Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Danila
Nefajčím, nefajčím. Ale na pochvaľu to už celkom nie je. Nefajčím zo strachu, lebo kašlem ako starý hrniec. Utešujem sa, že nachladnutie. Možno to tak je. A keď ma prenasleduje pocit, že skús to, tak vleziem sem a radšej nepíšem, aby som nevnášala negatívnu energiu. Ale jednoznačne je bez tej pliagy dobre na svete.
Hurá, hurá, tralala!!! To isté vema: hurá, hurá, tralala!!!
Danila, prečo mám pocit, že si z toho nešťastná? Jasné, že kašleš, brbleš atď Tá pliaga sa ťa drží a nechce sa tak ľahko vzdať, veď príde o nemalé zisky!
Ľahká pomoc z lekárne: výborný prieduškový čaj PULMORAN, z medíkom mňam, mňam. Už aj bež kúpiť a štrngáme si ním!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
kukučka
Hurá, hurá, tralala!!! To isté vema: hurá, hurá, tralala!!!
Danila, prečo mám pocit, že si z toho nešťastná? Jasné, že kašleš, brbleš atď Tá pliaga sa ťa drží a nechce sa tak ľahko vzdať, veď príde o nemalé zisky!
Ľahká pomoc z lekárne: výborný prieduškový čaj PULMORAN, z medíkom mňam, mňam. Už aj bež kúpiť a štrngáme si ním!
Ako veľmi dobre sa poznáme - CCCC. Presne si to vystihla. Som nešťastná. Ale nie z toho, že nefajčím. Ale z toho, že som prestala až vtedy, keď som sa začala obávať následkov. Suma sumárum. Nebola to pevná vôľa, ale strach, ktorý bol prioritným. A to ma štve. Apropo. Doma je veľmi ticho, kľud, a žiadne brblanie na smrad z cigariet. Ešte na to ticho si musím zvyknúť. A musím zopakovať - že som prestala len vďaka Cilkinej téme a vďaka vám.A to je čo povedať. Dievčence, keď som prestala ja, tak už fakt môžete, musíte, a dokážete to aj Vy. Som o tom presvedčená. Lebo ja som tvrdá hus na šklbanie. A aha ho.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Danilka, teš sa, už nebudeš mať šedé záclony po týždni vyprania. Možno Ťa naháňal strach vpred, ale aj ten bol na niečo dobrý, stačí sa vnútorne upokojiť, to Ťa poženie tam kde chceš.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danila
Ako veľmi dobre sa poznáme - CCCC. Presne si to vystihla. Som nešťastná. Ale nie z toho, že nefajčím. Ale z toho, že som prestala až vtedy, keď som sa začala obávať následkov. Suma sumárum. Nebola to pevná vôľa, ale strach, ktorý bol prioritným. A to ma štve. Apropo. Doma je veľmi ticho, kľud, a žiadne brblanie na smrad z cigariet. Ešte na to ticho si musím zvyknúť. A musím zopakovať - že som prestala len vďaka Cilkinej téme a vďaka vám.A to je čo povedať. Dievčence, keď som prestala ja, tak už fakt môžete, musíte, a dokážete to aj Vy. Som o tom presvedčená. Lebo ja som tvrdá hus na šklbanie. A aha ho.
Účel svätí prostriedky. Každý má svoje dôvody prečo .... Cieľ, ktorý chceš dosiahnuť je jeden. Všetci nepostupujeme rovnako. Každý máme dannosti, ktoré nás ale dovedú k svojmu cieľu. Už som to písala, niekto s krabičkou vo vrecku, niekto ani nekúpi. Ten smútok je citeľný z tých riadkov. Hlavne aby nebol za brblaním na smrad .... Danilka, pevná vôľa sa prejaví hlavne teraz. Odriekanie atď. to je prejav pevnej vôle. Takže držím palce. Pestať nie je problém ale vydržať.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prestane fajčiť ten, kto zmení svoje myslenie, nie je to len o pevnej vôli.
Áno, aj strach je hnací motor.
Ale Danilka, už som sa raz Ťa pýtala: prečo sa trestáš, keď sa máš pochváliť? Hľadaj odpoveď...Večne nespokojná so sebou?
Zato ja sa teším, a veeeeľmi!!! Aj za Teba, fieš? A samozrejme za všetkých, ktorí si v hlave prekladajú tehličky - menia myslenie a aj keď len denne o jednu, dve menej, ale začali... Začali! To je dôležité, hurááá
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Danilka moja si svetová. Gratulujem, želám Ti všetko dobré, aby si to už vydržala bez cigarety až do konca svojho života. Si skvelá žena , obdivujem Ťa. Verím, že aj ja Vám raz budem môcť napísať "Už nefajčím."
Aké krásne slová, si super a úžasná.
Táto kytica je pre Teba. Zaslúžiš si to veľmi.
Cila l
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Cila
Danilka moja si svetová. Gratulujem, želám Ti všetko dobré, aby si to už vydržala bez cigarety až do konca svojho života. Si skvelá žena , obdivujem Ťa. Verím, že aj ja Vám raz budem môcť napísať "Už nefajčím."
Aké krásne slová, si super a úžasná.
Táto kytica je pre Teba. Zaslúžiš si to veľmi.
Cila l
Cilka, veľká vďaka. Ja by som musela Tebe za túto tému vysadiť celý záhon. A kvetinky Ti kypriť, polievať a ofukovať, aby nezvädli, po celý život. Ale je mi takto .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

aj nám, aj nám
objeti.gif  
objeti[1].gif  
1/1
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danila
Mám aj veršík Elenka: Keby hlúposť kvitla, podaktorí by sme boli samý kvet. Ak by sa Ti ešte žiadalo tak mám ešte jeden pre nás:
Láska môže zomrieť na pravdu,
priateľstvo na lož.
Preto sme tu a preto nezomierame.
BONNARD
Danilka, po dlhej dobe som sa dostala aj k tejto téme, ešte ju nemám celú prelúskanú (a ešte som sa nepriznala ako pokračujem - nepokračujem ja), ale za tento citát Ti aspoň dodatočne posielam takýto bodík .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Evička mám návrh:
za 1) dúfam, že si doma a nie v práci, ak áno
za 2) to by znamenalo, že konečne máš net doma a teda
za 3) za odmenu sľúbiš hornú hranicu, nižšiu o 5 ako tvoj priemer
za 4) ak za 2) je odpoveď nie
za 5) okamžite voláš 0800123456 alebo 0800123777 a objednáš!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dievčence, stránim sa tejto témy, lebo to slovíčko n e f a j č í m, je taká krehká trasorítka. Nie je to o hrdinstve. Je to skôr o vyhratej bitke, nie vojne. Teda v mojom prípade. A o pocite slobody. Ten som si natrepala vidlami do hlavy. A ešte o niečom. O závislosti. Veľa sa o nej hovorí a píše. Menej sa pre ňu robí. A povedzme si, aké je veľmi ťažké zbaviť sa jej. A ešte ťažšie abstinovať. A tak nerada by som bola trasorítkou. A nerada by som tie najpekelnejšie dni prežila ešte raz.
Nechcem tu už dlhšie mudrovať. Ale brala som si zo slov každej z vás, čo bolo pre mňa najlepšie ušité. Niekde nejaký fald možno ešte odstáva, ale ja to postupne doladím na figúru. Asi tak.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nič iné, len: vydržať!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Danilka, nech bol dôvod akýkoľvek, gratulujem Ti, dosiahla si veľké víťazstvo. To isté platí pre Vemu. Ja sa poctivo priznávam, že som išla dolu len na polovicu a ďalej to už nechce ísť. Ale popritom som zistila, že pred pár mesiacmi som nevydržala dlho bez cigarety, už po takej hodine som pozerala, kde a ako by som si bafla. Teraz mi aj 2-3 hodiny ciga ani na um nepríde. Po večeroch, keď som prišla z roboty, som rýchlo doháňala to, čo som v robote nestihla (teda tie cigarety, samozrejme ). Našťastie, dnes už aj večer bez problému vydržím dlhšie a nechýba mi to tak veľmi. Ale zrejme som ešte sama seba nepresvedčila, že CHCEM PRESTAŤ FAJČIŤ.
Takže ja zatiaľ nemôžem zahlásiť víťazstvo. Hanbím sa, ale je to tak.
A Betka, net doma ešte nemám, lebo aj cez to číslo to trvá u nás 2-3 týždne a ja koľkokrát nemám v robote čas ani len pomyslieť, že mi treba aj kvôli sebe niekam telefonovať. Ale už sa blýska na lepšie časy, už časť svojej roboty som posunula - lebo mi pribudla nová - a už hľadám možnosť, ako posunúť ešte niečo ďalej. Už mám typ na firmu, ktorá u nás vraj prevádzkuje "mikrovlnkový" internet, tak skúsim ešte toto.
A v tejto chvíli sedím v teplúčku, ale využívam bratov počítač a net. To naoplátku, lebo som mu nejaké veci zálohovala na CD a on to nevie a ja áno. Aspoň niečo viem aj ja.

Takže milé užnefajčiarky, ešte raz Vám gratulujem, ste super jednotky a myslím že obe aj superCCCC.
Ale potichučky Vám závidím, nevadí?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danila
Dievčence, stránim sa tejto témy, lebo to slovíčko n e f a j č í m, je taká krehká trasorítka. Nie je to o hrdinstve. Je to skôr o vyhratej bitke, nie vojne. Teda v mojom prípade. A o pocite slobody. Ten som si natrepala vidlami do hlavy. A ešte o niečom. O závislosti. Veľa sa o nej hovorí a píše. Menej sa pre ňu robí. A povedzme si, aké je veľmi ťažké zbaviť sa jej. A ešte ťažšie abstinovať. A tak nerada by som bola trasorítkou. A nerada by som tie najpekelnejšie dni prežila ešte raz.
Nechcem tu už dlhšie mudrovať. Ale brala som si zo slov každej z vás, čo bolo pre mňa najlepšie ušité. Niekde nejaký fald možno ešte odstáva, ale ja to postupne doladím na figúru. Asi tak.
Viem o čom píšeš. Som o tom aj písala, že aj ja by som sa stránila písať čo i len pol slovm aby som nezakríkla.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Niekomu to odvykanie ide ľahšie a rýchlejšie, niekomu ťažšie a dlhšie, ale hlavná vec, že si uvedomujete, že sa to dá a že to dokážete aj vy.
Blížite sa k cieľu, podvedomie pracuje, len mu denne x-krát vydávajte príkazy. To nie sú preteky.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Podávam hlásenie o mojom fajčení,nie je veľmi slávne,no ale čo už.Nakoniec som urobila kompromis medzi mnou a cigaretou.Rozhodla som sa,že budem fajčiť jednu cigaretku denne a to poobede s kávičkou.Už to trvá asi mesiac a pol,to moje fajnefajčenie a musela som denne veľmi bojovať,aby som si nezapálila,že som mala pocit,že ten boj mi viac škodí ako tá jedna cigareta.Ja som fajčila 6 cigariet denne a začiatok bol vždy ráno na lačno.Teraz/aspoň zatiaľ/mi ráno cigareta nepríde ani na rozum a teším sa na raňajky.To je dosť veľký úspech.Po vyfajčení tej jednej cigaretky,ma už nič nenutká na ďaľšie fajčenie.Teraz sa asi usmievate a myslíte si,že neskoršie budú dve atď.Ja budem robiť všetko pre to,aby som zostala na tej jednej a hneď sa mi vidí svet krajší.Danilka je jednotka a držím jej palce,aby to zvládla na 100 percent.Keby sa mne toto podarilo,aj tak sa budem tešiť.Držte mi palce,alebo si myslíte svoje?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
vema
Podávam hlásenie o mojom fajčení,nie je veľmi slávne,no ale čo už.Nakoniec som urobila kompromis medzi mnou a cigaretou.Rozhodla som sa,že budem fajčiť jednu cigaretku denne a to poobede s kávičkou.Už to trvá asi mesiac a pol,to moje fajnefajčenie a musela som denne veľmi bojovať,aby som si nezapálila,že som mala pocit,že ten boj mi viac škodí ako tá jedna cigareta.Ja som fajčila 6 cigariet denne a začiatok bol vždy ráno na lačno.Teraz/aspoň zatiaľ/mi ráno cigareta nepríde ani na rozum a teším sa na raňajky.To je dosť veľký úspech.Po vyfajčení tej jednej cigaretky,ma už nič nenutká na ďaľšie fajčenie.Teraz sa asi usmievate a myslíte si,že neskoršie budú dve atď.Ja budem robiť všetko pre to,aby som zostala na tej jednej a hneď sa mi vidí svet krajší.Danilka je jednotka a držím jej palce,aby to zvládla na 100 percent.Keby sa mne toto podarilo,aj tak sa budem tešiť.Držte mi palce,alebo si myslíte svoje?
Ja som taká grambľavá jednotka. Nefajčím, lebo sa bojím. Najskôr priedušky, potom pocity, aké tu opí sala Alduška. Kdesy predtým bolo presvedčenie, že chcem prestať. Teraz je to strach. Ale nemám pocit, že mi je smutno za dymačením. Mám skôr pocit výčitiek / čo mi je houby platný/, či mi toto všetko bolo treba. Zahoď aj tú jednu, lebo pri nej som sa potácala.
Začiatok od nuly motivuje viac.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danila
Ja som taká grambľavá jednotka. Nefajčím, lebo sa bojím. Najskôr priedušky, potom pocity, aké tu opí sala Alduška. Kdesy predtým bolo presvedčenie, že chcem prestať. Teraz je to strach. Ale nemám pocit, že mi je smutno za dymačením. Mám skôr pocit výčitiek / čo mi je houby platný/, či mi toto všetko bolo treba. Zahoď aj tú jednu, lebo pri nej som sa potácala.
Začiatok od nuly motivuje viac.
Budeme sa potácať viaceré. Uvítam koncový stav nula. Super dievčence. Som usmiatá a spokojnučká keď toto čítam. Priznávam ani som nechcela prispieť aby som nedajboh niekoho zbytočne nedráždila. Takto je to úplne super. Som na Vás hrdá.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Všetkým ktoré ste prestali s fajčením len v tichosti závidím. Stále mi chýba to pravé presvedčenie a pritom viem, že sa to určite dá, že to všetko je len v mozgu. Treba prehodiť výhybku a naspäť sa neobzerať. Len neviem keď budem čakať na nejaký impulz zvonka či už nebude neskoro. Pritom mi to už ani tak nechutí ako voľakedy a predsa fajčím a dosť často sa aj zaoberám s myšlienkou, že prestanem ale stále to nestačí aby ma to vyburcovalo. Viem že to škodí, smrdí a lezie do peňazí. Už som si aj povedala, že si dám ako motiváciu peniaze, každý deň hodím do prasiatka to čo by som prefajčila a potom za to odletím trebárs na Jamajku. Ale stále sa len pohrávam s tou myšlienkou a ten krôčik k tomu činu mi chýba.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe
Všetkým ktoré ste prestali s fajčením len v tichosti závidím. Stále mi chýba to pravé presvedčenie a pritom viem, že sa to určite dá, že to všetko je len v mozgu. Treba prehodiť výhybku a naspäť sa neobzerať. Len neviem keď budem čakať na nejaký impulz zvonka či už nebude neskoro. Pritom mi to už ani tak nechutí ako voľakedy a predsa fajčím a dosť často sa aj zaoberám s myšlienkou, že prestanem ale stále to nestačí aby ma to vyburcovalo. Viem že to škodí, smrdí a lezie do peňazí. Už som si aj povedala, že si dám ako motiváciu peniaze, každý deň hodím do prasiatka to čo by som prefajčila a potom za to odletím trebárs na Jamajku. Ale stále sa len pohrávam s tou myšlienkou a ten krôčik k tomu činu mi chýba.
Ale ani ja nie som za vodou. A keby som odhadzovala do prasiatka, tak dnes môžem tisíckrát obletieť zemeguľu. Fakt tu takéto alibistické / mnou overené/ taľafatky nezaberajú. Je to diagnóza a my sme slabé, pokiaľ nás na hrudníku nepichne. A poriadne. To Elenka, a ďalšie, to je iná káva. Sila osobnosti. Prekonávačka.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať