Zavrieť

Porady

segedínsky guláš

Ahojte poraďáci. Chlela by som dnes na obed uvariť segedín. Synovia ho majú radi. Len nemám osvedčený recept. Varila som ho len raz z kuchárskej knižky ale nebolo to ono. Tak ak niekto máte dobrý recept na segedín prosím napíšte.
Ďakujem
Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ewap
Kyslú smotanu musíš naozaj rozriediť mliekom, aby sa nezrazila. A pri obidvoch platí : neustále miešať, až do zovretia, vtedy sa nezrazí. Aspoň u mňa to funguje.
Tak ja to ešte skúsim s tým miešaním. To som nerobila.
0 0
katarina53 katarina53

katarina53 je offline (nepripojený) katarina53

Kyslú smotanu treba pomiešať s hladkou múkou, až potom ju takú rozmiešanú pridať do hotového segedínskeho guláša, nechať prejsť varom, určite sa nezrazí. Ja zvyknem ešte pridať aj plnotučnú horčicu, ktorá tomu dodá šmrnc.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita4
Ja dávam vždy len sladkú smotanu - šľahačkovú alebo tú na varenie. Keď mám len kyslú smotanu, dám ju nakoniec a potom už nevarím, len premiešam.

Súhlas so Zitkou 4 až na to , že ja som kyslú smotanu z mojej kuchyne úplne vyradila práve z dôvodu zrážania .Do všetkého používam len šľahačkovú smotanu alebo smotanu na varenie .
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Ja robím segedín tak isto ako Zitka5 . Keď sa všetko zmieša tak ja potom zahusťujem kapustu s mäsom potretými zemiakmi, nedávam múku nie je potom taký ťahavý. A nakoniec, keď to všetko prevrie vlejem smotanu a to buď šľahačkovú alebo 12 %.A odstavím zo sporáka. Kyslú som ešte neskúšala. Tak isto robíme zabíjačkovú kapustu, podľa Zitky5, ale bez zemiakov , smotany a múky. Skúšali ste segedín aj z čertvej kapusty? Aj ten je dobrý.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať