Zavrieť

Porady

DPH

Ahoj "POHOĎÁCI",
skúste mi prosím poradiť: čo všetko budem musieť vedieť ohľadom DPH, pretože začínam pracovať v programe POHODA a neviem či je tam nainštalované všetko OK ?! (Nejde o demo-verziu)

Ďakujem
Usporiadat
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Neviem, ako konkrétne na túto otázku zodpovedať, ale v riadku napr. v došlých faktúrach máš členenie DPH a tam ti ukáže rôzne varianty a podľa toho čo potrebuješ v danom prípade, tak to členenie tam použiješ.
Ja robím s pohodou od októbra,ale zatiaľ som žiadne zmeny v tomto členení nerobila, tak ako mi to tam ponúka, tak je to myslím správne.
Pre istotu ešte počkaj aj na iný názor.Pekný víkend všetkým
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Viktoria17 Viktoria17

Viktoria17 je offline (nepripojený) Viktoria17

Ďakujem - Jenny 7
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Niet za čo, keď viem a mám čas, tak poradím.
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

Som nesmierne rada že som našla niekoho kto pracuje na programe Pohoda. V najbližšom čase aj mne hrozí DPH a som v tom nováčik rada by som svoje vedomosti konzultovala s niekým kdo je v tom už doma. Mohla by som aj na tvoj e-meil Viktoria 17?
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

sisulienka
Som nesmierne rada že som našla niekoho kto pracuje na programe Pohoda. V najbližšom čase aj mne hrozí DPH a som v tom nováčik rada by som svoje vedomosti konzultovala s niekým kdo je v tom už doma. Mohla by som aj na tvoj e-meil Viktoria 17?
Kľudne sa môžeš pýtať na čokoľvek, ak budeme vedieť, tak odpovieme. :p
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Prosím Viktóriu17 aby svoju otázku nazvala výstižnejšie a nepoužívala v predmete otázky 3 písmená.
Toto je uvedené aj v ETIKETE porady tu:

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html

Tému nazvem čo najvýstižnejšie, aby bolo už z jej názvu jasné o aký problém sa jedná. Vyvarujem sa názvov ako "Otázka, Poraďte, Súrne,..."

Skôr dostaneš odpoveď, ak je problém zahrnutý v Názve otázky.

Vitaj medzi nami.
0 0
Viktoria17 Viktoria17

Viktoria17 je offline (nepripojený) Viktoria17

O.K., skúsme to teda nazvať: "správne nastavenie DPH"... = môže byť?

SISULIENKA, prepáč, že som sa neohlásila skôr, ale bola som služobne odcestovaná. Tak teraz ti môžem zadať svoju e-mail adr.: michalikova.zuzana@masterplast.sk
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

Mňa by zaujímalo v JU aký máte systém pri vypracovaní DP DPH v Pohode? čo robíte ako prvé, druhé.... dohráte prijaté fa, vydané fa, pokladňu.... robíte aj bankový výpis? ktoré tlačovky z evidencie dph tlačíte? každý mesiac tlačíte aj peňažný denník ak ide o mesačného platcu samozrejme. ďakujem. ja som iba začiatočník samouk a potrebovala by som poradiť a chcela by som spätne dohrať dph od začiatku roka - doteraz sa robila iba ručne - musím to dohrávať po mesiacoch a hneď uzatvárať?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ano nahrám si všetky došle a odoslané fa, pokladnu, banku
a dam vyratať DPH. Dám si vytlačiť tlačovú zostavu podklady k DPH a prezriem a prekontrolujem či je tam všetko ako má byť.
2. nemusíš dohrávať po mesiacoch, program sa ťa opýta akú DPH chceš dať vytvoriť, takže aj ked už maš nahrany celý rok len vojdeš do priznaní DPH a dáš si vypočítať mesačne, resp. kvartalne DPHčky.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

prosím ťa a podľa ktorého dátumu mi ťahá doklady do príslušného mesiaca ?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Vo vystavených podľa dátumu dodania a v prijatých podľa dátumu odpočtu
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

a tlačíš každý mesiac aj peňažný denník?
a čo súhrrnný výkaz? robí pohoda aj súhrnný výkaz?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

V tlačových zostavach máš aj možnosť tlačenia súhrnného výkazu. My mesačne tlačíme DPH a podklady k DPH.
Peňažný denník priebežne.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

možnosť tam je len neviem či niečo zle zadávam alebo kolegyňa ktorá mi v skratke vysvetlila ako mám dph v pohode robiť pretože jej súhrnný výkaz vytlačí iba čistý bez údajov
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

to som si až teraz všimla že to tlačí prázdne, skúsim sa na to pozrieť, ak na niečo pridem dám vedieť.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ďakujem veľmi pekne
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zostava slúži na tlač súhrnného hlásenia.
Súhrnný výkaz sa podáva za každý kalendárny štvrťrok do 25. dňa mesiaca nasledujúceho po skončení kalendárneho štvrťroka. súčasne s daňovým priznaním v prípade, že platiteľ uskutočnil dodanie tovaru do iného členského štátu Európskej únie osobe registrovanej k dani v inom členskom štáte.
Platiteľ s mesačným zdaňovacím obdobím podáva súhrnné hlásenie súčasne s daň. priznaním za posledný mesiac daného kalendárneho štvrťoka, pričom do súhrnného výkazu uvedie celkový súčet hodnôt dodaní tovaru do iného členského štátu za tento kalendárny štvrťrok.
Ak platiteľ neuskutočnil dodanie tovaru do iného členského štátu EU osobe registrovanej pre daň v inom členskom štáte, súhrnný výkaz nepodáva.

Do zostavy vstupujú tieto typy členení DPH:

U04 Dodanie tovaru do iného štátu EU oslob. (§ 43)
U05 Dodanie tovaru do iného štátu EU (§ 43) - nezapočítať do koeficientu
U06 Dodanie nového dopravného prostriedku oslob. (§ 43)
U07 Dodanie tovaru druhým podnikateľom pri trojstrannom obchode (§ 45) – uvádza sa kód 1
Doklady, pri ktorých bolo za vybratý štvrťrok použité členenie spadajúce do Súhrnného výkazu a ktoré nemajú zadané DIČ sa vytlačia na zostave Doklady nezaradené v súhrnnom hlásení, ktorú nájdete v zozname tlačových zostáv v agende Priznanie DPH. Zostava obsahuje tiež Dobropisy vystavené vo vybranom období, ktoré nemajú zadaný dátum odpočtu DPH a preto neboli do súhrnného hlásenia zaradené.

Ak je počet záznamov vstupujúcich do súhrnného výkazu vyšší ako sa vmestí do tlačiva je formulár vytlačený viackrát. Jednotlivé strany formulára budú očíslované v súlade s pokynmi na vyplnenie.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ďakujem za takú veľmi rýchlu odpoveď skúsim si to a dám vedieť ako mi to ide ešte chcem predsa len k tým dátumom keď pri vystavených faktúrach platí dátum dodania t.z. že ak napr. budem chcieť vypočítať dph za január 2006 do dp mi potiahne všetky vydané fa s dátumom dodania v 01/06 aj keď dátum vystavenia fa bude v 02/06 ? pochopila som to správne?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ano je to správne. Aj ked budeš mať fa vydanu vo februári a zdaniteľne plnenie budeš mať v januári tak ti ju potiahne do januárovej DPHčky.
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

ďakujem za odpovede určite s pohodou pracuješ dlho keď si tak v obraze :p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať