Zavrieť

Porady

DPH

Ahoj "POHOĎÁCI",
skúste mi prosím poradiť: čo všetko budem musieť vedieť ohľadom DPH, pretože začínam pracovať v programe POHODA a neviem či je tam nainštalované všetko OK ?! (Nejde o demo-verziu)

Ďakujem
Usporiadat
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Prosím o radu: vytlačila som si podklady k DPH 1Q aj predlohu k výkazu DPH, kde mi program všetko vypísal do riadkov. Všetko by bolo dobre, len zaokrúhlovanie mi tam urobilo trochu problém.. v riadku 14 vyšla hodnota 22 471,24, ktorú mi program zaokrúhlil na 22 472,-Sk. V riadku 16 mala byť hodnota 1973,70 program zaokrúhlil na 1974,-Sk a do riadku 18 pre odpočet dal sumu 24 445,-Sk čiže zaokrúhlil mi to v halieroch ( 22 471,24 + 1 973,70)a nie už ako to mám zaokrúhlené v riadkoch 14 a 16, čiže podla toho malo byť v riadku 18 - 24 446,-Sk
Keď som vlastne v agende Priznanie DPH tak mi tam v tej začiatočnej tabulke svieti hodnota vlastnej daň.povinnosti 2 269,- Sk. Po zaokrúhlení v riadkoch 14 a 16 by malo byť v riadku 29: 2 268,-Sk. Určite to aj iným pohoďákom takto par krát spravilo, ako ste to potom riešili?? Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a niekto mi v tom poradí. Zatiaľ ďakujem za príspevky.
Naposledy upravil jenny7 : 24.04.07 at 08:09
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

jenny7 Pozri príspevok
Prosím o radu: vytlačila som si podklady k DPH 1Q aj predlohu k výkazu DPH, kde mi program všetko vypísal do riadkov. Všetko by bolo dobre, len zaokrúhlovanie mi tam urobilo trochu problém.. v riadku 14 vyšla hodnota 22 471,24, ktorú mi program zaokrúhlil na 22 472,-Sk. V riadku 16 mala byť hodnota 1973,70 program zaokrúhlil na 1974,-Sk a do riadku 18 pre odpočet dal sumu 24 445,-Sk čiže zaokrúhlil mi to v halieroch ( 22 471,24 + 1 973,70)a nie už ako to mám zaokrúhlené v riadkoch 14 a 16, čiže podla toho malo byť v riadku 18 - 24 446,-Sk
Keď som vlastne v agende Priznanie DPH tak mi tam v tej začiatočnej tabulke svieti hodnota vlastnej daň.povinnosti 2 269,- Sk. Po zaokrúhlení v riadkoch 14 a 16 by malo byť v riadku 29: 2 268,-Sk. Určite to aj iným pohoďákom takto par krát spravilo, ako ste to potom riešili?? Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a niekto mi v tom poradí. Zatiaľ ďakujem za príspevky.
Toto robí občas aj mne, ale dá sa to ručne upraviť. Ak sa postavíš na priznanie DPH za 1.Q, tak tam máš záložku "ručné úpravy", a v nej si opravíš riadok 18 na ten správny súčet..... a je to.....
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Vav, paráda, už to mám opravené, doteraz som si to nevšimla, že sa to tam tak dá. Pomohla si mi.
Ešte podotázka: podla správnosti - riadok 18 by mal mať hodnotu podľa riadkov 14 a 16 alebo by sa mala brať do úvahy skutočná hodnota z podkladov ešte pred zaokrúhlením?? Ale asi normálka, podľa už zaokrúhlených riadkov 14 a 16, však??
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

jenny7 Pozri príspevok
Prosím o radu: vytlačila som si podklady k DPH 1Q aj predlohu k výkazu DPH, kde mi program všetko vypísal do riadkov. Všetko by bolo dobre, len zaokrúhlovanie mi tam urobilo trochu problém.. v riadku 14 vyšla hodnota 22 471,24, ktorú mi program zaokrúhlil na 22 472,-Sk. V riadku 16 mala byť hodnota 1973,70 program zaokrúhlil na 1974,-Sk a do riadku 18 pre odpočet dal sumu 24 445,-Sk čiže zaokrúhlil mi to v halieroch ( 22 471,24 + 1 973,70)a nie už ako to mám zaokrúhlené v riadkoch 14 a 16, čiže podla toho malo byť v riadku 18 - 24 446,-Sk
Keď som vlastne v agende Priznanie DPH tak mi tam v tej začiatočnej tabulke svieti hodnota vlastnej daň.povinnosti 2 269,- Sk. Po zaokrúhlení v riadkoch 14 a 16 by malo byť v riadku 29: 2 268,-Sk. Určite to aj iným pohoďákom takto par krát spravilo, ako ste to potom riešili?? Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a niekto mi v tom poradí. Zatiaľ ďakujem za príspevky.
jenny7 Pozri príspevok
Vav, paráda, už to mám opravené, doteraz som si to nevšimla, že sa to tam tak dá. Pomohla si mi.
Ešte podotázka: podla správnosti - riadok 18 by mal mať hodnotu podľa riadkov 14 a 16 alebo by sa mala brať do úvahy skutočná hodnota z podkladov ešte pred zaokrúhlením?? Ale asi normálka, podľa už zaokrúhlených riadkov 14 a 16, však??
Riadok 18 je predsa súčtom 14 a 16 riadku, a ak máš na 14 a 16 riadku zaokrúhlené hodnoty, čo máš, tak riadok 18 sa musí rovnať 14+16.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ok, ďakujem za trpezlivosť a pomoc. Pekný deň
0 0
valeriam valeriam

valeriam je offline (nepripojený) valeriam

Dievčatá, prosím Vás, ako zadávate príkaz na úhradu DPH v Pohode? Neviem to nikde nájsť
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

valeriam Pozri príspevok
Dievčatá, prosím Vás, ako zadávate príkaz na úhradu DPH v Pohode? Neviem to nikde nájsť
Tuším, že keď cez Záznam - Uzavrieť - uzavrieš to priznanie, tak ti vygenerguje ostatný záväzok. Ale nikdy som to takto nerobila. Príkaz nahadzujem ručne, veď to nie je zložité.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Dada Pozri príspevok
Riadok 18 je predsa súčtom 14 a 16 riadku, a ak máš na 14 a 16 riadku zaokrúhlené hodnoty, čo máš, tak riadok 18 sa musí rovnať 14+16.

ešte sa chcem spýtať - riadok 18 v DPH je vlastne odpočítanie dane - tento riadok by sa mi mal rovnať hodnote, akú mám na konci obdobia na účte 343 na vstupe. Tá hodnota je 24 444,96 Sk. Keď som urobila už spomínané zaokrúhlenie na riadku 18 mám hodnotu 24 446,- Sk. Nebude to chyba, keď tu urobím hal.vyrovnanie v hodnote až 1,04?? Riadky sa zaokrúhľuju na hor, takže bych tam mala dať len 0,04, ale zase mi to nebude sedieť s tým riadkom 18.
Len som chcela vedieť, či to neni nejaká chyba, že to takto zaokrúhlim a dám do hal. vyrovnania k DPH hodnotu 1,04Sk???
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Ja si mesačne (sme mesační DPH) preúčtovavam analytiky DPH na jednu analytiku DPH platby (čo je výsledný vzťah k DÚ za daný mesiac), a až tam účtujem zaokrúhlenie, aby mi presne analytika DPH platby sadla na priznanie.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

ďakujem za radu, pekný deň všetkým.
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Prosím o pomoc.
V programe pohoda účtujem viac firiem a keď si dám Podklady k DPH, tak v jednej firme sú iné stĺpce ako v druhej. Mám to všetko v jednom Pc, tak neviem, prečo podklady všade nie sú rovnaké.
Takto to je:
1. Dátum, Doklad, Firma, Zdroj, VS, Bez dane, Základ, DPH
2. Dátum, Doklad. Zdroj, VS, Bez dane, Znížená sadzba, DPH, Základ, DPH
Vtej druhej firme mi nedáva ani názov firmy a je tam toho zbytočne veľa.
Nemáte s tým niekto skúsenosť a neviete mi poradiť ako by som túto tlačovú zostavu mohla zmeniť? Skúšala som v reporte, ale pripadá mi to tam rovnaké. Neviem, čo s tým.
Ďakujem.
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

Prosím vie niekto poradiť?
Obdržala som dodatočný platobný výmer z DPH za I. štvrťok a neviem presne ako to správne zaúčtovať v JU. Je to správne ked to dám to záväzkov voči DU ako PN /nezahrňovať do priznania DPH/.Vo výkaze za II. štvrťrok to vlastne nevykážem v žiadnej kolonke. Bude to správne?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sisulienka Pozri príspevok
Prosím vie niekto poradiť?
Obdržala som dodatočný platobný výmer z DPH za I. štvrťok a neviem presne ako to správne zaúčtovať v JU. Je to správne ked to dám to záväzkov voči DU ako PN /nezahrňovať do priznania DPH/.Vo výkaze za II. štvrťrok to vlastne nevykážem v žiadnej kolonke. Bude to správne?
O čo vlastne ide- o pokutu, o doplatenie dane na základe DDP?....
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

Prosím vie niekto poradiť?
Obdržala som dodatočný platobný výmer z DPH za I. štvrťok a neviem presne ako to správne zaúčtovať v JU. Je to správne ked to dám to záväzkov voči DU ako PN /nezahrňovať do priznania DPH/.Vo výkaze za II. štvrťrok to vlastne nevykážem v žiadnej kolonke. Bude to správne?
Ešte sa chcem opýtať prečo ja mám pri otázke obálku so šípkov a nie otvorenú obálku. Čo robím zle?
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

Ďakujem Evine že mala záujem o môj problém.Vysvetlím podrobnejšie.
Mala som kontrolu naDU ako novo prihlásený platca DPH a zle som mala vypočítanú DPH z majetku. Bol tam rozdiel. Poslali mi dodatočný platobný výmer, ktorý mám uhradiť do 15 dní, ale nemám to zahrnúť do budúceho štvrťroku a vysporiadať to tam.
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

bv_alexandra Pozri príspevok
Doklady, pri ktorých bolo za vybratý štvrťrok použité členenie spadajúce do Súhrnného výkazu a ktoré nemajú zadané DIČ sa vytlačia na zostave Doklady nezaradené v súhrnnom hlásení, ktorú nájdete v zozname tlačových zostáv v agende Priznanie DPH. Zostava obsahuje tiež Dobropisy vystavené vo vybranom období, ktoré nemajú zadaný dátum odpočtu DPH a preto neboli do súhrnného hlásenia zaradené.

Ak je počet záznamov vstupujúcich do súhrnného výkazu vyšší ako sa vmestí do tlačiva je formulár vytlačený viackrát. Jednotlivé strany formulára budú očíslované v súlade s pokynmi na vyplnenie.
Lenže práve mám zadané dič pri odberateľskej faktúre a aj tak mi to do súhrnného výkazu nehádzže a neviem prečo
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

Prajem pekný slnečný - pracovný deň..
dúfam, že sa všetci neslníte a bude mi mať kto poradiť...
ako riešite napr. oneskorené platby trebárs pri leasingu alebo pri tzv. rozpise platieb za nájomné? tieto som si poctivo na začiatku roka nahodila do ostatných záväzkov s príslušným dátumom "zdaniteľného plnenia" podľa tabuľky.. pri výpočte DPH mi to samozrejme zarátalo do DPH napriek tomu že platba za nájom a leasing nebola zrealizovaná..

k príspevku ešte dodám, že teraz "tápem" čo je správne v splátkovom kalendári za prenájom nebytových priestorov je uvedené "dátum splatnosti = dátum dodania" ak je nájomné uhradené neskôr v nasledujúcom mesiaci kedy je správne urobiť odpočet? podľa splátkového kalendára alebo podľa toho kedy bude platba zrealizovaná?
akosi ma to zmiatlo - doteraz som nemala príležitosť riešiť oneskorené platby v súvislosti s DPH..
Naposledy upravil mimča : 23.06.08 at 14:11 Dôvod: doplnok
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Odpočet robím vždy podľa splátkového kalendára. Máš faktúru - máš, došlo k dodaniu služby - došlo, tým pádom máš nárok na odpočet. Pri DPH ťa predsa úhrada už nezaujíma.
0 0
mimča mimča

mimča je offline (nepripojený) mimča

ďakujem... už som na to neskôr prišla.. no ďakujem za potvrdenie )
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Prosím o radu, riešim priznanie dph u mesačného platcu /FO v jed.účt./, kedy mu po predchádzajúcom NO vyšla vlastná daňová povinnosť, ktorá je však nižšia ako minulomesačný NO. V daňovom priznaní mi vyhodilo iba daňovú povinnosť a potrebujem to upraviť o ten NO z minulého mesiaca. Ako to mám opraviť? V ktorom riadku v POHODE? Poraďte prosím!!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať