Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Misoft, ty už vidíš konšpirácie všade? jar88 píše, že sa lego dováža v tonách /k nám/, nikde nevidím, že z Číny. Ty áno?
A aby si nebol prekvapkaný, stará správa, aha: http://ekonomika.sme.sk/c/6738126/lego-bude-vyrabat-stavebnicove-dielce-pre-aziu-v-cine.html?piano_t=1
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Vtáky roznášajú, vietor rozfúka(topoľ, vrba) , občas majú odborné pomenovanie: náletové dreviny. Bola by si prekvapená kam všade napríklad rozosejú vlašské orechy havrany od materského stromu(ale spravidla tie koštiaľové čo neprebijú)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
jar88
Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
Hmmmm..... zase si strelil capa (ako vždy!).
LEGO v Číne nevyrábajú! To by si Dáni a spoločnosť Lego Group nedovolila. Je to ich národný projekt, patent, pri výrobe musí byť jedna kocka ako druhá (pri výrobe v Číne by to nikdy nebolo dodržané)., takže ani nemajú žiadnu výrobňu tam na východe. Okrem toho - LEGO - je omnoho lepšia "hračka", ako tie ich rôzne pseudoskladačky - rozvíja v deťoch motoriku, zručnosť, predstavivosť.
Pucle (správne puzzle - aspoň sa nauč to riadne písať) - síce vyrábajú rôzni výrobcovia, avšak najlepšie a presne vyrazené vypúšťa firma Hasbro a tiež puzzle je dobré na zapamätanie, prestavivosť, pozornosť.

Takže - netrep tu tie svoje konšpirácie. Len sa strápňuješ svojou "odbornosťou".

P.S. Reagujem na teba len preto, lebo vidím komenty tvojich príspevkov u iných.
výroba v Čechách - Kladno, Maďarsko určite
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
jar88
Potešilo ma k čomu ten svet speje.

Ešte nedávno som čítal, že sa sem tlačia šmejdové Čínske hračky.
Náhodou som natrafil na toto.

Nepotešilo ma však, že sa to sem k nám (na náš trh) až tak netlačí.
Pritom lego a všakovaké pucle, sa sem vozia v stovkách ton a v hodnote stoviek miliónov eur.
Hmmmm..... zase si strelil capa (ako vždy!).
LEGO v Číne nevyrábajú! To by si Dáni a spoločnosť Lego Group nedovolila. Je to ich národný projekt, patent, pri výrobe musí byť jedna kocka ako druhá (pri výrobe v Číne by to nikdy nebolo dodržané)., takže ani nemajú žiadnu výrobňu tam na východe. Okrem toho - LEGO - je omnoho lepšia "hračka", ako tie ich rôzne pseudoskladačky - rozvíja v deťoch motoriku, zručnosť, predstavivosť.
Pucle (správne puzzle - aspoň sa nauč to riadne písať) - síce vyrábajú rôzni výrobcovia, avšak najlepšie a presne vyrazené vypúšťa firma Hasbro a tiež puzzle je dobré na zapamätanie, prestavivosť, pozornosť.

Takže - netrep tu tie svoje konšpirácie. Len sa strápňuješ svojou "odbornosťou".

P.S. Reagujem na teba len preto, lebo vidím komenty tvojich príspevkov u iných.
Ach jaj misoft.

z wikipedie
-------
Manufacturing of Lego bricks occurs at a number of locations around the world. Moulding is done in Billund, Denmark; Nyíregyháza, Hungary; Monterrey, Mexico and latest in Jiaxing, China. Brick decorations and packaging is done at plants in Denmark, Hungary, Mexico and Kladno in the Czech Republic.
-------
z oficialnej stranky LEGA
https://www.lego.com/en-us/aboutus/n...ctory-in-china

Nechcem sa ta nijako dotknut, ale obavam sa ze capa si tu strelil Ty , no a nad tym strapnovanim porozmyslaj sam
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zatiaľ som nestrelil s Čínou!
"By 2017 a new LEGO factory in Jiaxing, China is expected to be fully operational and have approximately 2000 employees. " - zatiaľ tam nie je, neprodukuje. Ale tí Dáni asi povolili v náročnosti - doteraz totiž sa všetko vyrábalo v Dánsku.
Ale uznávam - asi som to aj ja prestrelil (s tou výrobou inde).
Ak sa však bude i v Číne vyrábať - nuž zbohom s kvalitou (ale to bude len pre ázijský trh....)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
hmm, no a kukal som tu stemfinity.com stranku a veru to nevyzera zle. Je tam mnozstvo veci, ktore by som chcel mat doma a veru niektore aj mat budem. Len neviem ci ako hracky pre synceka, alebo pre ocka
Neviem ako sme sa k cine dostali ale cela iniciativa podpory a vyuky vedy, techmologii, matematiky a engineering (STEM) u deti a mladych je fantasticka. Dodavatelov milion, vizia uzasna.
Za mna 100 bodov pre jar88 za zdielanie toho videa.
inac ten robot z idea. Aha kuknite na tu firmu, co ho vyraba. Ja tam nic nedobre nevidim
http://www.makeblock.com/about-us
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Sadil semená.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Vtáky roznášajú, vietor rozfúka(topoľ, vrba) , občas majú odborné pomenovanie: náletové dreviny. Bola by si prekvapená kam všade napríklad rozosejú vlašské orechy havrany od materského stromu(ale spravidla tie koštiaľové čo neprebijú)
Skoro každý deň nachádzam pod naším stromom tri celé orechy. Preletia s nimi zrejme cez cestu k nám na strom, tiež je riadne vysoký, pod ním spevnená plocha, mám pocit, že si ich tam chodia rozbíjať. Ak je to tak, zatiaľ to nevzdal/-li. Sused oproti vysadil orech pred dom medzi cestu a chodník, dobre mu tieni v lete, mesto mu polku koruny tento rok orezalo, trochu zasahoval do cesty, ale taký radikálny "zostrih" si mohli odpustiť. Pôsobí ako polovica brokolice. Hrozný pohľad.
Koštiaľové, čo si mám pod tým predstaviť?
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Vtáky roznášajú, vietor rozfúka(topoľ, vrba) , občas majú odborné pomenovanie: náletové dreviny. Bola by si prekvapená kam všade napríklad rozosejú vlašské orechy havrany od materského stromu(ale spravidla tie koštiaľové čo neprebijú)
Tak toto je hádam normálne, ale čo ten chlapík v tej knihe sa vo vtáčích hovnách šťúral po semená a potom sadil?? Reč bola o tej knižke, na wiki je obsah.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
misoft
Zatiaľ som nestrelil s Čínou!
"By 2017 a new LEGO factory in Jiaxing, China is expected to be fully operational and have approximately 2000 employees. " - zatiaľ tam nie je, neprodukuje. Ale tí Dáni asi povolili v náročnosti - doteraz totiž sa všetko vyrábalo v Dánsku.
Ale uznávam - asi som to aj ja prestrelil (s tou výrobou inde).
Ak sa však bude i v Číne vyrábať - nuž zbohom s kvalitou (ale to bude len pre ázijský trh....)
V Číne sa napríklad vyrábajú dielce do Jaguárov niektorých typov BMW a aj do Harlleyok. Sú v Číne fabriky, ktoré vyrábajú veľmi predcizne a kvalitne. Záleží od objednávateľa, čo si objedná. Ak lacný šunt, vyrobia mu šunt. Ak kvalitu, vyrobia kvalitný produkt.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som včera dostala, že niekedy na Ježiška, je to trochu bližšie k architektúre ako základná stavebnica, mať niekoľko sád pre mestečko.
https://sk.mrwoodshop.com/collection...ecture-habitat
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
pavol54
bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Vtáky roznášajú, vietor rozfúka(topoľ, vrba) , občas majú odborné pomenovanie: náletové dreviny. Bola by si prekvapená kam všade napríklad rozosejú vlašské orechy havrany od materského stromu(ale spravidla tie koštiaľové čo neprebijú)
Tak toto je hádam normálne, ale čo ten chlapík v tej knihe sa vo vtáčích hovnách šťúral po semená a potom sadil?? Reč bola o tej knižke, na wiki je obsah.

alebo s Marekom Ebenom
Balzam pre dušu.
0 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
pavol54
bettylou
K dielu Muž, ktorý sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil?
Inak myšlienka pekná.
Vtáky roznášajú, vietor rozfúka(topoľ, vrba) , občas majú odborné pomenovanie: náletové dreviny. Bola by si prekvapená kam všade napríklad rozosejú vlašské orechy havrany od materského stromu(ale spravidla tie koštiaľové čo neprebijú)
Skoro každý deň nachádzam pod naším stromom tri celé orechy. Preletia s nimi zrejme cez cestu k nám na strom, tiež je riadne vysoký, pod ním spevnená plocha, mám pocit, že si ich tam chodia rozbíjať. Ak je to tak, zatiaľ to nevzdal/-li. Sused oproti vysadil orech pred dom medzi cestu a chodník, dobre mu tieni v lete, mesto mu polku koruny tento rok orezalo, trochu zasahoval do cesty, ale taký radikálny "zostrih" si mohli odpustiť. Pôsobí ako polovica brokolice. Hrozný pohľad.
Koštiaľové, čo si mám pod tým predstaviť?
To sú také orechy čo len tak nerozbiješ, alebo musíš takú trepnúť že jadro je drvina, potom sú takzvané papieráky. Osobne som takto čakal na prvú úrodu asi po štyroch rokoch mi zarodil dva orechy, počkal som na zber,skúsil o seba roztlačiť nepukol na druhý deň som priložil sekeru a išiel von, vysadil som nový pred dvoma rokmi mi zarodil má šťastie zostáva
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

<p>
&quot;bettylou&quot;
&quot;pavol54&quot;
&quot;bettylou&quot;
K dielu Muž, ktor&yacute; sadil stromy. Hneď ma napadlo, že odkiaľ mal sadenice? Či len tak zo semien sadil? Inak my&scaron;lienka pekn&aacute;.
Vt&aacute;ky rozn&aacute;&scaron;aj&uacute;, vietor rozf&uacute;ka(topoľ, vrba) , občas maj&uacute; odborn&eacute; pomenovanie: n&aacute;letov&eacute; dreviny. Bola by si prekvapen&aacute; kam v&scaron;ade napr&iacute;klad rozosej&uacute; vla&scaron;sk&eacute; orechy havrany od matersk&eacute;ho stromu(ale spravidla tie ko&scaron;tiaľov&eacute; čo neprebij&uacute
Tak toto je h&aacute;dam norm&aacute;lne, ale čo ten chlap&iacute;k v tej knihe sa vo vt&aacute;č&iacute;ch hovn&aacute;ch &scaron;ť&uacute;ral po semen&aacute; a potom sadil?? Reč bola o tej knižke, na wiki je obsah.
Neviem si spomen&uacute;ť na meno toho Slov&aacute;ka od Bystrice ktor&yacute; okrem toho že robil za M&aacute;rie Ter&eacute;zie topomapu Slovenska, pomocou praku vys&aacute;dzal ihličnany v t&yacute;ch najnemožnej&scaron;&iacute;ch miestach slovensk&yacute;ch h&ocirc;r . Upresňujem spomenul som si Dekret sa ten chlap&iacute;k, volal aj Wiki potvrdila</p>
Naposledy upravil pavol54 : 16.12.16 at 19:29
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
eeej veru nepotesil rap, disko, 5000000 decibelov a reklama na auto vedla podia na Kosickych prepytujem " rozpravkovych " vianociach
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

neviem čo som zakódoval text
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Zblblo formátovanie.... i mne sa to niekedy stane - čas od času....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja ho mám uloženého v pamäti najmä ako Dekreta-Matejovie.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať