Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii
Ahá? takže už sa tu nejedná o prvú svetovú, o národnooslobodzovací boj a o akési stvorenie, či skôr zhluk buniek? Už sme iba pri Harabínovi, už nemáme nič s mojou naivitou, alebo nejakým oportunizmom?
Taiko, taiko, že by dvojitý meter? Jeden na seba a druhý na mňa? Si ty ale beťár.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
jar88
... a podobní samozvanci vo vlakoch a na uliciach.
Nikoho tu nenapadne, že taká právomoc patrí štátu a nie švábom.
Myslím, že aj ty súhlasíš s tým, že nespratníkov treba zrovnať, či nie?
Samozvanci vo vlakoch nikoho nenapadli ako prvi, ja teda take neviem.
Keby stat zebezpecil poriadok, Kotleba by nemal priestor na svoje temy - vlaky, chatrce na cudzej pode, ...
Ked v elektricke (v Karlovke) nespratnici dobodali studenta, vsetci boli pobureni preco nikto nepomohol. Ked niekto chce pomoct, zrazu to treba zakazat zakonom.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
jar88

Ak dovolíš, vyjadrím sa len k bodu č.3, lebo tie ostatné nemajú žiadny zmysel.
Ako môže byť jednoduché zneužívať právo vo viacstupňovom súdnom systéme? To my akosi nieje jasné. Veď to by museli sudcovia navzájom spolupracovať. Myslím sudcovia odspodu až nahor. A aj tak tu máme ešte najvyšší súd a ústavný súd. A to ešte nie sme úplne hore.
Takže zneužiť právo súdom asi nebude až také jednoduché. Myslím si, že základný problém je v ľuďoch, občanoch. Tí občania sa už dávno stali ovcami a už sa pomaličky menia na švábov.
ak dovolis, dovolim si napisat, ze Tvoj vyrok naznacuje
a) neuveritelnu naivitu
b) absolutne nepochopenie stavu sudnictva na Slovensku

suhlasim ale, ze odhliadnuc od podstaty otazky, problem je v obcanoch, ktori dovolili, aby takyto stav nastal.
Sú tri piliere štátu parlament, prezident a súdnictvo
Občania volia len zákonodarnú zložku (parlament) a prezidenta. zloženie výkonnej moci ovplyvňuje nepriamo cez parlament, ale súdnu moc vôbec
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.
Vietor ziadny a vody dostatok

Taketo su, ako na obr.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
pavol54
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
prvý krát toto počujem, vo fóliovníku majú podstatne viac tepla. Spálenie spôsobil vietor a nedostatok vody.
Vietor ziadny a vody dostatok

Taketo su, ako na obr.
Bude to niečo iné, lebo priesada sa robí väčšinou v krytých priestoroch kde je cez deň teplota aj okolo 40 o C
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

vicktor
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
Hm....
Aj v noci noc, aj vo dne noc, ktože mi príde na pomoc?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

To ma byt akoze skodoradost?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
Mozno basnik pre stromy nevidi les, ale ako Tvoje posledne dva prispevky suvisia s Harabinom, ktory je temou diskusie ? Teda aspon prvotneho prispevku a mojich reakcii
Ahá? takže už sa tu nejedná o prvú svetovú, o národnooslobodzovací boj a o akési stvorenie, či skôr zhluk buniek? Už sme iba pri Harabínovi, už nemáme nič s mojou naivitou, alebo nejakým oportunizmom?
Taiko, taiko, že by dvojitý meter? Jeden na seba a druhý na mňa? Si ty ale beťár.
O Harabina islo od zaciatku a iba o neho. Vojnu, atentaty a narodnooslobodzovaci boj sem vniesol niekto iny, nie ja.
Len musis mily jar88 aj citat a rozmyslat, nie len bezbreho mlatit do klavesnice
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
žiarenie teraz? bola hlásená ozónová diera? My večer vytrháme papriku(lebo cez deň je vo fóliovníku teplo a ľudia by to nevydržali), na druhý deň do poľa hektár a nič, skôr zvädne, posledná v rade dostane závlahu až o 24 hodín a nič, ale toto je niečo iné, skôr by som povedal že zaparenie alebo choroba. čo sa týka vetra, tak ten dokáže pekne vysušiť a tie najmladšie lístky aj spáliť.
Naposledy upravil pavol54 : 19.05.17 at 10:37
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

pavol54
vicktor
alaya1
"Potesilo" - mam vsetky priesady spalene od slnka....za jeden den.....otuzovala som ich, tak som sklamana.
To su papriky?
Mne sa toto stalo pred rokom s feferonkami. Dali sme ich von na terasu do kvetinacov, slnko palilo a spalilo.
Vcera som na trhu kupoval paradajky a opytal som sa ci uz boli na slnku, ci ich mozem vysadit hned alebo postupne prenasat z tiena na slnko a privyknut na ziarenie. Pani sa velmi cudovala takej otazke a dalsia zakaznicka takisto. Vraj ich mam zasadit vecer. No fasa, ale na druhy den slnko od rana do vecera ich znici... Tak su za rohom v polotieni.

Pavol54, nejde o teplo vo foliovniku, ale ZIARENIE. Ja som zasa este nepocul ze vietor moze rastlinu spalit. Od nedostatku vody uschne, ale nespali sa. Tie moje feferonky suchom netrpeli.
žiarenie teraz? bola hlásená ozónová diera? My večer vytrháme papriku(lebo cez deň je teplo, na druhý deň do poľa hektár a nič, skôr zvädne ale toto je niečo iné skôr by som povedal že zaparenie alebo choroba.
Pavol, neries to, je to spalene od slnka, neotuzovala som ich tak, ako som mala. je to jedno, pozbieraju sa, uz rasia nove malicke zelene listocky. Konzultovala som to so skusenymi zahradkarmi
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
pavol54
žiarenie teraz?
Mozno nebudes verit, ale naozaj existuje cosi take ako slnecne ziarenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
pavol54
žiarenie teraz?
Mozno nebudes verit, ale naozaj existuje cosi take ako slnecne ziarenie.
slnečné žiarenie nie je počas polárnej noci. Rastliny aj ľudia reagujú na "nebezpečné slnečné žiarenie" ale taká situácia nenastala od 15 do 19 mája.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
alaya1
Pytala som sa skusenejsich, vraj sa pozbieraju, ano, malo som ich privykala.Len jednu noc boli vonku v tieni, tak mam ponaucenie.
Hm....
Aj v noci noc, aj vo dne noc, ktože mi príde na pomoc?
alaya1
To ma byt akoze skodoradost?
Ale vôbec nie. Proste som sa len a len pobavil na tom tieni v noci, nič iné za tým nehľadaj.
Nám tiež nejaké rastliny pošli, takže viem, aké to je byť takpovediac mrzutý.
Jeden dá za rastlinu nejaké lóve (a nie raz je to slušný peniaz), venuje sa jej... a ona si zmyslí, že sa neujme, prípadne nepriazeň počasia zaúčinkuje.
Naserie ... či ?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

tá paprika na foto je spálená od slnka...
planty boli zvyknuté na 3-4 hod. na parapete nepriameho slnka a vysadené do teplého, ale hlavne prudko slnečného dňa......" bez obláčka .."
pavol iste pestuje planty v parenisku, alebo v sklenníku a tie su na slnko zvyknuté...

ale to rastlinka zvládne..iba trošku pribrzdí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať