Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Pán profesor má rád veľké výzvy, je veľmi múdry, ale to neznamená že všetky jeho názory budú ultimátne správne.
"Patent na rozum" nemá nikto, ani on.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak ja som dnes vstala ako obyčajne, niečo po piatej. Posedela som pri PC a o šiestej ako obyčajne som išla dať variť čaj. Aby bol teplý, keď zvyšok vstáva. A kukám v kuchyni, asi zastali hodiny, ešte len 5.
No figu zastali - to len ja straším už od 4, lebo sa zle pozriem na budíky....
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

@korela - ty si nepochopila? Toho "tvora" si totiž vymyslelii - čo sa kanibalizmu v živočíšnej ríši týka - bolo by nezmyslom aj od samotnej prírody, aby si sama likvidovala potenciálny zdroj, ktorý zvyšuje stavy živočíchov požieraním sploditeľa nového života (samice). V prípade kanibalizmu sú v hre iné faktory.
Trochu predsa uvažuj.....a rozmýšľaj, lebo nabudúce uveríš, že Zem sa otáča v skutočnosti opačne, len naše oči to vidia tak, ako to vidia.
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Darmo sa hádate. Princíp je v inom. V poisťovniach! Tie chcú ZISK! Akákoľvek. A v tom ako preplácajú výkony, aj spätne.
Napríklad: SK turista sa zraní - stáva sa- odvezú ho do najbližšej nemocnice, pretože je to neodkladné. Má síce preukaz, dostane ošetrenie, ale si musí doplatiť za niečo iné. Výkon 100€ + ostatné 50€, príde sem a dá si to preplatiť. Poisťovňa v ráci poistenia pošle zahraničnej 100€ = OK!, Ale to ostatné mu buď nepreplatí, alebo preplatí len povedzme 30€, lebo toľko to stojí U NÁS!
Zahraničný turista sa zraní u nás - odvezú do nemocnice. Zákrok 100€ + ostatné 50€. Zákrok zahraničná preplatí 100€, ostatné mu preplatí 60€, lebo toľko to stojí U NICH!
A co sa Ti na tom nevidi v poriadku? Rozdiely v cenach medzi krajinami ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ešte deväť dní .... a idem si zaspomínať a naživo vypočuť - Omega.....
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
0 2
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

môj humor bol výborný,na tú otázku bol až moc jemný....aká suchárka mi na to mohla dať mínus nepochopím )

možno treba čítať menej plátkov typu zem a vek a radšej sa ísť trochu prejsť do prírody....do zoo...

taiko, ešte si nevzdal boj s veternými mlynmi ?
2 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
môj humor bol výborný,na tú otázku bol až moc jemný....aká suchárka mi na to mohla dať mínus nepochopím )

možno treba čítať menej plátkov typu zem a vek a radšej sa ísť trochu prejsť do prírody....do zoo...

taiko, ešte si nevzdal boj s veternými mlynmi ?
eeej veru nie Cibrim si tak mysel i telo
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
misoft
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
2 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
taiko
Janiela
taiko
Janiela
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Tak tak. Podaktorí zoberú voľno a prídu pre nové zuby, alebo zregenerovať na masážach a elektroliečbach predpísaných od ortopéda a podobne. Cucajú nás všetkých.
ako Ta cucaju ? Je som si zatial vsetko, coho sa mi na SK, co sa zdravotnictva dostalo, dostalo pekne vycashoval.
Taiko, nemá význam ti to vysvetľovať. Len by sme sa zbytočne pochytili. Nežiješ tu!!!!

Nepíšem, že práve ty ma cucáš, ak by si mi to chcel pripísať. Ale, nechápem - prečo, ak sa tu vyskytneš a "vycashujes" za lekársku starostlivosť, alebo za lieky, prečo "necashujes" tam, kde žiješ?
Ináč - ja platím.
hmmmm, nuz potom netreba vraviet, ze "vas" "vsetkych" cucaju. A ked to niekto napise, tak by bolo vhodne to cucanie vysvetlit, aby si potom ini nemysleli, ze sa len tak do vetra slova pustaju, len aby sa nepovedalo
Nuz tak sa pytam este raz. Ako si to myslela, ze "vas vsetkych cucaju" ? A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis
Inak, neviem, ci si postrehla, ale v ramci EU mame slobodnu volbu lekara
Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis "
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov.
6 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

terezamaria
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

misoft
terezamaria
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Takto ten problém vôbec nestojí. Nikdy to nebudete vedieť vyriešiť a stále budete ťahať za kratší koniec.
Všetko to musíte nechať na odborníkov. Len odborníci s kompletnými vedomosťami a informáciami to môžu vyriešiť. Vyriešiť pri najlepšej možnej starostlivosti a zároveň za najnižšiu možnú cenu.
--------------------------------------------
Trochu mimo tému:
Ešte som nikde nevidel autoservis, kde by zákazníci navrhovali postup opravy auta a zároveň navrhovali preplácanie z poistenia podľa podmienok v inej a ešte k tomu zahraničnej poisťovne.
1 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Som sa nasmial až mi slzy tečú.
Staré ale dobré :-)
No to som naozaj rád. Smiech a dobrá nálada uzdravuje.
Hlavne myseľ (hlavu)
Mne hovorí vnučka Dedéé.
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
jar88
misoft
terezamaria
Aj v rámci naších nemocníc nie sú od poisťovní jednotlivé úkony napr. operačné, rovnako platené.....inak je platená operácia slepého čreva v Bratislave, inak v Partizánskom, inak v Nitre. Ten istý výkon a iná platba. To je " na hlavu ".
Je to na hlavu.... máš v tom pravdu, ako keby v BA mali lepšie skalpely, alebo Blaváci mali pozlátené vnútornosti....
Takto ten problém vôbec nestojí. Nikdy to nebudete vedieť vyriešiť a stále budete ťahať za kratší koniec.
Všetko to musíte nechať na odborníkov. Len odborníci s kompletnými vedomosťami a informáciami to môžu vyriešiť. Vyriešiť pri najlepšej možnej starostlivosti a zároveň za najnižšiu možnú cenu.
--------------------------------------------
Trochu mimo tému:
Ešte som nikde nevidel autoservis, kde by zákazníci navrhovali postup opravy auta a zároveň navrhovali preplácanie z poistenia podľa podmienok v inej a ešte k tomu zahraničnej poisťovne.
jar88 ale stojí.... netrepem do vetra, robila som dlhé roky v nemocnici a v rámci dobrých vzťahov s ostatnými riaditeľmi a primármi iných nemocníc viem to na 100 %, že jeden a ten istý výkon platí poisťovňa v každej nemocnici inak a to nie len operačné výkony.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Janiela
Žeby trafená hus zagágala?
Taiko, prečo tak uštipačne?? Pre tvoju informáciu - predstav si, postrehla som. A postrehla som, že aj tá slobodná voľba lekára je obyčajné špekulantstvo. Môže ma tu mínuskovať kto chce, je to môj názor. Myslím, že vytvoriť si svoj názor ešte môžem. Alebo nie?? Slobodná vôľa lekára? Môj názor je, že slobodná voľba lekára sa odvíja od ceny lekára. A názor sa rešpektuje aj na akademickej pôde, tak nechápem, prečo by sa na Porade nemohli rešpektovať opačné názory.

"A skus, bez tych vykricnikov nabuduce, lebo si jeden moze mysliet, ze ked nemas argumenty tak kricis "
Výkričníky??? Argumenty???
Taiko, to je na dlhú debatu a mne sa nechce každý deň si s tebou písať. Ty máš svoj názor a ja svoj. A tie sa chvalabohu rozchádzajú. Nežiješ tu.

Jeden argument ti predsa len dám - mamu mám silnú diabetičku. Inzulín si objednáva - alebo presnejšie nosí recept do lekárne; 3-4 týždne vopred, pretože ho je nedostatok. Vyváža sa. A práve do štátov EÚ, lebo je u nás lacnejší. Skús mi oponovať. Zažívam to s ňou, tak veľmi dobre viem, o čom hovorím, resp. píšem. Väčšina diabetikov mi dá za pravdu.

Snažila som sa písať bez výkričníkov.
Škoda argumentov, nepresvedčíš ...
Mne šlo ale o iné v tom prvotnom príspevku
buchač
korela
Taiko, prepáč, ale musím. Keby si nepracoval vonku, tak ti poviem, že ak sa s daným prirovnaním stotožňuješ, tak trp medzi nimi. Keďže si vonku, tak až toľko utrpenia znášať každodenne nemusíš.
Pracujú vonku, chvália zahraničie, domov je im cudzí, hania ho....

Ale zaujímavé, že zadarmiko vyštudovali...
Ale zaujímavé je, že ak dostanú chrípku, tak sadnú na lietadlo a hajde k tým našim (lajdáckym) lekárom a naše lacné lieky a možnosti využívať...
Takže ešte raz.
Nevravel som len o EU...hentú kartu vytiahol holanďan...šak čoby nie, keď sa mu hodí.
Nejde mi o poisťovne, to je o niečom.
Tu ide o to, že našinec priletí VYSLOVENE na otočku domov, kde si nechá urobiť pár plomb, zoperovať kolienko...a rodičky dokonca aj porodiť.
Lebo prečo ? Lebo by sa v zahraničí proste nedoplatili, až také pálky sú to.
--------------------
Nie je tajomstvom, že som fásol nie raz nesúhlasné za názor ohľadom platby za VŠ.
...a ajhľa, Ftáčnik už dal nejaký návrh (nehľadám, nechce sa mi) ohľadom tejto problematiky. Snáď nie je nik až tak naivný, že si myslí, že tento návrh v dohľadnej dobe nebude realitou. Možno to Fico teraz zmetie zo stola, no po určitej dobe sa nejaký Ficoško prihlási s "inou verziou", ktorá bude ale tá istá.

A teraz si to vezmime v globále. Včuleky si diaľkoví študenti platia za štúdium. Nie jeden je v zahraničí, domov zbehne len na skúšky a hajde nazad.
Lenže koľko by zaplatil za podobné štúdium vonku ?????

------------------------
Diabetické lieky ?
Fujtajbl...predajca, ktorý vyváža dôležité a nedostatkové lieky je hyena prvého rangu.
Snáď tie mlyny Božie sú spravodlivé.
5 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Spomenul som pôrod ?
Že kde rodila holanďanova žena ? PREDSA NA SLOVENSKU.
...a včul si porovnajme :

Holandsko http://mojebetynka.maminka.cz/clanek...t-po-holandsku

Slovensko http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/17406...tajte-si-kolko

...a bol by som zvedavý, ako to bolo aj s tým príspevkom po narodení

Výkričníky ani len nedávam, ono stačia úplne vyššie uvedené linky, ktoré je potrebné len poriadne prečítať.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Podľa skutočnosti.
Pretože takto: v zahraničnej nemocnici dostane Slovák rovnaké ošetrenie ako (napr.) Nemec, zaplatí ako Nemec, ale doma ho zaplatia ako Slováka (ako keby tam dostal starostlivosť ako na Slovensku). A naopak.
Rozdiel je ale, ak chce Slovák niečo navyše v zahraničnej nemocnici - to poisťovňa nepreplatí. Lekárske zákroky sú skoro všade rovnaké - alebo snáď Nemci majú (napr.) iné slepé črevo ako Slovák alebo používajú iné postupy pre Nemca a pre Slováka? (napr. miesto ostrého skalpela použijú tupý skalpel?)
NIe celkom som porozumel. To co popisujes je kauzalita.
1. Kazdy dostane v danej krajine rovnake osetrenie - je to pravda a je to tak dobre
2. Kazdy ma zaplatit v danej krajine za osetrenie rovnako - je to pravda a je to tak dobre
3. Ceny za osetrenie sa medzi krajinami roznia, podla momentalneho stavu ekonomik a momentalnych pomerov. danych krajin - je to pravda a je to tak dobre
4. Lekarske postupy a metody sa medzi krajinami roznia - je to pravda a to ci je to dobre posudit neviem. Mozno ako kedy
5. Nemci a Slovaci su fyziologicky rovnaki - je to pravda
6. Poistne sa medzi krajinami rozni podla momentalneho stavu ekonomik a momentalnych pomerov - - je to pravda a je to tak dobre. Ja platim 170EUR na osobu/mesiac. Ty kolko ?
7. Poistovne preplacaju v zahranici len tolko, kolko doma - je to pravda a je to tak dobre. Pretoze kedze plati 6, SK poistovne by zruinovalo, ak by mali preplacat za ukony tolko ako v DE, kde je vyssie poistne.

Takze tak
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať