Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Žabinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1591201/Hroz...ie-bez-narkozy
To je tak...ked mackaju "za"a nik to necital.....ved staci palec hore.....
k tomu sa nedá nič povedať, len otras..
Nie, nie, neverím, aby sa operácie zvierat mohli prevádzať bez narkózy....v dobe, keď humánnosť má svoje miesto a opodstatnenie, to by bol poburujúci zákon s dôsledkami odsúdenia pre nás všetkých...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

afrikánka, beriem to tak, že korekcia sa dá spraviť veľmi rýchlo.
Snáď si nemyslíš že REÁLNE prebehne čo i len 1 operácia, kde je nutná narkóza bez nej?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
alaya1
jar88
alaya1
Nova absurdita, ktora sa schvalila velmi potichu!.

" Linda Čepregiová

Mili kamarati,klienti a vsetci milovnici a drzitelia zvierat.Asi ste doteraz ani nepostrehli,ze sa prednedavnom uzakonil zakon zakazujuci predpisat humanne lieciva na ucely liecby zvierat...V ramci snahy veterinarov bojovat proti tomuto nezmyselnemu zakonu, sme zahajili osvetu spolocnosti,co vsetko tymto krokom nasi politici sposobia...Infuzne roztoky,zivot zachranujuce lieky prvej volby - napr. adrenalin,lieky riesiace alergie,antibiotika existujuce len v humannej verzii,lieky ulahcujuce dychanie v pripadoch astmy,cukrovka,epilepsia,ci problemy so stitnou zlazou,tieto vsetky lieky a mnohe ine sme mohli poskytnut nasim pacientom....od 1.1.2017,nam rusia tuto moznost....od 1.1.2017 mozme dat diagnozu,ale len minimalnu terapiu...."
Ja si naopak myslím, že absurditou je skôr používanie tých humánnych liečiv pre zvieratá.
Myslím si to napriek tomu, že aj mne zachránili najmilšieho psa pred smrťou. Stačila mu jedna injekcia v cene 20 € a za dva týždne bol fit.
Avšak stále som presvedčený, že udržiavať na žive zviera, ktoré nemá dostatočné gény na prežitie v zdraví, je naozaj scestné. Teda okrem úrazov.
K tym humannym pouzivanym vo veterinarnom lekarstve patria napr.aj anestetika. Neviem si predstavit robit zakroky vyzadujuce ich pouzitie bez ich aplikacie. Nemyslis, ze je to oficialne tyranie ziveho tvora? A pouzitie humannych ATB. Ved zviera samovolne neuhynie na niektore choroby, ale trpi, analgetika detto.. Niekedy je lepsie sa najskor zamysliet, dozvediec sa viac, ako vykriknut bez rozmyslu.
Malo by to byť hlavne kôli úžitkovým zvieratám, aby neboli dopované a porážané na konzumáciu
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Podľa mňa kvôli kšeftom s liekmi.
Dopovať ich môže aj naďalej, závisí či to kontrola zistí alebo nie.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nandrolon
afrikánka, beriem to tak, že korekcia sa dá spraviť veľmi rýchlo.
Snáď si nemyslíš že REÁLNE prebehne čo i len 1 operácia, kde je nutná narkóza bez nej?
Je mi jasné, že bez narkózy to nepôjde, i korekcia nebude problém....., ale tak trochu ma napadá scenár odsúvania a potláčania aktuálnejších tém v politickom dianí, aj tie IGELITKY.....tiež akýsi svetový problém, ktorý sa rieši v parlamente
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
Žabinka
lujza.j
http://x.topky.sk/cl/10/1591201/Hroz...ie-bez-narkozy
To je tak...ked mackaju "za"a nik to necital.....ved staci palec hore.....
k tomu sa nedá nič povedať, len otras..
Nie, nie, neverím, aby sa operácie zvierat mohli prevádzať bez narkózy....v dobe, keď humánnosť má svoje miesto a opodstatnenie, to by bol poburujúci zákon s dôsledkami odsúdenia pre nás všetkých...
Operácia pacientky (38) slepého čreva v priamom prenose v odraze lampy nad oper. stolom,
okolie iba schladené. Všetko, aj ako sa vyberá obsah bruš. dutiny do nádoby.
Rok cca 1958. U Milosrdných bratov. na Nám. SNP.
0 2
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Do tých zákulisných hier, kde sa robí nejaká veľká akcia, ktorá sa prikrýva spôsobom "pobavenia verejnosti" na nezmyselných kauzách, my /ľudia ktorí nesedia vo vláde ani v parlamente a ani nerobia poradcov a poslancov/ nevidíme. Dozvieme sa to vždy až PO. Presne rovnako, ako majú náskok zlodeji pred zákonom, či už vo vedomostiach, technických prostriedkoch a podobne...
Korela, daj názov filmu, rád by som si tu komédiu pozrel :-)) a kto ten obraz na lampe kameroval?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
Je mi jasné, že bez narkózy to nepôjde, i korekcia nebude problém....., ale tak trochu ma napadá scenár odsúvania a potláčania aktuálnejších tém v politickom dianí, aj tie IGELITKY.....tiež akýsi svetový problém, ktorý sa rieši v parlamente
IGELITKY...... vraj aby sa obmedzili, tak ich buď treba dávať jednu na nákup, alebo si ju zaplatiť. U toho prvého prípadu - - ako by napchali nákup do igelitky, ktorá pri 5 kg sa roztrhne. A to druhé - pos(r)lanci zaspali dobu - igelitky sa v obchodných reťazcoch platia. A ešte chcú, aby sa mikroténové sáčky na pečivo buď zakázali, alebo platili. A zabúdajú na to, že pri nebalených potravinách musí byť dostatok obalového materiálu. A pochybujem, že papier na zabalenie o rozmeroch 5x5cm bude stačiť. Zase rozhodunú o niečom mimo reality - veď čo iné, keď oni do obchodov nechodia a neobracajú každý cent (pri ich 3000€ platoch).
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

kopretinka
bola som v drogoške a na dverách že hľadajú predavačky,tak že opýtam sa,nič to nestojí...heh,tak 8-hod.úväzok-(celý deň v prdeli) okrrem toho,že má sama na starosti celú predajňu aj hotovosť v kase,tak obsuhovanie a blokovanie,vykladať tovar,uprratovanie predajne,a nahadzovanie faktúr za 440 (v hrubom) a šak k tomu máte ešte aj gastráče......jakože a to je nejaký bonus či čo,
alebo na 6hodín to isté,okrem tých faktúr za 330.............som zvedavá,kto tam pôjde robiť a nechápem,že tí dvaja,čo sú tam,tak robia za také peniaze...nenarobia sa,to je fakt,skôrr sa tam nudia....
Kvietoček - šak predsa slovenský "normál".......
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak ma napadlo - blíži sa čas vianočný......
Poznáme toto:

teda klasický betlehém....
Keby sa však Ježiš narodil v dnešnej dobe, vyzeralo vy to asi takto:
3 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
Do tých zákulisných hier, kde sa robí nejaká veľká akcia, ktorá sa prikrýva spôsobom "pobavenia verejnosti" na nezmyselných kauzách, my /ľudia ktorí nesedia vo vláde ani v parlamente a ani nerobia poradcov a poslancov/ nevidíme. Dozvieme sa to vždy až PO. Presne rovnako, ako majú náskok zlodeji pred zákonom, či už vo vedomostiach, technických prostriedkoch a podobne...
Korela, daj názov filmu, rád by som si tu komédiu pozrel :-)) a kto ten obraz na lampe kameroval?
No predsa oko pacientky. Pozerala sa na celú operáciu. Ale ešte teraz počujem jej slová, že lekár niekoľkokrát...pozor pichnem, tak máš pravdu, bola tam iba lokálna anestézia. Inak pri vedomí po celý čas. Iba keby sa na seba nemusela pozerať.
Ostala bez ujmy.
Ospravedlňujem sa, nič ti neunikne. :-)
Naposledy upravil korela : 29.11.16 at 11:06
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

misoft
kopretinka
bola som v drogoške a na dverách že hľadajú predavačky,tak že opýtam sa,nič to nestojí...heh,tak 8-hod.úväzok-(celý deň v prdeli) okrrem toho,že má sama na starosti celú predajňu aj hotovosť v kase,tak obsuhovanie a blokovanie,vykladať tovar,uprratovanie predajne,a nahadzovanie faktúr za 440 (v hrubom) a šak k tomu máte ešte aj gastráče......jakože a to je nejaký bonus či čo,
alebo na 6hodín to isté,okrem tých faktúr za 330.............som zvedavá,kto tam pôjde robiť a nechápem,že tí dvaja,čo sú tam,tak robia za také peniaze...nenarobia sa,to je fakt,skôrr sa tam nudia....
Kvietoček - šak predsa slovenský "normál".......
Kopretinka, stále mi nie je jasná tá mzda 440 v hrubom.
Však od 1.1.2016 platí minimálna mzda 405,- hrubého pri plnom pracovnom úväzku, ale pozor, iba pri stupni náročnosti č.1, teda upratovačky, a najnižšie pracovné zaradenia bez hmotnej zodpovednosti.
Pokiaľ viem, tak pokladnička, zvlášť ak má hmotnú zodpovednosť musí byť zatriedená v stupni náročnosti práce min. č.2, teda prepočítava sa koeficientom 1,2. U mesačne odmeňovaného zamestnanca to robí priemerne 486,- eur brutto.
Min. mzdový nárok pre 40 hod. týždenne je 2,7936/h
Naposledy upravil Nandrolon : 25.11.16 at 13:01
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Korela, kolegovi operovali tento rok pruh a ešte niečo s črevom a tiež bol celý čas pri vedomí v lokálnej analgéze /on to tak chcel kvôli iným problémom/... Dokonca nebol ani PN ale mal 4 dni dovolenky. Takže už verím. :-))
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon

Kopretinka, stále mi nie je jasná tá mzda 440 v hrubom.
Však od 1.1.2016 platí minimálna mzda 405,- hrubého pri plnom pracovnom úväzku.
Pokiaľ viem, tak pokladnička, zvlášť ak má hmotnú zodpovednosť musí byť zatriedená v stupni náročnosti práce č.2, teda prepočítava sa koeficientom 1,2. U mesačne odmeňovaného zamestnanca to robí priemerne 486,- eur brutto.
Min. mzdový nárok pre 40 hod. týždenne je 2,7936/h
A myslíš, že nejaký súkromník sa toho bude striktne držať? Zabudni - on potrebuje mať zisk a zamestnávať čo najlacnejšiu pracovnú silu.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja ti verím. Len píšem, aký je zákon. Toto nie sú žiadne triedy štátnych zamestnancov, ale predpis, ktorý platí pre všetkých. V našom meste raz takto skrachoval stánok v budove asi 2x2m s rýchlym občerstvením. Predavačke dali minimálku stupňa č.1, obrátila sa na inšpekciu práce a už to išlo...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Predavačka vedela gúgliť - našla, ako na to. Ale nie každý si vie poradiť a tak radšej maká za almužnu.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Korela, daj názov filmu, rád by som si tu komédiu pozrel :-)) a kto ten obraz na lampe kameroval?
To už nie je komédia. Pri komédii sa zvykne smiať.
No henten film z prostredia "Milosrdných" mi pripadá ako hotová tragédia v takomto (vyššie uvedenom) podaní.
Dosť veľa skutočnostiam som schopný uveriť, ale niečo je aj na mňa priveľa.
--------------------------------
Ak by som sa mal vyjadriť aj k hentomu vetošovi, čo tlačí do seba tabletky pre koňa ?
Šak kľudne môže...no nie každý seno žerie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Preto by tým chudákom mal niekto pomôcť oficiálnym oznámením na inšpekciu práce. Samozrejme iba ak má konzistentné údaje, nakoľko v opačnom prípade by mohol byť na smiech...
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

kopretinka
jar88
Ja si naopak myslím, že absurditou je skôr používanie tých humánnych liečiv pre zvieratá.
Myslím si to napriek tomu, že aj mne zachránili najmilšieho psa pred smrťou. Stačila mu jedna injekcia v cene 20 € a za dva týždne bol fit.
Avšak stále som presvedčený, že udržiavať na žive zviera, ktoré nemá dostatočné gény na prežitie v zdraví, je naozaj scestné. Teda okrem úrazov.
Tak podľa teba keď pes ochorie na akúkoľvek chorobu,tak sa má utratiť?
Podľa mňa je skôr absurdné,že všetky lieky sa testujú na zvieratách,aj tie,o ktorých sa vie,že inak pôsobia na ľudí a inak na zvieratá.
Veterrinárka mi poradila nedávno liek prre psa,mal problémy s krrčnou chrbticou.je to humánny liek,zmes vitamínov a inej látky,určený priamo na chrbticu...je voľne predajný,takže ho budem dávať psovi už stále.A vieš čo,nepoviem ti,ako sa volá.
Nabudúce,keď budeš nejaký liek potrebovať,tak by si sa mal opýtať,či bol testovaný na zvieratách a ak áno,tak by si ho mal odmietnuť,keď si taký prrresvedčený.
Mengele tu už bol.....bol by si jeho dobrý pomocník.....
Myslím, že som dosť jasne napísal, že nie na všetky zdravotné problémy zvierat treba kašľať.
Ale sú tu aj výrobcovia liečiv priamo určených pre zvieratá. Aj tie sú vo svete registrované a presne evidované a regulované. Napríklad sa v tých firmách balia aj antibiotiká určené len pre hydinu, alebo len pre hovädzí dobytok, či prasatá. Pritom sa môže jednať o rovnaké antibiotikum, aké sa vyrába pre ľudí a väčšinou predáva na predpis.
Súvisí to napríklad s tým, že ľuďom môže vadiť mäso zvierat, liečených antibiotikami.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať