Zavrieť

Porady

nová sadzba DPH

človek s dušou
Len tak aby ste sa "potešili" ...v rádiu práve hlásili, že od 1.1.2007 budeme mať znovu 2 sadzby DPH... 19% a nižšiu na lieky a základné potraviny... no môj čisto súkromný názor je ten, že "základné" potraviny aj tak nezlacnejú a obchodníci budú mať vyšší rabat.
Akurát my budeme mať znovu zmeny v DPH.
Usporiadat
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Zdeni
Poprezerala som si stránky štatistic. úradu, ale nikde som nevidela označenie - primitívnejšia časť národa. Je to podľa teba tých vyše 671 tis. voličov? Ja som ho síce nevolila, ale je to názor 671 tis. ľudí a za to nemusia byť primitívy. Je to ich názor, ako aj toto tvoj. A kto uveril jeho sľubom, bude sa mať možnosť presvedčiť. To, že pravdepodobne nič nezlacnie, a že bude stovka novelizovaných novelizácii to si myslím aj ja, ale neviem prečo takto nazývať ľudí ,ktorí majú iný nýzor ako ty?
Zdeni, ospravedlňujem sa za výraz "primitívnejší". Myslel som tým v podstate ľudí s nižším vzdelením. Uznávam, že každý má právo na vlastný názor, veď žijeme v demokracii. Môj názor je na druhej strane taký, že kto takým sľubom, o akom som v predchádzajúcom príspevku písal, aj uverí, si takýto prívlastok zaslúži !!!
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

DušanČ
Zdeni, ospravedlňujem sa za výraz "primitívnejší". Myslel som tým v podstate ľudí s nižším vzdelením. Uznávam, že každý má právo na vlastný názor, veď žijeme v demokracii. Môj názor je na druhej strane taký, že kto takým sľubom, o akom som v predchádzajúcom príspevku písal, aj uverí, si takýto prívlastok zaslúži !!!
Prepáč mi Dušan, ja som síce Fica nevolila, ale aj napriek tomu reagujem na tvoje označenie ľudí, ktorí ho volili.
Naozaj si myslíš, že ľudia s nižším vzdelaním sú primitívnejší ???? A z akého dôvodu???
Prečo si myslíš, že keď má niekto vysokú školu a pod. je niečo viac ???
Každý predsa v niečo veríme a preto ešte nikto z nás nemusí byť primitívny.
Ak môžeš prezradiť, koho si ty volil ? Tiež si predsta musel v niečo veriť, keď si ich volil, či nie ? Aký prívlastok by si si dal sám sebe ???
Vieš, každý z politikov nasľubuje pred voľbami všetko možné.
Napríklad mi teraz povedz, ako by si označil ľudí, ktorí volili predtým SDKU-Dzurindu, ktorý sľuboval dvojnásobné platy ?
Videl si, aké množstvo ľudí ich volilo ? To chceš povedať, že aj oni sú všetci primitívni ?
Ak nechceš absolútne nikomu veriť, je to smutné. Každý predsa aspoň niečo verí, verí, že sa niečo zlepší v jeho prospech.
Keby nikto neveril v nič a v nikoho, bolo by to smutné a úbohé.
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Nechcem viac rozširovať túto tému, takže, Katka, odpoviem Ti už len cez SS.
Mrzí ma, že som sa do tejto témy vôbec zapojil. Lebo politické diskusie sú vec názorov a tie máme každý svoje. Jedného sa dotkne slovo, iný nesúhlasí s názorom, takže takýmto spôsobom chcem tento problém ukončiť, lebo keby som Ti odpovedal verejne, niekto by na to znovu zaragoval a nemalo by to konca. Takže v tejto téme je toto môj posledný príspevok. Jedine, ak by sa pokračovalo v odbornej rovine.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Dušan v tvojom príspevku každého zaskočilo len slovko "primitívny" volič. Myslím, že už sa raz spomínalo v jednom volebnom období ked vyhral voľby Mečiar, že ho volili len primitív.voliči bez vzdelania.... To znamená, že Slovensko má len primitívcov...?
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Nereagujte v tejto téme už týmto smerom, prosím. Je dosť vážna, aby sa zvrhla kvôli jednému slovíčku.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Neviem, že by sa na hlasovacích lístkoch uvádzalo vzdelanie. Alebo už volby niesú anonymné?
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Tieto údaje získal štatistický úrad tak, že vybral štatisticky podobnú skupinu občanov ako je zoženie Slovenska (pomer muži/ženy, dedina/mesto, vek/vzdelanie) a požiadal ich, aby vyplnili nejaké údaje (okrem mena) a zopakovali svoje hlasovanie.
Prepočítaním sa potom dostaneme k číslam, koľko robotníkov volilo koho, koho volili najčastejšie ženy ma materskej dovolenke ...

Voľby ako také teda sú anonymné (hoci na každom lístku ostal otlačok prstov, takže... - ale to už preháňam!).

Demokracia je o tom, že rešpektujeme názor väčšiny! Tak si to užívajme, aj keď sme momentálne napríklad v menšine!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

blcha
(hoci na každom lístku ostal otlačok prstov, takže...
Hneď po sčítaní hlasov sa do roboty pustila aj SIS....
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je tu síce téma DPH, ale do januára je ešte ďaleko a predvolebné sľuby vieme načo sú. Prvá lastovička:
http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2797370
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať