Zavrieť

Porady

DPH

Ahoj "POHOĎÁCI",
skúste mi prosím poradiť: čo všetko budem musieť vedieť ohľadom DPH, pretože začínam pracovať v programe POHODA a neviem či je tam nainštalované všetko OK ?! (Nejde o demo-verziu)

Ďakujem
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja robím PÚ v Pohode a ak mám NO DPH, tak v nasledujúcom období ho automaticky odpočíta pri vytvorení nového prizania k DPH.
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Mne NO vôbec neodrátalo, nedá sa to upraviť ručne?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

NO sa uvádza na riadku 31 a Pohoda pri ručných úpravách tento riadok neponúka. Ak Ti to nejde
tak si vyplň DP DPH na stránke www.drsr.sk
Naposledy upravil babi2 : 24.10.08 at 14:02
0 0
Slavena Slavena

Slavena je offline (nepripojený) Slavena

Bojovníčka
Ďakujem, aj som tak myslela, že si vyplním tlačivko ručne. Ale som rada, že mi niekto potvrdil, že sa to v POHODE nedá, lebo neviem ako dlho by som sa s tým ešte trápila.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Čo by sa nedalo, nadmerný odpočet ktorý si chceš odpočítať si zadaš do kolonky saldo nadmerného odpočtu ručne a ono ti to zoberie do priznania.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Kája. Pozri príspevok
Čo by sa nedalo, nadmerný odpočet ktorý si chceš odpočítať si zadaš do kolonky saldo nadmerného odpočtu ručne a ono ti to zoberie do priznania.
Presne tak, tiež mi chvíľu trvalo, než som na to prišla.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Poradte mi skúsenejší POHOĎÁCI : akú si zvoliť analytiku na DPH, v globálnom nastavení je k dispozícii šesť kolóniek :
vstup neuhradené 19%
vstup neuhradené 10%
vstup 19%
vstup 10%
výstup 19%
výstup 10%
a čo to znamená : vstup neuhradené???
Ďakujem
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Prosím, poradí niekto?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

vstup neuhradené používam pri JCD, pretože DPH z JCD ti vstupuje do výkazu (t.j. vzniká nárok na odpočítanie dane) až po zaplatení.

takže ty budeš pri bežných DFA a pokl. výdaj používať vstup 19% resp. 10% a pri OFA výstup 19% resp. 10%.
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Poradte, prosím, aké členenie DPH použijem pri vystavovanej fa za nájom nebytových priestorov,ak podľa § 38 ods. 3 Oslobodený od dane je nájom nehnuteľností. Neviem si s tým poradiť, tak prosím PORADU o radu. Ďakujem
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

prosim,nema niekto skusenosti so zostavenim suhrnneho vykazu v POhode?
nieco robim zle,lebo mam stale prazdne tlacivo a neviem co
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Vivi Pozri príspevok
prosim,nema niekto skusenosti so zostavenim suhrnneho vykazu v POhode?
nieco robim zle,lebo mam stale prazdne tlacivo a neviem co
A aké máš členenie pri vystavených faktúrach - dodadie do iného členského štátu? Má tam byť UDdodEU. Potom sa to automaticky ťahá do Súhrnného výkazu.
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

tak to presne mam,ale netaha mi tam nic - treba nastavit este nieco?IC DPH sa zadava niekde specialne?lebo pri subjekte mam len DIC.....?
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Áno, v adresári musíš doplniť platcovi DPH aj IČ DPH. Píše sa to do kolónky DIČ, ale pred číslo napíš CZ alebo HU alebo... podľa štátu. Ak to pred číslom nebude, tak to do súhrnného výkazu naozaj neťahá danú faktúru, práve som to skúšala v Pohode.
Naposledy upravil JarkaL : 05.01.10 at 19:45
0 0
Vivi Vivi

Vivi je offline (nepripojený) Vivi

ano,je to tak,uz som to tak opravila a taha mi to uz spravne,dakujem.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý deň,
ak mám došlú faktúru z Nemecka za ubytovanie aké členenie DPH tam mám dať , PDnad EU ?
0 0
lila1809 lila1809

lila1809 je offline (nepripojený) lila1809

ahojte mozem vas skusenich v pohode poprosit o pomoc pri nastaveni? potrebovala by som radu ohladom nastavenia tlacovej zostavy DPH. potrebujem opravit vstupne udaje v POHODE - nazov firmy, danovy urad... neviem kde mozem tieto nastavenia urobit. dakujem za pomoc
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

lila1809 Pozri príspevok
ahojte mozem vas skusenich v pohode poprosit o pomoc pri nastaveni? potrebovala by som radu ohladom nastavenia tlacovej zostavy DPH. potrebujem opravit vstupne udaje v POHODE - nazov firmy, danovy urad... neviem kde mozem tieto nastavenia urobit. dakujem za pomoc
ked si klikneš hned na úvodnej obrazovke na záložku "účtovné jednotky"
tam môžeš opravovať názov firmy a firemné iniciály...
ale musíš mať na to prístupové práva - tie zistíš práve na záložke "prístupová práva"
0 0
ramarkN ramarkN

ramarkN je offline (nepripojený) ramarkN

ahojte, prosim o radu, sluzby s miestom plnenia v zahranici UDzahrSl vstupuju len do Suhrnneho vykazu, alebo aj do riadneho vykazu DPH (riadok 15)??? dakujem
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Ja sa chcem opýtať, odovzdávate DP k DPH na tlačive vytlačenom z Pohody, alebo ho vypĺňate na DRSR?
Ja už dosť dlho vypĺňam na DRSR, iba teraz keď majú "zatvorené".., no neviem či DRSR bude toto akceptovať, či nakoniec aj pokuta by nebola za nesprávne tlačivo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať