Zavrieť

Porady

Nové verzie zo dňa 30.06.2006

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
JÚ ver. 4.60.416
PÚ ver. 4.60.416
MAP ver. 4.53.006
Usporiadat
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

lenkak
Peter
je to aj môj názor.
Teším ..........
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
ondrejvla
A pravdepodobne ich majú ešte aj preto, že je veľa firiem, ktorí ich majú zakúpené a potrebujú nové verzie. Ale až takí pružní vzhľadom k tomu, že ich má veľmi veľa firiem nie sú.
Dovolím si nesúhlasiť, nakoľko nové verzie sa spracovávajú jednak na základe legislatívy, ale aj na základe pripomienok užívateľov. Ako díler sa snažím naučiť svojich klientov, že len ak mi problém nahlásia, viem ho posunúť a riešiť spolu s programátormi. Niekedy sú nové verzie na základe pripomienok niektorej "mamutej" firmy, ktorá potrebuje nejaké špecifikum. Takže, ako hovorí istý pán: píšte, telefonujte, faxujte a bliakajte! Ak MRP o probléme nevie, nemôže ho riešiť. Ak máte nejaký problém, ktorý chcete riešiť, môžete poslať mail aj na mrp@mrp.sk. Vilo
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
lenkak
Peter
je to aj môj názor.
DOS je už len pre používateľov, ktorí s Dos verziou robia časovo dlhšie.
Áno, je to preto, že ešte stále je priveľa používateľov, ktorí jednoducho nechcú verzie Win a sú zvyknutí na DOS verziu, alebo (videl som nie raz na vlastné oči) majú PC, kde je ešte OS Dos 6.22, takže Win jednoducho nepôjde. A nakoniec je ešte skupina ľudí, ktorí sú "zo starej školy" a myš nemajú radi, tak títo jednoducho Win nechcú - aj keď 99% sa v MRP dá urobiť aj klávesnicou, len treba v dolnej lište čítať skratky .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Presne ako som predpokladala.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Včera vyšla verzia 4.54.002 WIN MAP
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Po vykonaní aktualizácie na verziu 4.54.002 MAP multi vyhadzuje nasledovné hlásenie:
"Operáciu nie je možné vykonať, v systéme je prihlásený ďalší užívateľ!"

Stretli ste sa s tým????
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
smith
Po vykonaní aktualizácie na verziu 4.54.002 MAP multi vyhadzuje nasledovné hlásenie:
"Operáciu nie je možné vykonať, v systéme je prihlásený ďalší užívateľ!"

Stretli ste sa s tým????
POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!

Práve som o tom písal!!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Neskoro som si všimol, že v druhej téme je tiež o tomto probléme reč.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Bohužiaľ, inštalácia sa nedá vrátiť späť - aspoň teda nie pre bežného používateľa. Ak "nehorí", tak počkajte do pondelka - utorka, bude vydaná opravná verzia, ktorá problém - dúfam - vyrieši.

Pekný víkend.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

willy
Bohužiaľ, inštalácia sa nedá vrátiť späť - aspoň teda nie pre bežného používateľa. Ak "nehorí", tak počkajte do pondelka - utorka, bude vydaná opravná verzia, ktorá problém - dúfam - vyrieši.
Pekný víkend.
Lenže ja som dopoludnia už veselo upgradoval. Opäť sa potvrdilo, že ponáhľať sa treba pomyličky alebo radšej vôbec nie!
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
V Š E T K Ý M!!!

Vydržte do pondelka, neviem, či budem môcť byť on-line, ale pokúsim sa dostať v pondelok doobeda na server a stiahnuť novú verziu. Ak bude OK, tak tu hodím príspevok, aby ste si nerozhádzali dáta ešte viac, ako máte. Pre tých, ktorí ešte neupgradovali, vydržte s upgradom a prečítajte si potom môj oznam (alebo niekoho iného, kto stiahne vyššiu verziu skôr a oskúša ju), aby ste sa vyhli zbytočným problémom, pretože verzia rieši "konečnú fázu" Roč. zúčtovania zdr. poistenia za rok 2005. Popis zmien je tu http://www.porada.sk/t30207-nove-ver...e-windows.html
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
willy
Áno, je to preto, že ešte stále je priveľa používateľov, ktorí jednoducho nechcú verzie Win a sú zvyknutí na DOS verziu, alebo (videl som nie raz na vlastné oči) majú PC, kde je ešte OS Dos 6.22, takže Win jednoducho nepôjde. A nakoniec je ešte skupina ľudí, ktorí sú "zo starej školy" a myš nemajú radi, tak títo jednoducho Win nechcú - aj keď 99% sa v MRP dá urobiť aj klávesnicou, len treba v dolnej lište čítať skratky .
"zo starej školy"..som aj ja, ale s Win. pracujem už 3 roky:p
a myš nemám rada
a ešte dodávam, že veru mi nie vždy pomohli z MRP, musela som si poradiť sama
Manžel má tiež MRP Win. JU a mal veľké problémy, presviedčali nás, že je potrebné a lepšie PU, vyriešili sme to sami a bolo to celkom jednoduché, má aj s.r.o. PU a tam sú tiež problémy, ale musíme to vyšpekulovať zasa sami. Veru má ešte MRP čo doháňať a nedá sa hovoriť o firmách, ktoré chcú niečo špecifické./sklad, fiškálna pokladňa, JU,PU, FA a pod./
Naposledy upravil ALDA : 28.07.06 at 17:03
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Ale jasné, že žiaden softvér nie je bez chyby, ani ten z MRP nie je. Nepoznám človeka, ktorý by tvrdil, že MRP je najlepší softvér na Slovensku. Každému vyhovuje niečo iné. Ale práve preto som písal v predošlom príspevku, že len Vašou zásluhou sa môže vylepšovať a môžu vychytávať chybičky, či chyby. Ak budem môcť niekomu z Vás pomôcť, rád tak urobím. Porovnávam však čas čo som bol klientom Softipu a čo dokázali vyriešiť oni, a som klientom MRP a čo spravili zasa títo. Možno mám trochu výhodu, že som díler, takže na odpovede čakám podstatne kratšie ako bežný užívateľ. Je to pochopiteľné, lebo zabezpečujem MRP pre koncových klientov. Porovnávať v mojom prípade nemá zmysel. Uvediem však perličku: v Softipe mi tvrdili zhruba pol roka, že uzávierku z roku nemôžem vytlačiť preto, že mám výkonnú tlačiareň a na takúto oni veru nevedia ovládač urobiť (HP LaserJet 1100). No netrafí Vás?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Už je vonku opravená verzia MAP 4.54.003.

Willy ešte si to netestoval? Aby som zase neinštaloval chybnú verziu! Ďakujem
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Práve som sadol k PC, takže sa na to idem pozrieť.
0 0
willy willy

willy je offline (nepripojený) willy

ekonóm - živnostník
Práve som doinštaloval MZDY a Personalistiku pre Windows multi a je stabilná. Prevod dát, oprava indexov, optimalizácia dát, ale aj zálohovanie a obnova je OK. Dokonca mám pocit, že všetky tieto procesy bežia o dosť rýchlejšie. Všetci, čo ste si nainštalovali verziu 4.54.002, ale aj ostatní, si môžte bez obáv inštalovať verziu 4.54.003.
Vilo
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Vďaka za rýchlu odpoveď. Idem preinštalovať tú nešťastnú verziu 4.53.002
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

willy
POZOR!!! Pri aplikácii tejto verzie na server zrejme došlo k jej narušeniu, pretože sa správa nekorektne. Programátorov som o tom už informoval, vedia o probléme, takže v pondelok bude nová verzia.
NEODPORÚČAM INŠTALOVAŤ !!!

Práve som o tom písal!!!
Predošlá náprava z 31.07. zrejme nepostačovala. Od včera je na stránke MRP zavesená nová verzia z 02.08.2006
v4.54.004
0 0
leilaaaa80 leilaaaa80

leilaaaa80 je offline (nepripojený) leilaaaa80

prosim vas ako mam zacat robit mzdy idem podla knihy ale nejde mi to
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať