Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Mária27
to je myslim aj principom uplatnenym pri rychlom citani
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
Veď práve o to ide, že nie každý teraz má na to vôbec pochopiť, čo to znamená žiť z iných zdrojov, ako zo mzdy za ponižujúcu prácu a nie tak ešte skutočne žiť z iných zdrojov.
No a že práce bude čoraz menej a menej je fakt, ktorý sa už nedá zmeniť. Slovensko sa časom od tej práce očistí a tým pádom sa očistí aj od ľudí, ktorý sú ochotní tú prácu prijať. Časom budú musieť za takou prácou cestovať inam a sem sa nasťahujú tí, čo na to budú mať. Slovensko je totiž veľmi krásna krajina s dobrou klímou a krásnou prírodou. To bude lákať stále viac a viac ľudí z celého sveta.
Hm...keď sa to tak vezme, dalo by sa prirovnať ku Švajcu.
Nie každý sa tam môže nasťahovať, presnejšie povedané - dostať občianstvo.
No legislatíve daného štátu nejak nevadí, že podradné práce robia tí iní, z iných štátov.
Takže chceš povedať, že kolotoč bude asi taký, že našinci budú vo Švajcu hajzle umývať a u nás to ostane na imigrantov ?
Nuž, ja by som na takéto niečo vééľmi rýchlo zabudol.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Slováci zatiaľ nemajú tykadlá so senzormi pre nebezpečie.
Povedal kto ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
Ešte by ste mohli upresniť, aké "iné zdroje" máte vy dvaja na mysli??
Lebo za všetkými cyklicky sa opakujúcimi príjmami je väčšinou iba práca, nie každý zdedí milióny...
Mas pravdu. Predpokladam ale, ze jar "pracou" myslel zamestnanie.
Ja viem čo myslel. Tak, ako aj ty dbáš HLAVNE U OSTATNÝCH, aby písali iba fakty a hlavne vecne, takisto som ja verejne napísal, akú nepravdivú blbosť napísal.
Slovo práca má konkrétny význam v spoločnosti a keď si nejaký človek myslí, že práca je bicykel, a ešte to aj hrdo napíše na verejné fórum, je to jeho problém a blbosť.
Ja do tej jeho gule na krku vidím viac ako si myslíš.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Akože nepísal, prečítaj si svoje príspevky, písal si, že ak bude práce menej, treba sa začať živiť z iných zdrojov, to znamená, že tie iné zdroje /kde si sa vyjadril že práca hlavou/ vlastne za prácu nepovažuješ.
Tak potom taký TAIKO a 90% porady je nezamestnaných, máš SUPER MOZOG so SUPER CHÁPANÍM, doporučujem spádovú neurológiu!
Ty už naozaj nevieš prečítať písaný text?
Ja som napísal, že v budúcnosti bude stále menej a menej práce. Samozrejme že aj tej duševnej (práce hlavou) pre iných. Tým pre iných, myslím vykonávanie práce za čiastkovú odmenu, ktorá predstavuje len zlomok jej skutočnej hodnoty.
----------------------------------
V budúcnosti, ktorá nieje až tak veľmi ďaleko, budú ľudia pracovať hlavne hlavou. Viac budú rozmýšľať nad tým, čo má hodnotu, čo má budúcnosť, čo naozaj potrebujú iní a samozrejme, že za to budú na seba brať aj zodpovednosť. Kto si nájde správne zdroje, tomu bude hej a kto si ich nenájde, alebo sa dopustí omylu, ten bude živoriť na okraji spoločnosti.
-----------------------------------
Určite nebude žiadne garantované sociálne zabezpečenie, ktoré by zaručovalo "dôstojný" život, tak ako si ho dnes predstavuješ. Bude to len podpora nevyhnutná na holé prežitie.
Časom sa všetci schopní jedinci sústredia do vlastných lokalít a tí ostatní sa sústredia tiež do vlastných "lokalít". Ono to už vlastne prebieha, ale zatiaľ tie prosperujúce skupiny ľudí nie sú až také početné. Postupne sa k ním však bude pripájať stále viac a viac ľudí a tých neúspešných (nepotrebných) bude stále ubúdať. Skolia ich choroby, kriminalita, drogy, klíma a rôzne iné nešťastia.
Ver tomu, že aj Bratislavská Koliba, centrum a aj niektoré bohatšie lokality, budú časom viac strážené políciou a tie ostatné budú strážené stále menej a menej.
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

willma
Mila123
kamarátka mi minule povedala, že ......(berte to s rezervou)
jej kamoška, zdravotníčka vraví, že u nich operácia plynule prešla do pitvy......
kruté konštatovanie
Nemohla - sú na to postupy. Pitvu môže vykonať len patológ a nie operatér
Ja k tomuto.....
patologie.jpg  
1 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
Kto poradí, o aké zviera ide?
Videla som raz krátke video. Samica vynosí mláďatá, a pri ich "zrode" zomiera každá, pretože prichádzajú na svet spôsobom, že sa prehryzú cez brušnú stenu postupne von samé, a ona prirodzene vykrváca. Spočiatku sa živia matkiným telom, veľmi skoro sú samostatné.
Netuším kde žijú, zviera vo veľkosti psa, so srsťou. Medzi psovitými šelmami som ho nenašla.
Uvedomujem si, že ide o čudnú otázku. Ďakujem.
0 5
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-5)
+ zobraziť viaczbaliť
korela
Kto poradí, o aké zviera ide?
Videla som raz krátke video. Samica vynosí mláďatá, a pri ich "zrode" zomiera každá, pretože prichádzajú na svet spôsobom, že sa prehryzú cez brušnú stenu postupne von samé, a ona prirodzene vykrváca. Spočiatku sa živia matkiným telom, veľmi skoro sú samostatné.
Netuším kde žijú, zviera vo veľkosti psa, so srsťou. Medzi psovitými šelmami som ho nenašla.
Uvedomujem si, že ide o čudnú otázku. Ďakujem.
ropák bahnomilý...tu je samica tesne po pôrode...

0 5
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Som sa zasmial..... ropák bahnomilný..... tento "druh" živočícha objavený Zdeňkom Svěrákom.....
http://svrap.cz/ropak-bahnomilny-pet...demit-v-cesku/
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pozerám po očku správy - dávali moje mesto - parkovisko.....
Parkovisko tisícich mlák.
Vtip je v tom, že už v roku 2008 predalo mesto ("výhodný" predaj!) pozemok súkromníkovi, ktorý sa "zaviazal", že tam postaví nákupne centrum do dvoch rokov.... ale ani po ôsmich sa nič nedeje a teraz "prehlasuje", že do dvoch rokov......
Tůdle..... opäť to zostane pri sľuboch.
Okrem tohto "parkoviska" je ešte jedno v súkromných rukách, kde sa tiež zaviazali o revitalizáciu a obnovu - opäť sliby-chyby, dokonca tam neplatia ani parkovacie preukazy pre ZŤP - platia ako ostatní....
Doplnenie:
FÍNSKO - krajina tisícich jazier

Michalovce - parkovisko tisícich dier
Naposledy upravil misoft : 30.11.16 at 19:08
4 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
taiko
Janiela
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím.
Naposledy upravil Janiela : 30.11.16 at 19:14
2 3
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

misoft
Pozerám po očku správy - dávali moje mesto - parkovisko.....
Parkovisko tisícich mlák.
Vtip je v tom, že už v roku 2008 predalo mesto ("výhodný" predaj!) pozemok súkromníkovi, ktorý sa "zaviazal", že tam postaví nákupne centrum do dvoch rokov.... ale ani po ôsmich sa nič nedeje a teraz "prehlasuje", že do dvoch rokov......
Tůdle..... opäť to zostane pri sľuboch.
Okrem tohto "parkoviska" je ešte jedno v súkromných rukách, kde sa tiež zaviazali o revitalizáciu a obnovu - opäť sliby-chyby, dokonca tam neplatia ani parkovacie preukazy pre ZŤP - platia ako ostatní....
aj my máme také fajné deravé parkovisko, ktoré je zaujímavé hlavne po dlhodobejších dažďoch.. a robia sa na ňom obhliadky vozidiel.. ak chce byť niekto ale úplne škodoradostný tak môže zaparkovať auto tak, že ujo policajt má riadny problém ako sa dostať k identifikačným údajom vozidla.. máme jedného veľmi poriadneho policajta, ktorý kontroloval štítok ŤZ ležiac v mláke.. ale aj tak ho neprečítal.. jediný raz, odkedy ho poznám, to vzdal, a nakoniec iba odškrtol v OEV..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm...
http://aktualne.atlas.sk/slovensko/s...campaign=hp990
Naposledy upravil buchač : 30.11.16 at 21:55
1 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Čo je na tom na mínusku?
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Zrejme niekto prejavil nesúhlas s profesorom
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Janiela
taiko
Janiela
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím.
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Darmo sa hádate. Princíp je v inom. V poisťovniach! Tie chcú ZISK! Akákoľvek. A v tom ako preplácajú výkony, aj spätne.
Napríklad: SK turista sa zraní - stáva sa- odvezú ho do najbližšej nemocnice, pretože je to neodkladné. Má síce preukaz, dostane ošetrenie, ale si musí doplatiť za niečo iné. Výkon 100€ + ostatné 50€, príde sem a dá si to preplatiť. Poisťovňa v ráci poistenia pošle zahraničnej 100€ = OK!, Ale to ostatné mu buď nepreplatí, alebo preplatí len povedzme 30€, lebo toľko to stojí U NÁS!
Zahraničný turista sa zraní u nás - odvezú do nemocnice. Zákrok 100€ + ostatné 50€. Zákrok zahraničná preplatí 100€, ostatné mu preplatí 60€, lebo toľko to stojí U NICH!
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja čakám na jeden telefonát zo zdravotnej poisťovne, majú mi preplatiť MRI zo zahraničia /pred rokom mi ju preplatili s menšími peripetiami.../.
Teraz sú v strate niekoľko miliónov eur, takže čakám že ma budú chcieť "obtiahnuť".
Ak mi to nepreplatia, urobím jednu srandu, ktorú poviem kompetentnej pracovníčke rovno do telefónu. Že O.K. ale idem na ďalšiu MRI, ale do SR /žiadanku mám a to, čo som si zaplatil z vlastného vrecka moju poisťovňu nemá čo zaujímať/. Výsledok? Vycálujú viac, nakoľko tam, kde som bol ja, som vykešoval MENEJ ako preplácajú naše poisťovne tunajším zdravotníckym zariadeniam.
Myslím, že z mojej strany to bude férový prístup.
PS: pri rozhodovaní či ísť do zahraničia treba pozrieť prílohu zákona, kde sú vymenované všetky úkony, ktoré musíš mať vopred schválené. Tie, ktoré tam nie sú, schválené byť nemusia a slovenská poisťovňa ich preplatí IBA DO VÝŠKY platieb našim zariadeniam.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Čo je na tom na mínusku?
Hm, žeby pán profesor ?
Lebo aj ja s ním nesúhlasím.
Idem dať na svoj príspevok mínusku...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

po prečítaní - nevieme si poradiť s našimi neprispôsobivými ale s imigrantami a navyše úplne iného vierovyznania a totálne odlišného ponímania to bude isto jednoduché.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať