Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kukučka
Misoft, ty si videl obchodníka takisto ako aj iní zákazníci nakupovať v akcii banány, toto je jediný fakt. Ako vieš, že že ho predal vo svojom obchode a ešte aj načierno? Robíš mu účtovníctvo? Si jasnovidec?

A keby aj predával načierno, aký je rozdiel v tom, či zatají nákup
z hypermarketu, alebo od predajcu, ktorý mu vozí tovar priamo do predajne? Zbytočné silácke reči. Ty si nikdy nenakupoval bez bločku?
A) 100kg banánov - to asi na osobnú spotrebu nebude. 100kg banánov - na nejakú oslavu asi nebude (to by museli mať tam aspoň 200 ľudí, ktorí by zbaštili 0,5kg banánov), 100kg banánov - asi ani pre prasatá to nebude.
B) Bez bločku nenakupujem! Nenakupoval som. Nebudem bez bločku nakupovať. Je to totiž jediný doklad, že je to môj majetok, za ktorý som zaplatil.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
afrikánka
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Naposledy upravil taiko : 14.02.17 at 06:41
3 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi...idla-potrebnym

a status dotyčného pána z FB zo včera
"Dnes rano ma zobudil telefon že higiena komarno.Že nemam opravnenie davat ludom jedlo povolenie neni su tam stoličky ani stoly,rukavice a či ludia mamu zdravotne karty atd..Jedlo nemože byt staršie ako 3 hodiny
Situácia už nie ja až taká jasná, ako by sa zdalo.
Ja viem, tým bezdomovcom je to v podstate jedno, veď sa pohybujú vo všeliakom prostredí, len nie hygienickom.
Ale mám taký ciťák pri zlatej žile, že o hentom pánovi sa ešte asi bude hovoriť...a v trochu iných súvislostiach.
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Aha ich, ako sa opovážilili.
https://www.aktuality.sk/clanok/4154...campaign=cross
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Tweety
hej...rok sa s rokom stretol....paštrnák všetko "vyčistil", tak prečo by nie ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Tweety
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje "
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

taiko
Tweety
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje "
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žabinka, ja si počkám do volieb. Tie dajú odpoveď na to, či sú stále blbí alebo už trošku zmúdreli :-)
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nandrolon
Žabinka, ja si počkám do volieb. Tie dajú odpoveď na to, či sú stále blbí alebo už trošku zmúdreli :-)
veď uvidíme.. ja sa snažím byť optimista.. a verím v zdravý ľudský rozum..
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Žabinka
taiko
Tweety
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje "
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..
http://x.topky.sk/cl/10/1608929/MIMO...tala-cudna-vec

V cirkus maringotke na hradnom kopci....cirkusanti...maju špeci program....
3 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
Žabinka
taiko
Tweety
cakam, ze Kalinak teraz so zadostucinenim v pohlade prehlasi: "Pozrite ako sa starame, pozrite ako bojujeme proti korupcii. Hmm, moment, co to hovorim, vsak korupcia na najvyssich miestach neexistuje "
práve som to čítala.. len neviem, komu slúži takéto divadielko.. či si myslia že
1. bašternák je taký blbý že doma vo vile uchováva kompromitujúce materiály
2. občania sú úplne blbí, že im to divadielko zhltnú..
http://x.topky.sk/cl/10/1608929/MIMO...tala-cudna-vec

V cirkus maringotke na hradnom kopci....cirkusanti...maju špeci program....
Tak preto nie sú smeráci v parlamente, už dopredu avízovali, že oni majú dôležitejšie na práci, a teda ani neklamali. Boli na záťahu, alebo aspoň nad ním dumali, že ako to spraviť aby dobre bolo.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
afrikánka
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Kto chcel dostať flek vedúceho v ZDROJI, na benzínových pumpách, v reštauráciách, atď ?
Kuwa úplatky sa dávali...v desiatkach tisícoch.
Pritom mali najnižšie tabuľkové platy...šak veď si zarobia bokom.

Že aký biznis - bártrový sa tam točil ? Ajajááááj...
Manžel vedúci stavebnín, manželka na pumpe. O ich prosperite sa radšej nerozpíšem. Prestali sa kontrolovať, asi tak.
Chytili celú skupinu pumpárov, ju tiež, nejako sa z toho dostali. :-)
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tweety
Niekde som prečítala komentár,citujem-čo tam hľadali po dvoch rokoch,archívne vína?pobavilo.
3 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Po dlhsom hmlisto-zamracenom pocasi ma potesila vcerajsia (pod)vecerna obloha - krasna jasna Venusa a kusok od nej nenapadny Mars. Neskor zretelny Orion, povedla neho sa ukazoval Sirius, na severe Velky voz sa vzpinal na zadnych a Maly voz robil stojku.
Dnes, zajtra, pozajtra, ... sa to zopakuje.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
korela
afrikánka
Neviem načo toľko debaty .....pár kilometrov od mestečka kde bývam, je mesto s viacerými hypermarketmi, v ktorých bývajú akcie na ovocie a zeleninu. Bežne tam stretnúť na nákupoch predajcov z našej tržnice. Majú plné vozíky akciového tovaru. Nasledujúce dni ho majú na svojich pultoch, samozrejme za vyššie ceny. A ľudia kupujú...myslím, že nie je na tom nič nezvyklé. Nie každému sa chce pre pár mandaríniek, banánov, papriky.... cestovať autom, alebo autobusom, zvlášť pre postarších, ktorí potrebujú pár kúskov, je to výhoda, ak nakúpia aj za vyššiu cenu. A bločky? Ako, kedy....
Máš pravdu. :-) (ironicky)
Už sa vidím, ak sa dožijem, ako budem skákať od blaha, že som sa došuchtala v starobe k nejakému umelo predraženému zelovocárskemu stánku.
Pritom je zaujímavé, že k veľkoobchodným krechtom to majú aspoň u nás bližšie ako k reťazcu so zľavami.
Ja som ani za socíku nepoznala chudobného ani bežného zelovocára, mäsiara a iného obchodníka. V mestách to tak viditeľné nebolo, ale vo štvrtiach s RD alebo dedinách to bolo evidentné. Barák každý, nemali problém si kupovať ani najdrahšie autá. Z platov to nemal nikto z nich.
Nie všetci kupujúci vedeli, že v obchodoch predávajú svoj, resp. aj po nociach ukradnutý tovar z družstevných polí a súkromných záhrad.
Obchod zostáva obchodom vždy.
A nemusím tu nikomu nič dokazovať ako sa odporúča misoftovi, vedela a videla som už ako dieťa.
Samozrejme, že zo mňa hovorí závisť. Ako inak na Slovensku, však?
korela, prepac, neviem, co z Teba hovori, ale to co pises je strasne.
Ja som to pochopil tak, ze ak za socializmu zelovocari kradli a podvadzali a obchod zostava obchodom, tak aj dnes zelovocari kradnu a podvadzaju ? Ci ako je to ?
MIsoftovi nik nekaze aby nieco dokazoval, staci, ked upusti od klamstiev a demagogie. Vsetci vieme, ze na SK je vela podvodnikov, ktori klamu, podvadzaju a zneuzivaju inych. Ale vymyslanie si situacii a prikladov, pausalizovanie a ociernovanie celej skupiny ludi nam v nicom nepomoze.
Pravdivo píšem. Áno, je to strašné a ľudia takto pracovali od východu po západ, naprieč celou republikou. Pretože to systém umožňoval. Rovnako ako dnes.
Veľkoobchodné ceny kupodivu poznám a práve tie zelovocárske. Nebol by problém spoznať ani iné. Iba v knižnom odvetví nie je možné čachrovať.
Zelovocárov, čo poznám dnes, áno, môžem pokojne povedať, že kradnú tiež. A nielen oni, v službách a obchode je to zrejme nevykoreniteľné.
.
Obchod zostáva obchodom. Aj v renesancii sa zahrabávali sochy do zeme, aby diela získali patinu a kupujúci ich považovali za antické. Vrátane kupidov. :-(
Ani Ježišovi sa nepodarilo nastoliť poriadok.
Nepises pravdivo. Z jedneho jednoducheho dovodu. Nie su (sme) vsetci rovnaki, ergo, mnohych hanis neopravnene, teda im ublizujes. Vedome ?
3 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Slovenská mamička napísala úžasný odkaz pre všetky Bio-matky “Je mi z vás na smiech”.
Toto si určite prečítajte

http://www.streetsmartnews.com/slove...te-precitajte/
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Velka radost a zadostucinenie- ANTImnozitelsky zakon je schvaleny. Takze snad sa aspon obmedzi mnozenie psov a budu sa chovat len v registrovanych chovkach.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať