Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ešte spomeniem Williama Rowlanda, tiež osobnosť lesníctva aj na Slovensku, na Orave má niekoľko pamätných tabúľ, možno ani Zákamenčania netušia, že jedna je hore v lese nad nimi.
Naposledy upravil korela : 16.12.16 at 22:11
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela
Raz som išla v buse s takto postihnutým prípadom, nastúpil pri Apolle, veľmi dobre oblečený štyridsiatnik, v živote sa asi busom neviezol, ešte si sadol aj do protismeru, správanie kým vystúpil je na dobrú poviedku, bolo mi jasné, že vystúpi pri Čiernom lese, čo sa aj stalo, od zastávky je to ešte kus cesty peši. Nechápem, prečo si nevzal taxi, aktovku mal pri sebe.
Aby som pochopila, o čom píšeš......môžeš pre nás mimo BA, "vidiečanov" uviesť, čo je "Čierny les" a čo také sa tam deje ???
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nič mimoriadne, iba tam končia odtiahnuté autá, jedna zastávka MHD tesne pred Slovnaftom.
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

František Kele precestoval celý svet, všade sadil naše šípky.
http://spis.korzar.sme.sk/c/7447443/...isek-kele.html
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
neviem čo som zakódoval text
preplo ti klávesnicu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Zblblo formátovanie.... i mne sa to niekedy stane - čas od času....
chcel som hodiť smajlíka cez formátovanie a už to bolo
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
bettylou
pavol54
neviem čo som zakódoval text
preplo ti klávesnicu
mne to dosť často kódovalo, kým som používal Firefox
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ing. Ľubomír Janoška
bettylou
pavol54
neviem čo som zakódoval text
preplo ti klávesnicu
mne to dosť často kódovalo, kým som používal Firefox
aha, no však sa zaobídem bez formátovania, lebo to skončí ako pri zmene jazyka klávesnice čo má vplyv na písmená (z,y) pravdu povediac ani sa mi s tým nechce zaoberať však "Vytrímať"
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To nie je spôsobené len prehliadačom! Stretol som sa s tým aj pri IE. Jednoducho píšeš text, zadávaš formátovanie (zvýraznenie textu, vyfarbenie textu a pod.) a editor na stránke Porada to jednoducho dekóduje inak. Nerozozná formátovacie znaky a zoberie z nich len ASCII kódy a premení na znaky.
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

bettylou
misoft
Zatiaľ som nestrelil s Čínou!
"By 2017 a new LEGO factory in Jiaxing, China is expected to be fully operational and have approximately 2000 employees. " - zatiaľ tam nie je, neprodukuje. Ale tí Dáni asi povolili v náročnosti - doteraz totiž sa všetko vyrábalo v Dánsku.
Ale uznávam - asi som to aj ja prestrelil (s tou výrobou inde).
Ak sa však bude i v Číne vyrábať - nuž zbohom s kvalitou (ale to bude len pre ázijský trh....)
V Číne sa napríklad vyrábajú dielce do Jaguárov niektorých typov BMW a aj do Harlleyok. Sú v Číne fabriky, ktoré vyrábajú veľmi predcizne a kvalitne. Záleží od objednávateľa, čo si objedná. Ak lacný šunt, vyrobia mu šunt. Ak kvalitu, vyrobia kvalitný produkt.
Kde sa pozriem, tam čítam nelichotivé vyjadrenia k výrobkom MADE IN CHINA,často aj oprávnene....ale často veru nie, ako píše bettylou......mnohí z frfľajúcich sa hrdí značkovými teniskami. odevami mnohých svetových značiek, kde je skromne uvedené, že práve tento originál je vyhotovený v Číne a mnohé ich značky úspešne začínajú konkurovať a pretláčať sa na prvé miesta v kvalite, dizajne....Čína je zaľudnená krajina a tým má aj množstvo "mozgov", ktoré vedia preraziť a siahať na svetové prvenstvo vo vývoji. Je to rasa, ktorá má genetickú danosť pracovitosti, vytrvalosti a skromnosti. V časoch otrokárstva v Amerike oni boli tí, čo sa najviac osvedčili na prácu v horúčavách, s veľkou fyzickou výdržou pri minimálnom prísune potravy, nemali konkurenciu.
A poznáte Sybilino proroctvo, že žltá rasa ovládne svet? Zatiaľ sa to javí reálne, ale nie sú to zbrane, ale ekonomika.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka


Kde sa pozriem, tam čítam nelichotivé vyjadrenia k výrobkom MADE IN CHINA,často aj oprávnene....ale často veru nie, ako píše bettylou......mnohí z frfľajúcich sa hrdí značkovými teniskami. odevami mnohých svetových značiek, kde je skromne uvedené, že práve tento originál je vyhotovený v Číne a mnohé ich značky úspešne začínajú konkurovať a pretláčať sa na prvé miesta v kvalite, dizajne....Čína je zaľudnená krajina a tým má aj množstvo "mozgov", ktoré vedia preraziť a siahať na svetové prvenstvo vo vývoji. Je to rasa, ktorá má genetickú danosť pracovitosti, vytrvalosti a skromnosti. V časoch otrokárstva v Amerike oni boli tí, čo sa najviac osvedčili na prácu v horúčavách, s veľkou fyzickou výdržou pri minimálnom prísune potravy, nemali konkurenciu.
A poznáte Sybilino proroctvo, že žltá rasa ovládne svet? Zatiaľ sa to javí reálne, ale nie sú to zbrane, ale ekonomika.
Asi takto - pokiaľ v Číne nejaká renomovaná spoločnosť založí svoj závod, ktorý musí dodávať kvalitu, riadia ho (vo väčšine) zástupci materskej spoločnosti, kontrolujú kvalitu. Potom sa dá o kvalite uvažovať ako viac ako dostačujúcej.
Ovšem prívlastok "šmejd z Číny" si Číňania vyslúžili práve kopírovaním značkových produktov, kradnutím vzorov a kašľaním na nejaké práva a patenty. Potom začali zaplavovať svet svojimi "výrobkami" ako na bežiacom páse. Veď stačí niekedy počúvať, ako sťahujú napr. detské hračky, pretože prekročili hodnoty ftalátov.
majú síce "certifikát" CE, lenže nie je to originál, je to obchádzanie zákonov krajiny, kde sa to importuje (inak Číňania CE to označujú ako Chinese Export).

P.S. Bolo to síce staršieho dáta - Top Gear - porovnávali výrobky, ktoré sa nápadne podobali výrobkom UK - Range Rover - len trošku zmenili prednú masku, trochu v interiéri a z ďaleka to vyzeralo ako originál. Ovšem spracovanie, výkon........... nič moc.
A darmo budú vyrábať kvalitne - prívlastok šmejdov im zostane pre ich počiatočné nekalé činnosti....
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft, píšeš dobre, sami sa zaslúžili o dnešnú povesť a nálepku. Ale svetu dali mnoho, viď ich históriu. Ale súčasný stav a povesť je v historickom kontexte zlomok, ak zapracujú na sebe a zbavia sa tejto povesti, do budúcna majú šancu stať sa spoľahlivou a silnou ekonomikou.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

afrikánka
misoft, píšeš dobre, sami sa zaslúžili o dnešnú povesť a nálepku. Ale svetu dali mnoho, viď ich históriu. Ale súčasný stav a povesť je v historickom kontexte zlomok, ak zapracujú na sebe a zbavia sa tejto povesti, do budúcna majú šancu stať sa spoľahlivou a silnou ekonomikou.
Zdá sa, že áno. Ak v tom budú podporovaní.
Aktivity Číny v Afrike.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

afrikánka
misoft, píšeš dobre, sami sa zaslúžili o dnešnú povesť a nálepku. Ale svetu dali mnoho, viď ich históriu. Ale súčasný stav a povesť je v historickom kontexte zlomok, ak zapracujú na sebe a zbavia sa tejto povesti, do budúcna majú šancu stať sa spoľahlivou a silnou ekonomikou.
Čo sa histórie týka.... tu majú neodškriepiteľné prvenstvo. Mnoho vecí, postupov, produktov sú vlastne ich dedičstvom, ktoré sa "znovuobjavilo" neskôr. Toto im nikto nezoberie.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
afrikánka
misoft, píšeš dobre, sami sa zaslúžili o dnešnú povesť a nálepku. Ale svetu dali mnoho, viď ich históriu. Ale súčasný stav a povesť je v historickom kontexte zlomok, ak zapracujú na sebe a zbavia sa tejto povesti, do budúcna majú šancu stať sa spoľahlivou a silnou ekonomikou.
Čo sa histórie týka.... tu majú neodškriepiteľné prvenstvo. Mnoho vecí, postupov, produktov sú vlastne ich dedičstvom, ktoré sa "znovuobjavilo" neskôr. Toto im nikto nezoberie.
Keby mal svet - určité krajiny vrátiť Číne to, čo im bolo ukradnuté, tak sa nedoplatia.
...a vonkoncom mi momentálne nejde o nejaké kultúrne vecičky....to je iný level, kradnutie kultúrneho dedičstva.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
misoft
afrikánka
misoft, píšeš dobre, sami sa zaslúžili o dnešnú povesť a nálepku. Ale svetu dali mnoho, viď ich históriu. Ale súčasný stav a povesť je v historickom kontexte zlomok, ak zapracujú na sebe a zbavia sa tejto povesti, do budúcna majú šancu stať sa spoľahlivou a silnou ekonomikou.
Čo sa histórie týka.... tu majú neodškriepiteľné prvenstvo. Mnoho vecí, postupov, produktov sú vlastne ich dedičstvom, ktoré sa "znovuobjavilo" neskôr. Toto im nikto nezoberie.
Keby mal svet - určité krajiny vrátiť Číne to, čo im bolo ukradnuté, tak sa nedoplatia.
...a vonkoncom mi momentálne nejde o nejaké kultúrne vecičky....to je iný level, kradnutie kultúrneho dedičstva.
Keby časť sveta neokrádala tú druhú, neboli by dnešné dôsledky. napr migračná kríza, životné prostredie v pr--li a pod. Keby si jedna časť sveta nechcela privlastniť niečo, čo patrí inej časti sveta, tak by ani krčmové bitky neboli, nieto ešte vojny.
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pavol54, svet už iný nebude, zrejme stále sa budú diať mocenské boje, len priebehy tiež budú podliehať evolúcii, svojím spôsobom budú mať sofistikovanejšiu formu na dosiahnutie cieľa. Keď Nemci neuspeli vojenskou silou, tak sa pokúšajú ekonomicky....čo už vlastne plánovali v čase fašizmu, ako alternatívu k ovládnutiu Európy.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
pavol54, svet už iný nebude, zrejme stále sa budú diať mocenské boje, len priebehy tiež budú podliehať evolúcii, svojím spôsobom budú mať sofistikovanejšiu formu na dosiahnutie cieľa. Keď Nemci neuspeli vojenskou silou, tak sa pokúšajú ekonomicky....čo už vlastne plánovali v čase fašizmu, ako alternatívu k ovládnutiu Európy.
A kde nabrali peniaze na vojenské či ekonomické ovládnutie? Že by bol ten zdroj stále ten istý ? Len iná forma.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Davala som funkcnu telku k smetiakom..aj ovladac som tam prilepila....ked isiel chlap okolo nejaky kreten ju uz rozbil domace kino funkcne co som tiez...bolo fuc....minule sme tiez tak telku vecer rano bola fuč...
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

pavol54
afrikánka
pavol54, svet už iný nebude, zrejme stále sa budú diať mocenské boje, len priebehy tiež budú podliehať evolúcii, svojím spôsobom budú mať sofistikovanejšiu formu na dosiahnutie cieľa. Keď Nemci neuspeli vojenskou silou, tak sa pokúšajú ekonomicky....čo už vlastne plánovali v čase fašizmu, ako alternatívu k ovládnutiu Európy.
A kde nabrali peniaze na vojenské či ekonomické ovládnutie? Že by bol ten zdroj stále ten istý ? Len iná forma.
Pôvodne som chcela napísať presnejšie....teraz doplňujem.
Po prehratej I.svetovej vojne, v rokoch 1930+? už mali plán na ekonomické ovládanie Európy, ale ešte sa pokúsili získať nadvládu II.sv.vojnou. Od roku 1942 mali založený finančný fond, kde zdroje pochádzali z vojnových lúpeží. Čakalo sa len na pád Berlínskeho múru.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať