Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

... včera z videa ...píšete samé fikcie.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

taiko

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
Za socíku sme mali lepší školský systém. Decká sa vtedy umiestňovali na popredných miestach v rôznych súťažiach a aj celkové rebríčky boli v náš prospech. Potom to už postupne šlo všetko dole vodou. Nepotrebujeme tu inteligentnýa rozmýšľajúci národ. Ten by bol ťažšie ovládateľný. Celé zle.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

taiko
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_
taiko
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
tak tak a potom nadavaju na stat, ze ich neochranil, zabudajuc, ze ten stat ich nepriamo do toho dostal.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Pozrel som sa na ten zhluk písmen...a nechci vedieť, čo si o tých otázkach myslím.
http://www.tvnoviny.sk/domace/185042...vanie-skolakov

Mi povedz, aký význam má toto :

otázka č.3: Žiaci musia konštatovať dve veci: vrtenie zadočkom a dobu vrtenia. Otázka by bola ľahšia, keby od žiakov požadovala, aby našli dva údaje v texte, ktoré popisujú, ako včela tancuje, keď oznamuje, ako ďaleko je potrava od úľa.
----------------------------
Neviem, prečo zodpovední plačú nad nesprávnym hrobom.
Veď dejesexovali v školstve, čo len mohli. Žiaden rezort neprešiel toľkými (a na hovno) reformami ako to vzdelávanie.

Vrchol je ten posledný minister. Včera rozdával Mikulášov medzi detičkami v jednej škole...hajzel jeden, mi pripadal jak sexuálny deviant pedofilneho zamerania, slintajúci nad potencionálnimi obeťami...
----------------------------

Hm...ale ako tak pozerám na poniektoré témy ?
Tiež mi nie je jasné, že niekto sa drbe do povolania, na ktoré nemá...a dokonca pracuje pre iných, spracuváva iným firmu.

To sú iné zhluky písmenok...tie ovlyvňujú trochu viac ako jedného jedinca, ktorý len sebe uškodí.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“

"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

willma
taiko

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
Za socíku sme mali lepší školský systém. Decká sa vtedy umiestňovali na popredných miestach v rôznych súťažiach a aj celkové rebríčky boli v náš prospech. Potom to už postupne šlo všetko dole vodou. Nepotrebujeme tu inteligentnýa rozmýšľajúci národ. Ten by bol ťažšie ovládateľný. Celé zle.
Funkčné obdobia hovoria za všetko, pred aj po.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Zoznam...skej_republiky
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

k tomu testovaniu - toto posledné som už tak podrobne nesledovala, junior je už na strednej.
Ale čo mám skúsenosti, tak všetky testy išli po čítaní s porozumením. Ľahko sa mi to hovorí, ten náš bol od detstva zažratý do návodov všetkého druhu. To si čítaval pred spaním miesto rozprávok. Takže u nás nebol fakt problém. A vlastne aj teraz na strednej to tak torchu pokračuje. Osobne to hodnotím celkom pozitívne. Ale som jedna z mála z rodičov, čo hovorí, že ich treba učiť toto.
Veľmi veľa rodičov a podotýkam oveľa mladších odo mňa chce len memorovanie. Niečo toho typu: veta - dôkaz. Žiadne rozmýšľanie naviac. v podstate, keď tak človek nad tým uvažuje, ideálny obraz človeka k pásu. Načo rozmýšľať, všetko m je dané a ja len prekladám sprava doľava..... Celý deň.

Ono to rozmýšľanie je aj ťažké kontrolovať. A che to fakt osvietených učiteľov. Jednoduchšie je dať príklad a skontrolovať hotový výsledok. máš, nemáš, za 5 sadni si.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Dáša_
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Pozrel som sa na ten zhluk písmen...a nechci vedieť, čo si o tých otázkach myslím.
http://www.tvnoviny.sk/domace/185042...vanie-skolakov

Mi povedz, aký význam má toto :

otázka č.3: Žiaci musia konštatovať dve veci: vrtenie zadočkom a dobu vrtenia. Otázka by bola ľahšia, keby od žiakov požadovala, aby našli dva údaje v texte, ktoré popisujú, ako včela tancuje, keď oznamuje, ako ďaleko je potrava od úľa.
----------------------------
Neviem, prečo zodpovední plačú nad nesprávnym hrobom.
Veď dejesexovali v školstve, čo len mohli. Žiaden rezort neprešiel toľkými (a na hovno) reformami ako to vzdelávanie.

Vrchol je ten posledný minister. Včera rozdával Mikulášov medzi detičkami v jednej škole...hajzel jeden, mi pripadal jak sexuálny deviant pedofilneho zamerania, slintajúci nad potencionálnimi obeťami...
----------------------------

Hm...ale ako tak pozerám na poniektoré témy ?
Tiež mi nie je jasné, že niekto sa drbe do povolania, na ktoré nemá...a dokonca pracuje pre iných, spracuváva iným firmu.

To sú iné zhluky písmenok...tie ovlyvňujú trochu viac ako jedného jedinca, ktorý len sebe uškodí.
Niekto rozdáva voličom v osadách cigarety, niekto budúcich podpláca čokoládovými figúrkami korupcia na každej úrovni. To by mala vyšetriť NAKA (pretože tí školáci sú na rovnakej mentálnej úrovni ako dospelí osadníci len nemajú volebné právo) Viac by sa tešili keby išli učitelia znova štrajkovať (aj tak sa nič nenaučia) Inak mne učiteľka na prvom stupni za každú hrubku po dlani s pravítkom s komentárom "Paľo toto si budeš pamätať aj v dôchodku" Mala pravdu. A keby som sa sťažoval doma tak dostanem dvakrát toľko. Ale si aj pamätám ako sme boli prvý raz celoštátne testovaní v deviatke v rámci školy (ako poctivý trojkár) som skončil na druhom mieste(podľa počtu bodov asi 92) A v rámci kraja a Slovenska na treťom
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak sa zriadi škola s vyučovacím jazykom menšiny(madarskej) je to prínosom atď ak sa zriadi škola v osade kde sú všetci rómovia je to rasovo segregované riešenie no to je na hlavu ak to chce starosta riešiť tak nemôže
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://madari.sk/otazky-a-odpovede/m...-vlastne-skoly
"MAĎARI NA SLOVENSKU SEPTEMBER 13, 2012
Na Slovensku sa ukrajinčina a rusínsky jazyk vyučujú vo viacerých školách na severovýchodnom Slovensku, ale podľa našich vedomostí existuje len jedna škola, kde je rusínsky jazyk plnohodnotným vyučovacím jazykom, v ktorom sa vyučujú všetky predmety okrem slovenčiny. Nemecké školy existujú viaceré, tie však ťažko pokladať za súčasť menšinového školstva, ide o bilingválne školy, ktorých cieľom je poskytovať vzdelanie v nemčine deťom inej, hlavne slovenskej národnosti (podobné bilingválne školy existujú aj v anglickom, vo francúzskom a v španielskom jazyku). V Bratislave existuje základná škola s vyučovacím jazykom bulharským, ktorú navštevujú bulharské a slovenské deti. Rómčina zatiaľ nie je na Slovensku vyučovacím jazykom, a ani sa neučí v základných školách. Ostatné menšiny sú príliš málopočetné a roztrúsené, aby mohli mať vlastnú školu."
.

Ostatné menšiny sú príliš málopočetné a roztrúsené, aby mohli mať vlastnú školu.
Prečo? Z akého dôvodu, že by bolo málo žiakov v triedach?
Bugy sa v každej možnej politickej relácii sťažoval na úroveň maď. školstva u nás, popritom veľmi dobre vedel, že v BA existuje ZŠ s vyuč. jaz. maď., od 1. po 9. roč., kde sa v škole veľkej ako hangár vyučovalo zopár detí, pretože v triedach bolo max. 1 až 2, popr. 3 žiaci, potom 4 - 5, a tuším na 2. st. max. 5 -7.

A takto tie triedy bežali prakticky od 89, až pred rokom-dvomi sa škola začala napĺňať žiakmi z okolia, ktorých rodičia zvážajú cestou do práce v BA zo satelitov.
Mne to neprekáža, nech majú tie šťastné deti vyučovanie na úrovni luxusných zahr. škôl, veď išlo prakticky o neštandardnú výuku na súkromnej úrovni za štátne peniaze, vyčlenené na menšiny. Neviem, iba dedukujem. Ale nech politici neklamú a neopakujú tie svoje klamstvá ako mantru pred množstvom divákov.
Pochybujem, že ich školstvo by bolo až tak v žalostne v zlom stave, aby to musel tak veľmi zdôrazňovať. Pritom koľko slovenských škôl a malotriedok sa zlučovalo, rušilo. Každý učiteľ mi dá za pravdu, aký je obrovský rozdiel vo výuke pri malom počte žiakov a preplnenej triede s 30 až 35 žiakmi.
Škola mala, možno aj má na svojom webe, že všetci jej žiaci sa dostávajú na stredné školy. No, bodaj by nie.
Ešte dodám, že vedenie školy dávalo veľký dôraz na vyučovanie SJ kvôli uplatneniu sa v praxi a človek nerozozná u týchto detí žiadny prízvuk.
Môžem iba odporúčať, ide fakt o elitnú školu.
1 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54

Niekto rozdáva voličom v osadách cigarety, niekto budúcich podpláca čokoládovými figúrkami korupcia na každej úrovni. To by mala vyšetriť NAKA (pretože tí školáci sú na rovnakej mentálnej úrovni ako dospelí osadníci len nemajú volebné právo) Viac by sa tešili keby išli učitelia znova štrajkovať (aj tak sa nič nenaučia) Inak mne učiteľka na prvom stupni za každú hrubku po dlani s pravítkom s komentárom "Paľo toto si budeš pamätať aj v dôchodku" Mala pravdu. A keby som sa sťažoval doma tak dostanem dvakrát toľko. Ale si aj pamätám ako sme boli prvý raz celoštátne testovaní v deviatke v rámci školy (ako poctivý trojkár) som skončil na druhom mieste(podľa počtu bodov asi 92) A v rámci kraja a Slovenska na treťom
Nie, voličom stačí pre sčítaním ľudu a pred voľbami sľúbiť, ak ich budú voliť, budú sa mať lepšie vrátane budovania rómskeho školstva. Konkrétne takto získavajú rómske hlasy maď. strany alebo aj pre skreslenie skutočného počtu obyvateľov nár. menšín, konkr. maď. A keď začnú klesať, vraj ide o asimiláciu Maďarov.
Dlho bola relácia v TV archíve dostupná aj ostatnej verejnosti, už tam po rokoch logicky nie je. Išlo o Teríkéten - Na tanieri.
Traja ľudia s akademickým vzdelaním nemali problém o tom verejne hovoriť vo verejnoprávnej STV vrátane redaktorky.
0 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“

"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.
NIe, to som nepisal, ze zastupenie volicov je lepsie. Ale ked nad tym rozmyslam, myslim, ze sa da povedat, ze dostupnost a kvalita vzdelania je jednym z faktorov urcujucich kvalitu volicskej zakladne.
Aby som citoval F.D.Roosevelt-a
" Demokraica nemoze uspiet, pokial ti, co robia volbu nie su pripraveni rozhodovat rozumne. Preto je vzdelanie pravym ochrancom demokraice"
Ergo. Podla mna je elektorat v Singapure vo vseobecnosti kvalitnejsi ako na Slovensku a tak to potom aj vyzera.
Treba ale jednym dychom dodat, ze aj Hitlera volili aj inteligentni a vzdelani ludia. Na toto vsak zatial vysvetlenie nemam
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Dáša_
taiko
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Na včerajšej tlačovke odznelo, že čo je zarážajúce, zväčšila sa skupina ohrozených žiakov. Ohrození sú tí, ktorí sa nachádzajú na hranici gramotnosti!
Naposledy upravil Oliwa : 07.12.16 at 13:51
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
korela
taiko
Pacilo v jednom clanku nas sme.sk

"Používajú čoraz silnejšie slová, lebo strácajú cit pre ich váhu. Ak chcú niekomu oponovať, zrazu nestačí to umiernené: myslím si, že sa mýlite. Skôr zakričia: ste nepriateľ národa.
Pokojná sila faktov je prehlušovaná zvulgarizovanou interpretáciou náhodných výsekov reality. Otupujú tak spoločnosť, ktorá na výrazy ako nádej, česť a sloboda už čoskoro nebude schopná reagovať."

Nepacilo....
Myslim, ze to suvisi z vysledkami tych PISA testov, kde si Slovensko vo vsetkych troch testovanych oblastiach pohorsilo. A za nami su z Europy len Bulharsko, Rumunsko a Moldavsko.

Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“

"
Nu a tito ziaci sa raz stanu volicmi
A ty si myslíš, že to zastúpenie voličov je v iných štátoch lepšie?

A to vyhodnotili žiakov, ktorí aspoň školy navštevujú. Pretože pri ostatných sú práve títo ako prví na rane na zneužitie v prospech záujmov niektorých pol. strán, ktoré ich permanentne pri každých voľbách a sčítaní ľudu zneužívajú.
To je ešte úbohejšie, parazitovať na ich nevedomosti a svojím spôsobom im ešte viac zhoršovať životné podmienky.
NIe, to som nepisal, ze zastupenie volicov je lepsie. Ale ked nad tym rozmyslam, myslim, ze sa da povedat, ze dostupnost a kvalita vzdelania je jednym z faktorov urcujucich kvalitu volicskej zakladne.
Aby som citoval F.D.Roosevelt-a
" Demokraica nemoze uspiet, pokial ti, co robia volbu nie su pripraveni rozhodovat rozumne. Preto je vzdelanie pravym ochrancom demokraice"
Ergo. Podla mna je elektorat v Singapure vo vseobecnosti kvalitnejsi ako na Slovensku a tak to potom aj vyzera.
Treba ale jednym dychom dodat, ze aj Hitlera volili aj inteligentni a vzdelani ludia. Na toto vsak zatial vysvetlenie nemam
Viem, pomerne často na to poukazuješ.
Na znižovanie kvality školstva sa sťažuje najmä Európa vrátane Ruska. Neriešim príčinu, ale náhoda to nebude. Nedávno ma zaujal rozhovor s Drličkom, a dávam mu za pravdu, že výchovám sa na školách už nevenuje taká pozornosť ako predtým, netuším, či sú ešte vôbec štátne ZUŠ, kedysi boli dostupnejšie, v každej triede bol kedysi značný počet detí, ktoré tam chodili, a okrem toho ma zaujali slová komentátora pri otváraní OH v Sydney, kde sa vyrojilo na plochu štadióna množstvo hudobníkov z celého sveta, a pri tej príležitosti spomenul, že najviac hudobníkov na hlavu má Rakúsko.
To iba ako zaujímavosť.

Ja som si myslela, že tvoj príspevok sa odvíja skôr od myšlienky v tomto smere, pointu som čítala u Honzáka, toho neviem nájsť, ale v podstate je to jedno:

"To je dost velká skupina občanů. Existuje pro to nějaká psychologická či jiná danost?
Stačí se podívat na takzvanou distribuci inteligence. Ve společnosti je třetina lidí, kteří jsou prostě pitomí. Jsou hloupí.

U nás žije třetina pitomců?
Průměrné IQ 100 není žádný zázrak z pohledu schopností či výkonnosti. Polovina lidí má přitom IQ pod 100. Hodně z nich je hloupých. To ovšem neplatí jen pro Česko, to platí obecně. Pak existují znaky platné pro určité národní společenství." ...

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/psycholog-hub...459_domaci_lpo

Kvalita školstva by mohla byť určite lepšia.
Zároveň by ma zaujímalo, okrem toho, prečo si vybral ako príklad práve Singapur, úplne odlišnú krajinu od SR so všetkým čo s ním súvisí, ako pracujú ich médiá. Pretože tie dokážu zneisťovať a manipulovať väčšinu voličov do poslednej sekundy začiatku volieb.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Oliwa
Dáša_
taiko
Z ineho clanku.
"Ešte vážnejší problém podľa Burjana je veľký počet tých najslabších študentov. Organizácia OECD ich označuje za rizikovú skupinu, a na Slovensku je to asi 30 percent žiakov.
„Sú to žiaci, ktorí v živote nedokážu pochopiť ani vlastnú pracovnú zmluvu,“
"
keby len pracovnú zmluvu, ale rôzne zmluvy o pôžičkách a úveroch..... darmo sú tam rôzne vzorce na výpočet poplatkov, keď to nechápu a je to pre nich iba zhluk písmenok...
Na včerajšej tlačovke odznelo, že čo je zarážajúce, zväčšila sa skupina ohrozených žiakov. Ohrození sú tí, ktorí sa nachádzajú na hranici gramotnosti!
Mentálne zaostalí nemôžu byť segregovaní v zvláštnych školách, testy sa ich týkajú tiež ovpyvnia hodnotenie a výsledok Slováci sú sprostí.Rovnako je to aj s nezamestnanosťou jej čísla ako aj čísla o sprostom slovenskom národe robí statistika, skrátka nevhodne zvolená korelácia robí divy
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Možno si spomínate, ako som dávnejšie "pochyboval" o dokončení obchvatu Prešova.
A je to tu Minister Érsek chcel nejakú analýzu, či to, čo bolo navrhnuté, by nemohlo byť inak, teda inde postavené, za iné peniaze....
Teraz síce si tú analýzu rozmyslel, ale čo bude ďalej?
Mne z toho (zatiaľ) vychádza jedno - tak skoro ten obchvat Prešova NEBUDE.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Zároveň by ma zaujímalo, okrem toho, prečo si vybral ako príklad práve Singapur, úplne odlišnú krajinu od SR so všetkým čo s ním súvisí, ako pracujú ich médiá. Pretože tie dokážu zneisťovať a manipulovať väčšinu voličov do poslednej sekundy začiatku volieb.
Singapur som spomenul len ako priklad. Ten je na tom totiz so vzdelanostou najlepsie a zlepsuju sa.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať