Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..
DSC_8710.JPG  
10 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Žabinka, davam plusku. Ale preco sa niekto tvari ako geroj, ked robi a rozmysla presne tak, ako ostatni jednoduchi ludia.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Nandrolon, Taiko a všetci tí, ktorí sa chcete podieľať na demografických ukazovateľoch, tej, alebo onej európskej krajiny neprepočítavajte....Európa je stále sociálne ladená, na rozdiel od mnohých vyspelých svetových ekonomík, kde žena má 3 týždne po pôrode platenú PN a potom je už iba na finančnej zdatnosti jej a partnera, ako si dieťa vyfinancujú
2 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
bettylou
taiko
bettylou
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.
skús čítať pozornejšie o čom je reč
reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..
Každý si vyberie to, čo je pre neho najvýhodnejšie, to je jasné.

Čo na tom, že niekto pracuje vonku a tu sa dá ošetriť ? Ale šak nič, pokiaľ cvaká, tak je to v poriadku.
Ty ak nejdeš na pravidelnú prehliadku k zubníkovi, tak znášaš všetky následky svojho konania. Cestovateľovi je to jedno, aj tak je to pre neho lacnejšie...aj s letenkou (vopred zabukovanou) cez oceán.
Dlabať ale na zuby...čo by si robila, ak by Ti zatelefonovali zo špitáľa, lebo Ťa neberú na plánovanú operáciu (a Ty máš všetky vyšetrenia už urobené), nakoľko blá, blá...no pritom na lôžko je prijatý cestovateľ, ktorý PLATÍ (nie zahraničná poisťovňa) CASH.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
3 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
taiko
Nandrolon
preplatila aj ten SK prispevok? A nejdem sa putat na trvale bydlisko a s tym suvisiace poplatky. Mimochodom, preco teda isla rodit na slovensko?
Ja aj moja zena tiez pracujeme v SR, dokonca mame kancelarie 2m od seba, ale do rumunska ani madarska rodit nesla... Ale pridavky uz zrejme berie tam, ako aj rodicak... Poznam od svagriny :-)))
Aky SK prispevok ?
V NL pridavky nedostavame ziadne, lebo mame prijem nad hranicou a rodicovsky prispevok v NL nie je
Ak ma trvale bydlisko v sr, musela doatat jednorazovy prispevok pri narodeni cez 800 eur
sup sup dostudovat
"Podmienka "bydliska" je relatívne novou podmienkou, podľa ktorej sa vylučuje vznik nároku na príspevok pri narodení dieťaťa pre osoby, ktoré nežijú na Slovensku, resp. centrum záujmov rodiny nie je v SR, avšak nezrušili si na území SR trvalý pobyt."
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

buchač
Žabinka
ja vám sem do tejto lekársko-ekonomickej diskusie skočím, lebo už je to dáke že ani neviem o čo vlastne ide.. iba môj názor, že každý, a to podčiarkujem, každý človek si vždy a za každých okolností vyberie to čo je preňho najvýhodnejšie.. a čo je na tom že pracuje v cudzine a tu sa dá ošetriť? keď mu to takto vyhovuje, je to jeho vec.. tolerancia, nezávisť, a hlavne staranie sa o svoje veci a nie čo robia druhí, to chýba našej slovači.. a to je všetko..
pozrite si naše predvianočné ovečky..
Každý si vyberie to, čo je pre neho najvýhodnejšie, to je jasné.

Čo na tom, že niekto pracuje vonku a tu sa dá ošetriť ? Ale šak nič, pokiaľ cvaká, tak je to v poriadku.
Ty ak nejdeš na pravidelnú prehliadku k zubníkovi, tak znášaš všetky následky svojho konania. Cestovateľovi je to jedno, aj tak je to pre neho lacnejšie...aj s letenkou (vopred zabukovanou) cez oceán.
Dlabať ale na zuby...čo by si robila, ak by Ti zatelefonovali zo špitáľa, lebo Ťa neberú na plánovanú operáciu (a Ty máš všetky vyšetrenia už urobené), nakoľko blá, blá...no pritom na lôžko je prijatý cestovateľ, ktorý PLATÍ (nie zahraničná poisťovňa) CASH.
jurko, čo by som robila? ponadávala by som si.. ale to je predsa chyba systému, že to takto funguje, nie chyba cestovateľa, ako si ho nazval.. bohužiaľ, takto to na slovensku funguje.. ale takto to funguje aj keď nemocnica upredostní pred obyčajným smrteľníkom zazobaného pracháča zo slovenska.. proste systém na figu..
6 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bettylou
bettylou
taiko
bettylou
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.
skús čítať pozornejšie o čom je reč
reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie.
vid prispevok, co som dal ako reakciu pre misoft-a o 13:50. Myslim, ze som to tam dost polopate vysvetlil. Ak nie, rad dovysvetlim
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko
2 3
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
bohužiaľ, takto to na slovensku funguje.. ale takto to funguje aj keď nemocnica upredostní pred obyčajným smrteľníkom zazobaného pracháča zo slovenska.. proste systém na figu..
Veď vravím, že pindám...

...a pindám občas aj v "mojom" špitáli, keď idem na nejakú kontrolu. Ide o to, že na dverách ordinácií je výveska ohľadom poradovníka....ako prví sú - samoplatci.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

A ja, ako samoplatca som takéto privilégia "nezažívala"
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nandrolon
PS:
materska hadam v Nl existuje, ci nie? teda musela ju poberat xy vacsiu ako u nas...
rodicak... do 3 rokoch, zeby nebol?
pridavky cca 22 eur, srat na ne...
Ps2 vidim, ze ak pises pravdu, tak NL je v tomto systeme oproti AT 100 svetelnych rokov za opicami...
Nie,aj v Belgicku je materská 3 mesiace a príspevky,ked zarábaš veľa nie sú žiadne.A dôchodok-ked si odviedol za života málo dostaneš podporu,ked stred máš dôchodok a ked odvádzaš nadhranične dôchodok nemáš leboa načo.Dosť som sa na tom svojho času bavila.
A myslím,že aj Švajčiarsko,mám tu dievčinu,ktorá si vzala po troch mesiacoch pol roka neplatené voľno a teraz je na UP aby aspon nejaké peniaze mala.
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

bettylou
bettylou
taiko
bettylou
taiko
misoft
Spôsob, ako sa to "kompenzuje".
A ako by sa to malo podla Teba kompenzovat ? V kazdej krajine rovnako ?
Tomu, čo má všeobecne menej, dajú zaplatiť viac a ten, čo má viac, platí menej. Efekt roztvárania nožníc. Rozdiel je prepočítaný až po preplatení poisťovňou. Aby sme sa zase neslovíčkárili o rozdieloch niekde "na pol ceste" od kompletného vyúčtovania
Nerozumiem ako to myslis. V DE nemocnici zaplati kazdy za ukon rovnako. NIkto neda nikomu zaplatit viac.
skús čítať pozornejšie o čom je reč
reč je o rozdieli, keď sa dá človek operovať v cudzine, náš napr. vonku a niekto z vonku u nás na sk. ten istý úkon náš občan v konečnom dôsledku doplatí zo svojho a ten "západniar" dostane k tomu čo zaplatil okrem preplatenia aj doplatené. O tom je reč. A keď už sme pri tom zdravotnom poistnom, tak je mnoho takých, čo v percentuálnom vyčíslení v pomere k zárobku platia to poistné vyššie.
Percentuálne vyčíslení je na dve veci,ked v absolutnych číslach platím všetko ako nemec-čiže vstupy.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
kukučka
Bolo tak vždy a aj bude, čo má s tým spoločné taiko? A bude ešte horšie.
No predsa. lebo taiko
1. Domnievam sa, že taiko je s najväčšou pravdepodobnosťou dostatočne vysoko nad vecou.
2. Keďže je naporúdzi, tak sa berie ako živý príklad a nie ako boxerské vrece.
3. Ľuďom vo všeobecnosti oči kole štúdium zadarmo s jeho následným využitím v zahraničí. V minulosti pred 89 sa museli ľudia ešte pred odchodom do zahraničia zo získaného vzdelania štátu vyplatiť, aj za strednú školu nielen VŠ. Čiže ľuďom prekáža súčasný prístup štátu. Preto osobne nepovažujem všetky príspevky k téme ako prejav závisti. Používanie slova závisť si všímam skôr u ľudí, ktorí sú relatívne za vodou, ako od chudoby.
4. Mne v princípe viac prekáža únik mozgov ako to, že je štúdium nespoplatnené. Ak sa spoplatní, pôjdu mladí húfne študovať min. do najbližšieho zahraničia, a budeme ich definitívne strácať, a čo tu ostane, je každému jasné. Kondomíniá a stratené existencie.
1 1
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
1 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
....eeeee....zle myšlienkove pochody (bez urážky).
Ak bude mať každá poliklinika na Slovensku záložný elektrický zdroj, ako sú tie zmieňované obchody, tak situácia bude iná.
Strana 8
https://www.enviroportal.sk/eia/dokument/228530
2 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.
A) Veľké nemocnice majú (mať, ale či majú!?) záložn zdroje/agregáty, ktoré majú naskočiť min. do 1 minúty. Že ODCH bolo bez elektriny - možno osvetlenie a nepodstatné spotrebiče, ale dám krk na to, že prístroje podpory života boli funkčné a nabehli ich náhradné zdroje.
Čo sa týka K...du, T...a - všetky veľké obchodné prevádzky majú svoje záložné agregáty. A pokiaľ by si vošla napr. do K...du, T...a - zistila by si, že mraziaky sú odpojené, že chladiace boxy a vitríny sú odpojené, že svieti obmedzený počet osvetlenia - každé druhé, tretie. Je to kvôli tomu, že to má veľkú "spotrebu" a tak sa zabezpečí to najnutnejšie - chod pokladní, základné osvetlenie, bezpečnostné hlásiče.
Takže tvoja poznámka "jedlo je dôležitejšie ako ľudský život" je zavádzajúca, klamlivá, tendenčná.
Dávam ti mínus.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

misoft
Mila123
U nás ráno o 5,30 vypadol elektrický prúd, dodávka bola obnovená niečo pred 8.- mou hodinou. Zvláštnosť, že nebol prúd na Poliklinike, kde je aj ODCH oddelenie, ale v Kauflande či v Tescu nebol žiaden problém........ako vidno jedlo je dôležitejšie ako ľudský život
Ako bolo skôr napísané - zlé chápanie situácie.
A) Veľké nemocnice majú (mať, ale či majú!?) záložn zdroje/agregáty, ktoré majú naskočiť min. do 1 minúty. Že ODCH bolo bez elektriny - možno osvetlenie a nepodstatné spotrebiče, ale dám krk na to, že prístroje podpory života boli funkčné a nabehli ich náhradné zdroje.
Čo sa týka K...du, T...a - všetky veľké obchodné prevádzky majú svoje záložné agregáty. A pokiaľ by si vošla napr. do K...du, T...a - zistila by si, že mraziaky sú odpojené, že chladiace boxy a vitríny sú odpojené, že svieti obmedzený počet osvetlenia - každé druhé, tretie. Je to kvôli tomu, že to má veľkú "spotrebu" a tak sa zabezpečí to najnutnejšie - chod pokladní, základné osvetlenie, bezpečnostné hlásiče.
Takže tvoja poznámka "jedlo je dôležitejšie ako ľudský život" je zavádzajúca, klamlivá, tendenčná.
Dávam ti mínus.
Dušky, nemali nič, žiaden elektrický zdroj, podľa Vyhlášky ho ani nemusia mať, Juraj by inak vravel, keby bol niekto z jeho príbuzných, kamarátov na ODCH.....
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať