolu s tringeltom za to zaplatiť sedem eur si predsa dovoliť nemôžem" Dievča sa ešte potrebuje naučiť, čo je život
No vidíš, a ja to vnímam zasa tak, že ja na rozdiel od mojej mamy si nebudem môcť dovoliť takto finančne skákať okolo vnúčaťa, možno vnúčat. Veď počúvam staré matere, aké majú problémy s darčekmi. Nehovoriac o neskoršom odchode ľudí do dôchodkov. Všetko pomýlené, netreba sa vyhovárať na dobu, tú tvoríme ešte stále sami.
chyba je, keď takto vychovávame svoje deti a tie potom svoje deti. Že to podstatné je v peniazoch. Že tí starí majú podporovať tých mladých. Hoci ak si dobre pamätám na rozprávku o 3 grošoch, tak tam to bolo naopak.
Kde spomínam, že mám podporovať svoje deti? Hovorila som o vnúčatách.
Tebe čo prináša väčšiu radosť, ak si obdarovaná alebo obdarovávaš? Prečo by starý rodič nemohol bežne kúpiť svojim vnúčatám občas nejakú maličkosť, knihu, niekam ho vziať a pod. Nemusí ísť nutne o sladkosti, ktoré nikto ani nemáme v pláne kupovať. Ja dokážem vnučke vytvoriť akúkoľvek hračku, aj pošiť, detto ev. aj chlapčekovi do puberty určite.
Nechápem, čo si zasa nepochopila. Tebe by asi vyhovovali časy z Čenkovej detí. No ak si štrngala pre tento dôvod, čo na to povedať. Asi nič.
Existuje aj divadlo, koncerty, výstavy, výlety, dobré knihy, zdôrazňujem dobré knihy, nielen cirkus.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

no veď to je problém - často darujeme preto, aby sme vlastne sebe urobili radosť. Darčekmi si kupujeme pozornosť a vďačnosť. Nehovorím, že to je tvoj problém. Len teda je to problém mnohých vzťahov.

Inak, za najlepšie dary považujem, keď svoje vnúča niekam zoberieš. Napríklad na obyčajný výlet vlakom. Alebo do knižnice. Alebo len do lesa. To je najcennejšie. Žiaľ, jednoduchšie pre nás je kúpiť čokoľvek a myslieť si, že je to vybavené. Opakujem, nemusí to byť tvoj problém. To je problém všeobecne. Naučili sme deti hlavne očakávať darčeky. Za všetko.

a nariekať, keď si nemôžem dať kávu a koláč za 7€? To mi príde fakt smiešne. Každý by mal vyskakovať do výšky svojho platu. A teda poviem ti, neviem aká by tá káva musela byť, aby som za ňu dala toľko. Asi taká ani nie je. Lebo pre mňa káva neznamená takú hodnotu
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať