Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som aj za nedelu!....sobota do 18h a cau.....za mna aj do 13h....
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jednoznačne !

Keď to môže fungovať inde, prečo nie aj u nás ?

Írsko je teda solídne katolícke, no zíral som jak puk, keď nás v Dubline ochranka obchoďáku takpovediac vytláčala pred 12tou hodinou...a išlo o sobotu. Do pondelka utrum, obchody zatvorené.
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tweety
Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
ja si spomínam, že u nás bol aj v pondelok obchod zatvorený. Na druhú stranu, chlieb od soboty v pohode do utorka vydržal. Tým ale nechcem povedať, že sa mi to nepáči. My už dosť dlho v nedeľu absolútne nenakupujeme, aj keď máme do obchodu iba pár krokov a občas sa stane, že mi niečo k vareniu chýba.

Ono vlastne aj to pečivo sa dá obísť. Niekto pečie doma, niekto používa mrazák.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tweety
Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
pri mne je to este stale tak.
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Dáša_
Tweety
Boli časy, keď sa sobotou okolo 13. hod. zatvorili obchody až do pondelka a prežili sme to bez ujmy na zdraví.
ja si spomínam, že u nás bol aj v pondelok obchod zatvorený. Na druhú stranu, chlieb od soboty v pohode do utorka vydržal. Tým ale nechcem povedať, že sa mi to nepáči. My už dosť dlho v nedeľu absolútne nenakupujeme, aj keď máme do obchodu iba pár krokov a občas sa stane, že mi niečo k vareniu chýba.

Ono vlastne aj to pečivo sa dá obísť. Niekto pečie doma, niekto používa mrazák.
Trochu mimo témy:
Moja mamka doma občas napečie chlebík. Poctivo rukami zamiesi a čaká kedy vykysne. A potom pečie. Vôňa domova. Vždy mi to tak pohladí dušu. Na chlebíku krásne vidieť, ako sa premiešala biela múka s tmavou. A tá vôňa - aká je báječná. Och a teplé končeky s rozpusteným maslom - neodolám a zjem nielen tie končeky.
4 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety
Pamätám si , že v pondelok boli mäsiarne zatvorené alebo otvorené až poobede. To už neviem presne.
a každý deň "nad desať, od desať" Inak nie len mäsiarne ale aj obchody s niektorým tovarom boli v pondelok zatvorené
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Janiela
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
Presne toto som povedal jedným čo sa chválili že idú z omše rovno do obchodu, že načo chodia do kostola keď ihneď spáchajú hriech lebo bránia ostatným kresťanom(predavačkám) aby sviatočný deň svätili
1 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Janiela
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
4 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
pavol54
Janiela
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
To áno. Veď aj lekár, požiarnik alebo iné povolanie.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

alaya1 .....zľakla som sa..že máš fúzy a keď som to zväčšila, motýľ
..prečo si sa zmenila?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zväčša jednotné názory. Ja som tiež za, to je samozrejmé, trochu pokoja a stíšenia privítajú aj neveriaci, má to veľký význam. Ale musíte pripustiť, že mnohí ľudia chodia z práce v týždni domov veľmi neskoro, resp. robia dve aj tri zamestnania. Tí počas bežného týždňa nestihnú obehnúť nepotravinárske obchody. Alebo hodinu strávia úplne neefektívne v zápchach do práce i späť. Proste doba sa zmenila. Veľa ľuďom bude tento "komfort" chýbať z čisto praktických dôvodov. A ja ich chápem.
Spomínam na päťdesiate roky, mäsiar a mliekár mali otvorené v nedeľu do 10 hod., v tom čase sme nemali chladničku a veru tatko bol vždy nakúpiť čerstvé mäso na nedeľný obed aj mlieko. Čím som staršia, tým viac si vážim, že sa nejedlo mäso prehnané ktovie koľkokrát cez mikrovlny, do mäsa sa nepchala chémia a mäso sa ani v chémii neprepravovalo tak ako dnes.
Chodievali sme do Modrého kostolíka, mali sme ho ďaleko. Vždy bol natrieskaný a prichádzalo mi najmä v zime z jeho ovzdušia zle, väčšinou z napáchnutých kabátov plných naftalínu. Rodičov som ľutovala, že ma musia držať po celý čas na rukách. Ťažké ovzdušie kostola sa ešte v ten deň poobede vykompenzovalo dlhými prechádzkami do prírody.
.
Padla tu milá otázka, čo robili moji mladí v noci hore? On sa vo svojom odbore môže dovzdelávať stále, tam sa vývoj nezastaví, dcéra ešte pracovala, aby dodržala termín odovzdania svojej práce popri materskej.
Nám sa ľahko pripomienkuje, že rodiť deti v neskorom veku nie je prirodzené, neužijeme si vnúčat, oni nás, ale v podstate sme všetci spolutvorcami ich dnešného spôsobu života. Dobre viete, že ani im sa to nepáči a radi by žili úplne inak, aj by si radi skôr zakladali rodiny. Nemôžu pochopiť našu dobu žitia, ako sme po zákonnej práci odchádzali všetci domov a mali voľno, aj keď sme mnohí nad prácou premýšľali aj doma. Ale nikto nás nenaháňal do neplatených nadčasov, ako je to dnes bežne zaužívané.
Takže aj keď som na jednej strane s návrhom spokojná, budú zatvorené obchody mnohým rodinám zákonite chýbať.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Janiela
pavol54
Janiela
Klientovi - veľký kresťan, milión rečí o viere, bohu a tak - keď tlačil na zákazku - chcel mať vypracované o päť minút dvanásť som oponovala, že ide nedeľa. Nakoniec som mu povedala:
"Viete, ja v nedeľu nemôžem, lebo som kresťan katolík a nedeľu svätím. Aj vy ste kresťan katolík, tak ma určite chápete".
Prajem každému vidieť ten pohľad.
Mám jedno heslo "Čo v nedeľu napredok, to cez týždeň nazadok" spravidla sa to splní, ale sú niektoré veci ktoré sa musia skutočne spraviť v nedeľu, najmä v poľnohospodárstve v súvislosti s počasím
To áno. Veď aj lekár, požiarnik alebo iné povolanie.
Tých zamestnaní dnes je veľmi veľa.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
2 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Ja som aj za nedelu!....sobota do 18h a cau.....za mna aj do 13h....
Lujza, prepáč, ale ozvala sa tá správna, veď ty si mimo každej skupiny v prieskume. Tebe sa ľahko vraví, zatiaľ, si mladá, zdravá, neodkázaná na nikoho, a zrejme ani tvoji rodičia zatiaľ.
Veď sa zdá, že ty nevieš čo robiť s voľným časom. Dúfam, že to bude najmä tebou správne pochopené.
Smajla nedávam, načo.
Maďari mali v sedemdesiatych rokoch bežne v týždni otvorené v Budapešti potraviny do 22.00, to ani Praha nemala. Tá tiež bola bez života po 18.00, čo sa obchodov týkalo.
Vo veľkých mestách je automaticky ich režim úplne iný.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mám známu, robí na pumpe. Vyšla jej služba aj na štedrý večer. Rozprávala, že neskutočné, celý podvečer vyzváňali telef=ony, či majú otvorené. Ľudia potrebovali napríklad také potrebné veci ako colu, minerálku....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať