Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace

Pri dohode o vykonani prace je ten limit u nezamestnanych 16 hodin a 800 Sk tyzdenne. Tych 800 Sk je btto?
Dakujem
Usporiadat
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

To Vladan

díky za poopravenie, ja som si len zapamätala, že bol zrušený ten nezmysel, že zamestnávateľ robí ročné zúčtovanie len tomu kto pracoval len u neho a u nikoho iného...
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

vladan
ak je to dobrovoľne nezamestnaná osoba, tak určite nie je v evidencii nezamestnaných, všakže? čiže jej sa toto obmedzenie netýka - obmedzenie udáva zákon o službách zamestnanosti pre evidovaných nezamestnaných.
Tuším to tu p. Mihál spomínal, že ak má dobrovoľne nezamestnaný príjem nad 3000,- Sk, tak by si mal platiť zdravotné poistenie z dosiahnutého príjmu (zdravotné poistenie z minima, t.j. 3000,- Sk by mal platiť mesačne). A v mesiaci, v ktorom bude mať príjem vyšší ako 3000,- Sk, bude platiť 14% z tohto príjmu (aktuálna maximálna hranica VZ v zdravotnej poisťovni je 32 000,- Sk)
A co ak je to osoba na dalsej materskej dovolenke do 6 rokov, kedy uz nepobera od statu nic/ani rodicovsky prispevok/ a urobi DOVP na ciastku vyssiu ako 3000,-Sk plati nejake odvody do ZP alebo za nu plati tieto odvody stat ???
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

A co ak je to osoba na dalsej materskej dovolenke do 6 rokov, kedy uz nepobera od statu nic/ani rodicovsky prispevok/ a urobi DOVP na ciastku vyssiu ako 3000,-Sk plati nejake odvody do ZP alebo za nu plati tieto odvody stat ???
Dakujem za skoru odpoved
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Našla som si starší príspevok, neviem, či pre dohodárov - nezamestnaných platí stále llimit 16 hodín/ 800,- Sk týždenne.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
Laura1
Našla som si starší príspevok, neviem, či pre dohodárov - nezamestnaných platí stále llimit 16 hodín/ 800,- Sk týždenne.
Áno platí, len sa to dnes uvádza ako 64 hodín mesačne a 3200 Sk mesačne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať