Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
misoft
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete . Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk
a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

afrikánka
Ja som gazdiná, ktorú nezaskočí žiadna príprava jedla a podľa toho je predzásobená moja špajzička....zásoba zemiakov na celú zimu. Vždy nejaké mäso v mrazničke. Ryža, múka, cestoviny, zelenina, koreniny poruke. Ja napíšem na lístok čo treba, manžel nakúpi. U nás sa málokedy niečo vyhodí. Nedeľné nákupy nie sú u nás potrebné
nedelné nákupy nie su nikde potrebné a kto tvrdí opak, na toho lujzu...
3 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
0 1
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
bjuty smis
misoft
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete . Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk
a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...
A nie je Bratislava plná "východniarov" a Ty taký posmech robíš z nich
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
A nie je Bratislava plná "východniarov" a Ty taký posmech robíš z nich
No hej... je tam kopa východniarov, lenže tí už prišli na zimných gumách a dostali sa do kolapsu tých domácich s letnými gumami.....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som čítala aj diskusiu pod nejakým článkom a vyjadrovali sa tam,že veď bol úplne normálna premávka a tie kolóny,čo tam spomínali,sú celorročne....len tupky musia dať BOMBASTICKÝ názov....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nem TUPKY - RTVS, Hnojka, Narkóza.... vypustili z huby....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
To je asi takto.
Niekto chce a niekto nie ísť v nedeľu na nákup.
Najdôležitejší je tento fakt a "dovod", prečo je to proste nepriechodné.

"Veľmi zásadný je podľa neho aj ekonomický moment zatvorenia obchodov počas štátnych sviatkov či nedieľ. Hovorí o výpadku príjmov pre štátny rozpočet. Štát si to podľa neho nemôže dovoliť. "Ten výpadok na zdrojoch je neakceptovateľný," vyhlásil."
http://www.teraz.sk/ekonomika/odbory...00-clanok.html

Neprešlo to pri žiadnom návrhu a tých bolo už viacero, pri rôznych vládach.
Nehľadí sa veru na ľudí, veru nehľadí...
Podobne je to aj pri tých dokladoch. Jeden OP s čipom by nahradil viacero kartičiek, no vyberanie poplatkov je vcelku dobrý príjem pre štát.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač

To je asi takto.
Niekto chce a niekto nie ísť v nedeľu na nákup.
Najdôležitejší je tento fakt a "dovod", prečo je to proste nepriechodné.

"Veľmi zásadný je podľa neho aj ekonomický moment zatvorenia obchodov počas štátnych sviatkov či nedieľ. Hovorí o výpadku príjmov pre štátny rozpočet. Štát si to podľa neho nemôže dovoliť. "Ten výpadok na zdrojoch je neakceptovateľný," vyhlásil."
http://www.teraz.sk/ekonomika/odbory...00-clanok.html

Neprešlo to pri žiadnom návrhu a tých bolo už viacero, pri rôznych vládach.
Nehľadí sa veru na ľudí, veru nehľadí...
Podobne je to aj pri tých dokladoch. Jeden OP s čipom by nahradil viacero kartičiek, no vyberanie poplatkov je vcelku dobrý príjem pre štát.
Tak, ak, toto je ten dôvod.....prachy pre štát, aby mali pre seba tí hore....
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft
bjuty smis
misoft
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete . Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk
a ako si na to došiel ??
Ako? Náhodou pozerám správy..... napadlo v krásavici na Dunaji trochu snehu, ľudkovia na autách ešte letné gumičky (Lui dala do Srandičiek výstižný vtip), dopravná kalamita - majú toho po krk......
BTW: že sú "blbí" a ešte sú na letných gumách - lebo v BA je teplo..... a keď nie je, potom sú frustrovaní, že nie je podľa "ich gusta". A len tak na okraj.... toto je každoročná realita - nikdy sa nepoučia....
A počúvam - vo Švedsku tiež nakydalo snehu - ale cca 30 centi...

aha....už som sa zlakol, že podyebávaš blavákov )
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ale nie, šak i ten Blavák je Slovák (alebo nie?).......i ten východniar je Slovák (alebo nie?)
Ako sa to vezme......
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

To je taka vyhovorka..ze si nemozu dovolit aby bolo v nedelu zatvorene....este to ani neskusili....ti co potrebuju škrečkovat doma potraviny....a ine veci by si to vybavili v sobotu.snad postel,spotrebic...alebo inu kekecinu mozu kupit aj v iny den....
Z nudy...ist v nedelu do obchodu kopnut do rici alebo do....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
To je taka vyhovorka..ze si nemozu dovolit aby bolo v nedelu zatvorene....este to ani neskusili....ti co potrebuju škrečkovat doma potraviny....a ine veci by si to vybavili v sobotu.snad postel,spotrebic...alebo inu kekecinu mozu kupit aj v iny den....
Z nudy...ist v nedelu do obchodu kopnut do rici alebo do....
Ono je to tak trochu aj inak.
Prečo by sa mali rodičia starať o svoje deti doma, keď v tom nákupnom centre/centrách je toho tooooooľko na pozeranie...???
Po "únavnej" prechádzke po butikoch si sadnúť pekne krásne do reštiky a nechať sa obskakovať...veď na kieho frasa doma zašpiniť novú, interiérovú kuchyňu s najvychytávkami a potom ešte aj za sebou riady a porcelán umyť ???

...atď, etc, a tak podobne...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
S tými mzdami je poriadna blbosť, však nech im pridajú cez týždeň to čo vyplatia v nedeľu a je to, aspoň takú akú v materskom štáte (pri rovnakých cenách tovaru rovnaký plat)
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

kopretinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....

ufff...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88:
- nie kazdy ma 70 rokov a stara sa iba o svoju rit
- nie kazdy je nezamestnany
- som za zrusenie prace cez vikend / kludne aj 2 dni, co nikdy neprejde
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene a preto chodim na nakup AJ cez vikendy
- predsa nebudem kupovat cely tyzden, ked sa ponahlame k malemu a do skolky pre dcerku, a k svojim konickom.
Do obchodu chodim kazdy den IBA pre cerstve potraviny, ale to, co vysrzi viac ako tyzden kupujem v primeranom mnozstve tyzdenne
PS: s tymi mzdami by som si nebol az tak isty... Ak su sukromni podnikatelia taki ludomili. preco vsade ludia pracuju 8,5 h denne a v celej statnej sprave iba 8? Teda mesacne fyzicky o 10 hodin menej?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Jar88:
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene
- predsa nebudem
Taká analógia ?

Predsa podnikateľ nebude platiť to, čo by v podstate musel, ak mu zákon dovolí nejaké to obchádzanie.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

bjuty smis
jar88
kukučka
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.

čo nevieš pochopiť na tom,ked si kúpim karton mlieka ??
Poznám takú, čo letí za 5 minút 12 do obchodu na bicykli, lebo nemá doma mlieko aby mohla uvariť mužovi omaču a o 12 zatvárajú Ja mám pre istotu kartón mlieka doma. Pijem ja, dávam kocúrikovi aj psíkovi.
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

sneh sa sype a sype..
DSC_8570.JPG  
DSC_8574.JPG  
1/1
5 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A u mňa prší a prší....kocúrik sa bol vycikať a teraz ho musím drhnúť osuškou
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať