Zavrieť

Porady

M.Crohn

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poraďáci,

prvýkrat čítam rubriku Zdravie, a vidím, že sa tu píše o "nežiadúcich" následkoch našej práce. Má niekto z Vás skúsenosti s Morbus Crohn - om? (chronický zápal hrubého čreva). Ja túto chorobu mám od 1997. Som celkom informovaný (aspoň si to myslím) čo sa týka tejto choroby.

Ale rád by som sa podelil o moje skúsenosti s ostatnými s touto chorobou, ktorých to zastihlo.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
iba 20krat?

Len aby to potom nebolo iba 20krát
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Len aby to potom nebolo iba 20krát
prepac, ale teraz uz je to sranda, vtedy nie
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

niekedy clovek uvazuje, ci vobec opustit tu malu miestnostnost
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
niekedy clovek uvazuje, ci vobec opustit tu malu miestnostnost
Treba vybaviť komfortne. Net, notebook......
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No ja keby som schudla 20 kíl, tak už myslím na najhoršie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
No ja keby som schudla 20 kíl, tak už myslím na najhoršie.
Ver tomu, že aj ja som myslel. Ale postupom času človek sa snaží z toho robiť sranfu. Aj keď to nie je, práve naopak.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

smith Pozri príspevok
Treba vybaviť komfortne. Net, notebook......
to by som neriskovala, lebo moj syn by sa mi tam automaticky nastahoval a co potom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tina1 Pozri príspevok
to by som neriskovala, lebo moj syn by sa mi tam automaticky nastahoval a co potom?
Treba mať v dome 2 WC.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Môj synovec by bol mal v juli 9 rokov. Liečili ho na celiakiu, zistovali crohnovu, neustale mal zvysene teploty cca 38, vraj mal aj zápal klbov, tulal sa po nemocniciach a v marci zomrel. To ukrižovanie, ktoré prežil sa nedá opísať. Robili mu kadejaké vyšetrenia, no nevedeli stanoviť presnú diagnozu, a nevedia to ani teraz, lebo rodicia ho nedali na pitvu. Škoda, možno keby som bola skôr našla túto stránku a debatu, bol by ešte medzi nami.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Pre zainteresovaných mám túto poznámku k prosbe o radu a následnej diskusii. Dávam za pravdu diskutujúcemu, ktorý v súlade s jedným medicínskym názorovým prúdom vznik nemoci pripisuje autoimúnnemu procesu v tele človeka. Ale to je len časť pravdy.
každý jedinec ktorého sa tento problém týka by mal podniknúť všetky dostupné kroky na nápravu zdravotného stavu a riešenie cestou chirurgického zákroku nechať len ako najkrajnejšie riešenie. prečo? Týmto zákrokom sa v ľudskom tele udejú nezvratné zmeny. V informovaných kruhoch ale prevláda názor, že recidíva sa zvykne opakovať, lebo jej spúšťač v budkách tela nebol zablokovaný. zastávam názor, že je potrebné obnoviť imunitu a následne pôsobiť na bunky aby predošlý defekt už nechceli opakovať.
Ak to bude v mojich možnostiach pomôžem. O kontakt môžete požiadať SS.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dusansl Pozri príspevok
Pre zainteresovaných mám túto poznámku k prosbe o radu a následnej diskusii. Dávam za pravdu diskutujúcemu, ktorý v súlade s jedným medicínskym názorovým prúdom vznik nemoci pripisuje autoimúnnemu procesu v tele človeka. Ale to je len časť pravdy.
každý jedinec ktorého sa tento problém týka by mal podniknúť všetky dostupné kroky na nápravu zdravotného stavu a riešenie cestou chirurgického zákroku nechať len ako najkrajnejšie riešenie. prečo? Týmto zákrokom sa v ľudskom tele udejú nezvratné zmeny. V informovaných kruhoch ale prevláda názor, že recidíva sa zvykne opakovať, lebo jej spúšťač v budkách tela nebol zablokovaný. zastávam názor, že je potrebné obnoviť imunitu a následne pôsobiť na bunky aby predošlý defekt už nechceli opakovať.
Ak to bude v mojich možnostiach pomôžem. O kontakt môžete požiadať SS.
Preco cez SS, alebo je to jeden liek na vsetko? Kludne to napis verejne, radi sa dozvieme aj ostatní
0 0
slivockaa slivockaa

slivockaa je offline (nepripojený) slivockaa

Ahojte,aj ja mam autoimunne ochorenie, a predpisali mi prednison. Davka 40mg. sa mi zdala hrozne velka, ale vidim , ze su este aj vyssie davky. Trapia ma vedlajsie ucinky, samozrejme najviac vaha. Beriem ho uz 8 mesiacov a pribrala som 8 kg.Katka poradis ako dokomnca pri prednisone schudnut? Velmi ma to trapi. Dakujem za skoru odpoved.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Máte niekto skúsenosti s Crohnovou chorobou?
Manželovi túto chorobu diagnostikovali v januári t.r., rada by som poznala aj skúsenosti iných.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

janaGT Pozri príspevok
Máte niekto skúsenosti s Crohnovou chorobou?
Manželovi túto chorobu diagnostikovali v januári t.r., rada by som poznala aj skúsenosti iných.
Ahoj, no áno ja osobne mám celkom dobré skúsenosti s touto mrškou. Skús sa pýtať, ale mnoho odpovedí nájdeš aj na http://forum.crohnclub.sk/index.php?...b70c71cafa873b tam je nás oveľa oveľa viac.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ulcerózna kolitída
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Pridám link na stránku, kde Mireček hľadá ľudí s touto chorobou
http://mcrohn.blogspot.com/2008/04/ivot-s-ochorenm.html
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

chcem sa spýtať ohľadom operácie. Ako to celé prebieha, aké bývajú pooperačné stavy, robí sa aj vývod?
Manželovi diagnostikovali v januári MC, a hrozí mu operácia, uvidí sa, ako sa bude cítiť naďalej , doteraz aj keď má nasadenú liečbu, zhruba 2-3 dni do týždňa má kŕče v bruchu resp. v črevách.
Lekár mu povedal, že to nie je bežné, že tie kŕče vlastne sú pri "upchatom" čreve, čo by pri tabletkách, ktoré užíva nemalo byť. Hnačky už chvalabohu nemáva, len tie kŕče, čo sa týka jedla, nič moc- zemiaky, ryža, dusené kuracie, nemastné, neslané, nekorenené ....
Denne užíva IMURAN 3 x 50 mg a Pentasu 2 x 2 g.
Ešte doplním, že navštevuje Onkolog.ústv sv. Alžbety , na Heydukkovej v BA, ošetrujúci lekár primár MUDr. Makovník.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
janaGT Pozri príspevok
chcem sa spýtať ohľadom operácie. Ako to celé prebieha, aké bývajú pooperačné stavy, robí sa aj vývod?
Manželovi diagnostikovali v januári MC, a hrozí mu operácia, uvidí sa, ako sa bude cítiť naďalej , doteraz aj keď má nasadenú liečbu, zhruba 2-3 dni do týždňa má kŕče v bruchu resp. v črevách.
Lekár mu povedal, že to nie je bežné, že tie kŕče vlastne sú pri "upchatom" čreve, čo by pri tabletkách, ktoré užíva nemalo byť. Hnačky už chvalabohu nemáva, len tie kŕče, čo sa týka jedla, nič moc- zemiaky, ryža, dusené kuracie, nemastné, neslané, nekorenené ....
Denne užíva IMURAN 3 x 50 mg a Pentasu 2 x 2 g.
Ešte doplním, že navštevuje Onkolog.ústv sv. Alžbety , na Heydukkovej v BA, ošetrujúci lekár primár MUDr. Makovník.

Ahoj Janka,

krče som mal aj ja. Aj pri užívaní liekov. Tá dávka liekov: ja som mal 3x65 mg Prednison (konská dávka), Imuran ako manžel a Pentasu 4x 1000 mg (2 tabletky).Môže to byť aj z toho dôvodu čo opísal lekár, ale aj z plynatosti, resp. pri ťažšom vyprázdňovaní. (Krče mávam občas ešte aj teraz). Operáciu som absolvoval v r. 2002.
Čo sa týka vývodu. Je to podľa situácie. Aj mne to chceli urobiť, ale nakoniec od toho upustili. Aj keby urobili, bolo by to len dočasné, kým sa črevá nezahoja uplne.
Chodím pravideľne na kontoroly na Heydukovu tiež. Začinal som u Dr.Makovníka, teraz mám Doc.Mlkvého. Ak manžel chodí k Makovníkovi tak je v dobrých rukách. Prípadne otázky, ktoré nechceš preberať priamo tu na fóre kľudne môžeš aj cez mail.

Zolo

P.S. Hlavu hore, teraz je potrebné mať veľa trpezlivosti, bez stresu (hľavne pre manžela).
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Zolo, vďaka za rýchlu reakciu a odpoveď.
Prednison užíval aj on, zhruba pred 3 týždňami mu ho vysadili, akú dávku užíval si nepamätám.
Čo sa týka pentasy, taktiež na začiatku užíval 4 x 2 tbl ( zrhuba 3 mesiace) , teraz má 2 x 1 sáčok 2 mg.
Teraz v stredu bol na kontrole, lekár mu povedal, že sa počká na výsledky krvi a že v pondelok má zavolať. Takže uvidíme.
Mám pocit, že keď prestal užívať ten prednison, že mu je o dosť horšie. On to síce nechce priznať, ale ja to na ňom vidím.
Kŕče máva aj 3 krát týždenne. Čo sa týka hmotnosti, vždy mával okolo 80 kg, teraz má cca 64-66 kg.
Ako často chodíš na kontroly? Môj manžel chodí 1x mesačne. A si ma potešil, že u dr. Makovníka je v dobrých rukách. Tak dúfam, že to všetko bude o.k.
Ešte doplním, že od januára je PN, dokonca po zistení diagnózy mu obvodná povedala, že pacienti s touto dg idú ihneď na invalidný dôchodok. Revízna však povedala, že sa počká pol roka, ako sa bude cítiť, že on sa z toho možno vylieči, a že je ešte mladý ( 34 r. ) - i keď mu lekár povedal, že je to choroba nevyliečiteľná a že sa dá iba stimulovať liekmi.
Naposledy upravil janaGT : 24.04.09 at 07:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať