Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
lenkak
maj ho aj ty, a bude tvoj svet o niečo ľahší...
Jééééjdanenko, keby som ja nemala pozitívne myslenie, už by som dávno voňala fialky zo spodu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Elenka
myslíš, že by si sem ináč prispievala?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Isto nie, veď píšem pozitívna energia. Skutočne keby som mohla, tak prestanem znovu fajčiť aj za tie ktorým sa nedarí tak ako by chceli. Lebo kde je vôľa, tam je cesta a oni vôľu majú. Len vydržať.:p
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja všetkým držím palčeky, aby im to vyšlo a boli právom na seba spokojní a sršali hrdosťou, že pre seba niečo dokázali urobiť.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danila
Pozri, čo tu vyvádzame. Vieš si predstaviť naše stretko v takejto zostave?
Uzavretá spoločnosť. Alebo Esplanáde?
No veď práve, na husacine bude uzavretá spoločnosť, môžeme vyvádzať ďalej :p:p:p
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ja nemám problém ako prestať fjčiť, nakoľko nefajčím, ale pozorujem túto tému už dlhšie a moc sa mi páči podpora a pocit spolupatričnosti všetkých prispievateľov. Priložím skúsenosť z našej rodiny.Nakoľko môj švagor fajčil ako "tur" a švagriná si nemohla s ním dať rady, začala praktizovať systém-koľko ty, toľko ja. Dávala si pozor koľko škatuliek si kúpi jej muž a po každej škatuľke odložila adekvátnu sumu bokom. Na konci každého mesiaca zobrala manžela do obchodu na veľký rodinný nákup a teatrálne si pri ňom nakúpila za odložené peniaze kozmetiku, oblečenie......Vydržala to takto robiť 3/4 roka. Mali ste vidieť švagrov výraz tváre . Niekedy keď sme prišli na návštevu, tak sa hádali, lebo nebolo peňazí na základné potraviny. Ale švagriná sa nedala a vytrvalo pokračovala v začatom zápase. Nezabudnem na pamätnú vetu od švagrinej:"Počuj nechceš krém, ja už si hubu natieram 100 x denne a stále nemôžem minúť všetko čo som si nakúpila."
V každom zápase treba najskôr chcieť a potom mať pevnú vôľu.Švagor nechcel, preto ju nepotreboval. No a švagriná chcela, ale nemala pevnú vôľu a po roku rezignovala.
Preto držím palce všetkým ktorí chcú, aby mali k tomu chceniu aj pevnej vôle za vagón.


PS: Keby ste ľudkovia vedeli, že pracujem vo firme, ktorá distribuuje tabakové výrobky a z takých "závislákov" žijeme.....
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
účtovník 007
Ja nemám problém ako prestať fjčiť, nakoľko nefajčím, ale pozorujem túto tému už dlhšie a moc sa mi páči podpora a pocit spolupatričnosti všetkých prispievateľov. Priložím skúsenosť z našej rodiny.Nakoľko môj švagor fajčil ako "tur" a švagriná si nemohla s ním dať rady, začala praktizovať systém-koľko ty, toľko ja. Dávala si pozor koľko škatuliek si kúpi jej muž a po každej škatuľke odložila adekvátnu sumu bokom. Na konci každého mesiaca zobrala manžela do obchodu na veľký rodinný nákup a teatrálne si pri ňom nakúpila za odložené peniaze kozmetiku, oblečenie......Vydržala to takto robiť 3/4 roka. Mali ste vidieť švagrov výraz tváre . Niekedy keď sme prišli na návštevu, tak sa hádali, lebo nebolo peňazí na základné potraviny. Ale švagriná sa nedala a vytrvalo pokračovala v začatom zápase. Nezabudnem na pamätnú vetu od švagrinej:"Počuj nechceš krém, ja už si hubu natieram 100 x denne a stále nemôžem minúť všetko čo som si nakúpila."
V každom zápase treba najskôr chcieť a potom mať pevnú vôľu.Švagor nechcel, preto ju nepotreboval. No a švagriná chcela, ale nemala pevnú vôľu a po roku rezignovala.
Preto držím palce všetkým ktorí chcú, aby mali k tomu chceniu aj pevnej vôle za vagón.


PS: Keby ste ľudkovia vedeli, že pracujem vo firme, ktorá distribuuje tabakové výrobky a z takých "závislákov" žijeme.....
Slúži Ti ku cti, že napriek tomu si na našej strane. Veľmi si to vážim a tak patríš medzi tých, ktorým patrí za našu podporu veľká, preveľká vďaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ja keď už mám v rukách faktúru od cigariet, tak len a poviem si: " To ani pravda nie je, zase cigarety, tí ľudia čo s nimi robia?"
Držím palčeky.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lenkak
ja keď už mám v rukách faktúru od cigariet, tak len a poviem si: " To ani pravda nie je, zase cigarety, tí ľudia čo s nimi robia?"
Držím palčeky.
Lenka, ako to, že nevieš čo s nimi robíme? Veď sme tu už popísali celé litánie, ako sa ich snažíme zbaviť.:p
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No ale nie že teraz Vás prepadne "ľútosť" nad pracovníkmi v tabakovom priemysle. Sa mi vidíte také citlivé, to radšej pozerajte video o padajúcom balkóniku. Aj v tabakovom priemysle sa dá vymyslieť náhradný výrobný program. Aj odvykajúci fajčiari si vedia nájsť náhradu za fajčenie. Takže sa nevzdávajte.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Eulalia
Lenka, ako to, že nevieš čo s nimi robíme? Veď sme tu už popísali celé litánie, ako sa ich snažíme zbaviť.:p
ale ja som myslela na to množstvo.
A pekne sa snažte obmedzovať aj naďalej.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Nielenže som obmedzila cigarety, ale čím ďalej tým menej mám na uchu telefón, lebo to je podobný hltač peňazí. Keď počujem o ich nehoráznych ziskoch, tak sa mi ježia vlasy. Toto sú osobne pre mňa veľmi podnetné príspevky, ktoré mi pripomínajú moju blbosť. Raz mi môj nebohý otec, keď prišiel na to , že fajčím povedal veľmi múdru vetu : Keby si tak vysoko vyskočila, aká si za to fajčenie h l ú p a, tak nikdy na zem nedopadneš.
Preboha, dúfam, že mi tu neudelíte súhlas.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Alda, udeľujem Ti bodík. Ja som vedela, že sa nesklamem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danilka, tá veta od ocka nemá chybu. A vidíš, je to presne tak, keď chceme sme slepí, hluchí. Na zmeny sa musí každý v prvom rade odhodlať. Potom to už ide oveľa lepšie.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Elena Navrátilová
No ale nie že teraz Vás prepadne "ľútosť" nad pracovníkmi v tabakovom priemysle. Sa mi vidíte také citlivé, to radšej pozerajte video o padajúcom balkóniku. Aj v tabakovom priemysle sa dá vymyslieť náhradný výrobný program. Aj odvykajúci fajčiari si vedia nájsť náhradu za fajčenie. Takže sa nevzdávajte.
ha-ha, vieš akú tí mali vysokú životnú úroveň a odstupné? O takej sa ti ani nesníva . . .
Našu ulicu volajú Spartová, hádaj, prečo asi?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kukučka
ha-ha, vieš akú tí mali vysokú životnú úroveň a odstupné? O takej sa ti ani nesníva . . .
Našu ulicu volajú Spartová, hádaj, prečo asi?
No toto keď čítam, ide ma roztrhnúť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dúfam, že to každého motivuje tým správnym smerom. Danilka dobre som našla? Sú akurát výstižné?
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 02.09.06 at 18:30
0 0
stela5 stela5

stela5 je offline (nepripojený) stela5

žena
ahojte baby tak ako vám to ide? tiež som fajčiarka a mám len 29 rokov, tiež som dokázala prestať fajčiť len v tehotenstve ale pri krste malej ma ponúkli s cigaretkou a už to šlo.Jedno čo mi vadí baby je to ,že chlapi vedia skoncovať
s fajčením zo dna na den.Napr. moj muž.Nastúpil do firmy kde chlapi nefajčili a prestal fajčiť.Ja som nastúpila do firmy kde nikto nefajčil a naučila som všetkých.Je pravda že obmedzujem už len 2 cigar.na den.Držím všetkým palce lebo je to drina.Inak vraj pomáha autosugescia, vyskúšala to aj Wanda Hrycová /dcéra Andyho Hryca/ .Vraj pred spaním treba sa ukludniť a hovoriť si že cigar.sú smrad,špina vôbec mi nechutia.Vraj to treba opakovať každý deň.Wanda vydržala 3 dni a nefajčila vraj sa jej to dokonca hnusilo.Ja som to naskúšala.......zatiaľ.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
stela5
ahojte baby tak ako vám to ide? tiež som fajčiarka a mám len 29 rokov, tiež som dokázala prestať fajčiť len v tehotenstve ale pri krste malej ma ponúkli s cigaretkou a už to šlo.Jedno čo mi vadí baby je to ,že chlapi vedia skoncovať
s fajčením zo dna na den.Napr. moj muž.Nastúpil do firmy kde chlapi nefajčili a prestal fajčiť.Ja som nastúpila do firmy kde nikto nefajčil a naučila som všetkých.Je pravda že obmedzujem už len 2 cigar.na den.Držím všetkým palce lebo je to drina.Inak vraj pomáha autosugescia, vyskúšala to aj Wanda Hrycová /dcéra Andyho Hryca/ .Vraj pred spaním treba sa ukludniť a hovoriť si že cigar.sú smrad,špina vôbec mi nechutia.Vraj to treba opakovať každý deň.Wanda vydržala 3 dni a nefajčila vraj sa jej to dokonca hnusilo.Ja som to naskúšala.......zatiaľ.
No, no,no, baby vedia prestať rovnako ako chlapi. Najhoršie je, že vždy keď ma vytáča, ako on jednoducho prestal, mám sto chutí si zapáliť. A vtedy si nezapáliť, je autosugescia, že preboha, len si kvôli nemu nezapál a nenič zdravie. Táto sugescia mi ide lepšie.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pozrite čo som si požičala ako fajčiarika poraďáčika. Vyzerá, že tiež uvažuje na autosugescii. Prestať, nefajčiť, alebo čo už.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 02.09.06 at 18:30
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať