Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Janiela Pozri príspevok
Súhlasím, obchody aj soboty po poludní a nedele zavrieť. Ja tie ženy v predajniach ľutujem.
Ešte doplním, a to si hovoríme kresťania katolíci. Po omši svätej šup väčšina hromadne na nákup.
Treba to trošku vidieť aj z druhej strany.

Niektoré ženy, úmyselne berú služby v nedeľu, pretože to majú oveľa lepšie zaplatené. Nechcem prorokovať, ale nie všetky predavačky budú spokojné, poklesnú im totiž mzdy.

Obdobné je to v nemocniciach na nočných. Práce NAJMENEJ a hodinovka NAJVYŠŠIA.

Osobne nemám s tým problém, prikláňam sa k tomu aby to voľno bolo, ale nikdy by som si nedovolil tvrdiť, že je to lepšie pre všetkých.

Keď som kedysi brigádoval v Třinci v železiarňach, vyberal som prácu iba vo výškach. Nikto tam totiž nechcel ísť a práce tam bolo podstatne menej ako "dole"...
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Skôr by bolo treba postaviť otázku tak prečo musí väčšina pracovať tak aby si nemali čas nakúpiť počas normálnej prevádzkovej doby a musia to odkladať na nedeľu? Prečo ide matka z domácnosti ide rada robiť v nedeľu? Tak ako napísal Nandy najmenej práce najvyšší plat, ale prečo nemajú taký plat aby neboli odkázané na tých pár šupov príplatku? Prečo Sulík a Mihálom nebojujú za vyššie minimálne mzdy s takým nasedaním ako za bezbrehé vykorisťovanie.
Inak medzi nami obchodníci sú veľmi radi že sa rušia a boli by najradšej keby sa zrušili aj stratové nedeľné predaje. Prečo? a, lebo má otvorené aj konkurencia. b, tých pár cirkevníkov čo idú z kostola a niekoľko zábudlivcov ich nevytrhne na tržbách
5 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Bratia česi by ti napísali - musí hákovat na nový auta a drahý dovolený majitelum :-))
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Treba to trošku vidieť aj z druhej strany.
Šak sa predsa pozri...
Niektoré ženy, úmyselne berú služby v nedeľu, pretože to majú oveľa lepšie zaplatené. Nechcem prorokovať, ale nie všetky predavačky budú spokojné, poklesnú im totiž mzdy.
...a to vážne ? Žiadna vydatá žena s deťmi sa nehrnie do roboty.
Slovenský podnikateľ dáva minimálnu mzdu, tak o akom poklese vravíš ?

Obdobné je to v nemocniciach na nočných. Práce NAJMENEJ a hodinovka NAJVYŠŠIA.
....a to vážne ? Jedna sestrička na oddelení a pacientov zo 30. Vyskúšal a potom by som niečo vravel...

Osobne nemám s tým problém, prikláňam sa k tomu aby to voľno bolo, ale nikdy by som si nedovolil tvrdiť, že je to lepšie pre všetkých.

Keď som kedysi brigádoval v Třinci v železiarňach, vyberal som prácu iba vo výškach. Nikto tam totiž nechcel ísť a práce tam bolo podstatne menej ako "dole"...
Kua...čo bolo, to bolo. Tiež som sa snažil brať služby cez víkend, príplatky jak sviňa.
...
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
Tiež som včera sledoval.
Čudoval sa ? Ani nie...skôr zdúpnel nad tým argumentom. Ten druhý, čo spomenul konateľ....že " Detva má dobré meno v zahraničí"...ten ma dostal dokonale.

Tiež som postrehol v šote len šéfa odborov z Detvy.
Kde je Machyna ? Či len príde smotanu zlízať ?
Som len zvedavý na jedno.
Ako dlho bude trvať ten ostrý štrajk ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Smiešne: Detva náklady na mzdy požadované zvýšenie za rok 800 000 . Denné straty kvôli štrajku robotníkov (ktorí ako odborníci vo fachu majú (priemer 900) menej ako pomocný robotník v Nemecku) 100 000 až 200 000
Tiež som včera sledoval.
Čudoval sa ? Ani nie...skôr zdúpnel nad tým argumentom. Ten druhý, čo spomenul konateľ....že " Detva má dobré meno v zahraničí"...ten ma dostal dokonale.

Tiež som postrehol v šote len šéfa odborov z Detvy.
Kde je Machyna ? Či len príde smotanu zlízať ?
Som len zvedavý na jedno.
Ako dlho bude trvať ten ostrý štrajk ?
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 435 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
Takže aj Tvoja firma do toho spadá ?
------------------------
Detvan URČITE nespadá do tej kolónie !
http://detvan.sk/historia/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 405 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php
Prečítaj môj "neužitočný" príspevok ešte raz a zistíš, že vravím vo všeobecnosti a nie konkrétne.
------------------------------
Ten Tvoj nemienim rozpitvávať...nechce sa mi.
Akurát si dovolím dať poznámku k bodu 4.
Tvoja švarginá bola v ktorej nemocnici ? V Námestove, či v inej prdeli sveta.
Pár týždňov si si odležal ? Kde ?
Lebo v špitáloch, kde som ja bol, tak bola situácia iná.
Žiadne flirtovanie, aj keď sestričky boli humorné, pomáhali pacientom. Starostlivosť na vysokej úrovni...atď.
Takže nezovšeobecňuj tam, kde sa to nehodí a naopak.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Nehovorím, že je to všade rovnaké, dokonca aj jednotlivé oddelenia tej istej nemocnice sa líšia. Píšem len zo svojej vlastnej skúsenosti.
Ty si mal inú skúsenosť, to je normálne. Ja som v Žiline mal tiež už pozitívnu skúsenosť, oproti kysuckej...
ps ešte k tým nemocniciam: v noci je určite menej práce ako cez deň, keď sú všetci "hore" a majú tam aj lekárov.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
Detva má meno lacnej kvalitnej odbornej pracovnej sily nič nič menej ako celé Slovensko kvalitná kolónia
Takže aj Tvoja firma do toho spadá ?
------------------------
Detvan URČITE nespadá do tej kolónie !
http://detvan.sk/historia/
ÁNO, pretože som limitovaný odberateľmi systém dodáš za XX nedáš, neberiem. Kúpim z dovozu (však sa doviezlo potravín za 1,5 mld eur) I keď mi je záhadou ako sa to dá ak tam majú vyššiu minimálnu mzdu ako u nás a naši gastarbeiteri tam chodia s radosťou na takú istú výrobu za trojnásobný plat
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
blbá odpoveď.
keď nechápeš,tak neodpovedaj.
nikto nikoho nenúti chodiť v nedeľu do obchodu.tak teda všetci vy katolíci seďte v nedeľu na omši a z kostola cho´dte rovno domov,nie nakupovať.
ked budú obchody prázdne,tak majiteľ zavrrie aj sám (a zníži stavy predavačiek)
Naposledy upravil kopretinka : 10.01.17 at 09:31
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
pavol54
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
Pretože chleba colu a cigi si môžeš kúpiť kedykoľvek, ale slepák, zlomená ruka a požiar krádež si termín nevyberá, blbá otázka
blbá odpoveď.
keď nechápeš,tak neodpovedaj.
Aj Kristus liečil v sobotu(židovský sviatok) aj zatúlanú ovcu bolo správne zachrániť aj v sobotu
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Nandrolon
Buchač, dal som ti mínus, lebo tvoj komentár sa dá ospravedlniť iba neznalosťou...
1. Z druhej strany to vidím, pracujem v obchodnej sfére
2. V obchode nerobia iba vydaté ženy s deťmi, hoci poznám aj také kde chlap sedí doma a žena robí od nevidím do nevidím. Pracujú tam aj muži a slobodné ženy.
3. Koľko je podľa teba minimálna mzda pokladníčky? 435 eur??? Nie, minimálna mzda pokladníčky je MINIMÁLNE 522 eur v hrubom a do tej sumy sa NEZAPOČÍTAVAJÚ príplatky a práca nadčas. Operovať so slovom minimálna mzda je dosť zavádzajúce, lebo napr. aj človek, ktorý má mesačne 870 eur/brutto pri základnom časovom fonde môže mať v skutočnosti minimálnu mzdu, pokiaľ má stupeň náročnosti 6.
4. Mal som švagrinú v nemocnici a poznám aj iné, ktoré tam robia, dokonca som tam aj zopár týždňov poležal. Výsledok? Chechtanie a flirtovanie na chodbe do rána s pacientami-sukničkármi, kávičkovanie. Nulová starostlivosť až pokiaľ niekto nezazvonil.
Tu je trošku ozrejmenia, na čo sa dosť často zabúda http://www.minimalnamzda.sk/narocnosti.php


S vyznacenim absolutne nesuhlasim, ako toto mozes tvrdit a urazat vseobecne personal nemocnice.
Moji rodicia pracovali v zdravotnictve obidvaja Aj cez sviatky sluzili aj 18tky. A prisli unaveni, mna osobne sa to, co si napisal dotklo, lebo ani lekari, ani sestricky nechodia do roboty pit kavu, ci flirtovat vseobecne. Ak mas osobnu skusenot, menuj.Nezovseobecnuj.
Je jedno, ci je to mala nemocnica v malom meste, alebo univerzitka. je to vzdy o jedincovi.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

S lekármi mám zatiaľ iba tie najlepšie skúsenosti, horšie je to s niektorými sestričkami, ktoré sa cítia VIAC ako lekár. Zrejme prežívajú nejakú frustráciu, že neskončili ako MUDr.
Menovať nemôžem, lebo je to 6 rokov späť a nepamätám si ich mená.
Túto skúsenosť ale nemám iba ja sám. Akurát ostatní sú radšej ticho. Babka skonala tiež v tej istej nemocnici a prišli na to, až keď ju išli ráno umývať... Tiež asi nie normálne, pričom bola už niekoľko hodín mŕtva vzhľadom na čas smrti obhliadajúcim lekárom.
Kolegyňa tam mala mamu a sestričky jej vulgárne nadávali, už to riešila s primárkou daného oddelenia....
Česť výnimkám, ale niektorým sestričkám by som namiesto zvýšenia platu na*ral do rúk a nepustil k vode.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Valcake
alaya1 .....zľakla som sa..že máš fúzy a keď som to zväčšila, motýľ
..prečo si sa zmenila?

Jaj, to myslis fotocku? Pekna mandala, ocakavam uz leto . Pusiniek bolo dost
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
6 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nandrolon
S lekármi mám zatiaľ iba tie najlepšie skúsenosti, horšie je to s niektorými sestričkami, ktoré sa cítia VIAC ako lekár. Zrejme prežívajú nejakú frustráciu, že neskončili ako MUDr.
Menovať nemôžem, lebo je to 6 rokov späť a nepamätám si ich mená.
Túto skúsenosť ale nemám iba ja sám. Akurát ostatní sú radšej ticho. Babka skonala tiež v tej istej nemocnici a prišli na to, až keď ju išli ráno umývať... Tiež asi nie normálne, pričom bola už niekoľko hodín mŕtva vzhľadom na čas smrti obhliadajúcim lekárom.
Kolegyňa tam mala mamu a sestričky jej vulgárne nadávali, už to riešila s primárkou daného oddelenia....
Česť výnimkám, ale niektorým sestričkám by som namiesto zvýšenia platu na*ral do rúk a nepustil k vode.
Padanie z postelí starých ľudí s problémom krvotvorby, kde sa to dá doslova očakávať, až nakoniec zhnijú zaživa, iba pre nenamontovanie bočníc. Veľa ľudí má, žiaľ, neblahé skúsenosti s personálom. Pritom ide o triviálne záležitosti.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

willma
kopretinka
prečo furt bojujú za "právo byť s rodinou vo sviatok" len pre zamestnancov obchodov?Nikto nás nenúti chodiť do roboty vo sviatok,kto chce byť doma,ten je doma.
prečo nie sú doma všetci zamestnanci? Zdravotníci,požiarnici,železničiari,zamestnanc i v hoteloch.....atď.....oni sú od macochy?? Oni nechcú byť s rodinami??
mínusku máš odo mňa - neochorieš, nevznikne ti požiar a ani ťa nikto neprepadne - skrátka sú zamestnania kde to odjakživa fungovalo piatok sviatok. Bez nakupovania sa obídeš, bez niektorých služieb nie.
V podstate sa tu zas bavíme o ničom, ale dovolím si ťa spýtať? Akú máš pracovnú dobu? Ja som doma, ale viem, akú pracovnú dobu majú moje deti. Oni sú zapriahnuté.
V štátnej správe nemajú čo riešiť, ak im padla, tak hromadne opúšťajú budovy ako my všetci v bývalom režime. To sa v "normálnych" zamestnaniach a najmä u súkromníkov nieže nevidí, to sa pomaly nemôže stať.
Páčila sa mi kopretinkina odpoveď. Z kostolov domov, ostatných treba nechať žiť. A vybaví sa to aj samé.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať