Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

korela
To sa budú vnuci na tých orechoch hojdať! Naši mali šesť orechov, vraj tridsaťročných, ale priemer kmeňa mali okolo 40 cm možno i viac, tak neviem či neboli ešte staršie alebo to závisí aj od druhu. Rodili výborne.
Veľké koruny a v nich hojdačka osadená vysoko, to bol raj. Tienili až moc. Večne sme sa v lete pod nimi hrávali, aj deti z ulice. Dobre bolo. Vy sadíte, ja spomínam.
Prečo nesadíš?
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
afrikánka
Že depešáčka? Teraz kuk na YT a zisťujem, že mne sa vlastne páči skladba Heaven, Goodbye, Clean, Stories Of Old a Davin Gahan.....ten jeho vážny výzor, plne ponorený do spevu, ale iba vtedy, keď je oblečený v čiernom a neposkakuje polonahý, potetovaný a nerobí tie smiešne pohyby. To ostatné ani nee. To už viac možno Ňirvána. Hudbu rada, páči sa mi mnoho, aj vážna........dychovku nemusím, ospravedlňujem sa
Ta teraz čo? Vystupim z našej dychovky?
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
BXLmiami
korela
To sa budú vnuci na tých orechoch hojdať! Naši mali šesť orechov, vraj tridsaťročných, ale priemer kmeňa mali okolo 40 cm možno i viac, tak neviem či neboli ešte staršie alebo to závisí aj od druhu. Rodili výborne.
Veľké koruny a v nich hojdačka osadená vysoko, to bol raj. Tienili až moc. Večne sme sa v lete pod nimi hrávali, aj deti z ulice. Dobre bolo. Vy sadíte, ja spomínam.
Prečo nesadíš?
Ja, by som si fest vysadila orech, u starkých bol obrovský, ale nemám pľac. Možno, ak Andrej dovelčie tie malé zo Zélandu, ale ktovie, či to tu porastie.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

bettylou
afrikánka
Že depešáčka? Teraz kuk na YT a zisťujem, že mne sa vlastne páči skladba Heaven, Goodbye, Clean, Stories Of Old a Davin Gahan.....ten jeho vážny výzor, plne ponorený do spevu, ale iba vtedy, keď je oblečený v čiernom a neposkakuje polonahý, potetovaný a nerobí tie smiešne pohyby. To ostatné ani nee. To už viac možno Ňirvána. Hudbu rada, páči sa mi mnoho, aj vážna........dychovku nemusím, ospravedlňujem sa
Ta teraz čo? Vystupim z našej dychovky?
Rozhodnutie nahám na teba , ale riskuješ, že sa stanem verným mínuskovačov všade, vždy a vo všetkom.....za tvoju aktívnu účasť v dychovke
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak nám spustili GALILEO..... "jupííííí".... bééééé....
Čo to pre nás znamená? Nič, veľké nič.
A) Terajšie zariadenia s GPS modulmi nie sú schopné zachytávať družice GALILEO (smartfóny, tablety, navigácie - tie majú buď len GPS, alebo Glonass, prípadne GPS+Glonass). Na svete (ale teraz neviem aký výrobok) je len jeden model, ktorý to je schopný. Okrem neho vedia GALILEO zachytávať automobily, ktoré majú "asistenčné služby" cez sieť spolu s navigáciou (mám dojem Opel, BMW, Mercedes, Audi).
Dokonca ani Google autíčka nie sú schopné Galileo zachytiť.
A v čom bude Galileo "lepší"?
A) Je to riadené civilnou správou, nepatrí to armáde (na rozdiel GPS a Glonass), bude mať väčšiu presnosť (zatiaľ má 1m, ale až bude dostupných všetkých a funkčných 24 družíc z počtu 30) - bude to presnosť lepšiu ako 4m (horizont) a lepšie ako 8m (vertikál), šifrované bude presnosť do 10cm.
B) Bude celosvetová a nebude zhromažďovať niektoré údaje (GPS a GLONASS si to zaznamenáva).
C) Družice pokryjú väčšiu rozlohu na pozemskom povrchu (a ich sledovacie plochy sa budú viac-menej prekrývať).
D) Bude zdarma - t.z. že všetky vymoženosti budú voľne dostupné (GPS vie tiež na centimetre určiť polohu, ale len pre armádne účely).
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Aj pre geodeticke ucely, ale nie LIVE prenos.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

.. prajem všetkým Veselé vianoce a šťastný nový rok ..

2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

BXLmiami
korela
To sa budú vnuci na tých orechoch hojdať! Naši mali šesť orechov, vraj tridsaťročných, ale priemer kmeňa mali okolo 40 cm možno i viac, tak neviem či neboli ešte staršie alebo to závisí aj od druhu. Rodili výborne.
Veľké koruny a v nich hojdačka osadená vysoko, to bol raj. Tienili až moc. Večne sme sa v lete pod nimi hrávali, aj deti z ulice. Dobre bolo. Vy sadíte, ja spomínam.
Prečo nesadíš?
Jedine keby som išla na to takto. Krásna novela.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%...3%A1zel_stromy
Nemám taký priestor, inak by už bol.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes som sa fest zasmial.
Pred jedným panelákom je vyhradené parkovacie miesto a keď tam chcel zaparkovať vodič s preukazom ZŤP - nemohol. Miesto obsahené Audinou A8 zo susedného okresu.
Zavolal mestskú políciu. Boli tam do 5-tich minút (na nich dosť rýchlo ) - vyhodnotili, papuču dali a chystali sa odísť. Vtom vybehol z paneláku cca 25-ročný "frajer" a začal nadávať mestským. A mestský policajt sa ho spýtal, či má oprávnenie tam parkovať, alebo či má nejaký hendikep. Chlapík že nie, ale nech dajú tú papuču preč. A policajt "No ja som si spočiatku myslel, že ste telesne postihnutý .... na hlavu!" a za zloženie pýtal 50€. A spustila sa ďalšia lavína nadávania. Druhý mestský policajt cez vysielačku s centrálou zavolali dopravákov. Prišli cca za 10 minút a ceremoniál sa opakoval, iba s tým rozdielom, že sa chlapík "bavil" so štátnymi policajtmi. Tí mu za toto vysolili 150€ pokutu, ale on nechcel zaplatiť a oháňal sa nejakými známymi. Ale potom policajtom došla trpezlivosť, keď im povedal, že so zelenými k******mi sa baviť nebude. Verdikt: zadržanie VP, poznámka, že budú zvažovať aj útok na verejného činiteľa (a prešlo by im to, mestskí tam stále boli) a príkaz mestským, aby tú papuču dole nedávali.
No celé to "divadielko" od príchodu mestských až po "verdikt" trval cca 25min. Ďalej sa mi už na finále nechcelo čakať....
Takže niekedy aj policajti sú rýchli a nekompromisní.....
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Takých ľudí je tam mnoho. Syn mal na ZŠ učiteľa slovenčiny a dejepisu, tridsiatnika, občas mal menší tik na tvári, deťom to neprekážalo, pohľadný, príjemný, možno jeden chlap na škole (v centre vedľa pôvodného SND), mali ho radi žiaci aj rodičia.
Po niekoľkých rokoch som ho stretla v centre na ulici predávať rôzne časopisy - krížovky a iné nevinné veci bez Nota bene, tak som skúpila po jednom asi všetky. Kúsok taktnej reči, poďakovala som sa mu ako pekne učil, že ho žiaci mali radi. Nezajakával sa, nepáchol alkoholom, ktovie aký je jeho príbeh.
Ako ľudia prichádzali o byty v mestách sa odvysielalo toho na Markíze dosť. Elementárne chyby bez spolupráce právnikov, a potom nasleduje ulica.
5 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no ale tou papučou sa miesto neuvoľnilo - mali naložiť a odtiahnuť - najlepšie niekam hoooodne ďaleko - somárovi arogantnému.
4 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Raz som išla v buse s takto postihnutým prípadom, nastúpil pri Apolle, veľmi dobre oblečený štyridsiatnik, v živote sa asi busom neviezol, ešte si sadol aj do protismeru, správanie kým vystúpil je na dobrú poviedku, bolo mi jasné, že vystúpi pri Čiernom lese, čo sa aj stalo, od zastávky je to ešte kus cesty peši. Nechápem, prečo si nevzal taxi, aktovku mal pri sebe.
0 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

jar88
Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
ja neviem, videl a skúšal si niekedy robotické lego? Keď teda spomínaš lego.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Dnes som sa fest zasmial.
Pred jedným panelákom je vyhradené parkovacie miesto a keď tam chcel zaparkovať vodič s preukazom ZŤP - nemohol. Miesto obsahené Audinou A8 zo susedného okresu.
Zavolal mestskú políciu. Boli tam do 5-tich minút (na nich dosť rýchlo ) - vyhodnotili, papuču dali a chystali sa odísť. Vtom vybehol z paneláku cca 25-ročný "frajer" a začal nadávať mestským. A mestský policajt sa ho spýtal, či má oprávnenie tam parkovať, alebo či má nejaký hendikep. Chlapík že nie, ale nech dajú tú papuču preč. A policajt "No ja som si spočiatku myslel, že ste telesne postihnutý .... na hlavu!" a za zloženie pýtal 50€. A spustila sa ďalšia lavína nadávania. Druhý mestský policajt cez vysielačku s centrálou zavolali dopravákov. Prišli cca za 10 minút a ceremoniál sa opakoval, iba s tým rozdielom, že sa chlapík "bavil" so štátnymi policajtmi. Tí mu za toto vysolili 150€ pokutu, ale on nechcel zaplatiť a oháňal sa nejakými známymi. Ale potom policajtom došla trpezlivosť, keď im povedal, že so zelenými k******mi sa baviť nebude. Verdikt: zadržanie VP, poznámka, že budú zvažovať aj útok na verejného činiteľa (a prešlo by im to, mestskí tam stále boli) a príkaz mestským, aby tú papuču dole nedávali.
No celé to "divadielko" od príchodu mestských až po "verdikt" trval cca 25min. Ďalej sa mi už na finále nechcelo čakať....
Takže niekedy aj policajti sú rýchli a nekompromisní.....
Pointa: Vodič ŽŤP aj tak nezaparkoval a nebude, kým nepríde odťahovka, alebo kým nepríde náhradný vodič k audine .
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo keby zareagovali slovenskí dôchodcovia?

"V súlade s rozpočtovými cieľmi
617 miliónov eur, ktoré grécka vláda rozdelí dôchodcom s dôchodkom nižším ako 800 eur, pochádza z prebytku tohtoročného rozpočtu. Tsipras preto trvá na tom, že príspevok neohrozí hospodárske ciele, ktoré sú súčasťou už tretieho gréckeho „bailoutu“."
https://euractiv.sk/clanky/ekonomika...hvalilo-bonus/
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
to je cool, ihned to idem zohnat pre mojho maleho cloveka
0 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
misoft
Dnes som sa fest zasmial.
Pred jedným panelákom je vyhradené parkovacie miesto a keď tam chcel zaparkovať vodič s preukazom ZŤP - nemohol. Miesto obsahené Audinou A8 zo susedného okresu.
Zavolal mestskú políciu. Boli tam do 5-tich minút (na nich dosť rýchlo ) - vyhodnotili, papuču dali a chystali sa odísť. Vtom vybehol z paneláku cca 25-ročný "frajer" a začal nadávať mestským. A mestský policajt sa ho spýtal, či má oprávnenie tam parkovať, alebo či má nejaký hendikep. Chlapík že nie, ale nech dajú tú papuču preč. A policajt "No ja som si spočiatku myslel, že ste telesne postihnutý .... na hlavu!" a za zloženie pýtal 50€. A spustila sa ďalšia lavína nadávania. Druhý mestský policajt cez vysielačku s centrálou zavolali dopravákov. Prišli cca za 10 minút a ceremoniál sa opakoval, iba s tým rozdielom, že sa chlapík "bavil" so štátnymi policajtmi. Tí mu za toto vysolili 150€ pokutu, ale on nechcel zaplatiť a oháňal sa nejakými známymi. Ale potom policajtom došla trpezlivosť, keď im povedal, že so zelenými k******mi sa baviť nebude. Verdikt: zadržanie VP, poznámka, že budú zvažovať aj útok na verejného činiteľa (a prešlo by im to, mestskí tam stále boli) a príkaz mestským, aby tú papuču dole nedávali.
No celé to "divadielko" od príchodu mestských až po "verdikt" trval cca 25min. Ďalej sa mi už na finále nechcelo čakať....
Takže niekedy aj policajti sú rýchli a nekompromisní.....
Pointa: Vodič ŽŤP aj tak nezaparkoval a nebude, kým nepríde odťahovka, alebo kým nepríde náhradný vodič k audine .
Ja vidim dve pointy:
1. ZTP sice nezaparkoval, ale aspon videl ze sa ho niekto zastal, co je pozitivne aj pre ostatnych spoluobcanov.
2. frajirek si mozno rozmysli, kde nabuduce zastane
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

willma
no ale tou papučou sa miesto neuvoľnilo - mali naložiť a odtiahnuť - najlepšie niekam hoooodne ďaleko - somárovi arogantnému.
Ako som písal - záver som nevidel, takže neviem, čo bolo ďalej....
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

jar88
Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
Hmmmm..... zase si strelil capa (ako vždy!).
LEGO v Číne nevyrábajú! To by si Dáni a spoločnosť Lego Group nedovolila. Je to ich národný projekt, patent, pri výrobe musí byť jedna kocka ako druhá (pri výrobe v Číne by to nikdy nebolo dodržané)., takže ani nemajú žiadnu výrobňu tam na východe. Okrem toho - LEGO - je omnoho lepšia "hračka", ako tie ich rôzne pseudoskladačky - rozvíja v deťoch motoriku, zručnosť, predstavivosť.
Pucle (správne puzzle - aspoň sa nauč to riadne písať) - síce vyrábajú rôzni výrobcovia, avšak najlepšie a presne vyrazené vypúšťa firma Hasbro a tiež puzzle je dobré na zapamätanie, prestavivosť, pozornosť.

Takže - netrep tu tie svoje konšpirácie. Len sa strápňuješ svojou "odbornosťou".

P.S. Reagujem na teba len preto, lebo vidím komenty tvojich príspevkov u iných.
Naposledy upravil misoft : 16.12.16 at 16:06
0 3
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať