Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Elena Navrátilová
Bóže, slzy v očiach. Koľko potrebujem toho Mentosu? Kofolu alebo coca colu kupujete "VY"
Elenka ,veď Ty si nám poblúdila. Mentos a colu pijeme v inej téme.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nie nepoblúdila. To bolo dohodnuté na začiatku.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Zita5
Elenka vo štvrtok idem na stretko v NR ....všetko nefajčiarky :pmyslím že to zvládnem .
Zitka, zdá sa, že si z nás najlepšia, tak Ti držím palce, aby si necítila potrebu si zapáliť. Ideš nám príkladom, nech Ťa to teší.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Už ste postrehli na sebe nejaké zmeny? Myslím, že aj tie čo podstatne znížili počet vyfajčených cigariet asi vedia porovať, alebo sa mýlim?
0 0
Harymas Harymas

Harymas je offline (nepripojený) Harymas

Ahoj Cila. Nechcem sa chváliť ale ja už nefajčím dva roky a fajčil som 10 rokov krabičku - dve denne.
Často som si uvedomoval že chcem s tým skončiť, ale nikdy sa mi to nepodarilo, proste vždy ma premohla tužba si zapáliť, či to bolo rytuálne ako ku kávičke, po jedle, po nejakom výkone.......alebo podvedome, chuť na tú cigaretu. A v tom to je tá chuť je obrovska a treba sa naučiť premocť tú túžbu. Ja som začal tým že som si dal na jednu stranu plusy a na druhú mínusy fajčenia. Tých plusov bolo veľmi málo ako napr.: dobrý pocit, úľava... no mínusov bolo viac a púrídu mi ako lepšie argumenty ako napr: zdravie, peniaze, ohladuplnosť na rodinu..., cítiť sa sviežo bez cigarety , byť slobodný.... no a z tohto mi vyplinulo že ja tie cigarety vôbec nechcem, nepotrebujem, načo a prečo fajčím? Prvý krok ako prestať je uvedomiť si zbytočnosť fajčenia a vnútorne si byť istý že fajčiť NECHCEM!!! Človek keď niečo nechce tak to nerobí. O tom že to nieje tak jednoduché som sa presvedčil aj ja. Prvý mesiac bol najťašší. Mne pomáhali lízatka, sladkosti. Nepozerať na ľudí čo fajčia, závidieť im, predstavovať si ako si potiahnem, je ťažke, ale treba prehodiť myšlienky lebo inak to neide. A ako čas ide prestávaš si uvedomovať že to potrebuješ. Dôležité je aby si človek niečim tu lásku k cigarete nahradil.
Všetkým želám veľa šťastia
Harry
Naposledy upravil Harymas : 26.07.06 at 15:34
0 0
vierkas vierkas

vierkas je offline (nepripojený) vierkas

Mam rada pôžitok z fajčenia ale aj ma to otravuje. Prestala som pred 10-timi rokmi- za10 mes, pribrala 10 kg, ležala som v nemocnici pre rôzne problémy. Začala som znova fajčiť, neschudla som, problémy utíchli, ale nastavajú nové. Neviem sa rozhodnúť či prestať. Už som aj prihlásena do Martina. Len keby to išlo ľahšie ako naposledy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vierka,poznám veľa pôžitkov. Ja som fajčila skutočne veľa. U mňa som to už nepovažovala za pôžitok, ale zlozvyk. Viem si predstaviť, čo robí ten nikotín a iné závislosť spôsobujúce látky v tele. Jasné, že nejaké procesy sú prirodzené. Ale stále sú to negatívne vlastnosti týchto závislosť spôsobujúcich látok. Takže najlepšie je vôbec nezačať, resp. čo najskôr skončiť. Verím, že to dokáže každý, keďže som to dokázala aj ja. A ja si o sebe nemyslím nič výnimočné. V konečnom dôsledku aj to že si pribrala mohla byť záležitosť pôsobiacich hormónov. Je prirodzené, že vekom sa rýchlo priberá.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Harymas
Ahoj Cila. Nechcem sa chváliť ale ja už nefajčím dva roky a fajčil som 10 rokov krabičku - dve denne.
Často som si uvedomoval že chcem s tým skončiť, ale nikdy sa mi to nepodarilo, proste vždy ma premohla tužba si zapáliť, či to bolo rytuálne ako ku kávičke, po jedle, po nejakom výkone.......alebo podvedome, chuť na tú cigaretu. A v tom to je tá chuť je obrovska a treba sa naučiť premocť tú túžbu. Ja som začal tým že som si dal na jednu stranu plusy a na druhú mínusy fajčenia. Tých plusov bolo veľmi málo ako napr.: dobrý pocit, úľava... no mínusov bolo viac a púrídu mi ako lepšie argumenty ako napr: zdravie, peniaze, ohladuplnosť na rodinu..., cítiť sa sviežo bez cigarety , byť slobodný.... no a z tohto mi vyplinulo že ja tie cigarety vôbec nechcem, nepotrebujem, načo a prečo fajčím? Prvý krok ako prestať je uvedomiť si zbytočnosť fajčenia a vnútorne si byť istý že fajčiť NECHCEM!!! Človek keď niečo nechce tak to nerobí. O tom že to nieje tak jednoduché som sa presvedčil aj ja. Prvý mesiac bol najťašší. Mne pomáhali lízatka, sladkosti. Nepozerať na ľudí čo fajčia, závidieť im, predstavovať si ako si potiahnem, je ťažke, ale treba prehodiť myšlienky lebo inak to neide. A ako čas ide prestávaš si uvedomovať že to potrebuješ. Dôležité je aby si človek niečim tu lásku k cigarete nahradil.
Všetkým želám veľa šťastia
Harry
Júúúú...jjjjjjjjjjjjj, kolega, Ty mi hovoríš z duše. Ale u mňa je najväčší práve ten problém, presvedčiť samu seba. Poraď, čo si ešte aké presvedčovacie metódy skúšal? Možno to zaberie aj u mňa. Dik.
0 0
Harymas Harymas

Harymas je offline (nepripojený) Harymas

Eulalia, musíš sama prísť na to, že ty fajčiť nechceš, že to nepotrebuješ, že je to len sprostý zlozvyk, že Ta to obmedzuje. Ak sa ti dá tak vyskúšaj prestať na týžden a po týždni odhliadnúc od neakých abstinnčných príznakov zistíš že sa cítiš fajn, hladaj len samé kladné veci na tom, a keď Ti príde chuť na cigaretu, tak ju zažen neakou prácou, a pozitívnimi myšlienkami. Musiš si najsť vlastný spôsob, niečo čo, čo Tebe pomôže, ja Ti len môžem povedať čo pomohlo mne, to nezaručuje že to pomôže aj Tebe, ale hlavne je že CHCEŠ a hlavne bud k sebe úprimná, bo nemôžeš si nechávať otvorené zadné dvierka. Maj sa krásne držím ti palčeky a napíš mi niekedy ako sa ti darí. Ahoj Harry
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Vierka, ja som nefajčila 4 roky a potom som z hlúposti začala nanovo. Tak som si zasa bafkala cca 6 rokov a posledný rok som si dávala plány a termíny že vraj od kedy prestanem fajčiť. Nepomáhalo. Jediné o čom to naozaj je je psychika. Keď som si 3.7.2006 prečítala poradu povedala si skús to a zatiaľ sa držím. Od 04.07.2006 som si ešte nezapálila. Viem, že nič nie je vyhrané , aj dnes doobeda som bola u kamaráta, ktorý fajčí a pri káve mi napadlo, že by som si mohla potiahnuť. Odolala som, no ešte stále mám pri sebe poslednú cigaretu a keď mám na ňu chuť, poviem si : Predsa si ju neminiem len tak, čo keď bude horšie, a idem ďalej.
Negatívum: nejem , ale žeriem. To je však problém, ktorý budem riešiť neskôr keď sa vysporiadam s jednou závislosťou.
Všetkým, čo sa rozhodnú nefajčiť držím palce a prajem pevnú vôľu.
Zuzana
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Zuzana68
Vierka, ja som nefajčila 4 roky a potom som z hlúposti začala nanovo. Tak som si zasa bafkala cca 6 rokov a posledný rok som si dávala plány a termíny že vraj od kedy prestanem fajčiť. Nepomáhalo. Jediné o čom to naozaj je je psychika. Keď som si 3.7.2006 prečítala poradu povedala si skús to a zatiaľ sa držím. Od 04.07.2006 som si ešte nezapálila. Viem, že nič nie je vyhrané , aj dnes doobeda som bola u kamaráta, ktorý fajčí a pri káve mi napadlo, že by som si mohla potiahnuť. Odolala som, no ešte stále mám pri sebe poslednú cigaretu a keď mám na ňu chuť, poviem si : Predsa si ju neminiem len tak, čo keď bude horšie, a idem ďalej.
Negatívum: nejem , ale žeriem. To je však problém, ktorý budem riešiť neskôr keď sa vysporiadam s jednou závislosťou.
Všetkým, čo sa rozhodnú nefajčiť držím palce a prajem pevnú vôľu.
Zuzana
Zuzka, gratulujem.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitkááááááá, už vieme o dvojitej zmrzke. A čo žvárko?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Zitkááááááá, už vieme o dvojitej zmrzke. A čo žvárko?
Dvojitá bola , ale nie z mojej viny:p ......a bola som bez žvárka .......celú dobru stretka ....ale v práci padli za obeť 3 a teraz večer jedna doma .
Danilla ..............a Ty?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, na dovolenke tie dve, ako som priznala. Pozrela som do PORADY pre výstrahu, aby som dávku nezvýšila.Dnes som nefajčila dovečera, ale......Problém mám vtedy, keď sa dozviem nejakú zlú / ale veľmi zlú/ správu. Či už osobnú, alebo pracovnú. Takže zhrniem. Cigaretku, ktorú som fajčila len tak pre potešenie, pri kávičke, tú už som poslala dočerta. Tú druhú smradľavú opicu, čo potrebujem, keď neviem kam z konopí, som použila pred polhodinou dvakrát. A aby som nešla aj tretí, tak si surfujem medzi Vami, a držím sa tu ako kliešť. Buď, alebo. Zitka,dievčence, ako je možné, že tej jednej som sa zbavila a tá druhá sa mi stále cpe pod nos? Veď som ich mala obe rovnako rada.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Zitka, na dovolenke tie dve, ako som priznala. Pozrela som do PORADY pre výstrahu, aby som dávku nezvýšila.Dnes som nefajčila dovečera, ale......Problém mám vtedy, keď sa dozviem nejakú zlú / ale veľmi zlú/ správu. Či už osobnú, alebo pracovnú. Takže zhrniem. Cigaretku, ktorú som fajčila len tak pre potešenie, pri kávičke, tú už som poslala dočerta. Tú druhú smradľavú opicu, čo potrebujem, keď neviem kam z konopí, som použila pred polhodinou dvakrát. A aby som nešla aj tretí, tak si surfujem medzi Vami, a držím sa tu ako kliešť. Buď, alebo. Zitka,dievčence, ako je možné, že tej jednej som sa zbavila a tá druhá sa mi stále cpe pod nos? Veď som ich mala obe rovnako rada.

Danilka ja tiež nemám jasno ...prečo som taká, aká som ..... Ja som dnes bola na stretku ....cítila som sa mizerne a teraz ma tak napadá , že to bol asik nedostatok nikotínu ....:p
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam. Ale ja sa fakt cítim o niečo lepšie, ako keď som ťahala jednu o druhú. A to nemám na mysli zrovna finančnú otázku. Lepšie, tak mám na mysli - zdravotne. Ale som nejaká iná, nejaká uzavretejšia, nespokojnejšia. Čosi, ako keď sa lúčiš s kamarádkou. Nehovorím, že zrovna dobrou, ale hlavne dlhoročnou. Júuuuuj, fakt je to chvíľami zložité. Ale počkajte fajčiari o pár mesiacov. To budem dôležitá, aké to bolo jednoduché, ako som s tým sekla, ako.......
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Danila
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam.......
Zitka a čo mám povedať ja? Nemám . . . . ., . . . . . . ., . . ., ojojóóój a čo ešte všetko až po hodinky s vodotriskom To nebola sťažnosť, len konštatovanie , lebo mám čo jesť, obliecť aj strechu nad hlavou a krááásne deti no a predsa váás

Takže dievčatá balím a jedu k moři* a o týždeň tu chcem prečítať hlásenie: P R E S T A L A S O M !
budem na vás myslieť, držte sa, cmuuuuk :p

------------------------------------------------

* Hapka/Horáček Mohlo by byt i líp...6. pieseň
pusa.gif  
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kukučka
Zitka a čo mám povedať ja? Nemám . . . . ., . . . . . . ., . . ., ojojóóój a čo ešte všetko až po hodinky s vodotriskom To nebola sťažnosť, len konštatovanie , lebo mám čo jesť, obliecť aj strechu nad hlavou a krááásne deti no a predsa váás

Takže dievčatá balím a jedu k moři* a o týždeň tu chcem prečítať hlásenie: P R E S T A L A S O M !
budem na vás myslieť, držte sa, cmuuuuk :p

------------------------------------------------

* Hapka/Horáček Mohlo by byt i líp...6. pieseň


Mysli na nás neustále ....:p .....príjemnú dovolenku ..:p .........nechaj sa prekvapiť :p ............ zmeníme sa na nepoznanie ...:p Ahóóóój
blink.gif  
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Kukučka, možno podobnosť čisto náhodná, alebo ako by nás jedna....... Tiež som balila, a behala na Poradu a balila a skoro nedobalila, ale nakoniec som všetko stihla. Pri mori bolo absolútne super, želám Ti prekrásnu dovolenku, aby Ti dlho vydržala dovolenková pohoda!!!!!!

Cilkáááááá, ešte dýchaš? Alebo máš tiež lehárko pri vodičke? Alebo na nás kašleš?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danila
Zitka, namôjdušu, keby ma niekto videl, ako sa tu rehocem, tak povie, že asi z toho nedostatku? - nikotínu? - zdementievam. Ale ja sa fakt cítim o niečo lepšie, ako keď som ťahala jednu o druhú. A to nemám na mysli zrovna finančnú otázku. Lepšie, tak mám na mysli - zdravotne. Ale som nejaká iná, nejaká uzavretejšia, nespokojnejšia. Čosi, ako keď sa lúčiš s kamarádkou. Nehovorím, že zrovna dobrou, ale hlavne dlhoročnou. Júuuuuj, fakt je to chvíľami zložité. Ale počkajte fajčiari o pár mesiacov. To budem dôležitá, aké to bolo jednoduché, ako som s tým sekla, ako.......

Už sa na to teším a uvidíš, že sa takto budú s Tebou tešiť viacerí z Porady. Ja som síce neprestala úplne, ale znížila som to v priemere o 8-10 kusov denne a po mesiaci, keď prekročím tento nový "nižší" strop, už cítim, že je to veľa, že stačilo. Tak držte palce aj mne, nech sa s počtom cigariet pohybujem už len dole a nie ako doteraz.....:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať