Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kopretinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
""Zväz obchodu a cestovného ruchu však požaduje zmenu legislatívy, ktorá by upravila otváracie hodiny. Maloobchodné a veľkoobchodné prevádzky by mali byť zatvorené počas všetkých štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja, ktorých máme na Slovensku až 15.""

Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
Všetci ostatní doma sviatkujú a majú to zaplatené ako prekážku v práci.Len predavačky zase utrú hubu,lebo im na sviatok nebude naplánovaná zmena,ale voľno....
a s čím nesúhlasí mínuskár?
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

s tým, čo si napísala......
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

buď konkrétny,napísala som toho viac
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

no konkrétne toto :
Počas sviatkov musia zaplatiť predavačkám príplatok za sviatok,tak chcú uzákoniť,aby bolo zavreté a tým ušetria veľa peňazí.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
sneh sa sype a sype..
Zase si na balkón vyliezla?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Žabinka
sneh sa sype a sype..
Zase si na balkón vyliezla?
hej, ale dala som si čiapku..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

[QUOTE="kopretinka"]
kopretinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem ..................................
a s čím nesúhlasí mínuskár?
Možno ani sám nevie......... len z princípu.....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Žabinka
misoft
Žabinka
sneh sa sype a sype..
Zase si na balkón vyliezla?
hej, ale dala som si čiapku..
No veď preto!
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a? šak podľa ZP musia platiť príplatky.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Žabinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

tai... to si lacný... tu šmejdi takéto ponúkajú LEN za 400€ a aj to so zľavou a v akcii.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Moje decko má na aute už mesiac zimné gumy.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Múdre deco.....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
Žabinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1587085/Nepr...-15-dni-v-roku
Tych co maju problem so zatvorenim obch.v nedelu by som dala hned facku.....
Minule v tv....dochodkyna....aky problem by mala...keby bolo zavrete v nedelu....hned by som jej bola jednu pacla...nech sa prebere.....
hej, to som videla.. teta dôchodkyňa ma riadne prekvapila jej názorom.. a to väčšinu života žila v dobe, keď v nedeľu boli obchody zatvorené.. sobota 13,00 a padla..
Ja som tiež za stíšenú atmosféru počas víkendov, ale pokiaľ má dôchodkyňa doslova pod nosom nejaký vhodný obchod a zdravie jej slúži, tak sa jej oplatí do toho obchodu skočiť aj denne, ved mnohí si vypínajú v zime chladničky, na WC majú šetriaci program at´d. Ak poplatí poplatky za byt, lieky, majú čo robiť a nie jeden. Pri takomto režime vyhodí min. potravín, ak vôbec.
hmmm a potom si kupi deku od smejdov za 250EUR.
Je to jej vec. Ale ja som mala na mysli ľudí, ktorí majú na stravu stovku mesačne. Beriem to ako fakt a neriešim, ako sa do takej situácie dostali. Nemuseli ani vlastným pričinením.
Je taký problém sa vcítiť do existenčných situácií chudákov alebo dobre situovaných ľudí?
Objednávka na zákon je dávno zadaná, čo sa tu rieši, ale ako čítanie pri káve to ujde.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

Ako čítam, každá domácnosť má svoj systém, aký jej vyhovuje. Afrikánka so zásobou mäsa v mrazničke ako aj ja, pretože mám svoje intervaly nákupov, syn kupuje výlučne iba čerstvé mäso, nakoľko má kúsok od seba mäsiara, kde si chodia po suroviny šéfkuchári osobne. Pre čerstvú zeleninu detto do blízkej tržnice, čo sa mne môže iba snívať.
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lujza.j
bettylou
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
tak vidíš, od hladu ani Slovač neumrie ,
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

..................................
Najmä toto
Takže víkendy boli o slobode, pohode
bolo v tej dobe najlepšie - tešiť sa, že v sobotu nemusíš vstávať do roboty, do školy.... max. ešte stuhnúť dokúpiť chlieb, mlieko, maslo v najbližších potravinách (ak bolo - rozvozy v sobotu sa nekonali) a potom pohodička... to boli časy.....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
korela
Od mladosti sme mali vytvorený režim, ktorý spočíval vo voľných víkendoch.
Nakúpilo sa a upratalo v piatok. Pretože pracovať počas víkendu pre zmenu doma, by neprinieslo žiadny efekt. Takže víkendy boli o slobode, pohode, návštevách, ...

..................................
Najmä toto
Takže víkendy boli o slobode, pohode
bolo v tej dobe najlepšie - tešiť sa, že v sobotu nemusíš vstávať do roboty, do školy.... max. ešte stuhnúť dokúpiť chlieb, mlieko, maslo v najbližších potravinách (ak bolo - rozvozy v sobotu sa nekonali) a potom pohodička... to boli časy.....
V tých sobotných rozvozoch až takú jednoznačnú pravdu nemáš. Aspoň tu v Bratislave a bratislavskom kraji nie.
Potraviny boli zásobované aj v sobotu, ale iba nočné a ranné. Jednalo sa o mlieko a mliečne výrobky okrem syrov. Tiež sa robilo zásobovanie čerstvým chlebom a pečivom vrátane vianočky a ostatného sladkého pečiva (šátočky, šišky a podobne).
---------------------------
Ale tiež viem, že na východe bolo tradíciou, že čerstvé nebolo nič a ak som sa náhodou spýtal, prečo majú len tvrdý chlieb a suché rožky, odpoveďou bol iba nechápavý pohľad.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať