Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
Hlavne dcéra mi vraví, nech nechodím v noci von. Chodím stále, teda so psom. Nedávno spomínal práve zadný sused mng, že raz takto pri nočnej pochôdzke zrazu zostal stáť pred cudzím chlapom. Asi to dobre dopadlo, keď žije, ľak na oboch stranách. Ale oni majú vskutku veľký pozemok. A voyerov nikto aj tak nezastaví. :-)
Tu prišlo zasa k nejakej dezinformácii, buchač si povyberal z textov čo chcel. Myslím, že je jasné, že dcéra ma varuje, aby som nevychádzala v noci von, logicky iba do záhrady. Na ulicu by ma nikto dnes už nedostal aj preto, že ľudia na noc radi púšťajú psov von, a teda stretnúť skupinku, ako sa mi to raz stalo okolo 22.00, už zažiť nechcem.
Sused mng vravel, ako stretol u seba na konci záhrady v noci cudzieho chlapa len tak zoči-voči. Má tam postavený druhý dom, asi hosťovský, alebo aby využil materiál. Keďže ide o nášho zadného suseda, ten chlap k nemu mohol prejsť jedine cez nás. Preto lebo.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Prečítajte si, ako žili Slovania, akú mali povesť Slovanky, a vôbec ako sa žilo. Písali o nich arabskí cestovatelia, a čo sa týka promiskuity, nevyšli z toho ženy zle.
Žilo sa racionálnejšie v mene vlastného prežitia, ekonomickejšie, s danými pravidlami v rodine i spoločenstve. Od christianizácie sa začali pomery meniť.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Tu prišlo zasa k nejakej dezinformácii, buchač si povyberal z textov čo chcel.
Ale blbosť...nevyberal som nič. Upriamil som pozornosť na iné...a k tomu som to zovšeobecnil.
Dnešná doba je totiž taká, že či ideš vonku v noci alebo cez deň, nikdy nevieš, komu "poďakuješ".
Dokonca aj ja chodím nie vždy na "ľahko"...a do určitých lokalít už vôbec. A v noci je to už úplne jasné...1
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Bože,zase som čítala noviny,to som nemala robiť.Novinári by nutne mali dostať dlhodobý zákaz alkoholu,čo už tí posplietajú.Neskutočné.Hovorím ako Fico,to je ešte horšie.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Ja som mrkla na aktuálne teploty, Dudince - 30!
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

My -22
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je mrazivo všade, náš kút okolo -10, nefúka, dá sa, zatiaľ máme relatívne šťastie.
Dcéra o jednej v noci hore, ešte si niečo študovali a zrazu počujú hrkot, tak solili pod nimi nepodstatnú cestu, ktorá za nimi končí pár metrov, ide takmer o poľnú cestu už, možno parkovú, iný kraj, iný mrav. Na jeseň ich mestské lesy robili v okolí total údržbu stromov. Niekto má peniaze, tu sa naťahujem s mestom o výrub chorého stromu 2 roky, a vyrúbali najprv úplne zdravú cca 50 r. krásnu japonskú čerešňu. Vraj sa pomýlili, mali ju fakt zle označenú v papieroch.
Takto v zime, kým som vyšla, bolo po strome. Ale je zaujímavé, že hneď ju spílenú aj nakladali, ale oveľa väčšiu hmotu z chorých stromov čo padli neskôr, nechali na rozobratie ľuďmi. Tak neviem, či to nebol aj zámer pri tej čerešni.

3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Určite bol.Sme svedkami plošného ničenia lesov na SK s požehnaním štátu.Rozkrádanie lesov na SK nemá obdobu.Po nás potopa platí doslovne.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nič netrvá večne. Verím.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tak mam vanoce...decko mi stiahlo...grizwolda- vianocne prazdniny..tesim a saganim pritom
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela......Dcéra o jednej v noci hore, ešte si v noci niečo študovali, ......

Uvažujem, čo len môžu mladí partneri v noci študovať
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

afrikánka
korela......Dcéra o jednej v noci hore, ešte si v noci niečo študovali, ......

Uvažujem, čo len môžu mladí partneri v noci študovať
čo myslíš? že by biológiu? TY,TY, TY, ako vieš že do jednej ? nemôžeš spávať?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Práve som si vypočula.
Oslava Silvestra v obci mimo celoročnej civilizácie na chalupe, rodičia s mladými, v nejakom miestnom zariadení. Pred polnocou odchádza partner mladej do chalupy pozrieť jej psa, či je všetko v poriadku, ale v prvom rade, že bude so psom, pretože ten pes sa tiež neskutočne bojí delobuchov.
Prichádzajúc k domu počuje náreky, nad susedom, ktorému v rukách vybuchla pyrotechnika stojí veľa ľudí neschopných reagovať, ten zaliaty celý krvou vrátane tváre, ktovie, či neprišiel o oči. Mladý chlap, ... deti.
Všetci naliati viac ako na Slovensku, žiadny triezvy široko-ďaleko, nemal ho kto odviezť. Vbehol do chalupy, zobral prvé dve deky, ktoré uvidel, na jednu ho položil, druhou prikryl, zavolal pomoc, a po celý ho udržoval pri vedomí. Dostavili sa nad očakávanie rýchlo. Viac detailov neviem.
Neskôr prišla "svokra" a prvé slová - daj mi kľúče od chalupy. Pre dve deky!
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

korela, trochu som nepochopila čia bola oná svokra? Matka záchrancu, alebo jeho svokra?Lebo inak mi uniká pointa príbehu.
P.S. Svokra máva i svatku.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mnoji po zhladnuiti filmu zatuzili po "modnej novinke" . Snad stoji za precitanie,aby sa kazdy mohol rozpovedne rozhodnut.
Rozmohol sa nám tu ďalší nešvár...

V televízii iste mnohí z vás postrehli reportáž o tom, ako sa zvyšuje dopyt po plemene Akita Inu, pretože si ľudia zamilovali film Hachiko. Pre ľudí, ktorým psie plemená naozaj niečo hovoria, je to signál, že sa opäť rútime do „skvelých“ časov. Tak, ako časom vymizli z obľúbenosti dalmatínci z filmu, jack russellovia a yorkovia, ktorí sú teraz kade tade nadvoroch, balkónoch- hryzú, zúria a štekajú ako každý nevychovaný teriér v rukách totálneho laika, to isté čaká aj toto nové „filmové“ plemeno. Lenže akita nie je york, ktorý keď pohryzie, vlastne poštípe. Akita Inu je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami.

Dokonca aj ten známy Hachiko z filmu nebol len jeden, lebo cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Ani oni sami nedokázali niektorých vychovať tak, aby pes zvládol to, čo sa mu povie. Samotný herec Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt...

Akita Inu je pes, ktorého nesmiete nútiť, vychovávať neodbornými metódami typu „chceme psa od šteniatka, aby sme si ho sami naučili, lebo máme deti“, „ja ho donútim“, „už sme mali ovčáka“. To už zaváňa katastrofou aj pri záujemcoch u nás o obyčajných krížencov. A mnohí viete, akú skutočnú výchovu má 70% sídliskových trhačov od „domácich odborníkov“. Tvrdohlavosť je tiež typickou črtou v povahe a žiadny dedinský macho-traktorista ju z neho nevybije až k poslušnosti. Maximálne to bude v psovi vrieť do dospelosti a potom si majiteľa porieši sám, aby naše média opäť mohli priniesť fascinujúce správy o tom, ako zlý a agresívny pes napadol nevinného človeka.
Kto naozaj pochopil film vie, prečo pes TVRDOHLAVO čakal na majiteľa, ktorý sa už nikdy nevráti. Typická akita- vyberie si sám svojho pána, žije tak ako žiť chce, nedá sa ho nútiť k ničomu.
Prosíme, nedajte sa zlákať rôznymi ponukami od množiteľov z portálov, kde už v nadpise ponúkajú šteniatka Hachiko. To nie sú šteniatka z filmu, to sú časované bomby v neskúsených rukách. Toto už nie je sranda a za rok, dva budeme na uliciach zbierať agresívnych, labilných jedincov tohto plemena, ktorí paradoxne v momente po umiestnení do koterca, stratia šancu na život. Kto z vás si vezme dospelého, veľkého psa s nevyspytateľným správaním? Kto z nás bude mať toľko miesta, aby roky držal v koterci silne dominantné zviera samé? Koľkí „Hachikovia“ za hlúpy rozmar zaplatia životom a to buď utratením alebo vyhodením do lesa, za dedinu, do iného okresu, lebo ten „sprostý“ pes dohrýzol celú rodinu?
Ľudia prosíme, nebuďte ako ovce! Ak sa raz natočí film o chlapcovi a gepardovi, aj takého budete chcieť? Ešteže Hachiko nie je film o kobre kráľovskej! :/
Myslite pred tým, než kvôli rozmaru ohrozíte seba, rodinu a zničíte nejakému psovi život! Radšej si film pozrite ešte raz, poplačte si, uvedomte o čom je príbeh a prepnite na iný program. Možno niekde nájdete film aj o tom, ako Janko a Marienka do útulku na brigádu išli...
P.S. Verných Hachikov sú plné útulky. A každý si tam nájde toho vhodného, len treba hľadať.

OZ- Trencianske labky

3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

alaya1
Mnoji po zhladnuiti filmu zatuzili po "modnej novinke" . Snad stoji za precitanie,aby sa kazdy mohol rozpovedne rozhodnut.
Rozmohol sa nám tu ďalší nešvár...

V televízii iste mnohí z vás postrehli reportáž o tom, ako sa zvyšuje dopyt po plemene Akita Inu, pretože si ľudia zamilovali film Hachiko. Pre ľudí, ktorým psie plemená naozaj niečo hovoria, je to signál, že sa opäť rútime do „skvelých“ časov. Tak, ako časom vymizli z obľúbenosti dalmatínci z filmu, jack russellovia a yorkovia, ktorí sú teraz kade tade nadvoroch, balkónoch- hryzú, zúria a štekajú ako každý nevychovaný teriér v rukách totálneho laika, to isté čaká aj toto nové „filmové“ plemeno. Lenže akita nie je york, ktorý keď pohryzie, vlastne poštípe. Akita Inu je plemeno určené pre ruky skúsených chovateľov, ktorí majú za sebou roky práce s tvrdohlavými a sebavedomými psami.

Dokonca aj ten známy Hachiko z filmu nebol len jeden, lebo cvičitelia neboli ochotní riskovať s niektorými psami scény, kde by nemali psa pod kontrolou. Ani oni sami nedokázali niektorých vychovať tak, aby pes zvládol to, čo sa mu povie. Samotný herec Richard Gere popisoval, že jeho prvé stretnutie s dospelými psami, s ktorými mal ísť pred kameru, bolo skôr o strachu a bol upozornený, aby s nimi na začiatku ani neudržoval očný kontakt...

Akita Inu je pes, ktorého nesmiete nútiť, vychovávať neodbornými metódami typu „chceme psa od šteniatka, aby sme si ho sami naučili, lebo máme deti“, „ja ho donútim“, „už sme mali ovčáka“. To už zaváňa katastrofou aj pri záujemcoch u nás o obyčajných krížencov. A mnohí viete, akú skutočnú výchovu má 70% sídliskových trhačov od „domácich odborníkov“. Tvrdohlavosť je tiež typickou črtou v povahe a žiadny dedinský macho-traktorista ju z neho nevybije až k poslušnosti. Maximálne to bude v psovi vrieť do dospelosti a potom si majiteľa porieši sám, aby naše média opäť mohli priniesť fascinujúce správy o tom, ako zlý a agresívny pes napadol nevinného človeka.
Kto naozaj pochopil film vie, prečo pes TVRDOHLAVO čakal na majiteľa, ktorý sa už nikdy nevráti. Typická akita- vyberie si sám svojho pána, žije tak ako žiť chce, nedá sa ho nútiť k ničomu.
Prosíme, nedajte sa zlákať rôznymi ponukami od množiteľov z portálov, kde už v nadpise ponúkajú šteniatka Hachiko. To nie sú šteniatka z filmu, to sú časované bomby v neskúsených rukách. Toto už nie je sranda a za rok, dva budeme na uliciach zbierať agresívnych, labilných jedincov tohto plemena, ktorí paradoxne v momente po umiestnení do koterca, stratia šancu na život. Kto z vás si vezme dospelého, veľkého psa s nevyspytateľným správaním? Kto z nás bude mať toľko miesta, aby roky držal v koterci silne dominantné zviera samé? Koľkí „Hachikovia“ za hlúpy rozmar zaplatia životom a to buď utratením alebo vyhodením do lesa, za dedinu, do iného okresu, lebo ten „sprostý“ pes dohrýzol celú rodinu?
Ľudia prosíme, nebuďte ako ovce! Ak sa raz natočí film o chlapcovi a gepardovi, aj takého budete chcieť? Ešteže Hachiko nie je film o kobre kráľovskej! :/
Myslite pred tým, než kvôli rozmaru ohrozíte seba, rodinu a zničíte nejakému psovi život! Radšej si film pozrite ešte raz, poplačte si, uvedomte o čom je príbeh a prepnite na iný program. Možno niekde nájdete film aj o tom, ako Janko a Marienka do útulku na brigádu išli...
P.S. Verných Hachikov sú plné útulky. A každý si tam nájde toho vhodného, len treba hľadať.

OZ- Trencianske labky

aspoň všetci vidia ako sa niektorí dajú emočne zmanipulovať a pritom majú volebné právo
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kiežby sa to z "plátien" vzťahovalo iba na psov.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Predbehol si ma o minútku!
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Kiežby sa to z "plátien" vzťahovalo iba na psov.
viď vzor akčných filmov, včera v noci jazda v proti smere po Blave
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Síce Ficovci tento návrh pred časom zamietli a teraz dávajú za svoj, no vcelku ma to aj potešilo. Len je otázkou, ako to dotiahnu do konca, teda ak vôbec.
Veriaci sa budú môcť venovať trochu viac svojej viere a nie flákať sa po omši v obchodoch.

http://ekonomika.sme.sk/c/20428979/s...t-obchody.html
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať