Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

My máme podľa okolnosti aj také piatky, snažím sa mať upratané, povysávané, aby moja princeznička mohla odpočívať. Občas vybehneme trošku povandrovať. Dnes tu sedím a smútim na YT, ale som rada, že MP zažila majstra Cohena na koncerte v Prahe. Dnes ideme na obed, už mi práve poštárka doniesla dôchodok, slnko svieti, čo viac si želať.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja som síce na rozdiel od misofta "blízky východ", ale veru čerstvý chlieb bol vždy a v kežmarskej pekárni sa dodnes pečie klasicky chlieb.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
bettylou
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela...viem,ze tam ludia normal...nedelny obed.nikdy som tam.....raz ked to otvarali....a ako fizli sme sa tam mohli ist najest....
Ano nechodim tu po restikach...moj problemiba ak jedna spominana picérka....ale to som ani predtym ako chlap zacal varit.....ak sme tak....v michal na ostrove bola restika kolonia tusim...fajne tam varili.....roky som tam nie...mozno ani nefunguje.davno davno rybarsky cech....este ten stary
U mojho chlapa....sefovia odmietaju rozvoz jedla-denneho menu....znizila by sa kvalita daneho jedla......ludia tam v case obedov stoja na schodoch a cakaju na stol...
Skoda,ze kuchari doma nevaria.....nevadi aspon si pochutia ini stravnici....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88:
- nie kazdy ma 70 rokov a stara sa iba o svoju rit
- nie kazdy je nezamestnany
- som za zrusenie prace cez vikend / kludne aj 2 dni, co nikdy neprejde
- spravam sa podla moznosti, co je dovolene a preto chodim na nakup AJ cez vikendy
- predsa nebudem kupovat cely tyzden, ked sa ponahlame k malemu a do skolky pre dcerku, a k svojim konickom.
Do obchodu chodim kazdy den IBA pre cerstve potraviny, ale to, co vysrzi viac ako tyzden kupujem v primeranom mnozstve tyzdenne
PS: s tymi mzdami by som si nebol az tak isty... Ak su sukromni podnikatelia taki ludomili. preco vsade ludia pracuju 8,5 h denne a v celej statnej sprave iba 8? Teda mesacne fyzicky o 10 hodin menej?
Neviem prečo to píšeš (adresuješ) práve mne (na mňa).
Ja som písal, že mi nevadí, ak si ľudia nakupujú raz za týždeň "veľký nákup". Len som sa počudoval nad tým, čo tým vlastne získajú. Myslel so pri tom aj na to, že nemám rád staré, alebo skôr že uprednostňujem čerstvé pred mrazeným a konzervovaným.
No a ak mi to obchod umožní (ponúkne), tak to rád využijem a nebudem predsa na to nadávať a ešte k tomu kritizovať Slovenskú kvalitu ponúkaných potravín. (Bežne tu čítam, že v Rakúsku je to kvalitnejšie.)
----------------------------------------
Inak toto je žiarivý príklad, ako naši ľudia podnecujú, alebo skôr inšpirujú zákonodarcu k tvorbe nezmyselných zákonov. Následne sa ľudia sťažujú, že by radi to či ono a že nechcú zas to a tamto.
------------------------------------
Na druhej strane sa tu jednoznačne zhodnete, že jeden rád holky a druhý vdolky. No tak prečo si nepoviete, že nechajme to na zákazníkov a obchodníkov, alebo na zamestnancov a zamestnávateľov. Veď oni sa snáď vedia lepšie počúvať, dohodnúť a zhodnotiť svoju situáciu. Veď všade je to inak a nikto nevidí lepšie situáciu a miestnu potrebu tak, ako práve miestni a domáci. Myslím tým miestne podmienky vo veľkých a malých mestách, vo väčších a menších vidieckych aglomeráciách a dedinách, či dedinkách a lazoch. Určite sú iné podmienky v okolí Senca a Pezinka, iné v okolí Sniny a úplne iné na Kopaniciach a na Kysuciach.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Inak ja fakt neviem pochopiť, prečo boli údajne v minulosti tak priepastné rozdiely v zásobovaní medzi krajmi. Na 70. r. sa nemôžem sťažovať vôbec, bolo všetko, od Karlovky po okolie Mlitetičovej, Dulovho nám., a aj nášho nového bydliska, neišlo o centrum. Som si nedávno prebehla debatu spred roka z tejto témy práve o tomto a išla som ako jediná svojou skúsenosťou proti ostatným. Ja tomu nerozumiem. V 80. r. rokoch som bola na materskej, takže som sa vždy v rámci prechádzok k potravinám dostala. Tam sa s pracujúcou matkou nemôžem porovnať, a 90. r. to už bola iná káva, nástup zdražovania potravín a hlavne ich dovoz.
Na Prahu zasa Slovensko nemalo, čo sa týka kvality mlieč. výrobkov, rýchleho občerstvenia vo forme chlebíčkov či už klasicky obložených alebo s množstvom čerstvých nátierok a aj ich prípravy, žiadne polotovary. Určite aj iné chuťové bašty.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bjuty smis
jar88
kukučka
Keď som ešte pracovala a bola naučená skôr vstávať, vybehla som v sobotu kúpiť len mlieko a čerstvý chlieb a neznášala som tých, čo robili veľké nákupy. Veď mali čas cez týždeň, vtedy sme pracovali do 14-tej, 15-tej a obchod mali pod nosom. A navyše ak bol krásny deň, bol hriech sedieť doma a o 8 hod. sme mali autobus do Tatier, či do lesa.
Ja nie že by som ich neznášal, skôr by som povedal, že to ich počínanie nechápem. Veď ak sú obchody otvorené, tak povediac doslova nonstop, teda po celú dobu bežného dňa, okrem noci a noc je asi od 22 až 23:00 do 5 až 7:00 hod, tak si môžem kedykoľvek kúpiť práve to, čo momentálne potrebujem.

Nedám si predsa do chladničky zásobu rôznych rýb, kuracieho, bravčového, hovädzieho a tak ďalej, nedám si tam ani sortiment mlieka a mliečnych výrobkov a podobne. Tiež si nekúpim do špajzy 10kg múky, cukru, ryže, cestovín, balenej vody, tetra pak mlieka a všetko to ostatné, ako zelenina, ovocie plus 5kg zemiakov a cibule, čo vídam ľudí kupovať. Za výnimku však považujem hygienické potreby, ako je papier, mydlo, prací gél a všetko ostatné. Pre to by sa mi do obchodu behať naozaj nechcelo práve vtedy, keď to potrebujem.
Jednoducho povedané, viem si živo predstaviť, ako tie rodiny asi fungujú a prosperujú. Čo asi tak varia, aby to nemuseli vyhadzovať.

čo nevieš pochopiť na tom,ked si kúpim karton mlieka ??
Prečo si sa nespýtal na všetko.?
Ešte raz a po lopate? To snáď nie.
-------------------------------------------
Ale aj tak by ma zaujímalo, prečo si kúpiš radšej mlieko - terapak, keď máš možnosť si kúpiť aj klasické čerstvé vo fľaši? Predpokladám, že si v Bratislave, kde máš výber dokonca aj sklo a pet. Naviac tu máš aj výber v jogurtoch a v takzvaných mliečnych dezertoch.
Tiež uznávam, že nikomu šmakuje tetrapak a chutný dezert viac, ako tučné mlieko a obyčajný jogurt, či kefír. To isté platí aj pre syry a ich trvanlivé náhražky.
Jeden druh potravín sa dá naládovať aj do špajzy a iný ti nevydrží do rána ani v chladničke.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
lujza.j
bettylou
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
čo sa týka kvality obedového menu rozhoduje: 1. Nákladová cena 2. konkurenčná cena v okolí viac k tomu netreba nič komentovať.
Inak to platí pre veškerú výrobu
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

korela
Inak ja fakt neviem pochopiť, prečo boli údajne v minulosti tak priepastné rozdiely v zásobovaní medzi krajmi. Na 70. r. sa nemôžem sťažovať vôbec, bolo všetko, od Karlovky po okolie Mlitetičovej, Dulovho nám., a aj nášho nového bydliska, neišlo o centrum. Som si nedávno prebehla debatu spred roka z tejto témy práve o tomto a išla som ako jediná svojou skúsenosťou proti ostatným. Ja tomu nerozumiem. V 80. r. rokoch som bola na materskej, takže som sa vždy v rámci prechádzok k potravinám dostala. Tam sa s pracujúcou matkou nemôžem porovnať, a 90. r. to už bola iná káva, nástup zdražovania potravín a hlavne ich dovoz.
Na Prahu zasa Slovensko nemalo, čo sa týka kvality mlieč. výrobkov, rýchleho občerstvenia vo forme chlebíčkov či už klasicky obložených alebo s množstvom čerstvých nátierok a aj ich prípravy, žiadne polotovary. Určite aj iné chuťové bašty.
Inak v Čechách a hlavne vo veľkých mestách, ako Praha a Brno sa všetko robilo na mieste. To znamená, že aj chlebíčky a rôzne výrobky studenej kuchyne v aspiku a trebárs ruské vajce si robili priamo v prevádzke. Oni si sami robili aj šaláty, majonézu a tatarskú omáčku na mieste.
Tu na Slovensku sa to poväčšine robilo centralizovane a tak aj kvalita musela byť logicky horšia. To isté platilo aj pre reštaurácie a hostince. To nebolo dané rozdielnou mentalitou Čechov a Slovákov, ako sa to tu mnohý snažili prezentovať.
----------------------------
Napríklad u Patkoša sa nevarilo, ale šlichta sa tam podávala veselo. A ako ešte gumákom šmakovalo.
Na druhej strane v hospode u Ota v Albeři, v Českom zapadákove, tam sa varilo. A ešte ako? Hovädzia za 90 halierov a chleba zadarmo, guláš s knedlíkem a ešte posypaný drobne nakrájanou cibuľou za 4,80 Kčs.
Hospodský vstával ráno o štvrtej (aby naložil do hrncov) a čapoval do záverečnej. A ak boli štamgasti, tak záverečná nebola o 22:00 hod.
Naposledy upravil jar88 : 11.11.16 at 13:02
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88, tebe bola adresovana iba cast, nerad citujem siahodlhe clanky.
Napr. ked som v CR, tak si kupim na cely tyzden moje oblubene jogurty, aj pre rodinu. No a cez tyzden tam nemam kedy ist.
Bol by som za to, aby boli obchody zatvorene aj kvoli tomu, ze davnejsie mi manzelka robila pokladnicku v supermarkete, takze viem co to obnasa, naviac ked sa permanentne porusuju denne zakony o odpocinku a volnych dnoch...
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Korela....fungovanie restiky-kvalita jedla je len majitelovi....a potom na zhotovitelovi stravy-na jeho hube-chutovych poharikoch a lasky k vareniu....
Jasne,ze za "0"e.....fajnovost neuvaris....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar88, tebe bola adresovana iba cast, nerad citujem siahodlhe clanky.
Napr. ked som v CR, tak si kupim na cely tyzden moje oblubene jogurty, aj pre rodinu. No a cez tyzden tam nemam kedy ist.
Bol by som za to, aby boli obchody zatvorene aj kvoli tomu, ze davnejsie mi manzelka robila pokladnicku v supermarkete, takze viem co to obnasa, naviac ked sa permanentne porusuju denne zakony o odpocinku a volnych dnoch...
Myslím, že som sa ťa na nič nepýtal, ako by napísal taiko.
Ale ak niekomu v rodine nechutí práca pokladníčky v markete, tak ju predsa nebude robiť. To dá rozum či nie? Vždy sa nájde niekto (iný typ zamestnanca), ako napríklad mladé dievča bez záväzkov, bez manžela, frajera a deciek, či mladý starý mládenec a podobne.
Na druhej strane, tiež som spomenul, že ak si niekto obľúbi náhražku, ktorá mu vydrží, nemusí si kupovať nechutnú kvalitu, ktorá mu ani v chladničke nevydrží. Veď kto s určitosťou vie, že práve tie konkrétne Éčka mu niečim, nejako neprospievajú a tobôž jeho deťom. Bol by priam hriech, to práve vlastným deťom odoprieť.
----------------------------
PS: a čo tak na So Ne zatvoriť aj hranice, aby si nedaj bože, niekto chcel napĺňať svoje nákupné chúťky cez sviatok a "obchádzať" tým zákon? Veď aj tí colníci a colníčky majú deti a rodinu. A čo ešte taký cestári, pumpári, kuchári, servírky a tak ďalej, tí sú akože menejcenní? Tí si nezaslúžia sviatok a So Ne, ako ostatní zamestnanci?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
korela
lujza.j
bettylou
Oliwa
Ako to robia tí rakúšáci, že v nedeľu zatvorené - a oni do pondelka od hladu neumrú... Vari Slovač by...?
Oni idú v nedeľu sa najesť do reštiky.
aj slovač.....gurmansky zažitok v IKEA výkrmni.....ladujú sa tam tými polotovarmi...
Luj, ty by si sa na reštiky nemala pozerať očami svojho muža, aj väčšina slovenských sú obyčajné výkrmne zasa na slovenský spôsob. Ke´d sa človek pomotá po Ikei zo-dve tri hodinky, tak mu káva s dezertom padne rovnako dobre ako v Pantarei. My sme si dávali takmer vždy lososa na pare na čerstvom šaláte, ich slávne guľky zatiaľ nikdy, ani neviem prečo. Včera som prešla pol mestom, kalamita žiadna, ani zápchy, tak normálka, tak som si pred návratom domov ešte po ceste objednala jedlo domov. Som sa zapovedala, že poslednýkrát. Nemá to zmysel. Chodieva tam denne na obedy blízka projekcia roky, lebo má reštika celkom dobrú povesť, ale je to bieda pre každodenné stravovanie. Tí ľudia majú môj obdiv, v okolí už preskúmali ozaj všetky možnosti, ani jedna nemá s dobrou gastronómiou nič spoločné. A stravuj sa tam denne, a odovzdávaj im tam svoje zdravie.
Na Ivánskej vznikla nie až tak dávno fa s iba s obedovým menu, už tiež nie sú tým, čím bývali. Prečo po čase tak veľmi často odchádza prvotná kvalita? Mali výber, kde si každý vedel vybrať z desiatich jedál.
čo sa týka kvality obedového menu rozhoduje: 1. Nákladová cena 2. konkurenčná cena v okolí viac k tomu netreba nič komentovať.
Inak to platí pre veškerú výrobu
No jasné že k tomu netreba nič komentovať, až na to že ten bod 1 a 2 platí přiměřeňe. Od camcať po camcať.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar, hadam mi este ides robit vyzivoveho poradcu?
A E-cka, dobre som sa zasmial. Este si daj KOZMODISK a pi dojcensku vodu az zijes do 100-vky :-)))(
V potravinach a vyzive sa orientujem viac ako dobre.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Korela....fungovanie restiky-kvalita jedla je len majitelovi....a potom na zhotovitelovi stravy-na jeho hube-chutovych poharikoch a lasky k vareniu....
Jasne,ze za "0"e.....fajnovost neuvaris....
Jaj tak toto patrilo palinovi
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
PS: a čo tak na So Ne zatvoriť aj hranice, aby si nedaj bože, niekto chcel napĺňať svoje nákupné chúťky cez sviatok a "obchádzať" tým zákon? Veď aj tí colníci a colníčky majú deti a rodinu. A čo ešte taký cestári, pumpári, kuchári, servírky a tak ďalej, tí sú akože menejcenní? Tí si nezaslúžia sviatok a So Ne, ako ostatní zamestnanci?
AMEN !

P.S.:
Hento "amen" by som rozvinul do širšej vety, ALE :
- nemá význam
- asi by som použil aj expresívne slovo/á...a nechcem Ťa uraziť.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, hadam mi este ides robit vyzivoveho poradcu?
A E-cka, dobre som sa zasmial. Este si daj KOZMODISK a pi dojcensku vodu az zijes do 100-vky :-)))(
V potravinach a vyzive sa orientujem viac ako dobre.
To ako si na to prišiel?
Veď ja ti tvoju "odbornosť" v potravinách neberiem. Nikde som predsa netvrdil, že sa orientuješ zle, a naviac sa bavíme o spôsobe nakupovania. Nakupovanie denné, verzus týždenné až mesačné.
------------------------
Tak sa upokoj. Naviac som tu už raz napísal, že sa o varení a jedení baviť nemienim.
Viem čo sa dá z čoho a ako uvariť. A že lepšie ako ty, tak na to sa môžeš bez pochýb spoľahnúť.
-----------------------------
Nechcem priamo reagovať na príspevok od lujza.j v ktorom napísala, že "jej chlap" má poháriky a vzťah k tomu čo robí, ale mohla by sa ho spýtať, na aké neskutočné množstvo spôsobov, je možné čo len taký hovädzí guláš uvariť. Aké jemnosti si jeho huba (v dobrom) vie vychutnať a pritom bežný konzument tú fajnovosť ani nepostrehne.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
Ako čítam...... náš "Truhlík" zase vypotil riadnu chobotinu..... On ani nepostrehol, že na hraniciach s At málokedy (keď je akcia) nájdeš colníkov a colníčky. Ešte stále je v čase "reálneho socializmu".... Tušim sa mu zastavili hodinky, ale jeho šedá kôra o to rýchlejšie degeneruje....
To som tam dal špeciálne pre teba, ako návnadu na trolla.
Ty si zrejme nepostrehol, že ak sa zákonodarcovia môžu baviť o sviatočnom nákupe v zákone, tak sa pokojne môžu v budúcnosti baviť aj o colnom zákone? Ty asi nevieš, že tak ako nesmieš prepravovať tubu zubnej pasty v lietadle, môžu zakázať aj prepravu jogurtu bez povolenia cez inak voľnú hranicu?
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
misoft
A zase sa potvrdilo, že Bratislavčania sú najmenší ľudia na svete . Napadalo trochu snehu (vraj 1-2cm) a už ho mali po krk
misoft, ved ty mavas dobre prispevky...
My tu mame dopravne kalamity aj v lete na suchej ceste.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať