Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ALDA
Budúce nefajčiarky, nechcem múdrovať, ale doporučujem mať stále nejakú cigu v zálohe. Musíte mať pocit, že ju máte, ale nazápalite si.
A predstavte si ten pocit hrdosti, keď tú cigu budete mať pri sebe aj niekoľko dní - týždňov - mesiacov bez toho, aby ste si ju potrebovali zapáliť.
Ale vždy je lepšie mať ju pri sebe, ako chytiť absťák, ktorý by mohol niekoho zložiť, či už fyzicky alebo psychicky.

Ja som zatiaľ dospela k zníženiu o 6 (slovom šesť) kusov denne, takže ako vidíte, ste ďaleko predo mnou. Ale v robote už dokážem vypiť kávu aj bez cigarety, len potom vždy hľadám možnosť, ako si rýchlo doplniť tú kávovú chuť.
Len sem píšte čo najviac svojich skúseností a pocitov, aby sa mali nasledovníci-čky z čoho poučiť.
želám všetkým krásny voňavý deň
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Na to, že cigu musím mať pri sebe som prišla. Dnes som na ňu pomyslela aspoň 6 krát a potom si vravím , kvôli takej hlúposti si predsa nezapálim a idem ďalej. Jedno ma štve kolegyňa mi pravidelne oznamuje,že si ide zapáliť, ale inak sa stretávam len s pozitívnym ohlasom. Dokonca aj manžel znížil dávku a nevolá ma na balkón. Teším sa. Držte palce a hurá na to!
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Všetkým hlboký obdiv, pevnú vôlu, podporu okolia a z mojej strany závisť...., možno sa aj ja pridám, len ešte stále nenastal ten správny čas.
Ale keď to dokážete viaceré, určite neostanem pozadu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
S radosťou Vás privítame v našom klube .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Včera som prišla na to, že je dobré mať síce cigu pri sebe, ale akosi mi ten pocit nestačil, a ja som si ju dnes roztrhala na papier, mala som ju pri počítači, a občas som k nej pričuchla. Netušila som, že som pod drobnohľadom okolia, keď mi zpoza chrbta moja dcéra zahlásila, že podvádzam, lebo aj to je istá forma fajčenia. Priznala si sa tým na Porade? Vyrukovala na mňa nepripravenú, a ja necítiac žiaden podvod sa fakt červenám. Takže sa priznávam, a priznávam aj to, že to smrdí a smrdí a smrdí.
Ale fakt občas pomôže. Dievčence, vďaka Vám všetkým a prídite medzi nás, nie je to zas až taká drina.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

fakt ste super! gratulujem ! (a tisko trosku v dobrom zavidim, ze ste sa do toho pustili) ... a aby ste vedeli, ze na vas naozaj myslim... nasla som pre vas jednu informaciu o tom, ako nepribrat, ked sa prestava s fajcenim ... aby ste mali o jeden dovod viac vytrvat
teda myslim to tak, ze aby ste nemohli pouzit vyhovorku, ze by ste zacali zase fajcit kvoli priberaniu ... tak!

a tuto je k tomu pokracovanie c 1
a pokracovanie c 2
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Držím Vám všetkým palečky také som fajčila asi do mojích 15 rokov už 8 rokov nefajčím sice som pribrala ale čo už možná schudnem, ale musím byť úplný abstinent chutilo by mi fajčiť aj po tých rokov,keď so v reštaurácii tak žmolím obrúsok lebo neviem čo z rukami,manžel nefajčí už 2 roky on bol v Brne na zásahu akousi platňou či čo ale zabralo to také by mu ale fajčenie chutilo on nepribral lebo cvičí,a najlepšie je prestať fajčiť naraz a ešte na to zásahu bolo 6 kamarátov a iba dvaja nefajčia
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Alllena
Držím Vám všetkým palečky také som fajčila asi do mojích 15 rokov už 8 rokov nefajčím sice som pribrala ale čo už možná schudnem, ale musím byť úplný abstinent chutilo by mi fajčiť aj po tých rokov,keď so v reštaurácii tak žmolím obrúsok lebo neviem čo z rukami,manžel nefajčí už 2 roky on bol v Brne na zásahu akousi platňou či čo ale zabralo to také by mu ale fajčenie chutilo on nepribral lebo cvičí,a najlepšie je prestať fajčiť naraz a ešte na to zásahu bolo 6 kamarátov a iba dvaja nefajčia
Prečo až v Brne ...to isté je aj v Martine . Inak fajn že vydržal.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Som rada, že takto úspešene pokračuješ a dospievaš k totožným názorom ako ja. Ak sa vrátiš k mojim príspevkom sú určite veľmi príbuzné. Nie je to taká drina a ani nič komplikované. To je ako s nadávaním, so sladkosťami aj s inými rôznymi sladkosťami. Som na všetky, ktoré to čo len skúsili a skúsia hrdá.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Zita5
Prečo až v Brne ...to isté je aj v Martine . Inak fajn že vydržal.
lebo som z Záhoria a Brno je podstatne bližšie
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Elena Navrátilová
Som rada, že takto úspešene pokračuješ a dospievaš k totožným názorom ako ja. Ak sa vrátiš k mojim príspevkom sú určite veľmi príbuzné. Nie je to taká drina a ani nič komplikované. To je ako s nadávaním, so sladkosťami aj s inými rôznymi sladkosťami. Som na všetky, ktoré to čo len skúsili a skúsia hrdá.
už to nieje drina už to je pohoda ,veľa pomôžu aj kamaráti ak ťa zbytočne neponúkajú cigaterami a slovne neprovokujú ešte raz držím všetkým palce nefajčiŤ JE FAJN FAKT
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
ALDA
Budúce nefajčiarky, nechcem múdrovať, ale doporučujem mať stále nejakú cigu v zálohe. Musíte mať pocit, že ju máte, ale nazápalite si.
ALDA súhlasím s Tebou, krabičku cigariet mám vyložené tak, aby boli pred očami, dnes ma chytilo dvakrát pokušenie si zapáliť. Keby som ich nemala zúrila by som, ale ja ich mám a je len na mne či si zapálim. Keď neviem vydržať tak si zapálim, ale maximalne 2 šluky a odstrihnem cigu s malými nožničkami. Priznám sa dnes boli 4 šluky na dvakrát tj 3/4 cigarety už som ich zahodila. Ani neboli dobré.
Dnes už stačilo musím vydržať.
Dievčence, píšete, že najbližšie sa pridáte, veď mi ešte nekončíme toto trápenie, kľudne do toho spomínaného vlaku môžete nastúpiť aj teraz.
Ste zlaté , díky za podporu.Ayya si zlatá tie stránky preštudujem.
Cila
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Cila
....tie stránky preštudujem.
Cila
su dost "nahusto" urobene.... cele tie stranky su vlastne o chudnuti, vsimaj si iba tie texty, ktore su uplne vlavo pri zltom okraji ... a roluj potom po stranke dolu, na strankach pokracovania su dost velke bloky reklamnych textov (tie vynechaj) ...ostatne texty si nevsimaj, teda: ak ta nezaujima aj chudnutie vseobecne
chapem, ze kto je tam prvykrat, tak ma co robit, aby sa tam "rozkukal"
pekny vecer prajem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Ten Miro Vesely a jeho stranka je cela super ... dufam, že ma nezabije ak sem bez specialneho dovolenia pripnem kusok z toho jeho textu :

Fajčiari bagatelizujú


Už sa "teším" na diskusiu k článku. Predpokladám, že sa ozve nejaký fajčiar a bude nás poúčať táraninami typu že fajčenie je každého osobná vec, že je v poriadku ak niekto fajčí, že je lepšie fajčiť, ako sa stresovať a prestať, že je lepšie fajčiť a byť štíhly ako prestať a stučnieť, že dedko mal 110 rokov, fajčil a nič mu nebolo. Podobným somarinám sa neplánujem venovať formou odpovede.
Sám som fajčil 40 až 60 cigariet denne a prestal som. Takže nejaké kaleráby o tom, že fajčenie je v pohode nepapám. Je absolútne jednoznačne lepšie prestať, ak už človek bol tak sprostý, že začal. Zlepší sa všetko od kondície a celkového zdravia počnúc až po lepší čuch a chuť. Ale to už je iná téma... Snažte sa postupne schudnúť, aj prestať fajčiť. Obidve tieto srandy skracujú život a značne zhoršujú jeho kvalitu.

0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ayya a Ty neskúsiš aspoň znižovať počet cigariet? Veď Ty tu robíš osvetu, dievčatám tu pripínaš pomocné linky a Ty nič?
Ja sa poctivo priznávam, že nemám odvahu skončiť drasticky naraz, ako tieto naše kočky a veľmi ich za to obdivujem. Teraz cez víkend, keď budem doma a budem mať možnosť huliť celý deň, budem mať skúšku, či s tým zníženým počtom cigariet vydržím aj za týchto okolností. Ak sa mi to podarí, pochválim sa, ak nevydržím, priznám sa.
Tak čo, neskúsiš?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Evi za pokus nič nedáš.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
...
Tak čo, neskúsiš?
Evi, mam za sebou viac takych "ad hoc" pokusov prestat fajcit... ale - kym na to nie som naozaj pripravena psychicky, tak uz to nebudem len tak mirnix-dirnix robit... lebo potom mam vzdy neprijemny a demotivujuci pocit, ze som zas zlyhala... a to nechcem, radsej sa na to fakt poctivo pripravim ... a potom sa do toho pustim ...
hoci - podla systemu AA (to su anonymni alkoholici) kazdy cisty den je dobry... cely ten ich system je postaveny prave na tomto:
"nebudem pit dnes" ... a zajtra sa uvidi
-------------
a tak tie dni navazuju jeden na druhy, ten na treti .... a sty na stoprvy ... az do "vzdycky" ... takze podobne by to malo fungovat aj pri fajceni ... povedat si ze: dnes nefajcim a zajtra sa uvidi ....

ale musim este raz napisat: necitim sa este dostatocne pripravena prestat fajcit ... znizovat som zacala aj ja, uvidim dokedy to vydrzim, zatial som znizila asi o 25%
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Evi už si zrelá prestať a ty Ayya pomaly tiež, ruku na srdce, koľkokrát za deň tu nakuknete? :-) Ayya veď si tu častejšie a častejšie :-))
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Milé "nefajčiarky" ako pokračujete? Verím, že sa držíte čo deň, to viac! Nenechajte sa zlákať okolím, vydržte, myslím stále na vás!
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
ondrejvla
Milé "nefajčiarky" ako pokračujete? Verím, že sa držíte čo deň, to viac! Nenechajte sa zlákať okolím, vydržte, myslím stále na vás!
Vlasti, ja sa poctivo priznám, že som sa zhoršila, dnes som vyfajčila asi 6 cigariet. Neviem to zvládnuť, účtujem mám veľa práce a som z toho nervôzna. Dúfam, že sa nevyhováram a keď sa skončí nával práce skúsim v tom pokračovať. Zitka a Daniela sa neozývajú. Možno aj oni chcú stihnúť termín na DPH. Dúfam, že sa im nič nestalo.
Cila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať