Zavrieť

Porady

M.Crohn

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poraďáci,

prvýkrat čítam rubriku Zdravie, a vidím, že sa tu píše o "nežiadúcich" následkoch našej práce. Má niekto z Vás skúsenosti s Morbus Crohn - om? (chronický zápal hrubého čreva). Ja túto chorobu mám od 1997. Som celkom informovaný (aspoň si to myslím) čo sa týka tejto choroby.

Ale rád by som sa podelil o moje skúsenosti s ostatnými s touto chorobou, ktorých to zastihlo.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
môže ísť o nutridrink ( výživá tekutá ), aby telo malo dostatok vitamínov minerálov a takýchto vecí. Je to aj na pribratie. Ak som to správne identifikovala.
môjmu mng ho GAE zakázal
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
môjmu mng ho GAE zakázal
Pri mne ani neuvažoval s nasadením , mne priskoro zistili ochorenie a nestihla som vychudnúť ako napr. i Zoly písal a po korti sa už len gúľam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nutridrink ani mne lekár nenaordinoval. Až keď sme my sami po ňom nepátrali, a nepožiadali o recept. Bral (pil) som to asi 1/2 roka. V lekárni už ma poznali, lebo som to bral na kartóny. Jednoducho som potreboval pribrať späť svalovú hmotu, nakoľko som bol vychudnutý (z 108 na 58 kg). Veľmi to pomohlo. Črevá nepotrebovali tráviť, ale všetky potrebné živiny, hlavne bielkoviny som mal v sebe.
A po čase som sa naučil aj dochucovať nutridrink. Väčšinou som pridával rozmixovaný banán, mrkvu, jablčko (olúpané).....

Len pozor, ak niekto má alergické reakcie na mlieko, tak môže mať aj nežiaduce reakcie (hnačka). A dovtedy, kým som nemal nutridrink som si robil koktail zo sójového mlieka. Sójový prások v 1/2 vody rozmiešané, a rôznymi spôsobmi dochutené.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Zoly,
si šikovný. Mám pocit, že asi nikoho nenapadlo mixovať do nutridrinku niečo iné. Zvyčajne čo som sa stretla s reakciami, tak s nechuťou to vypili a šli dalej, vraj je to sladké? Ja posúdiť neviem ale iste keby som to začala užívať tak neprejdem cez dvere .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Xanti Pozri príspevok
Zoly,
si šikovný. Mám pocit, že asi nikoho nenapadlo mixovať do nutridrinku niečo iné. Zvyčajne čo som sa stretla s reakciami, tak s nechuťou to vypili a šli dalej, vraj je to sladké? Ja posúdiť neviem ale iste keby som to začala užívať tak neprejdem cez dvere .
Sú rôzne príchute: vanilka, karamel. Ale aj bez príchute (tie som mal ja) a dochucoval som podľa "nálady".
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
No ja zastávam teoriu, že MC má také 4 levely liečby ( myslim na medikamentoznu, nie chirurgickú )
1 level.... pentasa
2 level.... pentasa + kortikoidy
3 level.... pentasa + imunosupresíva ( imuran ) + na začiatku kortikoidy
4 level.... pentasa + BL + dočasne imunosupresíva a kortikoidy

BL sú infúzie alebo injekcie, volá sa to humira alebo remicade. Veľa o tom prečítaš na fore crohnclubu. V podstate podľa kamoša gastroša za týmto už nič neni. Žiaden iný nový liek. Proste posledná štácia.
Takže po zatiaľ neúspešnej liečba dnes svitla nová nádej : primár manželovi povedal, že ho začne pripravovať na biologickú liečbu. Prvé vyšetrenia by mal absolvovať na budúci týždeň, konkrétne pľúcne oddelenie.
Absolvoval už niekto z vás takúto liečbu? Čo všetko to obnáša?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
Takže po zatiaľ neúspešnej liečba dnes svitla nová nádej : primár manželovi povedal, že ho začne pripravovať na biologickú liečbu. Prvé vyšetrenia by mal absolvovať na budúci týždeň, konkrétne pľúcne oddelenie.
Absolvoval už niekto z vás takúto liečbu? Čo všetko to obnáša?
Jani biologická liečba je BL teda 4 level.
Je tam veľmi dobrá odozva, len sa často kontroluje krv lebo blbnú biele krvinky.

A vyšetrenia, tak to vyšetrovali všetko - plúca či človek má protilátky k TBC, potom tuším HIV vyšetrujú či to človek nemá , - vieš že už som aj zabudla, čo všetko mi vyšetrovali? A samozrejme mne ju odmietli, lebo CRP mi kleslo pod 10, tak mi ju nechceli nasadiť.
A ešte som enteroklýzu podstúpila, kvôli zisteniu či mám stenozy, lebo vtedy to nechceli nasadiť. Ale je to pár rokov, takže tie podmienky sa mohli zmeniť.

Držte sa.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Jani biologická liečba je BL teda 4 level.
Je tam veľmi dobrá odozva, len sa často kontroluje krv lebo blbnú biele krvinky.

A vyšetrenia, tak to vyšetrovali všetko - plúca či človek má protilátky k TBC, potom tuším HIV vyšetrujú či to človek nemá , - vieš že už som aj zabudla, čo všetko mi vyšetrovali? A samozrejme mne ju odmietli, lebo CRP mi kleslo pod 10, tak mi ju nechceli nasadiť.
A ešte som enteroklýzu podstúpila, kvôli zisteniu či mám stenozy, lebo vtedy to nechceli nasadiť. Ale je to pár rokov, takže tie podmienky sa mohli zmeniť.

Držte sa.
Xanti, to záleží len na rozhodnutí lekára alebo to ešte posudzuje aj zdravotná poisťovňa, či mu liečbu preplati?
Naposledy upravil janaGT : 09.11.09 at 17:20
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
To záleží len na rozhodnutí lekára alebo to ešte posudzuje aj zdravotná poisťovňa, či mu liečbu preplati?
No túto liečbu musí odsúhlasiť ZP,
pri menších je vraj problém. Ja neviem ja som mala tú najväčšiu a lekárka bola spokojná, že s nimi problém nemajú.

Takže to Ti neviem povedať. Myslíš, že to pri mng. môže skrachovať na ZP? Na fore je o tom viac písané.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
No túto liečbu musí odsúhlasiť ZP,
pri menších je vraj problém. Ja neviem ja som mala tú najväčšiu a lekárka bola spokojná, že s nimi problém nemajú.

Takže to Ti neviem povedať. Myslíš, že to pri mng. môže skrachovať na ZP? Na fore je o tom viac písané.
má VšZP, dúfam, že to výjde
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
má VšZP, dúfam, že to výjde
No držím palec. A hádam to bude to pravé čo mu pomôže dostať pod kontrolu. Aj ked sami vieme, že je to vždy do času. A ide o to čo najdlhšie predlžiť čas pohody teda remisie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
Takže po zatiaľ neúspešnej liečba dnes svitla nová nádej : primár manželovi povedal, že ho začne pripravovať na biologickú liečbu. Prvé vyšetrenia by mal absolvovať na budúci týždeň, konkrétne pľúcne oddelenie.
Absolvoval už niekto z vás takúto liečbu? Čo všetko to obnáša?
neviete ako sa volá vyšetrenie, keď do ruky niečo pichnú alebo nalepia ? na 4 dni? Je to nejaké špeciálne vyšetrenie ale neviem ako sa volá, mng, sa bol na neho objednať v piatok. Je to kvôli tej BL.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
neviete ako sa volá vyšetrenie, keď do ruky niečo pichnú alebo nalepia ? na 4 dni? Je to nejaké špeciálne vyšetrenie ale neviem ako sa volá, mng, sa bol na neho objednať v piatok. Je to kvôli tej BL.
Myslíš na protilátky TBC či ich má alebo nie? Tam pichnú do ruky, a ideš na kontrolu či telo dostatočne zareagovalo a či zareagovalo správne. Robia to na plúcnom oddelení.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Myslíš na protilátky TBC či ich má alebo nie? Tam pichnú do ruky, a ideš na kontrolu či telo dostatočne zareagovalo a
či zareagovalo správne. Robia to na plúcnom oddelení.
áno, to bude asi ono, je to tuším na pľúcnom ... ďakujem
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
áno, to bude asi ono, je to tuším na pľúcnom ... ďakujem
Nemáš začo Jani,
a na HIV ho už testovali?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
Nemáš začo Jani,
a na HIV ho už testovali?
to ešte nie, to pľúcne je zatiaľ prvé vyšetrenie, ktoré ho čaká 24.11.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
to ešte nie, to pľúcne je zatiaľ prvé vyšetrenie, ktoré ho čaká 24.11.
Mnoho vyšetrení sa robí z krvi, pokiaľ si dobre pamätám tak na niektoré výsledky som musela čakať pár týždňov , pre mňa našťastie.
Lebo vtedy si moje telo povedalo, že začne počúvať a výsledky sa mi tak krásne zlepšili, že mi ju odmietli dať teda tú BL.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Xanti Pozri príspevok
No držím palec. A hádam to bude to pravé čo mu pomôže dostať pod kontrolu. Aj ked sami vieme, že je to vždy do času. A ide o to čo najdlhšie predlžiť čas pohody teda remisie.
takže BIOLOGICÁ LIEČBA úspešne schválená z poisťovne
HUMIRA 5 x 2 inj.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Výborná správa....
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dúfam, že mu to pomôže
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať