Zavrieť

Porady

M.Crohn

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poraďáci,

prvýkrat čítam rubriku Zdravie, a vidím, že sa tu píše o "nežiadúcich" následkoch našej práce. Má niekto z Vás skúsenosti s Morbus Crohn - om? (chronický zápal hrubého čreva). Ja túto chorobu mám od 1997. Som celkom informovaný (aspoň si to myslím) čo sa týka tejto choroby.

Ale rád by som sa podelil o moje skúsenosti s ostatnými s touto chorobou, ktorých to zastihlo.
Usporiadat
MirkaPoz MirkaPoz

MirkaPoz je offline (nepripojený) MirkaPoz

Ahojte, takže sa pridám...... Ja mám Crohna od r.2000, kedy mi resekovali 53 cm tenkého čreva, odvtedy dookola Prednison, Imuran, každých 6 týždňov odbery na kontrolu a nemalo to konca i keď ja som sa mám relatívne dobre, no krvné výsledky neboli dobré..... Od 11/2006 skúšam infúznu liečbu, zatiaľ je všetko OK, znižujem dávky a o chvíľu úplne vysadím lieky a potom Vám poviem ...... Miriam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mne resekovali v r. 2002 aj tenké (15 cm) aj hrubé (20 cm) črevo. Odvtedy som v pohode. Užívam lieky Pentasa 500mg. Každý mesiac, dva mesiace chodím na kontroly. Minulý rok od októbra som mal problémy, ktoré trvali asi dva mesiace. Ale už je všetko v poriadku, takže fungujem v pohode.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
MirkaPoz Pozri príspevok
Ahojte, takže sa pridám...... Ja mám Crohna od r.2000, kedy mi resekovali 53 cm tenkého čreva, odvtedy dookola Prednison, Imuran, každých 6 týždňov odbery na kontrolu a nemalo to konca i keď ja som sa mám relatívne dobre, no krvné výsledky neboli dobré..... Od 11/2006 skúšam infúznu liečbu, zatiaľ je všetko OK, znižujem dávky a o chvíľu úplne vysadím lieky a potom Vám poviem ...... Miriam
Tak ako si na tom zdravotne? Ešte užívaš lieky alebo ti už ich vysadili? Ako zabral infuzna liečba?
0 0
miroslav273 miroslav273

miroslav273 je offline (nepripojený) miroslav273

www.stravacrohn.blogspot.com pridajte a Vy svoj komentár !!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
miroslav273 Pozri príspevok
www.stravacrohn.blogspot.com pridajte a Vy svoj komentár !!!

Páči sa mi tvoja stránka.
0 0
v_mary v_mary

v_mary je offline (nepripojený) v_mary

Súhlasím s Jajou11 a Smithom, je to veľmi pekná stránka Páči sa mi, že okrem stravy tam máš aj odkazy na Crohnovu chorobu
Pripájam aj ja nejaké linky, ktoré som nezaregistrovala:
http://prionord.cz/projects/colitiscrohn/index.asp
http://www.crohn.ic.cz/diskuze.php?stranka=44
http://www.zdravie.sk/sz/content/144...a-choroba.html
a všetkým s týmto ochorením prajem, aby ste sa cítili čoraz lepšie
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
v_mary Pozri príspevok
a všetkým s týmto ochorením prajem, aby ste sa cítili čoraz lepšie
Ďakujem v mene všetkých crohňákov.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Máš peknú stránku. Myslela som si, že sa ma Tvoje info o MC netýkajú, avšak podľa zakázaných jedál to vyzerá tak, že mám nesprávne vedomosti: pred pár rokmi som mala príznaky (aj padli takéto slová u lekára), potom ma však hospitalizovali s divertikulitídou a dodnes dodržujem diétu, pri ktorej musí byť zabezpečené bezzápchovové vyprázdňovanie, a najmä každodenné! Túto problematiku máš určite prelúskanú, myslíš si, že MC a div. sú sestry, alebo matka s dcérou? ďakujem, do uzdravenia!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Máš peknú stránku. Myslela som si, že sa ma Tvoje info o MC netýkajú, avšak podľa zakázaných jedál to vyzerá tak, že mám nesprávne vedomosti: pred pár rokmi som mala príznaky (aj padli takéto slová u lekára), potom ma však hospitalizovali s divertikulitídou a dodnes dodržujem diétu, pri ktorej musí byť zabezpečené bezzápchovové vyprázdňovanie, a najmä každodenné! Túto problematiku máš určite prelúskanú, myslíš si, že MC a div. sú sestry, alebo matka s dcérou? ďakujem, do uzdravenia!
Priznám sa neviem či divertikulitída je podobná MC. Skôr sa hovorí, že ulcerózna kolitída je príbuzná MC.
0 0
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

skoro v kazdom clanku je spomina pri MC aj UC.
0 0
miroslav273 miroslav273

miroslav273 je offline (nepripojený) miroslav273

smith Pozri príspevok
Páči sa mi tvoja stránka.

Ďakujem za hodnotenie.Len keby ľudia a pridávali svoje príspevky.Snažím sa rozširovať tento blog o ďalšie.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ako sa prejavuje M.CROHN? Aké sú príznaky?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kalkulka Pozri príspevok
Ako sa prejavuje M.CROHN? Aké sú príznaky?
Príznaky: nechutenstvo, hnačky, malátnosť, únava, bledosť (nedostatok železa), rapídne ubúdanie na váhe, nešpecifikovaná bolesť v oblasti brušnej dutiny.......
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Vďaka Smith, skúmam, čo mi vlastne môže byť. Mám problémy so žalúdkom a keďže ma už veľmi dlho nevedia dať do poriadku, tak pátram, či to nemôže byť aj niečo iné.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Prečítal som čo si písala pri celiakii. A napadajú ma ešte nasledovné príznaky: zvýšená teplota po celý deň okolo 37,3 - 37,5, mal som veru aj kožné problémy. A to mokvajúce vredy na predkolení nôh.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Díky Smith, chválabohu to nemám. Chcem sama pozbierať čo najviac info, lebo už mi lezie na nervy, aby som stále vylučovala zo stravy viac a viac potravín a lekári majú vždy čas, až kým sa vážne niekde nezložím. Už mi k tomu párkrát vážne veľa nechýbalo. Vieš, keď nemôžeš do seba vpratať ani lyžičku čaju a trvá to minimálne 3 dni, tak si vieš predstaviť ako môžeš existovať.
A dokopy mi nič poriadne nepredpíšu. Skúmam, či to nie je celiakia alebo náhodou MC alebo nejaká autoimúnna reakcia tela. Mala som niekedy dlhú dobu blbý krvný obraz. Vždy tak na hranici zásobné železo alebo menej, HB menej, trombocytov málo a leukocytov
tiež iba okolo 2,8 - 3,5. Podotýkam dlhú dobu ani neviem koľko rokov a žiadne vitamíny a ani Actiferin ani B12 mi nepomáhali. A tak pátram, aby som mohla lekárom sama predostrieť možnosti. Poviem ti to je hotová katastrófa s nimi. Na druhý týždeň sa zbieram k lekárovi, ale asi všetci odo mňa riadne dostanú!
Ináč, normálne ťa obdivujem ako dokážeš s takými problémami tak normálne existovať a pracovať. Je to smutné, že taký mladý si už toľko nepríjemných vecí preskákal. Otec je tiež chorý od 36 rokov. /UC/ Ešte raz dík.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Odporúčal by som ti výslovne žiadať gastroenterologické vyšetrenie. Keď to nie je od traviaceho traktu, tak aspoň sa to môže definitívne vylúčiť. U mňa tú chorobu zistili až po 5 mesiacoch všeliakých vyšetrení a ležaní v nemocnici. A to tiež iba cez známosť sa podarilo dostať do Výskumného ústavu výživy na Kramároch, kde za 2 dni stanovili diagnózu.

Je to doživotné ochorenie, ale dá sa s tým existovať ako bežný zdravý človek. Samozrejme, je mnoho obmedzení, ktoré treba dodržiavať. A pravideľná kontrola u odborníka.

Onoho času ma chceli zaradiť do medzinárodného výskumu nového lieku (asi 3/4 roka po operácii), ale nakoniec ma z toho vylúčili, s odôvodnením, že na svoju diagnózu som "príliš" zdravý a tak výsledky by neboli relevantné. S touto chorobou pasuje napríklad aj speváčka Anastacia.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Moja sestra má UC druhý rok, rýchlo schudla, a chcela by pribrať. Zatiaľ sa jej to podarilo len o 2 kg. Dostala Nutridrink. Zatiaľ berie Pentasu. Prosím napíšte mi skúsenosti s Predinsonom. Zatiaľ viem, že je to nejaký hormonálny liek. Aké sú tam vedľajšie účinky?
Budem vďačná za všetky rady.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Bola som už párkrát u gastroenterológa, zistil mi zápal žalúdočnej sliznice a sprosťák dal mi na to Pankreolan! Potom mi odobrali vzorku na vyšetrenie na celiakiu a vraj nič. Ale podotýkam, bolo to robené asi tri roky potom, čo som si upravila stravu. Vôbec nemôžem konzumovať chlieb, doslova som z neho hotová. Vieš ja by som rada zistila, čo spôsobuje zápal žalúdka. Z doterajších informácii som zistila, že to môže byť aj autoimúnna reakcia tela, keď vlastné telo bojuje proti žalúdočným bunkám. Alebo keď tak rozmýšľam, hematologička nevedela zistiť kvôli čomu mám
nízky počet leukocytov. Čítala som, že ak je v tele neustále nejaký zápal, tak to môže byť práve táto príčina. Ale na to by mali prísť lekári a nie aby sme my museli študovať a rozmýšľať čo sa vlastne v našom tele deje!
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
smith Pozri príspevok
Odporúčal by som ti výslovne žiadať gastroenterologické vyšetrenie. Keď to nie je od traviaceho traktu, tak aspoň sa to môže definitívne vylúčiť. U mňa tú chorobu zistili až po 5 mesiacoch všeliakých vyšetrení a ležaní v nemocnici. A to tiež iba cez známosť sa podarilo dostať do Výskumného ústavu výživy na Kramároch, kde za 2 dni stanovili diagnózu.

Je to doživotné ochorenie, ale dá sa s tým existovať ako bežný zdravý človek. Samozrejme, je mnoho obmedzení, ktoré treba dodržiavať. A pravideľná kontrola u odborníka.

Onoho času ma chceli zaradiť do medzinárodného výskumu nového lieku (asi 3/4 roka po operácii), ale nakoniec ma z toho vylúčili, s odôvodnením, že na svoju diagnózu som "príliš" zdravý a tak výsledky by neboli relevantné. S touto chorobou pasuje napríklad aj speváčka Anastacia.
Tak to bola rýchlovka /to prvé/, to ti teda nezávidím! To aby sme mali všade iba známych. Hotové Kocúrkovo. A pritom nie sú až takí hlúpi, iba všetko je o peniazoch. Tak ty si "vzácny druh", keď ťa chceli zaradiť do výskumu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať